Jump to content

Τα νεα μου αποκτήματα


theodor72

Recommended Posts

Είναι στο στάδιο της βασικής εκπαίδευσης, όταν παλιώσουν θα βάλουν την φαιοπράσινη... :thumbup: (πωπω, που τη θυμήθηκα την φαιοπράσινη :welcome: )

Τα δικά σου Στάθη πως τα πάνε;;;

τα ιδια..εχουν σκαψει παντου φωλιες αλλα τιποτα που να υποδηλωνει ερωτικο ειδυλλιο!!το μονο που εχει αλλαξει ειναι οτι ο μεγαλος αρσενικος αφηνει τις περισσοτερες ωρες τα αλλα 2 να βολταρουν ελευθερα(τις περισσοτερες ωρες ξανατονιζω) :thumbup:

σκεφτομαι μηπως το θυληκο ειναι ακομα πολυ νεαρο για φλερταρισματα?θα δειξει..το δικο σου θυληκο ηταν μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να σε ευχαριστησω προσωπικα για το βιντεο,μιας και εγω το ζητησα. :hysterical:

Τα ζωντανα ειναι κουκλια :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Από μικρά δείχνουν χαρακτήρα! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, το κακό είναι πως δε με αφήνουν να πλησιάσω να τα τραβήξω από κοντά. Μόλις πλησιάση η κάμερα δτο γυαλί την "κάνουν" διακριτικά! :wootwoot:

Φώτη, τα πρόσεξες και εσύ τα δύο μικρά που ψιλοαρπάχτηκαν; :hysterical: Μου έκανε εντύπωση! Από τώρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, το κακό είναι πως δε με αφήνουν να πλησιάσω να τα τραβήξω από κοντά. Μόλις πλησιάση η κάμερα δτο γυαλί την "κάνουν" διακριτικά! :wootwoot:

Φώτη, τα πρόσεξες και εσύ τα δύο μικρά που ψιλοαρπάχτηκαν; :hysterical: Μου έκανε εντύπωση! Από τώρα;;;;

Και αργησαν Θοδωρε :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι λες να πρόσεχα; Τους κακάσχημους γονείς; :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Βάλθηκαν να γεμήσουν το ενυδρείο :wootwoot:

Στράτοοοοοο! Νέο βιντεάκι... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη ποιότητα κλικάρετε δύο φορές την εικόνα για να δείτε το video απευθείας από το youtube!

Link to comment
Share on other sites

τι'ναι αυτα? :hysterical: παλι σου γεννησαν? :wootwoot: τα πρωτα που εφιγαν?

Link to comment
Share on other sites

Πρίιν από λίγο τα είδα... Και τα πρώτα μέσα στο ενυδρείο είναι! Ελπίζω να τα βρω και αύριο το πρωί και να μη κινδυνέψουν από τους γονείς!

Link to comment
Share on other sites

Πρίιν από λίγο τα είδα... Και τα πρώτα μέσα στο ενυδρείο είναι! Ελπίζω να τα βρω και αύριο το πρωί και να μη κινδυνέψουν από τους γονείς!

φτου, φτου...να σου ζησουν!!! :hysterical::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια τα ψαρακια σου να τα χαιρεσαι!!kai εγω αυριο παω να παρω ενα ζευγαρι kribensis!εχουν απιστευτα χρωματα και συμπεριφορες απο τι ειδα σε μερικα βιντεακια!

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::wootwoot:

Φτου φτου φτου :wootwoot::wub:

Μπραβο ρε Θοδωρη,να σου ζησουν.

Τι γινεται με την πρωτη γεννα;Πως συμπεριφερονται;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως υπάρχει πρόβλημα με την πρώτη γέννα! Οι γονείς τα κυνηγούν! Όχι επίμονα αλλά με μια γρήγορη επίθεση που έχει σαν αποτέλεσμα να κρύβονται τα μικρά συνέχεια. Όταν είναι όμως ώρα φαγητού εμφανίζονται, πάλι με προσοχή!

Έχω ένα 20λιτρο ενυδρείο, μήπως θα έπρεπε να μεταφέρω εκεί τα "μεγάλα" μικρά; :hysterical:

Σε αυτή τη περίπτωση, προφανώς στο ενυδρείο θα ξεστηθεί σχεδόν όλος ο διάκοσμος για να πιαστούν. Αυτό θα στρεσάρει τους γονείς και μήπως κινδυνέψει η δεύτερη γέννα; Όχι μόνο από τους στρεσαρισμένους γονείς αλλά και την πιθανή επίπτωση στην ποιότητα του νερού που θα έχει η όλη ανακατωσούρα.

Για πείτε γνώμες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα πείραζα τίποτε Θοδωρή, μου έχει τύχει σε "διπλή" γέννα κοινών κριμπς και τα δυνατότερα επιβίωσαν.

Άλλωστε αν μεγαλώσουν όλα, τι θα τα κάνεις? Πόσα έχεις σκοπό να μεγαλώσεις? Θα κυνηγιούνται συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη,κι εγω δεν θα πειραζα τωρα κατι.

Ετσι κι αλλιως ενα μαθημα θα ειναι οτι κι αν γινει,και θα ξερεις μετα να πρατεις αναλογα

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Και η δύο γέννες μεγαλώνουν μια χαρά!

Η πρώτη γέννα (εξάδα) έχουν γίνει κουκλιά! Οι γονείς τα κυνηγάνε όταν τα δουν αλλά τα άτιμα και κινούνται αστραπιαία και έχουν άψογο καμουφλάζ! Και είναι και πολύ θαραλέα...

Η δεύτερη γέννα είναι αρκετά πιο πολυάριθμη και είναι σποράκια ακόμα! :D Έχουν μέλλον!

Το μόνο θέμα είναι ότι ο αρσενικός πάλι έχει μαδήσει την ουρά της θηλυκιάς. Βέβαια πάντα είναι μαζί, με κάποιες αψιμαχίες, προσέχουν εναλλάξ την νέα φουρνιά και το θηλυκό ούτε κρύβεται ούτε δείχνει να φοβάται...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...