Jump to content

Bababrilios Rimless Reef


bababrilios

Recommended Posts

Μακάρι όλων η μέρα να ξεκινούσε έτσι! Φραπεδιά, τσιγάρο και ένα κιλό φωτογραφίες από το αγαπημένο του ενυδρείο!!!

Φαίνεται πόσο αγαπάς αυτό που κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όποιος έχει δει το ενυδρείο του Θόδωρου από κοντά ξέρει..............

Λες, έρχομαι στα πεταχτά να ρίξω μια ματιά και σηκώνεις κεφάλι μετά το 2ωρο. χαχαχαχαχαχαχααχχα!!!

Θόδωρε έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά φίλε! :)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου τωρα... εγω εβγαλα τις φωτο... και εχω δει το ενυδρείο απο κοντα απειρες φορες και σε πολλες φασεις... και παλι καθομαι κ βλεπω τις φωτο μια μια κ με πιανει ανατριχιλα ρε φιλε λες κ το βλεπω για πρωτη φορα....

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος τεο καιρό έχω να το δω, πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

φανταστικο μπραβο φιλαρακι εχεις κανει καταπλικτικη δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Της florida το κάγκελο!!!Ρε φίλε άσε λίγο τα νιτρικά να τσιμπήσουν τιμή,τα σκληρά θα μεγαλώσουν μην βιάζεσαι!Δώσε λίγο φαγάκι στα LPS σου να μείνουν κτήνοι...είναι κουκλιά και το αξίζουν...!Εγώ στο ταπεινό κατοστάλιτρο μου κρατάω ελάχιστα τσιμπημένες τιμές και πάνε όλα σφαίρα!Πανέμορφο rimless....απλά σαγηνευτικό....!Τι κατανάλωση έχεις καθημερινά από kh mg ca;

ΥΓ.Ο χαβανέζος είναι απίστευτος....τρελή χοντρόφατσα!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο Τεο,ολο ζωντανια

Συνεχησε ετσι παλικαρε :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε θοδωρη!

κουκλαρα το ενυδρειο! :bigemo_harabe_net-64:

ολα μεταξυ τους δενουν με εναν φοβερο τροπο,και σαν χρωματα και σαν ζωντανα!

Link to comment
Share on other sites

Ε δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι...

Άντε με το καλό φιλαράκι εύχομαι να πάει η σεσόν μια χαρά και όταν γυρίσεις με το καλό να διαλέξουμε διάφορα sps να κάνουμε κάτι ανάλογο και στα πιο ψηλά διαμερίσματα του bababril-reef.

Link to comment
Share on other sites

φτου φτου και πάλι φτου βάλε χαντρα οπωσδήποτε πολυ ωραία δουλεια......μπράβο σου!

Δεν σας την δείχνω για να μην την ζηλευετε. Είναι και αυτή ψαράκι 25cm με πολλές χαντρες σαν τα ντατζουν. :-))))

φανταστικο , φανταστικο , φανταστικο και φανταστικο ααααααα και να μην το ξεχασω !!!!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ

προτεινω να βγαλετε μια φωτο ολο το ενυδρειο και οσοι απο εμας στηνουμαι τωρα την γυαλα μας να την βαλουμε σε μεγεθυνση απο εξω μεχρι να ερθει και η δικη μας στα ισα της !!!!!!!!!!

Υ.Γ. να ρωτησω κατι γιατι ειμαι καινουριος εδω ................................την χαντρα την βαζετε μεσα στο εξωτερικο φιλτρο ή στο σκιμμερ??????????????? :kookoo::rasp:

Πρώτη μούρη την βάσεις πάνω απο το ενυδρειο και δεν συκωνει κεφάλι για να την δει κανένας.

Bababrilio θέλεις σχόλια τώρα γιαυτο το ενυδρείο????

Όχι φίλε μου, όποιος πει κάτι για αυτό το στολίδι θα είναι ιεροσυλία!

Εγώ σου βγάζω το καπέλο πάντως γιατί μπορεί τα σκληρά κοράλλια να είναι πολύ απαιτητικά ζωντανά στην διατήρηση τους αλλά το να κρατάς ένα mix reef είναι η μεγαλύτερη πρόκληση στο χόμπι του θαλασσινού ενυδρείου και μου αρέσει που δεν μασάς καθόλου!

Απλά Respect!

Συνέχισε να μας εκπλήσσεις φιλαράκι!

Ελπίζω να μου παει.... Γιατι εάν όχι οι πρώτοι κάτοικοι που θα την πληρώσουν θα είναι τα sps και θα είναι πολυ κρίμα. (Ασε που θα φάω και παντοφλα απο την κυρά. )

Ωραίος τεο καιρό έχω να το δω, πάει σφαίρα.

Καιρό έχεις να το δεις γιατι καιρό έχεις να έρθεις!!!!

Έχουμε πάνω απο 2 εβδομάδες να πάμε για ψαροντουφεκο.

Και έχεις και το ντου ντου μου, ελπίζω να το τροχισες τουλάχιστον.

Αντε γιατι στα χω και μαζεμένα που χαθηκες.

Της florida το κάγκελο!!!Ρε φίλε άσε λίγο τα νιτρικά να τσιμπήσουν τιμή,τα σκληρά θα μεγαλώσουν μην βιάζεσαι!Δώσε λίγο φαγάκι στα LPS σου να μείνουν κτήνοι...είναι κουκλιά και το αξίζουν...!Εγώ στο ταπεινό κατοστάλιτρο μου κρατάω ελάχιστα τσιμπημένες τιμές και πάνε όλα σφαίρα!Πανέμορφο rimless....απλά σαγηνευτικό....!Τι κατανάλωση έχεις καθημερινά από kh mg ca;

ΥΓ.Ο χαβανέζος είναι απίστευτος....τρελή χοντρόφατσα!

Ο γιωρικας μου!!!! Ο χαβανεζος, έτσι μου τον πούλησε ο klazakos τον Φεβρουάριο του 2010.

Και απο τότε τον εχω στα οπα οπα. Αλλα κι αυτός είναι το καλύτερο παιδι. Είναι ο peacemaker του reef.

Οσο για το θέμα συντηρήσεις να τι σκέφτηκα.

6 μήνες που θα λείπω και θα είναι στον αυτόματο πιλότο.

Το καλοκαίρι που ανεβαίνει η θερμοκρασία λίγο (Εεε όχι και λίγο, αλλα ελπίζω) και ο μεταβολισμος τον ψαριών αυξάνεται , έχουν ανάγκη για ποιο πολυ τροφή, λέω να μην τους χαλασω το χατήρι !!! Θα τα ταειζω παραπάνω με δυο ταειστρες και μια περισταλτικη για ζουμια(τροφη για κοραλια) Έτσι θα πετύχω και αύξηση νητρικων φωσφορικων. Πράγμα καλο για lps και μ****α.

Τους άλλους 6 μήνες που θα είναι πιο κρυοι και λιγότερη ανάγκη για φαγητό θα ταειζω πιο λίγο και θα κρατώ λιγότερα νιτρικα φωσφορικα για να πανε καλύτερα τα sps.

Με λίγα λόγια ένα mix reef δυο ταχυτήτων. Χειμώνα καλοκαίρι.

Κι αν σου κάτσει;;;;;; (Λέει σε μια διαφήμιση)

Ε δείξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι...

Άντε με το καλό φιλαράκι εύχομαι να πάει η σεσόν μια χαρά και όταν γυρίσεις με το καλό να διαλέξουμε διάφορα sps να κάνουμε κάτι ανάλογο και στα πιο ψηλά διαμερίσματα του bababril-reef.

35 και σήμερα και έφυγα.

Skype με αυτόματη απάντηση στο main tank, camera ip στο sump και το seneye. Θα γίνει big brather το ενυδρειο. Πιστεύω να προλάβω την κάθε μ@λ@κι@ του καλοκαιριού εγκαίρως.

Και φυσικά κλειδιά στον γείτονα.

Γιατρε μου ποτε βλέπετε να γίνουμε καλα;;;;;;

ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΟΟΟΟΟΟΤΕ

Ευχαριστώ και όλους τους συμφορουμιτες για τα καλα τους λόγια. Και τους εύχομαι τα καλύτερα για τις reefαρες τους.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο στήσιμο απίστευτα κοράλλια αλλά περιμένω να δω πως θα είναι σε 9-10 μήνες που θα έχουν γίνει τουμπανα όλα!!!!

Φτου φτου ελπίζω να συνεχίσεις έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δινεις τα κλειδια σε μενα?!??!!!!??! Και τωρα που εμαθα που εχεις ολα τα συνεργα του fraging kit κρυμμενα...αν βρεις εστω κι εναν πολυποδα τον Οκτωβριο....να μ τρυπησεις τη μυτη με αλυσιδα αγκυρας!!! χαχαχαχα!

Και το χειροτερο ολων?! Με μια κλιση στο skype θα βλεπεις ζωντανα το βιασμο του ενυδρειου σου!χαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δινεις τα κλειδια σε μενα?!??!!!!??! Και τωρα που εμαθα που εχεις ολα τα συνεργα του fraging kit κρυμμενα...αν βρεις εστω κι εναν πολυποδα τον Οκτωβριο....να μ τρυπησεις τη μυτη με αλυσιδα αγκυρας!!! χαχαχαχα!

Και το χειροτερο ολων?! Με μια κλιση στο skype θα βλεπεις ζωντανα το βιασμο του ενυδρειου σου!χαχαχαχα

Αλητεια....Baba,δωστα σε εμενα και κοιμησου ανησυχος :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Αντε ο Σταθης έχει να τα βάλει και κάπου εσυ βρε Val πρέπει να κανεις reef την μπανιέρα -:)))))))

Εχετε ακούσει που στο χαρεμι άφηναν μέσα άντρες μπουρτντισμενους.

Η τα παλιά τα χρόνια που πήγαιναν για κυνήγι άφηναν πίσω τους gay.

Εχουν γνώσεις οι φυλακές!!!!! Ο Γειτονας δεν έχει reef. Και Σπιτι στην ανάγκη θα έρχονται μόνο όσοι έχουν γλυκο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες που ήμουν σπιτι σου οταν πηγές τουαλέτα, εβγαλα αντικλείδι... ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατο που μας έρχεται και εχω και την ονομαστική μου γιορτή , οργανωνω ψαροκαφε στο Σπιτι μου.

Προσκαλω και Περιμένω όλη τη Σαλονικιωτικη παρέα και τον περιχώρων (ακούει η Σκυδρα).

Ταϊστε τα ψαράκια σας παρκαρεται τα παιδάκια στις γιαγιάδες και ελάτε με τις γυναίκες σας. (Απο μια ο κάθε ένας)

Το Σπιτι ξέρετε που είναι.

Θα σας περιμένω κατα της 18:00 για special καφεδάκι και DIY κεκακι dy Frans.

ΥΓ: Κατα την είσοδο στο Σπιτι απογορευεται κάθε είδους αιχμηρου αντικειμένου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλά καλά... θα σου παραγγείλουμε όλοι μαζί τους καφέδες και όταν γυρίσεις τότε τα ξαναλέμε ...

ααα και δεν χρειάζονται εργαλεία, η φραγγιέρα εύκολα αφαιρείται !!!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Αυτα ειναι... Μια βολτα απο Διγκα για καινουριες λαμες για το νυστερι... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλεύω ρε….

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Αυτα ειναι... Μια βολτα απο Διγκα για καινουριες λαμες για το νυστερι... :bigemo_harabe_net-145:

Εμ δεν φταις εσυ αλλα εμεις που σε λυπηθικαμε και δεν σου φραγκαραμε την χαμερ.Στην τσεπη το ειχα το εργαλειο.... :headonwall: Baba την αλλη φορα δεν θα δειξουμε ευαισθησια στον Gio :ph34r:

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...