Jump to content

η χωρα σε χαος.


Recommended Posts

Καλώς ή κακώς η κοινωνία μας βράζει!!!

Και βράζει εδώ και πολύ καιρο!

Πολυς κόσμος στους δρομους, απεργιες, καταλήψεις, πορειες... Η απάντηση σε ολα αυτά? ΜΑΤ, βια, θρασυδειλια!!! Ο κοσμος ξεσικοθηκε και πλεον δεν ειναι 10-20 κουκουλοφοροι. Ξεχαστε αυτη την καραμελα. ΕΙναι παιδια, ειναι φοιτητες, ειναι μαθητες, ειναι ολοι!

Δεν ειμαι υπερ της βιας αλλα δυστυχος αποδείχθηκε ότι μόνο με αυτό τον τρόπο ακουνε ορισμενοι που "δοιηκούν" αυτόν τον τοπο!

Η δολοφονια ηταν η αφορμή για να ξεσπασει ο κοσμος!

Κρίμα για την ψυχή του παλικαριού που χάθηκε...

Ειμαι απολυτα συμφωνος με ολα αυτα :rolleyes::rolleyes:

Και πιστευω οτι δεν πρεπει να σταματησουν οι πορειες οι διαδηλωσεις και οι αργιες

Αυτα τα τσογλανια του πολιτικου κοσμου δεν ακουν πια και

ειναι κερος ο κοσμος να καταλαβει οτι μονο με τετοιο αγωνα

θα πετυχουμε κατι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν χρειάζεται βία ρε παιδιά... μην φτάνουμε στο άλλο άκρο

Link to comment
Share on other sites

18 σημερα... τα παιδια συνεχιζουν τον αγωνα τους και η TV δειχνει... ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ...

:thumbup: ντροπη!

Link to comment
Share on other sites

oxi-allo-pliatsika.jpg

Ενώ οι πυροβολισμοί από άγνωστους οπλοφόρους προς άγνωστους διαδηλωτές συνεχίζονται, οι υπόλοιποι καρεκλάτοι και καναπεδάτοι Έλληνες βρίζουν που το Κέντρο της Αθήνας είναι κλειστό και δεν μπορούν να κάνουν τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ψώνια τους για τις γιορτές!

Το θέμα είναι πολύ σοβαρό καθότι τα κωλόπαιδα προκαλούν το κράτος να ρίξει χημικά τα οποία προκαλούν δύσπνοια στους ανυποψίαστους και αθώους καταναλωτές, οι οποία βγήκαν με χαρά, μετά και την καταβολή του δώρου τους, να αφιερώσουν χρόνο στην αγορά πολύτιμων κουραμπιέδων, λαμπιόνιων, καλτσών γα το τζάκι, playstation 3 (με δώρο 43 παιχνίδια) και άλλα πρώτης ανάγκης και βασικής κατανάλωσης προϊόντα!

Το χειρότερο απ'όλα βέβαια είναι άλλο... Το μοναδικό Χριστουγιεννιάτικο δέντρο της πλατείας Συντάγματος!!! Αφού πρώτα "σκουπίσαμε" τους άστεγους που τόλμησαν να βρομίσουν με την παρουσία τους τον ιερό αυτό χώρο, το στολίσαμε με αγάπη και πνεύμα γιορτινό, όπως άλλωστε το επιβάλλον οι μέρες! Αυτό λοιπόν το ΜΟΝΑΔΙΚΟ στολίδι για ακόμα μία φορά απειλείται από τους αλήτες που δεν σέβονται καθόλου την ΔΕΗ και τα "κεφάλια" της, καθότι χωρίς αναμμένο δέντρο δεν θα υπάρξει η απαραίτητη κατανάλωση. Φυσικά ο δήμος το πρόβλεψε και ανακάλεσε όλες τις άδειες των αστυνομικών και των ειδικών φρουρών της αστυνομίας ώστε να δημιουργήσουν ένα ανθρώπινο τοίχος γύρο από αυτό το στολίδι της Ελλάδας που προκαλέι δέος σε όσους το έχουν δει! Βέβαια εδώ τίθεται άλλο θέμα: Ο εργατικός και φιλεύσπλαχνος δημόσιος υπάλληλος της αστυνομικής αρχής του κράτους, ο οποίος στερείται της οικογενειακής εστίας του! Τί θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους? Γιατί πριν καταταγούν δεν τους ενημέρωσε κάποιος για όλα αυτά? Αυτοί το μόνο που θέλανε ήταν ένα σίγουρο μέλλον για να μπορέσουν να ζήσουν τους εαυτούς τους και τις οικογένειές τους! Τουλάχιστον θα περάσουν τις γιορτές δίπλα σε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο... έστω κι αν δεν είναι αυτό που στολίσανε με την γυναίκα τους!

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και θαμπά μυαλά! Εύχομαι το πνεύμα των Χριστουγέννων ή ο Αϊ Βασίλης να μας φέρει Χριστουγεννιάτικα δέντρα που δεν καίγονται, βιτρίνες που να μην σπάνε, αλεξίσφαιρα παιδικά φούτερ και Έλληνες με φορολογική συνείδηση!!!

Link to comment
Share on other sites

oxi-allo-pliatsika.jpg

Ενώ οι πυροβολισμοί από άγνωστους οπλοφόρους προς άγνωστους διαδηλωτές συνεχίζονται, οι υπόλοιποι καρεκλάτοι και καναπεδάτοι Έλληνες βρίζουν που το Κέντρο της Αθήνας είναι κλειστό και δεν μπορούν να κάνουν τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ψώνια τους για τις γιορτές!

Το θέμα είναι πολύ σοβαρό καθότι τα κωλόπαιδα προκαλούν το κράτος να ρίξει χημικά τα οποία προκαλούν δύσπνοια στους ανυποψίαστους και αθώους καταναλωτές, οι οποία βγήκαν με χαρά, μετά και την καταβολή του δώρου τους, να αφιερώσουν χρόνο στην αγορά πολύτιμων κουραμπιέδων, λαμπιόνιων, καλτσών γα το τζάκι, playstation 3 (με δώρο 43 παιχνίδια) και άλλα πρώτης ανάγκης και βασικής κατανάλωσης προϊόντα!

Το χειρότερο απ'όλα βέβαια είναι άλλο... Το μοναδικό Χριστουγιεννιάτικο δέντρο της πλατείας Συντάγματος!!! Αφού πρώτα "σκουπίσαμε" τους άστεγους που τόλμησαν να βρομίσουν με την παρουσία τους τον ιερό αυτό χώρο, το στολίσαμε με αγάπη και πνεύμα γιορτινό, όπως άλλωστε το επιβάλλον οι μέρες! Αυτό λοιπόν το ΜΟΝΑΔΙΚΟ στολίδι για ακόμα μία φορά απειλείται από τους αλήτες που δεν σέβονται καθόλου την ΔΕΗ και τα "κεφάλια" της, καθότι χωρίς αναμμένο δέντρο δεν θα υπάρξει η απαραίτητη κατανάλωση. Φυσικά ο δήμος το πρόβλεψε και ανακάλεσε όλες τις άδειες των αστυνομικών και των ειδικών φρουρών της αστυνομίας ώστε να δημιουργήσουν ένα ανθρώπινο τοίχος γύρο από αυτό το στολίδι της Ελλάδας που προκαλέι δέος σε όσους το έχουν δει! Βέβαια εδώ τίθεται άλλο θέμα: Ο εργατικός και φιλεύσπλαχνος δημόσιος υπάλληλος της αστυνομικής αρχής του κράτους, ο οποίος στερείται της οικογενειακής εστίας του! Τί θα γίνει με αυτούς τους ανθρώπους? Γιατί πριν καταταγούν δεν τους ενημέρωσε κάποιος για όλα αυτά? Αυτοί το μόνο που θέλανε ήταν ένα σίγουρο μέλλον για να μπορέσουν να ζήσουν τους εαυτούς τους και τις οικογένειές τους! Τουλάχιστον θα περάσουν τις γιορτές δίπλα σε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο... έστω κι αν δεν είναι αυτό που στολίσανε με την γυναίκα τους!

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και θαμπά μυαλά! Εύχομαι το πνεύμα των Χριστουγέννων ή ο Αϊ Βασίλης να μας φέρει Χριστουγεννιάτικα δέντρα που δεν καίγονται, βιτρίνες που να μην σπάνε, αλεξίσφαιρα παιδικά φούτερ και Έλληνες με φορολογική συνείδηση!!!

nice :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.tvxs.gr/v2505

:huh:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κουβέντα ε;

http://www.cosmo.gr/News/Hellas/226289.html

http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=250711

Αλλά δεν βαριέσαι είναι 21 και όχι 15...

Και εκτός τον άλλων είναι μπάτσος και όχι άνθρωπος...

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως κάποιος να το σχολιάσει και έδινα μεγάλες πιθανότητες να ήσουν εσύ πρώτος Κώστα, αν και είναι λίγο εμπρειστικός ο τρόπος που το έκανες.

Το συγκεκριμένο θέμα νομίζω πως έχει διαφορά από αυτά που ήδη έχουμε συζητήσει στο παρόν τόπικ. Φυσικά ο κοινός παρανομαστής είναι η ζωή ενός ανθρώπου, αλλά δεν νομίζω πως αυτή η πράξη είχε να κάνει με ξεσηκωμένους πολίτες, μαθητές και φοιτητές.... Το μόνο στοιχείο που έχω να παραθέσω γι'αυτή μου τη γνώμη, είναι η χρήση Καλάσνικοφ! Θεωρώ δύσκολο έως αδύνατο να βρεθεί ένα τέτοιο όπλο στην κατοχή ενός πολίτη! Περισσότερο μου μοιάζει σε τρομοκρατική ενέργεια, αν και απ'όσο γνωρίζω, δεν έχει αναλάβει κάποιος την ευθύνη.

Τώρα ας εμβαθύνουμε λιγάκι! Το παλικάρι είναι 20-21 ετών! Αυτό σημαίνει πως πριν από 3 χρόνια maximum μπήκε στο σώμα της αστυνομίας!

α) Ποιος έβαλε ένα 20χρονο παιδί στις πύλες του Υπουργείου Πολιτισμού που εδρέυει στα Εξάρχεια μόλις λίγες μέρες μετά τα γνωστά συμβάντα και γιατί? Προσωπικά μπορώ να κάνω ένα κάρο υποθέσεις! Που ξέρω εγώ ότι ήταν Καλάσνικοφ? Που ξέρω εγώ ότι του το έκαναν αναρχικοί και δεν ήταν φτιαχτό? Υπερβολικό? Γίνανε καμία 70αριά προσαγωγές! Μήπως έψαχναν "κάποιοι" κίνητρο για να γίνουν αυτές οι προσαγωγές? Μήπως ο 20χρονος ήταν εύκολο θύμα? Μπορεί ναι μπορεί και όχι....

β) Τί έκανε ένα 17χρονο παιδί (και όλα τα αντίστοιχης ηλικίας παιδιά) να θέλει να μπει στο σώμα της αστυνομίας? Ποιος ο σκοπός και τα κίνητρά του? Εδώ μου έρχετε η φράση του Πανούση "χίλιες φορές πρεζάκι"!!! Η αστυνομία όπως λειτουργεί είναι ΑΧΡΗΣΤΗ και ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΗ για τους πολίτες! Ποιος είναι ο σκοπός της αστυνομίας? Θεωρώ πως είναι η προστασία του πολίτη. Ε, λοιπόν 3 φορές που μου ανοίξανε το αμάξι, μία φορά που μου ανοίξανε το σπίτι, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΦΟΡΕΣ που μου την "πέσανε" για λεφτά/μπουφάν/ρολόϊ/κινητό δεν ήταν ποτέ εκεί. Αντίθετα όταν έκανα καταγγελίες η απάντηση ήταν "τί ψάχνεις τώρα...?". Ok, έπαψα να το ψάχνω... Έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ παραδείγματα για την ΑΧΡΗΣΤΟΣΥΝΗ της ΕΛ.ΑΣ.! Ο 20χρονος έπεσε θύμα εν ώρα καθήκοντος? Δεν νομίζω? Προστάτευε, όπως και όλοι του συναφιού του, τα ¨μεγάλα κεφάλια"! Το καθήκον είναι εκεί που ο πολίτης τον είχε ανάγκη. Και ο πολίτης δεν είχε ανάγκη την προστασία του Χριστουγενιάτικου δέντρου στο Σύνταγμα, ούτε την προστασία της Αμερικάνικης πρεσβείας. Ο πολίτης έχει ανάγκη της προστασίας της περιουσίας του. Ο πολίτης έχει ανάγκη της προστασίας των δασών! Ο πολίτης έχει τόσα πολλά πράγματα ανάγκη που εις γνώσιν της ΕΛ.ΑΣ. αυτά αμελούνται!

Προσωπικά:

Δεν με πείραξε καθόλου η απόπειρα δολοφονίας ένος οργάνου του παρακράτους! Με πειράζει αφόρητα όμως τα γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που δέχονται να γίνουν γρανάζια αυτού του παρακράτους! Και πολύ περισσότερο όταν αυτοί όι άνθρωποι είναι 17χρονα παιδιά που γίνονται ΜΠΑΤΣΟΙ και άλλοι που κυκλοφορούν με Καλάσνικοφ στους δρόμους!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο καλησπέρα και καλή χρονιά και επι προσωπικού...

Δέν έθιξα το θέμα για να πάρω απαντήσεις ούτε και περιμένω, ξέρω πώς είμαι μόνος μου και αυτό με εξιτάρει γουστάρω τρελλά αλήθεια σου λέω όμως πάντα σε λογικά, φιλικά και ειρηνικά πλαίσια...

δέν θα απαντήσω, όχι γιατί απαξιώ αλλά την απάντηση μου πάνω κάτω την ξέρεις αφού έχω διαπιστώσει σε πολλά πράγματα πως με ξέρεις σαν να με ξέρεις κιας μήν με ξέρεις... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως και στα Ζωνιανα ηταν αναρχικοι...? λολ

Αυτο το "σκηνικο" με τον αστυνομικο στην εντατικη ηταν ζητημα χρονου να σκασει... αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα μετα απο μεγαλο ρεζιλεμα της ΕΛΑΣ να γινονται τετοιου ειδους "σκηνικα" για να αγιοποιηθουν στα ματια της κοινης γνωμης τα οργανα της "ταξης"...

τεσπα... μπορει να ασχουλουμαστε με ψαρια αλλα "ψαρια" δεν ειμαστε...

οποιος καταλαβε... καταλαβε!

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ χαιρομαι για τα φιλανθρωπα αισθηματα σου [παντα ειρωνικα].

ποτε προλαβε ενα παιδι με 2,5 μηνες ατην ελλας να γινει οργανο του παρακρατους???

σημερα αυτος αυριο καπιος φιλος σου αργοτερα το παιδι σου ..... θα συνεχισεισ και τοτε να εχεισ την ιδια γνωμη???

εξω απο τον χορο πολυ χορευουν.

πολλα μεγαλα λογια απο φιλοσοφους του καναπε[δεν αναφερομαι σε εσενα].

ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΠΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ χαιρομαι για τα φιλανθρωπα αισθηματα σου [παντα ειρωνικα].

ποτε προλαβε ενα παιδι με 2,5 μηνες ατην ελλας να γινει οργανο του παρακρατους???

σημερα αυτος αυριο καπιος φιλος σου αργοτερα το παιδι σου ..... θα συνεχισεισ και τοτε να εχεισ την ιδια γνωμη???

εξω απο τον χορο πολυ χορευουν.

πολλα μεγαλα λογια απο φιλοσοφους του καναπε[δεν αναφερομαι σε εσενα].

Είμαι σίγουρος πως δεν διάβασες όλο το ποστ ή δεν το κατάλαβες. Αν θες ξαναδιάβασε το κι αν εξακολουθείς να καταλαβαίνεις αυτά που μου γράφεις τότε υπάρχει πρόβλημα!!!

ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΠΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

Ώρες ώρες αηδιάζω κι εγώ με τον ίδιο μου τον εαυτό!!! Όχι βέβαια για τους λόγους που αναφέρεις....

*edit* Φίλος μου αστυνομικός δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει ποτέ! Έχω όμως φίλους που έχουν (και ισχύει και για μένα) που έχουν να πουν τα χειρότερα για την συμπεριφορά της αστυνομίας απέναντί τους, όπως και για όλα τα χουλιγκάνια (βαλτά ή μη) που κυριαρχούν στους δρόμους του κέντρου!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Νίκο μην ξεχνάς οτι κράτος ειμαστε εμεις οι ιδιοι,ΕΛ.ΑΣ. επισης,παρακρατος,παλι εμεις.συμφωνω με τον ΜΙΚΕ1.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μην ξεχνάς οτι κράτος ειμαστε εμεις οι ιδιοι,ΕΛ.ΑΣ. επισης,παρακρατος,παλι εμεις.συμφωνω με τον ΜΙΚΕ1.

Καταρχήν καλώς ήρθες στο φόρουμ μας :huh:

Κατά δεύτερον.... Όταν λες ότι συμφωνείς με τον φίλο MIKE1 τί εννοείς? Γιατί προσωπικά πιστεύω πως δεν κατάλαβε τα γραφόμενά μου και θεωρώ εντελώς άστοχη την τοποθέτησή του απέναντι στη δική μου. Από την άλλη φοβάμαι μήπως και δεν πέρασα σωστά αυτό που ήθελα να πω, αλλά νομίζω πως δεν είναι έτσι! Θα ήθελα να μου το εξηγήσετε, παρακαλώ.

Τρίτον... Το θέμα κράτος και την προσωπική ευθύνη του καθενός μας την έχουμε αναλύσει στο ίδιο τόπικ σε προηγούμενες σελίδες αλλά και σε ΑΥΤΟ το τόπικ που προσωπικά τα θεωρώ αλληλένδετα. Ειλικρινά, εφόσον θέλεις να συμμετάσχεις στην συγκεκριμένη κουβέντα, θα το χαρώ πολύ και νομίζω πως αξίζει τον κόπο να ρίξεις μερικές κλεφτές ματιές για το τί έχει ειπωθεί έως τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβλεπα στις ειδήσεις ένα "μελό" αφιέρωμα στον νεαρό αστυνομικό! Άριστος μαθητής που πέρασε σε 2 πανεπιστημιακές σχολές, αλλά προτίμησε το σώμα της αστυνομίας για άμεση επαγγελματική αποκατάσταση. Πρόσφατα πέρασε και τις εξετάσεις για να μπει στο σώμα των ΜΑΤ!!! Στην παρούσα φάση, μαζί με τις βάρδιες και τις περιπολίες ο μισθός του ΔΕΝ ξεπερνούσε τα 800 ευρώ! Επίσης ήτ αν όντως τρομοκρατική επίθεση από την οργάνωση "Επαναστατικός Αγώνας".

Αυτά είναι τα γεγονότα.... αν θέλουμε να τα δεχτούμε ως γεγονότα!

Οπότε, ένας άριστος μαθητής ο οποίος είχε τα φόντα να γίνει ένα χρήσιμο μέλος της κοινωνίας, αποφάσισε να μπει στο σώμα της αστυνομίας για να μην ψωμολυσσάξει! Οπότε βρήκαμε το κίνητρο. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι να παίρνει 800 ευρώ το μήνα μετά βίας! Με άλλα λόγια, πρόκειται για άλλο ένα παιδί της γενιάς των 700-800 ευρώ... Η βασική του διαφορά με τα άλλα παιδιά αντίστοιχης μοίρας είναι ότι ΕΠΕΛΕΞΕ να γίνει αστυνομικός... και όταν του δώσουν την εντολή "ντου" θα πάει να βαρέσει παιδιά, νέους και ηλικιωμένους αντίστοιχης μοίρας με την δικιά του, που αγωνίζονται για ένα μέλλον καλύτερο ακόμα και γι'αυτόν! Θα τους πετάξει δακρυγόνα, θα συλλάβει αθώους, θα βγάλει το γκλοπ του, θα συμμαχήσει με την Χ.Α., θα κάνει τα στραβά μάτια στους πρεζέμπορους, στους νονούς της νύχτας, στους εμπρηστές, στους συγγενείς των πολιτικών...!!! Και ακόμα χειρότερα ΕΠΕΛΕΞΕ να πάει στα ΜΑΤ... σε ένα από τα χειρότερα και πιο διεφθαρμένα τμήματα της ΕΛ.ΑΣ.! Και με όλες αυτές τις επιλογές του, στην ουσία επέλεξε να προστατεύει τα συμφέροντα "κάποιων" τα οποία "τυχαίνει" να είναι αντίθετα από τα συμφέροντα των πολιτών.

Αυτές οι μικρές ή μεγάλες διαφορές είναι που τον κάνουν γρανάζι των "κεφαλιών" και τον έκαναν στόχο από κάποιους που την είδαν επαναστάτες και καουμπόηδες!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβλεπα στις ειδήσεις ένα "μελό" αφιέρωμα στον νεαρό αστυνομικό! Άριστος μαθητής που πέρασε σε 2 πανεπιστημιακές σχολές, αλλά προτίμησε το σώμα της αστυνομίας για άμεση επαγγελματική αποκατάσταση. Πρόσφατα πέρασε και τις εξετάσεις για να μπει στο σώμα των ΜΑΤ!!! Στην παρούσα φάση, μαζί με τις βάρδιες και τις περιπολίες ο μισθός του ΔΕΝ ξεπερνούσε τα 800 ευρώ! Επίσης ήτ αν όντως τρομοκρατική επίθεση από την οργάνωση "Επαναστατικός Αγώνας".

Αυτά είναι τα γεγονότα.... αν θέλουμε να τα δεχτούμε ως γεγονότα!

Οπότε, ένας άριστος μαθητής ο οποίος είχε τα φόντα να γίνει ένα χρήσιμο μέλος της κοινωνίας, αποφάσισε να μπει στο σώμα της αστυνομίας για να μην ψωμολυσσάξει! Οπότε βρήκαμε το κίνητρο. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι να παίρνει 800 ευρώ το μήνα μετά βίας! Με άλλα λόγια, πρόκειται για άλλο ένα παιδί της γενιάς των 700-800 ευρώ... Η βασική του διαφορά με τα άλλα παιδιά αντίστοιχης μοίρας είναι ότι ΕΠΕΛΕΞΕ να γίνει αστυνομικός... και όταν του δώσουν την εντολή "ντου" θα πάει να βαρέσει παιδιά, νέους και ηλικιωμένους αντίστοιχης μοίρας με την δικιά του, που αγωνίζονται για ένα μέλλον καλύτερο ακόμα και γι'αυτόν! Θα τους πετάξει δακρυγόνα, θα συλλάβει αθώους, θα βγάλει το γκλοπ του, θα συμμαχήσει με την Χ.Α., θα κάνει τα στραβά μάτια στους πρεζέμπορους, στους νονούς της νύχτας, στους εμπρηστές, στους συγγενείς των πολιτικών...!!! Και ακόμα χειρότερα ΕΠΕΛΕΞΕ να πάει στα ΜΑΤ... σε ένα από τα χειρότερα και πιο διεφθαρμένα τμήματα της ΕΛ.ΑΣ.! Και με όλες αυτές τις επιλογές του, στην ουσία επέλεξε να προστατεύει τα συμφέροντα "κάποιων" τα οποία "τυχαίνει" να είναι αντίθετα από τα συμφέροντα των πολιτών.

Αυτές οι μικρές ή μεγάλες διαφορές είναι που τον κάνουν γρανάζι των "κεφαλιών" και τον έκαναν στόχο από κάποιους που την είδαν επαναστάτες και καουμπόηδες!

Επειδή λές για το μελό...Εσένα σε πειράζει που το παλικαράκι ήταν απο φτωχή οικογένεια και αριστούχος μαθητής και που δέν ήταν τσογλανάκι απο πλούσια οικογένεια;

Τα βλέπεις πολύ τραγικά τα πράγματα και αυτό σε κάνει δυστηχισμένο και ευέξαπτο.-

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπεις πολύ τραγικά τα πράγματα και αυτό σε κάνει δυστηχισμένο και ευέξαπτο.-

Βαρυσήμαντοι χαρακτηρισμοί για κάποιον που δεν έχεις γνωρίσει από κοντά... μπορεί να είναι κι έτσι, αλλά θα προτιμούσα μία απάντηση επί του θέματος!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι γιατι υπαρχουν πολλοι "τραγικοι" σε αυτη τη ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μπερδευτίκαμε χωρίς λόγο.. :bowdown: .ίσως να φταίω και εγώ με τον τρόπο διατύπωσης :bowdown: άλλη φορά θα γεμίζω το πόστ με φατσούλες κ.α. :thumbup:

το όλο κόνσεπτ εννοούσε ''χαλάρωσε λιγάκι μήν είσαι συνέχεια στην τσίτα με το όλο θέμα'' :bowdown:

το ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις δέν έχει να κάνει με τίποτα από όλα αυτά... :huh:

Αναλώνεσαι σκληρά με την επικαιρότητα... :thumbup:

Όσο για τις βαρυσήμαντες δηλώσεις μόνο ο προθυπουργός κάνει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τίθεται θέμα παρεξήγησης και ούτε είναι ανάγκη να γεμίζεις με φατσούλες. Ακόμα και με εμπάθεια απέναντί μου να το έλεγες δεν θα καθόμουν να σκάσω. Απλά σε βρήκα λίγο απολυτο κυρίως επειδή χρησιμοποίησες τα .-.

Για τα υπόλοιπα, απλά θα πω πως ο καθένας κάνει τις επιλογές του!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τους βγαινει το "εργο" παντως... αναδιπλωθηκε μια χαρα η κοινη γνωμη...

...ριξαμε και ενα ανασχηματισμο τωρα στο καπακι να εχουμε να ασχολουμαστε μεχρι το Πασχα και ας τους αλλους να ...!!!

ΕΙΣΤΕ ΑΙΣΧΡΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

Και το πιο αισχρο ειναι οτι παντα "θυσιαζουν" ατομα νεαρα σε ηλικια...

Link to comment
Share on other sites

...όλοι μας κοροιδεύουν, κάνουν marketing και όχι πολιτική...

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδειραν δικηγορους, δημοσιογραφους,διαδηλωτες και γενικα οτι ειχε 2 ποδια...

...τοτε μπορουμε ολοι να υποδεχτουμε, επισημα πια, την νεα Χουντα!

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω!! Ειδα ενα σκυλο, σημερα κιολας, να τρωει δακρυγονο!!!

Και οτι εχει επισης 4 ποδια!!!

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...