Jump to content

περι αφρικανικων κιχλιδων


Κωστας Τ

Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέρουσα η πλατη φίλε μου ,πιστεύω όταν πιάσει και άλγη θα φαίνεται πιο φυσική

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 302
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μετα το τελος της κατασκευης της πλατης το ενυδρειο πλεον εχει την παρακατω μορφη.

082tb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Όμορφα πραγματα φιλε ψαρούκλα! -_-

Μου αρεσουν πολύ οι diy κατασκευες!

Απο φελιζόλ είναι?

Το μόνο που θα πρότεινα είναι να βάλεις μεγάλες πέτρες δεξια και αριστερα για δείξει περισσοτερο το backround!

Ανόμοιες και μεγάλες πέτρες με γωνίες, ίδιου χρώματος(οχι κοφτερες ομως) και να αφαιρεσεις τις μικρες πέτρες απο βασαλτη!

:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Κώστα..μπράβο,καλή δουλειά!! :D

Θα συμφωνήσω με τον PRINCE...βάλε πέτρες που να μοιάζουν-ταιριάζουν πιο πολύ με τις γωνίες του background!Θα δείξει πολύ πιο ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

Μονο κανα δυο δεν υβριδιζουν ,μου το ειχε πει ο κουμαν ,αλλα δεν θυμαμαι ποιες,ολες η υπολοιπες υβριδιζουν και μαλιστα παρα πολυ.

Αν μας διαβαζει ας τις πει

οταν ειχα αγορασει της αυλονακαρες του Δημητριου μου ειχε πει πως τα 2 ειδη που ειχε δεν υβρηδηζουν μεταξυ τους και αυτο εχει γραφτει σε βιβλια...οι αυλονακαρες αυτες ειναι οι

Aulonocara jacobfreibergi----->http://www.gcca.net/fom/Aulonocara_jacobfreibergi.htm

και η Aulonocara stuartgranti ----> http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=685

φανταστικα χρωματα και οι 2!!!! οι αλλες οχι απλα υβριδιζουν αλλα σκωτονονται και μεταξυ τους... ολες εχουν φανταστικα χρωματα...μακαρι να μπορουσαμε να εχουμε μονο αυλονακαρες σε ενα ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

τα αρσενικα aulonocara φαινονται στις φωτο

[

post-40623-1311518374_thumb.jpgpost-40623-1311518466_thumb.jpg post-40623-1311518344_thumb.jpgpost-40623-1311518808_thumb.jpg

το θυληκο κρυβεται και δεν μπορω να το βγαλω.παντως ειναι μονοχρωμο με καφε-μαυρο χρωμα και ριγες.το θεμα ειναι αν ειναι οντως aulonacara.

φανταστικα ψαρακια βλεπω εκει! φτου να μην στα ματιασω!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για τα σχολια σας και τις συμβουλες σας.Prince ειναι απο φενιζολ dow 3 ποντους.και εσυ και ο Βαγγελης εχετε δικιο για τις πετρες.επειδη τις ειχα απο την πρωτη αποπειρα στησιματος ειπα να βαλω μερικες αμμεσα για να φτιαξω καμμια σπηλια.

θα ψαξω για κατι πιο ταιριαστο και θα ανεβασω φωτο για γνωμες.

Κouman την θυληκια την απομακρυνα επειδη υπηχε θεμα υβριδισμου.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα πραγματα φιλε ψαρούκλα! -_-

Μου αρεσουν πολύ οι diy κατασκευες!

Απο φελιζόλ είναι?

Το μόνο που θα πρότεινα είναι να βάλεις μεγάλες πέτρες δεξια και αριστερα για δείξει περισσοτερο το backround!

Ανόμοιες και μεγάλες πέτρες με γωνίες, ίδιου χρώματος(οχι κοφτερες ομως) και να αφαιρεσεις τις μικρες πέτρες απο βασαλτη!

:D

Ετσι Κωστα.Συμφωνω απολυτα. -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

090ml.jpg Uploaded with ImageShack.us

η τελευταια (μαλλον) αλλαγη στο ενυδρειο.

http://088n.jpg Uploaded with ImageShack.us

087ql.jpg%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us"]http://087ql.jpg Uploaded with ImageShack.us[/url]

Έγινε επεξεργασία - ψαρουκλας
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια (μαλλον) αλλαγη στο ενυδρειο.

:hysterical:

Ερωτηση:Παιδεύτηκες να φτιαξεις το άλλο backround...σιγουρα αφιέρωσες χρόνο...κριμα που το εβγαλες...

Σιγουρα αυτο είναι πιο όμορφο αλλα το άλλο ήταν δικό σου...!!!!

Μακρια τα χερια πλεον απο το ενυδρειο.....μονο για ταϊσμα!!!

Το ενυδρειο μου αρεσει και μου αρεσει πολυ το χρώμα μπεζ που κυριαρχεί!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε Prince ευχαριστω.να σαι καλα.η αληθεια ειναι οτι το εχω παρακανει με τις αλλαγες.πιστευω να μεινω εδω.οχι τιποτα αλλο δεν προλαβαινουν να πιασουν και αλγη οι πετρες.ειχα κατανου να φτιαξω κατι αλλο σε background αλλα σκεφτηκα σιλικονες/φενιζολ/ρυτινες/κοπος και αν δεν πετυχει?οποτε πηγα σε κατι στανταρ.οπως λες πλεον μονο ταισμα.α και αλλαγη νερου.

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο Κώστα..πολύ όμορφο!!

Εγώ θα έβαζα και μια vallisneria πισω στην μέση να ''κρυφτεί'' κάπως το χώρισμα της πλάτης και άλλες 2-3 δεξιά μπροστά απτο φίλτρο... :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - \/ag
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τα καλα σας λογια.

Βαγγελη εχω στο νου μου να βαλω καμμια βαλισνερια στα επιιμαχα σημεια που λες και να ειναι και η τελευταια παρεμβαση. :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις καμιά μέρα από εδώ πάρε με να σου δώσω καμία... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωστα.

Εγω θα ειμαι ειλικρινης μαζι σου.Το προηγουμενο που εφτιαξες ,δεν μου ειχε αρεσει καθολου,γιατι ηταν πολυ στημενο.Αλλα τωρα με την κατασκευη αυτην εμαθες πολλα πραγματα,οποτε καποια αλλη φορα ,ειμαι βεβαιως οτι θα το φτιαξεις καλυτερο.

Το τωρινο ειναι πολυ ομορφο ,τωρα φεεεεετα και απολαυσετο επιτελους :D

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη καλημερα.η ειλικρινια πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον αναμεσα μας για να γινομαστε καλυτεροι.οποτε εκτιμω την ειλικρινη αποψη σου και σε ευχαριστω :D .επειδη ηθελα να κανω κατι λιγο πιο φυσικο και με χρωμα σκεφτηκα να το αλλαξω.το θεμα ειναι ομως οτι για να δωσεις μορφη στο φενιζολ πρεπει να το εχεις και λιγο και με το φοβο να μην τα καταφερω ακολουθησα τη πεπατημενη.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη καλημερα.η ειλικρινια πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον αναμεσα μας για να γινομαστε καλυτεροι.οποτε εκτιμω την ειλικρινη αποψη σου και σε ευχαριστω :D .επειδη ηθελα να κανω κατι λιγο πιο φυσικο και με χρωμα σκεφτηκα να το αλλαξω.το θεμα ειναι ομως οτι για να δωσεις μορφη στο φενιζολ πρεπει να το εχεις και λιγο και με το φοβο να μην τα καταφερω ακολουθησα τη πεπατημενη.

Και πολυ καλα εκανες,Γιατι πολλες φορες ,εχουμε κατι στο μυαλο,αλλα η εφαρμογη δεν μας βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολυ ομορφο!

Να σου πω την αμαρτια μου,θα αφηνα μονο τις βαλισηνεριες.Θεμα γουστου βεβαια. :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...