Jump to content

Μαζική αγορά Chiller


Recommended Posts

Ναι είδα ότι κάποια καταστήματα έκαναν εισαγωγή τα JBJ.

Τι λέτε να τους ζητήσουμε προσφορά? ( μπορεί να μην πρόσεξαν το topic) !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλυτερα ας περιμενουμε. αλλωστε ακομη δεν ειμαστε 15

Link to comment
Share on other sites

:( Εις αναμονή λοιπόν

Αντε ρε παιδιά.. άλλοι 6

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimmy19111977 όχι δεν υπάρχουν καλές προσφορές στο εξωτερικό, αλλά η πρωταρχική σκέψη ήταν να αλληλοϋποστηριχτούμε με την τοπική αγορά.

Αν μπορέσει να επιτευχτεί κάτι τέτοιο έχει καλός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimmy19111977 όχι OTI δεν υπάρχουν καλές προσφορές στο εξωτερικό,.................................

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα ότι κάποια καταστήματα έκαναν εισαγωγή τα JBJ.

Τι λέτε να τους ζητήσουμε προσφορά? ( μπορεί να μην πρόσεξαν το topic) !!!!

κανε μια ερώτηση :(

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή !!! Πάντως το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε η θερμοκρασία έξω ήταν 38-39 μέσα στο δωμάτιο είχα 25.5 και το ενυδρείο 26.5.. φυσικά με κλιματιστικό !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω χωρις κλιματιστικο και με εσωτερικη θερμοκρασια δωματιου περιπου στους 29-29,8!!!(αφου φευγω πρωι και γυρναω στις 10 το βραδι),και χρησιμοποιωντας 4, 8ποντους ανεμιστηρες σε ανοιχτο ενυδρειο 500λιτρων,ειχα θερμοκρασια ενυδρειου 27,2-27(οπως αλλωστε εχω ορισει μεσω του ελιγουελ να εχω),αλλα με εξατμιση περιπου σε 3 μερες γυρω στα 25 λιτρα..!!!!

δε με χαλαει ομως αφου μονιμως τροφοδοτω και εχω μονιμη καβατζα 250 λιτρα οσμωσης. :(

Link to comment
Share on other sites

εγω χωρις κλιματιστικο και με εσωτερικη θερμοκρασια δωματιου περιπου στους 29-29,8!!!(αφου φευγω πρωι και γυρναω στις 10 το βραδι),και χρησιμοποιωντας 4, 8ποντους ανεμιστηρες σε ανοιχτο ενυδρειο 500λιτρων,ειχα θερμοκρασια ενυδρειου 27,2-27(οπως αλλωστε εχω ορισει μεσω του ελιγουελ να εχω),αλλα με εξατμιση περιπου σε 3 μερες γυρω στα 25 λιτρα..!!!!

δε με χαλαει ομως αφου μονιμως τροφοδοτω και εχω μονιμη καβατζα 250 λιτρα οσμωσης. :(

ετσι και εγω :(:(

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το παρατήρησα.. 3000+ εμφανίσεις το topic και μόνο 9 συμμετοχές από μέλη και 3 προσφορές από καταστήματα !!!

Τι συμπέρασμα να βγάλω… ότι κάποιοι δεν θέλουν να αγοράσουν και κάποιοι να πουλήσουν?

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος..

Εγω παρακολουθω συνεχεια το συγκικριμενο τοπικ αλλα δεν εχω αναγκη να αγορασω τσιλερ μιας και τα 120 λιτρα γλυκο ευκολα κουμανταρονται στην θερμοκρασια..

Πιστευω πως παραπολλοι απρακολουθουν απο ενδιαφερον και μονο....

Link to comment
Share on other sites

Ε, πόσοι μπορεί να είναι όλοι αυτοί μαζί 100-200-300, και πάλι το ποσοστό είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος..

Εγω παρακολουθω συνεχεια το συγκικριμενο τοπικ αλλα δεν εχω αναγκη να αγορασω τσιλερ μιας και τα 120 λιτρα γλυκο ευκολα κουμανταρονται στην θερμοκρασια..

Πιστευω πως παραπολλοι απρακολουθουν απο ενδιαφερον και μονο....

κατ' αρχας μιλαμε για εμφανισεις και οχι για μελη που το παρακολουθουν. σιγουρα ισχυει οτι λεει ο κωστης αλλα και σιγουρα ενδιαφερονται καποιοι να αγορασουν καθως περιμενουν να βρεθουν καλυτερες προσφορες προκειμενου να δηλωσουν συμμετοχη. υπομονη χρειαζεται και να χωναψουμε οτι φετος το καλοκαιρι θα περασει οπως ξεκινησε. οτι γινεται εδω, γινεται για τα επομενα καλοκαιρια...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι λογικό «εν μέρει» να περιμένουν καλύτερες προσφορές εφ όσον δεν υπάρχουν συμμετοχές!!!

Δηλαδή τι… θα μαζευτούμε 15 και μετά θα εμφανιστούν και οι υπόλοιποι?

Όσο πιο πολλοί είμαστε τόσο καλύτερες προσφορές θα κερδίσουμε και καλό είναι να φανεί από την αρχή αυτό

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παρακολουθώ το thread με ενδιαφέρον και περιέργεια, σίγουρα θα γούσταρα πολύ να έχω στον εξοπλισμό μου ένα chiller, αλλά είναι υπερβολή στα 50lt μου!

Link to comment
Share on other sites

Χε χε φίλε ναι έχεις δίκιο… ευκαιρία να κάνεις μεγαλύτερο ενυδρείο !!! :(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να κάνουμε να ζωντανέψει το πράγμα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ λίγο το θέμα αν και δεν έχω μπει στην λίστα με τους αγοραστές θα ήθελα να κάνω το δικηγόρο του "διαβόλου".

Από 06/07 έχει ανοικτή το θέμα.έχετε πάρει μια μεγάλη προσφορά από το Water Inn,άλλα μαγαζιά έφεραν καινούργια μάρκα ψυκτικών σε πολύ καλές τιμές και παρόλα αυτά δεν έχετε προβεί σε κάποια αγορά.θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω το εξής.πόσο πιστεύετε έχουν κέρδος τα καταστήματα από τα ψυκτικά και σε τι τιμή θα θέλατε να αγοράσετε τα μηχανήματα???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το θέμα δεν είναι το τι κέρδος έχει το κάθε μαγαζί. Ζητήσαμε πρόσφορες και οι τιμές που δόθηκαν από τα καταστήματα αφορούν την αγορά 15 ψυκτικών… και εμείς είμαστε ακόμη 9 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξαν ενδιαφέρουσες προσφορές. Αν γίνουν και άλλες προτάσεις / προσφορές, είμαστε «ανοιχτοί» :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ λίγο το θέμα αν και δεν έχω μπει στην λίστα με τους αγοραστές θα ήθελα να κάνω το δικηγόρο του "διαβόλου".

Από 06/07 έχει ανοικτή το θέμα.έχετε πάρει μια μεγάλη προσφορά από το Water Inn,άλλα μαγαζιά έφεραν καινούργια μάρκα ψυκτικών σε πολύ καλές τιμές και παρόλα αυτά δεν έχετε προβεί σε κάποια αγορά.θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω το εξής.πόσο πιστεύετε έχουν κέρδος τα καταστήματα από τα ψυκτικά και σε τι τιμή θα θέλατε να αγοράσετε τα μηχανήματα???

Επειδή θεωρό τον εαυτό μου κάπως........1ον μεγάλη προσφορά δεν έχει κάνει το κατάστημα που αναφέρεις αλλα προσφορά...2ον πιστεύω οτι για τα μελη του forum θα έπρεπε να υπηρχε παντα και γενικότερα "προσφορά" από τα "διαφημιζόμενα" καταστήματα που φιλοξενούνται στην ιστοσελίδα και 3ον τελειώνοιντας ναι πιστεύω οτι έχουν κέρδος και ΚΑΛΑ κάνουν και ΄-1 (ενας) απο την παραγγελία το ξανασκεφτηκα και δεν μου είναι τελικά απαραίτητο,συγνώμη :( από τον aiolo.ελπίζω να με καταλαβαίνει....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι ανάγκη να ζητάς συγνώμη από κανέναν. Για τίποτα δεν είσαι υποχρεωμένος και τίποτα δεν είναι δεσμευτικό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...