Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

Λοιπον εχουμε και λεμε! Μαζευτηκαμε 14 ατομα. για 15 reactors... 7 Θεσσαλονικη + 8 Υπολοιπη Ελλαδα (Δλδ Αθηνα και ο samian απο Σαμο)

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα τοση ανταποκριση και υπαρχουν 2 τινα...

  • Πρωτον φοβαμαι να αναλαβω τοσο μεγαλη ευθυνη και λογο κοστους (τα χρηματα που θα μαζευτουν) και λογο του οτι αν περασουν τελωνειο και μου πει καποιος εγω δεν πληρωνω το τελωνειο, και μου ζητησει και τα χρηματα του reactor πισω, τοτε εγω την ....ΕΚΑΤΣΑ!
  • Δευτερον, ειναι πιο ασφαλες, να κοπει η παραγγελια στα 2 η 3, γιατι έτσι θα ειναι πιο ελαφρια τα κουτια, που σημαινει ισως και λιγοτερα μεταφορικα, ισως και να περασουν απαρατηρητα και γλιτωσουμε τελωνειο (που με usps μαλλον θα το γλιτωσουμε)
  • Τριτον, θα πρεπει να παω στα Κτελ, στα Ελτα, σε courier γιατι καποια ατομα μου ζητησαν εξυπηρετηση πληρωνοντας τα μεταφορικα τους... Αυτο θα ηθελα να το κανω, αλλα αν το κανω σε 1 ατομο, πρεπει να το κανω σε ολους...και ειναι χρονοβορο.

Απο τη στιγμη λοιπον που μαζευτηκαμε 6 ατομα Θεσσαλονικη (7 reactors) και 8 ατομα Αθηνα (8Reactors), προτεινω να κοπει η παραγγελια στα 2 και να αναλαβει καποιος απο Αθηνα τα 7 "τοπικα" Ετσι θα βγει πιο φθηνα για τα παιδια απο Αθηνα, αφου και γρηγοροτερα θα τα παραλαβουν (απευθειας αποστολη στην Αθηνα) και φθηνοτερα (δεν θα πληρωσουν κτελ) και ασφαλεστερο θα ειναι για μενα αν με κρεμασει καποιος να μπορεσω να πληρωσω 1-2 τελωνεια παραπανω...

οι 2 ομαδες ειναι:

Θεσσαλονικη:

  • Vales_red 1x Phosban150
  • Aiolos 1x Phosban150
  • Klaz 2x Phosban150
  • Alexpsycho 1x Phosban150
  • nikolaosbouk 1x Phosban150
  • Grigoros 1x Phosban150

Και Αθηνα-Σαμος

  • Doperman 1x Phosban150
  • Samian 1x Phosban150
  • Maik78 1x Phosban150
  • Manos23 1x Phosban150
  • ΣΤΑΜΟΣ 1x Phosban150
  • katsirof 1x Phosban 550
  • NickTheFish 1x Phosban150
  • Jimmy996 1x Phosban 550

Εγω θα αναλαβω την παραγγελια απο Θεσσαλονικη. Ας βρεθει ενας να αναλααβει την παραγγελια για Αθηνα και ας επικοινωνησει μαζι μου να του στειλω πληροφοριες και τα πως και τι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραια αρα το θεμα εχει ως εξεις , Θεσ/κη αναλαμβανει ο Vales_red ,Αθηνα ποιος? 2.σε τι τιμη θα παει ο 550? +μεταφορικα κτλπ για να ξερουμε ποσο τελικα θα μας παει?και επισης αν φαμε κανα τελωνειο ποσο? επισης μ αυτην την ποσοτητα δεν παιζει να διαπραγματευτουμε κ αλλο την τιμη μιας και μηλαμε για καποια ποσοτητα? οποτε να κατασταλαξουμε να δουμε πως θα δωθουν και τα χρηματα κτλπ.....

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδιά ευχαρίστως θα αναλάμβανα αλλά είμαι Πάτρα...και θα παραλάβω τον δικό μου reactor από Αθήνα, από αυτόν που θα αναλάβει να κάνει την παραγγελία. Οπότε εγώ και να ήθελα δεν μπορώ να το αναλάβω αυτό.sorry

Link to comment
Share on other sites

ο 550 απαντησα σε εναν φιλο....κοστιζει 48 ευρω + εξοδα αποστολης

Για αθηνα (γιατην παραγγελια 2 550αριδες και 6 150αριδες ) Ειναι τα εξης

Items (8): EUR 268,28 Shipping & Handling: EUR 98,44 Total Before Tax: EUR 366,72 Estimated Tax To Be Collected:* EUR 0,00 Order Total: EUR 366,72

45.8 το ενα

Link to comment
Share on other sites

Για τους θεσσαλονικεις και για 8 150αριδες (συμπεριλαμβανεται και ο Bababrillios) η τιμη ειναι αυτη

Items (8): EUR 225,82 Shipping & Handling: EUR 56,30 Total Before Tax: EUR 282,12 Estimated Tax To Be Collected:* EUR 0,00 Order Total: EUR 282,12

36-40 το ενα

Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

ωραια αρα το θεμα εχει ως εξεις , Θεσ/κη αναλαμβανει ο Vales_red ,Αθηνα ποιος? 2.σε τι τιμη θα παει ο 550? +μεταφορικα κτλπ για να ξερουμε ποσο τελικα θα μας παει?και επισης αν φαμε κανα τελωνειο ποσο? επισης μ αυτην την ποσοτητα δεν παιζει να διαπραγματευτουμε κ αλλο την τιμη μιας και μηλαμε για καποια ποσοτητα? οποτε να κατασταλαξουμε να δουμε πως θα δωθουν και τα χρηματα κτλπ.....

Παιδιά λόγω της φύσης της δουλειάς μου και λόγω εκλογών έχω πολλές μετακινήσεις σε όλη την Ελλάδα και ειλικρινά δεν έχω την δυνατότητα να αναλάβω την Αθηναική παραλαβή.

Υπάρχει κάποιος Αθηναίος διαθέσιμος να αναλάβει την παραλαβή ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε!

Και Αθηνα-Σαμος

  • Doperman 1x Phosban150
  • Samian 2 x Phosban150
  • Maik78 1x Phosban150
  • Manos23 1x Phosban150
  • ΣΤΑΜΟΣ 1x Phosban150
  • katsirof 1x Phosban 550
  • NickTheFish 1x Phosban150
  • Jimmy996 1x Phosban 550

Εεεεεεππππ σόρρυ αλλά έχω πεί 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν δεν βρεθει καποιος συντομα να αναλαβει την ευθυνη της νοτιου ελλαδος,πολυ απλα αυτη δεν θα πραγματοποιηθει.

οργανωθειτε λιγο συντομα και οποιος αναλαβει θα συνενοηθει με τον βαλεντινο(vales).

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά από Αθήνα?

Θα αναλάμβανα από Σάμο αλλά μετά στο μοίρασμα θα μας κοστίσει.....ο Κούκος Αϊδόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το αναλάβω αλλα τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το αναλάβω αλλα τι πρέπει να κάνω?

Προφανώς οι ενδιαφερόμενοι σου δίνουν τα χρήματα , εσύ όσα με όσα χρήματα έχεις , παίρνεις μιά προπληρωμένη κάρτα ή τα καταθέτεις σε δική σου πιστωτική κάρτα και στην συνέχεια με τα στοιχεία σου και τα στοιχεία της κάρτας κάνεις την παραγγελία στο Amazon.

Όταν σταλούν στην Ελλάδα θα σε ειδοποιήσουν τα ΕΛΤΑ για την άφιξη , θα παραλάβεις τους ριακτορες και θα ειδοποιήσεις τους ενδιαφερόμενους ή να παραλάβουν από την Αθήνα ή να τους στείλεις Πάτρα και Σάμο.

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινε κ γω μεσα για Θεσ/νικη.Ενα 150αρι. Σου εστειλα πμ

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα αναλάβω εγω την Αθηναική παραγγελία απλά κάποιος να με βοηθήσει με το τι πρέπει να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Μάνο....ξεκινάμε....

Link to comment
Share on other sites

αντε μαγκες,ο καιρος περναει,φτασαμε αισιως εδω μεσα στη 3η σελιδα και οι ενδιαφερομενοι ουκ ολιγοι.

θα προτεινα στον βαλεντινο να κλεισουν οι συμμετοχες εδω, και να μοιραστει η δουλεια στα 2 να τελειωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα συμφώνουσα με τον klaz. Παιδιά ο 150 έχει μεγάλη διαφορά με τον 550?

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανει ο ριακτορας?

παρακαλω κρατηστε καθαρο το ποστ.

φιλε μου που ρωτας,κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα δεις την χρηση του.

*βαλεντινο κανε την κινηση σου,και να προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

...Ολημερίς το έχτιζαν, το βράδυ γκρεμιζόταν...

Όπως καταλαβαίνεται το να αναλάβει ένα άτομο από Θεσσαλονίκη τη διαδικασία "μοιρασιάς" για όλη την υπόλοιποι Ελλάδα είναι αδύνατον και οι λόγοι είναι πολλοί.

Τα πράγματα είναι πιο απλά... όποιος ενδιαφέρεται να αναλάβει τους αγοραστές των Αθηνών ας επικοινωνήσει με τον Βαλεντίνο να του δώσει τα απαραίτητα στοιχεία, και ας προχωρήσουμε στις παραγγελίες από δυο... μέτωπα !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αιολε απο Αθήνα το εχω αναλάβει εγω απλά εχω στείλει πμ στον Βάλεντηνο και περίμενω να κανόνισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αιολε απο Αθήνα το εχω αναλάβει εγω απλά εχω στείλει πμ στον Βάλεντηνο και περίμενω να κανόνισουμε.

Μια χαρά λοιπόν !!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη:

  • Vales_red 1x Phosban150
  • Aiolos 1x Phosban150
  • Klaz 2x Phosban150
  • Alexpsycho 1x Phosban150
  • nikolaosbouk 1x Phosban150
  • Grigoros 1x Phosban150
  • Bababrillios 2X Phosban150
  • JohnLaz 1Xphosban150

Κι εδω κλεινει η ομαδα της Θεσσαλονικης! Οποιος δεν δει το ονομα του να με ενημερωσει! Θα σταλουν στοιχεια στον καθενα για το ποσο θα κοστισει ακριβως για να μου καταθεσετε σε εναν λογαριασμο το ποσο...Ευχαριστω πολυ και καλο κουραγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Περιφημα! Ξερουμε χρονο παραδοσης;

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...