Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

μετα το ξηλωμα των πελλετς,πιστεψε με ειναι το πρωτο πραγμα που κανω πολλες φορες την ημερα αυτο το διαστημα.

τερμα οι προβιοτικες για μενα.προσοχη στο κεχα,οσο πιο συχνα μπορω αλλαγες και τελος.

παρεπιμπτωντος και για παν ενδεχομενο εστησα τον ριακτορα με λιγο ενεργο ανθρακα να δουλεψει για λιγες μερες.

αυτο που παρατηρησα λυνοντας τα ολα και φτανοντας μεχρι την αντλια,ειναι εν μερη προβληματικη η μοντιφια που ειχα κανει για τα πελλετς.εγινε ανναροφηση και η αντλια γεμισε με πελλετ μεσα μεχρι και την προπελα της.οσοι τον δουλεψουν με πελλετ πρεπει να βρουν κατι εξτρα για αυτο το θεμα.

***** ο ριακτορας δουλευει αψογα με ψιλοκκοκο ανθρακα της TLF που συμπτωματικα ειχα.η αντλια ειναι πλεον μια maxijet 600.αψογη συνεργασια.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε Κώστα .. άντε να δούμε τώρα και την διάφορα στα σπσακια σου να τελειωνεις πια με τα προβλήματα!!

Sent from my Brain using Telepathy...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρησει κανεις αυτο το φαινομενο σε αυτον? Το σωληνακι που στελνει νερο στον ριακτορα και αυτο που φευγει απο αυτον (και ο σωληνας που ρουφαει το νερο για το σκιμερ MCE600) εχουν πιασει μια καφετιλα μεσα...

Τι ειναι και γιατι επιασε τετοιο πραμα? Το ματσουκι του σκιμερ ηξερα οτι πιανει και το καθαριζα μια το μηνα...

IMG_3032.jpg

Link to comment
Share on other sites

απολυτως φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειμαι ομως και γιατι να δημιουργηθει? Θελει καθαρισμα? Σε ολους εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαίνει όταν βάζεις οτιδήποτε πλαστικό σε ενυδρείο έτσι γίνεται με τον καιρό...και μην σου πώ χειρότερα.

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και τον δικο μου σημερα σε λειτουργια με αντιφωσφορο ψιλοκοκκο απο την waterwaves. Υπομονη τωρα και θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και τον δικο μου σημερα σε λειτουργια με αντιφωσφορο ψιλοκοκκο απο την waterwaves. Υπομονη τωρα και θα δειξει....

χωρις βιντεακι δεν καταχωρειται!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλ παρε και το βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

Ότι πρέπει για ριάκτορα είναι το υλικό...Μπράβο Νίκο εύχομαι να δουλέψει όπως λέει και η εταιρία.Ιδία κοκκομετρία με τον Rowa είναι και η τιμή του πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια! Αντε καλα αποτελεσματα! σε 2 βδομαδες ο babarilios ειδε ΘΑΥΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι παιδια, υπομονη τωρα. :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για πες Νικο, ειδες διαφορα 10 μερες τωρα?!

Επισης τα παιδια απο Αθηνα κανα νεο?! 15 Ριακτορες αγορασατε ρε! Ενας ας πει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Και ενα βιντεακι με 2 ριακτορες σε σειρα... πολυ καλη αναδευση με 4,8W - 450 l/h καταναλωση

Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

Και στους 2 αντιφώς έβαλες?Βάλε έναν άνθρακα και έναν αντιφώς.Δεν βοηθάς κάτι έτσι.Απλα θα στεγνώσεις απο φωσφορικά ετσι ...δεν είναι πάντα καλό αυτό.Η ροή μια χαρά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μωρε Αλεξ! Στον πρωτο εχω ανθρακα... και στον δευτερο αντιφωσφορο...

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εβγαλα τοπν ανθρακα και εβαλα μετα απο 1 χρονο μονο 100 γραμμ αντιφωσφορο.αν και τον ξεπλυνα πριν,εχει θολοσει το νερο παρα και την σημερινη αλλαγη νερου που εγινε.....την εχω ψωνισει τωρα γμτ....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο Γιάννης και μόλις τελείωσα....

ανθρακας ο ακουνητος.......

μαθημα.

ποτε μα ποτε πριν φυγουμε δεν στηνουμε ριακτορες κλπ....

η αυξανεις τη ροη στον ανθρακα η τον αλλαζεις γιαννη.

Link to comment
Share on other sites

Εσκαψες και τον βρηκες τον ανθρακα?! Τι κομματια ειναι αυτα?! χαχαχαχα! Κοιτα, απο το να τον εχεις στριμωγμενο σε καλτσα στο media box, εδω μεσα ειναι καλυτερα, αλλα θα χρειαστεις πιο ψιλο...δες πιο πανω τον παλιο...:P :P :P :P

Μια σβουρα στο πλεντερ μου θελει!

Link to comment
Share on other sites

Εσκαψες και τον βρηκες τον ανθρακα?! Τι κομματια ειναι αυτα?! χαχαχαχα! Κοιτα, απο το να τον εχεις στριμωγμενο σε καλτσα στο media box, εδω μεσα ειναι καλυτερα, αλλα θα χρειαστεις πιο ψιλο...δες πιο πανω τον παλιο... :P :P :P :P

Μια σβουρα στο πλεντερ μου θελει!

Έβαλες το κάρβουνο στο μπλέντερ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε πλακα κανω! Εγω αντιθετως δασκαλε, επειδη ειμαι καλος μαθητης, το εβρασα σε νερο οσμωσης για 5 λεπτα μεσα σε μια καλτσα και μετα τον αφησα απο χθες να μουλιασει μεσα σε καθαρο νερο οσμωσης!!

Μπραβο μου!

Link to comment
Share on other sites

αμα κατσω να μαγειρεψω και τον ανθρακα,το χασαμε το κορμι πατριωτη.......

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαστε πλεον χομπιστες! Ειμαστε Reef Junkies!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καλή επεξεργασία ο άνθρακας και σεβασμό...ότι υλικό βάζεις αντί να σε βοηθήσει μπορεί να σου κάνει ζημιά.Μαθαίνεις νεαρέ apprentice darth Valentinus.... :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...