Jump to content

Tan Rimless Reef


TAN

Recommended Posts

Μα και φυσικά στις 2 θα μέναμε...

post-3-0-72130800-1404422248_thumb.jpg

post-3-0-76918000-1404422258_thumb.jpg

post-3-0-75478300-1404422272_thumb.jpg

post-3-0-10080100-1404422285_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θανάση, αργείς να το κάνεις, αλλά κάθε φορά που το κάνεις μας τρελαίνεις με τα τα χρώματα !!

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγω απο την ζουκλα της πρωτελευταιας φωτογραφιας μιλαμε!!θαναση υποκλινομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πω τίποτα

οι φώτο μιλάνε (αν και λίγες....)

Στο ενυδρείο υπάρχει έστω

ενα μικρό κομματάκι βράχου

που να φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τριπαρεις με το χρωμα και τα χανεις με την αναπτυξη!! Αργεις καμια φορα αλλα μας αφηνεις με το στομα ανοιχτο!!

Θελω fts και μινι βιντεο! Οποτε μπορεσεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω που δεν εχω ξαναπει:-)

Ρε θαναση +9000 σε αυτα που ειπαν τα παιδια παραπανω!:-)

Ασε που το συγκαταλεγω στα ενυδρεια "ροκυ"-"ραμπο" αφου αυτα που εχει ξε-περασει και εχει επιβιωσει χωρις να χαθει πολυποδας!

Τα εχεις κανει ολα "ντουκια" εκει μεσα:-)

Απλα σεβασμος φιλε μου....

Τωρα που εχουν μεγαλωσει παρα πολυ τα sps πως βλεπεις τη σχεση τους με τις φιλεναδες τους τα zoanthus;:-ρ

Επικρατει καποιο απο τα δυο;

Και παλι 1000 μπραβο φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους μεσα απο την καρδιά μου.....

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω που δεν εχω ξαναπει:-)

Ρε θαναση +9000 σε αυτα που ειπαν τα παιδια παραπανω!:-)

Ασε που το συγκαταλεγω στα ενυδρεια "ροκυ"-"ραμπο" αφου αυτα που εχει ξε-περασει και εχει επιβιωσει χωρις να χαθει πολυποδας!

Τα εχεις κανει ολα "ντουκια" εκει μεσα:-)

Απλα σεβασμος φιλε μου....

Τωρα που εχουν μεγαλωσει παρα πολυ τα sps πως βλεπεις τη σχεση τους με τις φιλεναδες τους τα zoanthus;:-ρ

Επικρατει καποιο απο τα δυο;

Και παλι 1000 μπραβο φιλε!

Ειχα την ευκαιρία δοξα τον θεο να δω με τα ματια μου που καταλήγει αυτη η συμβίωση sps και zoa.Για να μην γινει κανένα μπέρδεμα θα αναφερθώ σε οτι αφορά τα zoanthus και οχι τα palythoa που δεν εχουν καμια σχεση οσο αφορα την τοξινη και τον χημικο πόλεμο που κανουν..

Οσο αναπτύσσονταν τα sps παραλληλα με τα zoa ακομα και να ακουμπούν δεν υπήρξε ποτε κανενα θεμα αλλα οταν τα sps αρχισαν να ψυλονουν απλα εγινε ενας αργός και υγρός τάφος τον zoa που σταδιακα εξαφανίστηκαν..Για αυτο τον λογο εχω μεταφέρει τα σημαντικότερα zoa σε φραγκ στον αραγωνιτη μιας και με τον ρυθμό που τρεχουν τα sps δεν αφήνουν κανενα περιθώριο ευημερίας με οποία zoa συνορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω δει και εγω με καποια ζοανθακια και μια σεριατοπορα που ακουμπουν, κανενα απ τα δυο κλεινη ουτε πεθαινει, αλλα αργα η γρηγορα θα τα καληψει η σερια κανοντας σκια και μετα για σας...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντική παρατήρηση αυτή Θανάση, χρονια ηθελα να μάθω εμπειρικά την σχεση των sps και των zoantus βαθος χρονου.

Για το ενυδρειο σου φίλε τι να πω, φτου φτου!! Εκπληκτικό και κακό μάτι να μην το δει!! Ενα εκπληκτικό ενυδρειο που σε βαθος χρονου εχει αποδείξει την αξία του και την σταθερότητα του και η ομορφιά του διαφήμιση το χομπι μας!

Τα zoa τα χρωματα που εχουν ειναι απίστευτα (!!), τα κοραλακια σου σφύζουν απο υγεια και η εικόνα ειναι απίστευτη, top φίλε, top!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπέροχη μουσική, υπεροχο περιεχόμενο... Τοπ ενυδρειο απλα.. Θανάση κανε ενα δίωρο, θα το βαζω να παίζει στην τηλεόραση μεχρι να γινει το δικο μου..

Μαγεία .. :)

Έγινε επεξεργασία - Discos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη μουσική, υπεροχο περιεχόμενο... Τοπ ενυδρειο απλα.. Θανάση κανε ενα δίωρο, θα το βαζω να παίζει στην τηλεόραση μεχρι να γινει το δικο μου..

Μαγεία .. :)

Να προσθεσω απλα ....πανεμορφο
Link to comment
Share on other sites

Πωωω!!!! Απιστευτο!!!

Ποσα κλαμακια εχεις καλε;;

χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...