Jump to content

Νεο Αφρικανικο Ενυδρειο!


Recommended Posts

Μη βαζεις ονοματα.Εγω παλια ειχα ενα γατοψαρο με χρυσες βουλες,το ειχα παρει και πανακριβο.Το ειχα βγαλει ΑΔΩΝΗ (οχι του Καρατζαφερη :) )Και οταν μου πεθανε ειχα στεναχωρεθει παρα πολυ.Απο τοτε δεν δινω ονοματα στα ψαρια.Οσο για το ψαρακι σου εφοσον τρωι,ελπιζω να ξεθαρεψει.Στο ζευγαρι που λες,τρεμουλιαζμα βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μη βαζεις ονοματα.Εγω παλια ειχα ενα γατοψαρο με χρυσες βουλες,το ειχα παρει και πανακριβο.Το ειχα βγαλει ΑΔΩΝΗ (οχι του Καρατζαφερη :thumbup: )Και οταν μου πεθανε ειχα στεναχωρεθει παρα πολυ.Απο τοτε δεν δινω ονοματα στα ψαρια.Οσο για το ψαρακι σου εφοσον τρωι,ελπιζω να ξεθαρεψει.Στο ζευγαρι που λες,τρεμουλιαζμα βλεπεις;

:thumbup:

Οντως το ψαρακι εχει ξεθαρρεψει λιγο λιγο! Μια χαρα ειναι ευτυχως! Τρεμουλιασμα δεν εχω δει αλλα τα ψαρια ειναι ολη την ωρα μαζι και δεν παει πουθενα το ενα χωρις το αλλο.... ;) Μου χαλασε και η ψηφιακη και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες τωρα που ξεθαρρεψαν και βγαινουν απο τις πετρες!!! Θα την φτιαξω και θα ερθω με περισσοτερες φωτογραφιες!! :hysterical::wub::wub:

:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι. Το ότι είναι μαζί δεν σημαίνει για την ώρα τίποτα. Δώσε χρόνο στα ψάρια και όταν φτάσουν σε αναπαραγωγική ηλικία θα σου δείξουν τι να περιμένεις.

;)

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Οντως το ψαρακι εχει ξεθαρρεψει λιγο λιγο! Μια χαρα ειναι ευτυχως! Τρεμουλιασμα δεν εχω δει αλλα τα ψαρια ειναι ολη την ωρα μαζι και δεν παει πουθενα το ενα χωρις το αλλο.... ;) Μου χαλασε και η ψηφιακη και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες τωρα που ξεθαρρεψαν και βγαινουν απο τις πετρες!!! Θα την φτιαξω και θα ερθω με περισσοτερες φωτογραφιες!! :hysterical::wub::wub:

:D:thumbup:

Δεν ξερω την συμπεριφορα των δικονσου ψαριοων,αλλα σεμενα ολα τρεμουλιαζουν τα ζιζανια,ισως ειναι μικρα ακομα.

Περιμενουμε φοτο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω την συμπεριφορα των δικονσου ψαριοων,αλλα σεμενα ολα τρεμουλιαζουν τα ζιζανια,ισως ειναι μικρα ακομα.

Περιμενουμε φοτο ;)

Οταν εννοεις τρεμουλιασμα τι εννοεις? :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εδειξες μαλλον ειναι η στιγμη που γονιμοποιει τα αυγα το αρσενικο και τα μαζευει στο στωμα η θηλυκια.Τρεμουλιζμα κανουν μονο τα αρσενικα στα θηλυκα,με πολυ εντονηειδικα η ουρα αλλα και ολο το κορμι,και περνει το σχημα C το αρσενικο για να ................

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα... τις πρώτες μέρες που το είχα δει στα δικά μου είχα τρομάξει απίστευτα! Είναι ακριβώς λες και τα χτυπάει ρεύμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτελους βρηκα χρονο να σας γραψω!!! :blink:;)

:):P Γεννησαμε!!!!! :ninja::D:hysterical: Εχτες το βραδυ λιγη ωρα πριν σβησουν τα φωτα βλεπω μερικα μωρακια(πανω απο 10) να ειναι στις πετρες και οι γονεις να ειναι απο πανω τους... :blush::blush:

Πως εγινε να γεννησουν τοσο γρηγορα?? :hysterical::hysterical: Και τωρα το 3ο τι θα το κανω? Πρεπει να το αφαιρεσω? Το καημενο εχει φαει πολλες μπουνιες απο τους γονεις! Ειναι εξουθενωμενο!

Την καμερα δεν την εφτιαξα ακομα!! :hysterical::hysterical: Οταν την φτιαξω θα ανεβασω φωτογραφιες!!! :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν. Το τρίτο Brichardi βάλε αγγελία και δώσ' το το συντομότερο γιατί σε σύντομο χρονικό διάστημα θα το καθαρίσουν.

:)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν. Το τρίτο Brichardi βάλε αγγελία και δώσ' το το συντομότερο γιατί σε σύντομο χρονικό διάστημα θα το καθαρίσουν.

:blink:

Ευχαριστω!!!! Οντως.... Θα το δωσω....

Να σου ζήσουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blush:

Ευχαριστω!!! ;)

Να σου ζησουν παπουλι :):P:ninja:

Ευχαριστω!!!! :D:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και οι φωτογραφιες!!! :) Εδω να πω πως το 3ο ψαρακι το βρηκα σημερα πεθαμενο :hysterical::hysterical::rasp:

Λοιπον οι φωτογραφιες τωρα!!:

post-17754-1286713010_thumb.jpgpost-17754-1286713023_thumb.jpg

post-17754-1286713034_thumb.jpgpost-17754-1286713057_thumb.jpg

post-17754-1286713067_thumb.jpgpost-17754-1286713086_thumb.jpg

post-17754-1286713105_thumb.jpg

:lmao::D

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν. Το τρίτο Brichardi βάλε αγγελία και δώσ' το το συντομότερο γιατί σε σύντομο χρονικό διάστημα θα το καθαρίσουν.

:)

Έπρεπε να το δώσεις το ψαράκι όπως σου είπα :lmao:

Από εκεί και πέρα το ενυδρείο δείχνει πολύ όμορφο, να το χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα!! :D Ηθελα να το δωσω απο Δευτερα :hysterical: Επρεπε να το ειχα δωσει πιο γρηγορα..... :hysterical::rasp: Τελος παντων....

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια! :) Θα ανεβασω και ολοκληρες φωτογραφιες!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το δώσεις το ψαράκι όπως σου είπα :hysterical:

Από εκεί και πέρα το ενυδρείο δείχνει πολύ όμορφο, να το χαίρεσαι.

:):lmao::D

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια αυτα συνηθως ζευγαρωνουν μεσα στις τρυπες-φωλιες που διαμορφωνουν γι'αυτο το σκοπο,οπου και εχουν κρυμενα τα αυγα.

Γι'αυτο και δεν ειχες παρατηρησει κατι πριν,και αναρωτιεσαι για ποτε γεννησαν.Την ιδια εκπληξη ειχα βιωσει και εγω :lmao:

Οσο για το ψαρακι που εχασες,κριμα ειναι,αλλα ο πολεμος δυστυχως εχει και απωλειες.Απο τη σστιγμη που δεν ειχες αντιληφθει κατι αρκετα νωριτερα δεν μπορουσες να επεμβεις δραστικα.

Το χομπυ οπως και η ζωη συνεχιζεται.

Καλη συνεχεια λοιπον :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...