Jump to content

Phosban Reactor 150 Της Two Little Fishies


Recommended Posts

Ενα βιντεακι προχειρο απο το δικο μου με αντιφωσφορο aquaphos

Αυτη η αναδευση με τον λεπτοκοκκο της Aqualight?! Εγω με τον χοντροκοκκο το μονο που βλεπω ειναι να κουνιεται απο την επιφανεια ενας κοκκος καθε λεπτο! Και με τι αντλια τον εχεις?! Αντε να νυχτωσει κι η κωλοκυριακη να παρω κι εγω τον λεπτοκοκκο! grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην εξοδο ενος eheim 2075 το εχω.

Link to comment
Share on other sites

όπως είδατε άλλαξα τον τίτλο του θέματος για έχετε "ξιφιγ" πια από την αγορά και πάτε για αλλού !!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω την ψαχνω με νεο κολπο σχετικα με τη μοντιφια που εκανα.

επειδη εβαλα σφηνωτα με τεφλον το πλαστικο σωληνα στην οπη του καπακιου μειωνεται εστω καΙ ενα χιλιοστο η ροη του νερου.σκεφτηκα λοιπον μαζι με τον φιλο μου το δημητρη να προσαρμοσω οχι χωνευτα αλλα εξωτερικα σωληνα απο την οπη του καπακιου εως τερμα κατω.ισως πετυχω καλυτερη ακομα ροη.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κακώς δεν κάναμε εκείνη τη συνάντηση που πρότεινα... πιθανότατα να είχαν λυθεί πολλές απορίες με όλους μας από πάνω να τα μελετάμε.

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο για κουβεντα.

για χρηση αντιφωσφορου και ανθρακα αρκει τα υλικα να ειναι ψιλοκκοκα και βαζεις οτι αντλια να'ναι 600-700 λιτρα κλπ....και καθαρισες.

για χρηση ομως με πελλετς χωραει μπολικη πατεντα, κουβεντα κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

Κακως δεν καναμε την συναντηση με τον τροπο που την ηθελα εγω..γιατι, οπως βλεπεις ολες οι αποριες και τα προβληματα βγηκαν απο την απευθειας χρηση σε real time συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Στην εξοδο ενος eheim 2075 το εχω.

Ρε συ αυτο λεει 1250 λιτρα την ωρα! Τι 600 μου ελεγες?!

Link to comment
Share on other sites

και εκεί Βαλεντίνο σε real συνθήκες θα γινότανε.. με στημένο θαλασσινό ενυδρείο. (μόνο νερό φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Ε κανονισε το ρε Βαγγελη τοτε! Εχεις τα κονε και με La Scala και με Αζορες και με Petcumulus και με Aquamedor...Αν εχεις και τη διαθεση να το στησεις ολο αυτο, καντο..

Κανονισε κατι ομορφο, βγαλε μια ανακοινωση, και ο κοσμος θα μαζευτει!

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινε δεν ειπα 600. ειπα 800 με 900 βια βια κ αυτο γιατι το φιλτρο ειναι στο μπαλκονι κ περναει πρωτα απο το ψυκτικο και μετα εχει κανα 2 μετρα λαστιχο κ μετα παει στον ριακτορα.

Link to comment
Share on other sites

βαλεντινο τι σχεση εχουν τα μαγαζια που ανεφερες με τον συγκεκριμενο ριακτορα?ακομη και αν εμπορευονται αναλωσιμα υλικα για τον ριακτορα,τετοια υλικα βρισκεις σχεδον παντου.απο την στιγμη που δεν εμπορευονται τον ριακτορα τον συγκεκριμενο ,ειναι κατι που θα το δουμε μεταξυ μας αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός ήταν να στηθεί από την αρχή, και ήξερα τον τρόπο να το στήσω, άσχετα με τα μαγαζιά που αναφέρεις....

Θα το οργώναμε εμείς μεταξύ μας με ότι "παρελκόμενα" χρειαζόμασταν και θα την βγάζαμε όλοι μαζί την άκρη... φυσικά η συγκέντρωση θα ήταν ανοιχτή για όποιον ήθελε να έρθει και να μάθει.

Link to comment
Share on other sites

Τυπικα ανεφερα τα μαγαζια,χωρις να θελω να διαφημισω κανενα.απλα επειδη συμμετειχαν και σε αλλες παρουσιασεις καιι προσεφεραν καποια δωρα στουε παρευρισκομενους, ειπα αφου θα γινει μια παρουσιαση να γινει οργανωμενη και ομορφη οπως το Balling..Τα μαγαζια τα ανεφερα τυπικα, για τα εξοδα της παρουσιασης πχ ανθρακας αντιφωσφωρος πελλετς αντλιες... εθιξα κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βρηκα και αλλο ατομο που θελει ριακτορα οποτε φτανουμε τους 4 συνολο.. τι λετε κανουμε αλλη μια ?

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και το δευτερο πακετο. Οποιος το θελει να μου τηλ γιατι θα γυριζω σημερα. Μποτσαρη στις 12παρα,δυτικα στις 12και.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε τα αποτελεσματα μου!!!

Σχολιασμο θελω!

Link to comment
Share on other sites

εγω καλη αναδευση βλεπω για τετοιας κοκκομετριας αντιφωσφορο.αν ηταν πιο λεπτος ενα κλικ πιο χαμηλα θα ηθελε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε τα αποτελεσματα μου!!!

Σχολιασμο θελω!

Ετοιμάσου για ενα sump τώρα γιατί με τόσες αντλίες μέσα στο ενυδρείο το έχεις κάνει sump το ίδιο το ενυδρείο

Σχολιασμό δεν ήθελες?...........

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε...2 κυκλοφορητες και μια αντλια εχω...

Link to comment
Share on other sites

...ναι προς το παρων...βαλε και τα πελλετ και τον ανθρακα......χεχε πας για σαμπακι πατριωτη σιγα-σιγα.....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα σπάσει το υλικό μέσα σε λίγες μέρες απο την ανάδευση και θα μείνει λεπτόκοκκο Βαλεντίνο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι θα σπάσει το υλικό μέσα σε λίγες μέρες απο την ανάδευση και θα μείνει λεπτόκοκκο Βαλεντίνο.

Το 90% του υλικου ειναι λεπτοκοκκο, απλα εχει και καποια κομματια μεγαλα...Το οπτικο αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο, οποτε δεν αγγιζω! Αντε να δω αποτελεσματα τωρα! Ποσο καιρο να του δωσω?!

Link to comment
Share on other sites

Ελα να σου πώ το φλιτζάνι να σε πώ!ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...