Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Εχω βρει ενα καταστημα στο Amazon να πουλαει το συγκεκριμενο ριακτορα στα 28 Ευρω!!! Ολοι εχου ε διαβασει τι θαυματα κανει...

Τα εξοδα αποστολης ειναι στα 30-35 ευρω οσα κι αν παρουμε, οποτε αν μαζευτουμε 3-4 ατομα μας βγαινει τζαμπα!

http://www.twolittle....html?lang_id=1

και το manual

http://www.twolittle.../1202405781.pdf

ψαξτε σε google και youtube να δειτε τι κανει και πειτε μου ποιοι και ποσοι θελετε!

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι μεσα.ΘΕΛΩ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2 ΡΙΑΚΤΟΡΕΣ(1 για μενα και 1 για εναν φιλο μου).

και ενα πολυ καλο βιντεακι με την κινηση του υλικου μεσα στο ριακτορα.

κατα τη γνωμη μου ειναι καταλληλο επισης και για ενεργο η ανθρακα η και biopellets.

το μονο που χρειζεται εξτρα ειναι μια μικρη αντλιουλα.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω βρει ενα καταστημα στο Amazon να πουλαει το συγκεκριμενο ριακτορα στα 28 Ευρω!!! Ολοι εχου ε διαβασει τι θαυματα κανει...

Τα εξοδα αποστολης ειναι στα 30-35 ευρω οσα κι αν παρουμε, οποτε αν μαζευτουμε 3-4 ατομα μας βγαινει τζαμπα!

http://www.twolittle....html?lang_id=1

και το manual

http://www.twolittle.../1202405781.pdf

ψαξτε σε google και youtube να δειτε τι κανει και πειτε μου ποιοι και ποσοι θελετε!

Και εγώ συμμετέχω.

Link to comment
Share on other sites

τον 550 μήπως τον βρίσκεις στο ίδιο μαγαζί σε καλή τιμούλα; Είμαι μέσα για τον 550 γιατί παίζω σε 1000λίτρα και δεν νομίζω ο 150 να επαρκεί. Ενημέρωσε με για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μ ενδιαφερει ο 550. και το δευτερο ειναι τι γινεται που αλλοι ειναι Θεσ/κη αλλοι αττικη κτλπ?.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, επειδη εχουμε ξεφυγει απο τους κανονισμους και θα μας κατσαδιασει ο Mr.Zoo.....

πμ απο δω και περα!

Link to comment
Share on other sites

αλλαζω τον τιτλο σε ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.δεν ειναι πλεον αγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον! Ηδη μαζευτηκαμε 7 ατομα για 10 ριακτορες... Ας παγωσει εδω η αγγελια, εχω στειλει μνμ στο καταστημα για να μαθουμε τη διαθεσιμοτητα και επανερχομαι με νεοτερα!

Υ.Γ: Για 10 τεμαχια το συστημα μου εδωσε 6οκατι Ευρω εξοδα αποστολης... Απλα για να μην παρεξηγηθω απο κανεναν σας

Link to comment
Share on other sites

εγω μειωσα την ποσοτητα που αρχικα ζητησα απο 4 σε 2 τεμχια συνολικα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ ένα ριακτορα 150!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα λοιπόν,αφού δεν είναι αγγελία,μεταφέρετε στην γενική κατηγορία της θάλασσας

καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Εεεεππππ που πάτε χωρίς εμένα.

Θέλω και εγώ 2 150αράκια.....τα ζαχαρώνω εδώ και 4 μήνες αλλά να που βρεθήκαμε πολλοί.

Έχεις και πμ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην γινει καποιο μπερδεμα καθως ειμαστε σχεδον απο ολη την ελλαδα και εχει μαζευτει και οικονομικα μια σχετικα καλη ποσοτητα,και για να μην φαμε και κανα τελωνειο στ'αυτια εκτος απο μεταφορικα,καλο θα ηταν ο vales red,να δημιουργησει 2 γκρουπ.σε συνενοηση ο ιδιος με τα πιο πολλα παιδια που ειναι εκτος θεσαλονικης.εννοω ισως να αναλαβει και ενας απο αθηνα και να σπασει στα 2 η παραγγελια.αλλιως τον βλεπω να τρεχει και να μην φτανει...

ΥΓ. επισης και κατι αλλο.τα σφουγγαρακια του στομωνουν σχετικα ευκολα,και οπως λεει και ο κατασκευαστης χριζουν τακτικης αλλαγης τους.μηπως να σκεφτουμε και αυτα μηπως δεν κανουμε τη δουλεια μας σωστα χρησιμοποιωντας με πατεντες δικα μας??απλως ρωταω....σκεφτειτε το γιατι ισως ειναι ευκαιρια.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως είναι από Αμερική η παραγγελία και παίξει τελωνείο; Γιατί μπαίνω στο uk και βλέπω άλλη τιμή ενώ στο com είναι η τιμή που λες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω του τονισα το τελωνειο και οτι ποσοτικα τουλαχιστον νομιζω πως θα το φαμε,αλλα μου ειπε πως ειμαστε μεσα στα πλαισια.......

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύει ότι είστε στα πλαίσια πάω πάσο. Καλή συνέχεια στην παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

ενα μελος απο δω μεσα μου ειπε οτι στο Amazon το τελωνειο προστιθεται στην τιμη... Δεν ειδα κατι τετοιο....Βολικοτερο θα ηταν αφου μαζευτηκαμε 12-13 ριακτορες να κοπουμε στα 2 Αθηνα - Θεσσαλονικη, ωστε να ειναι πιο ευκολο το εγχειρημα! Παντως γουσταρω που 13 ατομα θελαμε ριακτορα και τον συγκεκριμενο και κανεις δεν το εψαξε λιγακι παραπανω! Πρωτη φορα ειδα 12 μηνυματα να με περιμενουν! Α ρε τι τραβανε οι διαχειριστες!

Link to comment
Share on other sites

Το μέλος που σου είπε για το τελωνείο και το amazon, μάλλον έχει καταλάβει λάθος ή δεν σου εξήγησε σωστά. Όλες οι παραγγελίες που έρχονται από τρίτες χώρες και αφορούν από ένα ποσό και πάνω υπόκεινται σε δασμούς (εκτός αν είσαι τυχερός). Το Amazon.com είναι στην Αμερική.

Οι παραγγελίες από το amazon.co.uk που είναι σε ευρωπαϊκό έδαφος δεν υπόκεινται σε δασμούς, αυτό που συμβαίνει είναι όταν δηλώνεις χώρα αποστολής Ελλάδα, να γίνεται αποφορολόγηση από το 19% και να επαναφορολογείται με 23% το προϊόν. Αυτό με το 23% συμβαίνει σε αρκετά ευρωπαϊκά e-shop :angry2: .

Link to comment
Share on other sites

Τα παρακάτω ισχύουν για αγορές εκτός Ε.Ε.

Για δέματα πάνω από 2 κιλά, περνάς από τελωνείο υποχρεωτικά.

Για οτιδήποτε έρχεται με courier, περνάς από τελωνείο.

Για δέματα κάτω από 2 κιλά (και χωρίς courier), σχεδόν ποτέ δεν περνάς από τελωνείο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας (το κράτος διατηρεί το δικαίωμα να το κάνει).

Ο πιο καλός τρόπος για να μην περάσεις από τελωνείο (με την προϋπόθεση ότι το κατάστημα από το οποίο έκανες την αγορά, στέλνει σε Ελλάδα), είναι η αποστολή με απλό ταχυδρομείο, μικρό δέμα, κατά προτίμηση με τη μορφή δώρου.

Και ακόμα οι τιμές είναι ενδεικτικές.

Στο Amazon εχει

Order Summary

Amazon Currency Converter is Enabled. (Learn More)

Items: EUR 113,94

Shipping & Handling: EUR 32,97

Total Before Tax: EUR 146,91

Estimated Tax To Be Collected:* EUR 0,00

Order Total: EUR 146,9

Στο αστεράκι μπαίνει το ποσό που αντιστοιχεί.

Συμπεριλαμβάνουν στην τελική τιμή κ τα έξοδα του τελωνειου.

Έτσι ισχυρίζονται τουλάχιστον.

.Φρέσκα κουλούρια είναι αυτα του 2012.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλος, Φρέσκα κουλούρια δηλαδή, θα το έχω στα υπόψιν. Ενημερώστε για την εξέλιξη όταν με το καλό φτάσουν.

Link to comment
Share on other sites

στα υποψιν οτι οσοι τον θελουν για χρηση με biopellets θα χρειαστουνε εξτρα πατεντα να κανουν με πλαστικη σιτα που δεν υπαρχει στη συσκευασια του ριακτορα.για περισοτερες πληροφοριες σχετικα στο παρακατω βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Ποιοι θα συμμετάσχουν στην παραγγελία!

Αυτοί που δήλωσαν ενδιαφέρων και με απλό μήνυμα στο forum η μόνο με πμ.

Ρωτάω γιατί και εγώ θέλω αλλά δεν έστειλα πμ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

maik78,αυτο θα το διευκρινησει ο vales red που το ξεκινησε και ολο αυτο....

το πλεον λογικο παντως ειναι να δημιουργηθουνε 2 γκρουπ ενα β.ελλαδα,και ενα αθηνα.δεν ειναι μονο τα διαδικαστικα με την πληρωμη κλπ,ισως και το τελωνειο,αλλα και τα εξτρα εξοδα διακινησης των προιοντων εντος χωρας.θα ηθελε μερες ολοκληρες να τρεχει ενα ατομο για να σερβιρει τους ριακτορες σε ολην την ελλαδα.δεν γινονται αυτα.

προφανως θα πρεπει να αναλαβει και καποιος απο αθηνα την μιση παραγγελια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...