Jump to content

κατασκευη ενυδρειου....


petros4

Recommended Posts

Μπραβο :) εχεις υπομονη.

Ξυλινες γωνιες εχουν αρκετο παχος ,και στο δικο σου δεν θα δειχνει ωραιο.Αλλα μπορεις να βαλεις πλαστικες η αλουμιιενες και να τις βαψεις σε οτι χρωμα σου αρεσει.Παντος οτι και εαν βαλεις ,να μην ειναι πανω απο 1,5 ποντο φαρδος. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελος παντων θα δουμε τι θα γινει τωρα ποσεσ μερες το αφηνω να στεγνωσειφυσαει και αερακι :)

Link to comment
Share on other sites

Αστο μια εβδομαδα,να μην μυριζει καφολου,και μετα ενα καλο πλυσιμο :)

Περιμενω με αγωνια να μας το παρουσιασεις επιτελους :)

Link to comment
Share on other sites

ok θα το βγαλω και μερικες τωρα και θα τις ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Έγινε επεξεργασία - petros4
Link to comment
Share on other sites

Έγινε επεξεργασία - petros4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ καλο.Σου ζητω συγνωμη που δεν στο ανεφερα καθολου,αλλα και εγω ενα μυλο χειμωνα καλοκαιρη :)

Επρεπε να ειχες βαλει σκουρα καφε η μαυρη σιλικονη,ειδικα το βραδι ειναι αορατη.

Ξυλωσετο παλι και ξανα κολλα :thumbup::buttrock::buttrock:

Το επομενο θα εναι τελειο με τετοια εξασκηση :)

Link to comment
Share on other sites

:) πλακα μας κανεις :thumbup: εγω το μονο που φοβαμαι ειναι να μην ανοιξει μεσα στο σαλονι και μετα θα μαζευουμε νερα :)
Link to comment
Share on other sites

:thumbup: πλακα μας κανεις :buttrock: εγω το μονο που φοβαμαι ειναι να μην ανοιξει μεσα στο σαλονι και μετα θα μαζευουμε νερα :)

:buttrock::buttrock:

Μη φοβασαι,μια χαρα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα έβαλα χέρι στο ενυδρείο το καθαρίσα λίγο με ασετον τις δαχτυλιες...λοιπόν λέω να φτιάξω και ένα Φόντο με μερικές κολλημένες πέτρες πλάκε η να βάλω σιλικόνη και με τον καιρό θα πιάσει αλγη και θα είναι τέλειο τι προτίνετε από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εσυ τωρα βρηκες τον παπα και πας να θαψεις μερικους :D Οχι μι βαλεις σιλικονη στην πλατη.Πετρες πλακε τι παχος ειναι? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Κοίτα το πάχος είναι 1 εκατοστό με 1.5 λέω να βάλω μερικές και από πίσω μαύρο φόντο
Link to comment
Share on other sites

:D Κοίτα το πάχος είναι 1 εκατοστό με 1.5 λέω να βάλω μερικές και από πίσω μαύρο φόντο

Δεν θα ελεγο οχι,αλλα εγω προσωπικα δεν θα εκανα κατι μονιμο μεσα στο ενυδρειο μου,γιατι μπορει αργωτερα να σκεφτω κατι καλυτερο και να μην μπορω να αλλαξω.Ειδες ποσο ταλαιπωρηθηκες εσυ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο θα γίνει με ζωοτοκα αλλά δεν ξέρω ακόμα για το Background

Link to comment
Share on other sites

Παρε αλλο ενα γυαλι λιγο μικροτερο και καλλατες εκει πανω,μετα αν το βαρεθεις το πετας και φτιαχνεις κατι αλλο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ήθελα να πω και κάτι για το χαλίκι έχουμε στο σπίτι τα είχαμε πάρει για τον κήπο και έμεινε πολύ ακόμα έχουμε σε καφέ ανοιχτό και σε μαύρο εγώ λέω να βάλω το μαύρο είναι ασβεστόλιθικο αλλά δεν πειράζει εσείς τι λέτε μήπως θα ήταν καλύτερο το καφέ

Link to comment
Share on other sites

Οτι αρεσει σε σενα,εσυ θα βλεπεις το ενυδρειο,αρκει να ειναι συμβατο με τα ψαρια που θα βαλεις μεσα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο θα βάλω έτσι και αλλιώς τα ζωοτοκα Θέλουν σκληρό νερό

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο το φιλτρο που εχω ειναι εσωτερικο P030511_1808.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ΞΕΡΕΙ, μπορει να επιβεβαιωσει οτι το ενυδρειο του φιλου Πετρου ειναι ΟΚ με 5αρι τζαμι και χωρις πανω κοντρες???

Link to comment
Share on other sites

P030511_1819.jpgP030511_1818.jpgP030511_1809.jpgP030511_1808_02.jpgP030511_1808_01.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελω να κανω ειναι να κλεισω τισ σχισμεσ απο το πρωτο και το δευτερο κουτακι και να αφησω μονο το κατω γαι να περναει το νερο απο ολα τα κουτακια οχι μονο απο το πρωτο...εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε να της κλείσω της σχίσμες τελικά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...