Jump to content

Tan Rimless Reef


TAN

Recommended Posts

Τι να λέμε τώρα.. Όλα είναι τέλεια.. Απο κλαμ, ζωανθους, sps, lps, ψάρια. Μακαρι καποτε να δω έστω και το ενα δέκατο απο αυτό που βλέπεις στο ενυδρείο σου..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε Θανάση

από τα ωραιότερα ενυδρεία

Πέρα από την πλάκα

ποσά clams , έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιι εκανες παλι βρε θαναση :angel:

Και οχι μονο ανεβασες βιντεο αλλα εβαλες και μουσικη? :usd:

Αυτες οι mille "περουκες",αυτος ο hyacinthus,αυτος ο λευκοστερνος,τα κηπακια απο τα zoanthus,η πλατεια με τα clam......τι ναπω :bigemo_harabe_net-143:

Και ολ'αυτα με απιστευτα χρωματα!

Ασε που σχεδον ολα εκει μεσα ηρθαν απο μικρα κοραλια και εχουν γινει μητρικα :bigemo_harabe_net-115:

Τρομερο ενυδρειο φιλε μου!!!! :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Όνειρο είναι........ :bow::w00t:

Καταπληκτικά, ΟΛΑ...το ένα καλυτερο από το άλλο.

Στο έχω ξαναπεί όμως, τα clam σου είναι all the money...μου αρέσουν υπερβολικά... :bigemo_harabe_net-162::icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους να ειστε καλα παιδια....

Παύλο τα clam ειναι 14 στον αριθμώ και τα είδη είναι crocea,maxima,derasa και squamosa.

Tο μεγαλύτερο έχει φτάσει τα 28cm μήκος ζωη να έχει και τραβάνε το ΚΗ σαν να πίνουν Νουνου...

Link to comment
Share on other sites

14!!! Φαρμα δηλαδη!!

Btw πια ειναι τα μικροτερα κλαμ, γιατι δεν το 'χω με τα ονοματα τους;; Μηπως βρω κανενα να χωσω σε καμια γωνια στο μελλον....

Link to comment
Share on other sites

Δεκατέσσεραααα

Πωωω δηλαδή κανονικός

κήπος

Όντως Θανάση για πες μας

πιο είδος δεν μεγαλώνει τόσο πολύ

Γιατι αν βάλω εγώ και ο Άγγελος σαν

το μεγάλο που έχεις , θα καλύψει

όλο το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν χωραει να περασει το μεγαλο αναμεσα απ τα βραχια, ποσο μαλλον στον αραγωνητη...

Απλα εχω εναν μικρο χωρο που η θα μηνει μοα ποσολοπορα που εχω η ισα ισα ενα κλαμακι..... Αλλα πρωτα ερχωνται αλλα(αναπληρωσει/δοσομετρικη/αντλοα επιστροφης)....

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου για τα 14 :)

Σας ευχαριστω ολους να ειστε καλα παιδια....

Παύλο τα clam ειναι 14 στον αριθμώ και τα είδη είναι crocea,maxima,derasa και squamosa.

Tο μεγαλύτερο έχει φτάσει τα 28cm μήκος ζωη να έχει και τραβάνε το ΚΗ σαν να πίνουν Νουνου...

Χαχαχα, Νουνου, μεγαλώνει γερά παιδια..!! :P

Έγραψες :)

14!!! Φαρμα δηλαδη!!

Btw πια ειναι τα μικροτερα κλαμ, γιατι δεν το 'χω με τα ονοματα τους;; Μηπως βρω κανενα να χωσω σε καμια γωνια στο μελλον....

Μια tridacna crocea ειναι ιδανική για εσένα, οχι παραπανω η αλλο είδος. Αυτο το αρθρο θα σε βοηθήσει για τα διαφορα είδη :)

http://www.aquazone.gr/forums/topic/8586-tridacnidae-giant-clams-oe-aethie-assaaioaao/

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Θεουλης και αμεσως οπως παντα(σλουρπ σλουρπ)... Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο Θανάση ίσως το κορυφαίο reef ενυδρείο στην Ελλάδα αυτή την στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Θαναση καταπληκτικο!!!!!!!!!

Θα τυπωσω μια φωτογραφια του, απο κατω θα γραψω " οταν μεγαλωσω θα γινω Tan rimless reff" και θα την κολλησω στο δικο μου!!!!! 😊

φτου φτου και παλι φτου γιατι το βιντεο το ειδα 3 φορες!

Link to comment
Share on other sites

θαναση φιλε μου ειλικρινα εισαι ο μοναδικος που οταν δω update δεν ξερω τι να πω και κολλαω!!

Θα πω οτι εχεις το κορυφαιο ενυδρειο για μενα στην ελλαδα γεματο υγεια,χρωμα,και μια φοβερη ποικιλια κοραλλιων που δυσκολα βρισκουμε στην ελλαδα!

ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα μας δειξεις μεσω του ενυδρειο σου πως να παμε το χομπυ ενα βημα ποιο πανω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifTAN.jpg

Ξέρει κανείς πότε ξεκινάει η προβολή???

Ασε, έδωσε ρέστα, οταν το ειδα με βλεπανε να γελάω κοιτοντας το κινητο και είχαν χαζεψει! Και πολυ εύστοχο. Τέλειο !! :P
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ξερω Μιχαλη, το ξερω...

Αλλα δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο τον Ταν....

Που εισαι ρε Ταααααν!!!!!! Βαλε φωτο λεμεεεε :D

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ενυδρειο να τη σκαπουλαρει δις μαλιστα,απο πτωση kh στο 4?????

και νομιζα πως εγω ημουν οκ στο 5 που ειχα πεσει καποια φορα και δεν ειχα απωλειες!!!

Θανασηηηηη λεγε τα μην τα λεω εγω! :usd::usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ενυδρειο να τη σκαπουλαρει δις μαλιστα,απο πτωση kh στο 4?????

και νομιζα πως εγω ημουν οκ στο 5 που ειχα πεσει καποια φορα και δεν ειχα απωλειες!!!

Θανασηηηηη λεγε τα μην τα λεω εγω! :usd::usd::usd:

Μιχάλη με μαρτύρησες...

χαχαχαχαχχα

Η αληθεια ειναι οτι εχω αναθεωρήσει αρκετά πράγματα σχετικά με τα ορια ειδικά πάνω στο KH...

Οπως καθε καλοκαίρι ετσι και φέτος για να μην χαλάσει το γούρι ο θείος μερφι προσπάθησε να στείλει το ενυδρείο άπατο μιας και η υπερ δοσομετρικη που ειχα επιλέξει ναι αυτη των 350E και αναφέρομαι στην GHL απλα παρέδωσε πνεύμα αδειάζοντας με σε στην δύσκολη φαση των διακοπών μου..Το ΚΗ έφτασε για αρκετες μερες στο σοκαριστικο αρυθμο 4.Δεν ξερω την συμπεριφορά που θα ειχα σε ενα νεο ενυδρείο αλλα δοξα τον θεο το ενυδρείο την έβγαλε καθαρή και απο αυτο το παγοβουνακι χωρις απώλειες απλα ενα μεγαλο κυνηγητό απο εμενα σε αλλαγες νερου,χερατη προσθήκη των στοιχείων μεχρι που εβαλα την δοσομετρικη της jebao με το 1/3 της τιμης απο αυτήν της GHL....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...