Jump to content

κατασκευη ενυδρειου....


petros4

Recommended Posts

Καποιος που να ΞΕΡΕΙ, μπορει να επιβεβαιωσει οτι το ενυδρειο του φιλου Πετρου ειναι ΟΚ με 5αρι τζαμι και χωρις πανω κοντρες???

Το παχος μια χαρα ειναι,μονο για επανω ,για τον φοβο των Ιουδαιων μια κοντρα στο κεντρο θα εβαζα.Δεν ειναι ομως απαραιτητη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

αυτο που θελω να κανω ειναι να κλεισω τισ σχισμεσ απο το πρωτο και το δευτερο κουτακι και να αφησω μονο το κατω γαι να περναει το νερο απο ολα τα κουτακια οχι μονο απο το πρωτο...εσεις τι λετε???

εχω το ιδιο φιλτρο σε ενα απο της μικρες μου γενηστρες. αυτο εκανα και γω... εβαλα μονοτικη ταινια στα κενα που ειναι πανω ωστε να ρουφαει μονο απο κατω. βαλε τερμα κατω καποιο απο τα σφουγγαρια για να κραταει ολη την βρομια!. στην θεση σου θα εβαζα και πανω κοντρα. καλο κανει κακο δεν κανει και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. για το backrooynd θα συμφωνισω με τιν ιδεα του φιλου kixlidatoy! με ενα 3αρι τζαμι μπορεις να κολησεις και να πειραματιστεις εκει πανω οτι θες και να το βαλεις-βγαλεις πολυ ευκολα. μου ηρθε μια ιδεα της προαλες οταν αγορασα μικρη λαβα για τα φυτα. ειναι ενα υλικο πολυ ομορφο οπτικα και πολυ ελαφρι ( σαν ελαφροπετρα ) μπορεις να πειραματιστεις με αυτο και να κανεις ενα πολυ ομορφο backroynd! καλη συνεχεια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο φιλτρο σε ενα απο της μικρες μου γενηστρες. αυτο εκανα και γω... εβαλα μονοτικη ταινια στα κενα που ειναι πανω ωστε να ρουφαει μονο απο κατω. βαλε τερμα κατω καποιο απο τα σφουγγαρια για να κραταει ολη την βρομια!. στην θεση σου θα εβαζα και πανω κοντρα. καλο κανει κακο δεν κανει και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. για το backrooynd θα συμφωνισω με τιν ιδεα του φιλου kixlidatoy! με ενα 3αρι τζαμι μπορεις να κολησεις και να πειραματιστεις εκει πανω οτι θες και να το βαλεις-βγαλεις πολυ ευκολα. μου ηρθε μια ιδεα της προαλες οταν αγορασα μικρη λαβα για τα φυτα. ειναι ενα υλικο πολυ ομορφο οπτικα και πολυ ελαφρι ( σαν ελαφροπετρα ) μπορεις να πειραματιστεις με αυτο και να κανεις ενα πολυ ομορφο backroynd! καλη συνεχεια σου ευχομαι!

Καλημερα Σακη.Το 3αρι ειναι πολυ ψιλο γυαλι,θα βαλει και πετρες επανω ,οποτε υπαρχει σοβαρος κινδυνος να σπασει,ας βαλει παλι 5αρι ,για να ειναι ησυχος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειπα 3αρι για το λογο της ελαφριας λαβας! που ειναι σαν ελαφροπετρα. αν βαλει πετρες και αλλα τοτε ναι 5αρι! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειπα 3αρι για το λογο της ελαφριας λαβας! που ειναι σαν ελαφροπετρα. αν βαλει πετρες και αλλα τοτε ναι 5αρι! :thumbup:

:D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σας ευχαριστω για τις γνωμες σας οσον αφορα το φιλτρο εκλεισα τα κενα με σιλικονη και οπως ειπε και ο φιλος KOUMAN στο κατω θα βαλω σφουγγαρι και στα αλλα 2 βιολογικο υλικο

Link to comment
Share on other sites

ΠAIΔEΣ ΔEN MΠOPΩ NA ΠEPIMENΩ AΛΛO ΓINETE NA TO ΓEMIΣΩ AYPIO NA MOY ΦYΓEI KAI H AΓΩNIA

Link to comment
Share on other sites

μην το ρισκαρεις... βαλε κοντρα να εισαι συγουρος γιατι μετα θα σου ανοιξει και θα κανεις 10πλασια δουλεια και χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα 5/5/11 το ενυδρείο γεμιστηκε με νερό και δεν άνοιξε απλά έχουμε και μικρή πολύ μικρή διαρροή σταγόνες δηλαδή και βρήκα και που τέρμα κάτω γωνία από αριστερά και ζουλωντας τι σιλικόνη έβγαλε μια σταγόνα τι κάνω βάζω σιλικόνη και μέσα και έξω

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πολυ μοκρη διαρροη,να κανεις αυτο που ειπαμε με τις πλαστικες γωνιες.Αδιασε το νερο ,βαλτο στον ηλιο να στεγνωση πολυ καλα,μετα στο σημειο που εχει διαρροη απολαδοσετο με οινοπνευμα,και μετα βαλε παλι σιλικονη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν θέλω να βάλω γωνιές γιατί βγήκε πολύ ωραία η σιλικόνη ειδικά από την μπροστά όψη αν είναι εμφανίσιακο δεν με πειράζει να φαίνεται λίγο παραπάνω η σιλικόνη γιατί είναι στο πίσω μέρος και το ενυδρείο θα μπει διαγώνια οπότε δεν θα φαίνεται :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

το μπαλωσα το ενυδρειο εκει που εβγεναν οι σταγονεσ και θα το τεσταρω αυριο γιατι τη σιλικονη την εχω απο την πεμτη οποτε 4 μερουλεσ ειναι καλα για να δουμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

το μπαλωσα το ενυδρειο εκει που εβγεναν οι σταγονεσ και θα το τεσταρω αυριο γιατι τη σιλικονη την εχω απο την πεμτη οποτε 4 μερουλεσ ειναι καλα για να δουμε :D

4 μερες η παλια κολληση ,η καινουργια ? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

4 μερεσ το μπαλωμα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

4 μερεσ το μπαλωμα :thumbup:

Αντε ξεκινα τοτε :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

τι να ξεκινησω

Link to comment
Share on other sites

hi :buttrock: τελικα το γεμησα σημερα το ενυδρειο και ηταν οκ θα το αφησω μεχρι αυριο για τυχον αλλες διαροες και μετα καθαρισμα παιδια πραγματικα οχι να το πενευτω αλλα εκανα τελεια δουλεια.... :thumbup::D δηλαδη για μενα ειναι κορυφη...... :thumbup::thumbup: τι juwel kai ti eheim......... :buttrock::hysterical: ανυπομωνω να το βαλω μεσα στο σπιτι......ελεοσ ......δν εχω αλλη υπομονηηηηηηηηηηη :P:blush:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::P:blush::buttrock:

Αντε με το καλο να στρωσεις καλα,και σωστα. :thumbup::D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το ενυδρειο με τι θα το καθαρισω με ξυδι και νερο????διαφωτιστε......

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το ενυδρειο με τι θα το καθαρισω με ξυδι και νερο????διαφωτιστε......

Σκετο νερο.Τα τζαμια σου δεν εχουν αλατα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σκετο νερο.Τα τζαμια σου δεν εχουν αλατα. :thumbup:

ζεστο η κρυο??

Link to comment
Share on other sites

ζεστο η κρυο??

Δεν εχεις βαλει σαπουνια και τεοια πραγματα ε,με κρυο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει οινοπνευμα και διαλιτικο...... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει οινοπνευμα και διαλιτικο...... :thumbup:

Οπα οπα εγω σου ειπα να βαλεις μονο οινοπνευμα,τι διαλιτικο εβαλες ,του νιτρου?

Link to comment
Share on other sites

διαλυτικο εβαλα για να καθαρισω τις σιλικονες που ειχαν μεινει στα τζαμια και οταν λες του νιτρου τι ενοεις????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...