Jump to content

700 Λιτρο Φροντοζαδικο !!!!


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

ΜΠΟΥΚΟΣΑΜΕ!!!!!! :bigemo_harabe_net-94::band:

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ.. να κανω δηλαδη 100 λιτρα αλαγη την βδομαδα??? γινεται και αυτο, σιγα σιγα ετημαζω και τον αυτοματισμο στον πινακα μου να κανει αλαγη νερου απο μονο του ετσι και αλιως. προσεχος φωτογραφιες απο τον καινουριο πινακα!

πως γινεται αυτο?????

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω συντομα φωτο απο τον πινακα... ολα γινονται! θα βγαζει την ποσοτητα που θελω 1 φορα την εβδομαδα μονο του και θα το αναπληρωνει μονο του :)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥΚΟΣΑΜΕ!!!!!! :bigemo_harabe_net-94::band:

Ας προσέχατε!

Με το καλό Σάκη!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φωτη! ελπιζω να τα καταφερει και να τα κρατησει..

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ καλα αυτο μπωρει να ειναι και το ονειρο μου!!! :bigemo_harabe_net-81: :bigemo_harabe_net-81: :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥΚΟΣΑΜΕ!!!!!! :bigemo_harabe_net-94::band:

:wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

Αντε με το καλο,σου ευχωμαι ολψυχα να τα κρατησει/

Κια μια ερωτηση.Τα ειδες να μποκωνουν η και τα δικα σου το εκαναν στα μουλοχτα? :D

Link to comment
Share on other sites

δεν τα ειδα... μαλλον ειναι ντροπαλα και τα δικα μου! ευχαριστω για της ευχες! ελπιζω να τα κρατησει!

Link to comment
Share on other sites

φώτο απ την τουμπανομπουκωμένηηηηηη σε λέω . :ph34r:

θα τα κρατήσει ρε μη μασας :bigemo_harabe_net-119:

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα εφαγε μονη της! την ειχα βαλει σε ενυδρειο μονη της για να μην την ενοχλει κανενα... αν τα εφτυνε θα τα επερνα τα αυγα και θα τα μεγαλωνα μονος μ... αλλα ... τα εφαγε.. δεν με πειραζει,ηταν θεμα χρονου να αρχισουν.τωρα που αρχισαν ελπιζω να μην σταματισουν! ο χειμωνας ειναι η καλητερη περιοδος στην αναπαραγωγη αυτων των ψαριων,οπως και των περισσοτερων κιχλιδων

Link to comment
Share on other sites

Σακη θα ελεγα τωρα στα πρώτα μπουκώματα να την αφησεις στην ησυχία της.....

Μετα που θα αποκτήσει εμπειρία την βγαζεις και την βάζεις αλλού.....

Τωρα με την πρώτη το βάλε βγάλε στο ενυδρείο ειναι αρκετό για να την κάνει να τα καταπιεί!

Υπομονή φίλε.....με τοσα ψαρια δεν υπάρχει περιπτωση να μην πάρεις γεννα......οποτε χαλαρα!

:)

Έγινε επεξεργασία - PRINCE
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε Σάκη , εγω στη θέση σου θα αφηνα τη φυση και την τυχη να κανει τη δουλειά της

Link to comment
Share on other sites

πηραμε φορα! η δευτερη θυλικια εβγαλε το γνωστο τριγωνακι απο κατω και μεχρι να το δω αρχισαν να χορευουν!!!! εβγαλα και βιντεακι! αυγα δεν ειδα ακομη αλλα μολις αρχισαν!!! αντε να περνουν ολες σιγα σιγα εμπειρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε τις τσουπρες!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενα απλο update... ειχα χθες και την τεταρτη αποτηχημενη γεννα απο της ζαιρ μ. ισως ειναι ακομη νωρις να τα κρατησουν και δεν εχουν την εμπιρια..και στης 4 περιπτωσεις τα εφτυσαν την 1-2 μερα...δεν προκητε να κανω striping,θα τα αφησω να αποκτησουν μονα τους την εμπιρια... στην μια γενα ειμουν πολυ τυχερος μιας και ειδα να ζευγαρωνουν! τα τραβηξα και βιντεο! πολυ μεγαλο θεαμα! ο αρσενικος εχει φτασει τα 23cm! περα απο τα ευχαριστα ειχα και μια απωλεια απο 1 blue zair... δεν ξερω πως,πηδηξε μεσα στον πυργο υπερχιλησης πανω απο το προστατευτικο πλεγμα και μπηκε μεσα στον σωλινα durso... φανταστητε ξενερωμα που εφαγα...

Link to comment
Share on other sites

ενα απλο update... ειχα χθες και την τεταρτη αποτηχημενη γεννα απο της ζαιρ μ. ισως ειναι ακομη νωρις να τα κρατησουν και δεν εχουν την εμπιρια..και στης 4 περιπτωσεις τα εφτυσαν την 1-2 μερα...δεν προκητε να κανω striping,θα τα αφησω να αποκτησουν μονα τους την εμπιρια... στην μια γενα ειμουν πολυ τυχερος μιας και ειδα να ζευγαρωνουν! τα τραβηξα και βιντεο! πολυ μεγαλο θεαμα! ο αρσενικος εχει φτασει τα 23cm! περα απο τα ευχαριστα ειχα και μια απωλεια απο 1 blue zair... δεν ξερω πως,πηδηξε μεσα στον πυργο υπερχιλησης πανω απο το προστατευτικο πλεγμα και μπηκε μεσα στον σωλινα durso... φανταστητε ξενερωμα που εφαγα...

Φρόντισε να το κλείσεις με κάτι.......

Πολύ κριμα πράγματι Σακη! Θεωρω οτι ο αρσενικός σου ειναι άτακτος.

Link to comment
Share on other sites

οχι καθολου! αν δεις...ολο γλυκες ειναι! απορω πως πηδηξε εκει μεσα...τον αρσενικο mbimbwe εποψιαζομαι... πρεπει να της δωσω της αλλες δεν γινεται να της εχω μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φανταζεσαι που μπορεί να μπει ενα ψαρι οταν κυνηγηθεί......τα δικά μου κατα καιρούς τα εχω μαζέψει απο απίστευτα σημεια.....ζωντανα ευτυχώς!

Δίνοντας τους χώρο σιγουρα μονο καλό θα κάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι Σακη,φανταζομαι να βλεπεις τετοια ψαρουκλα νεκρη ,πως ενιωσες

Link to comment
Share on other sites

αστα να παν.. μονο εσεις οι καψουριδες καταλαβενεται το ξενερωμα που περασα... θα ανεβασω αγγελια να τα δωσω τα αλλα για να τους δωσω χορο..οσο και αν της γουσταρω ειναι καλυτερα ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κρατούσα τις άλλες που είναι περισσότερες και μικρότερες, θα τις εβλεπα να μεγαλώνουν και θα τις χαιρόμουν περισσότερο.......

Link to comment
Share on other sites

οι 5 οι μικρες ειναι burundi... και οι 3 ειναι μεγαλες οι blue mpimbwe... θα κρατησω της 4 blue zair μονο.. που ειναι απο 23-13cm.. θα εχω την χαρα να μεγαλωσω μικρα οταν θα εχω γεννα!

Link to comment
Share on other sites

αφρικη!-γερμανια-κοζανη και μετα λαρισα! κιχλιδατε απο τον larry της πηρα της κουκλες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...