Jump to content

Νεο Ξεκινημα Στα Αλατια


adlib

Recommended Posts

φιλαράκι πολύ όμορφο φαίνεται .φοβερή δουλειά .καλή συνέχεια .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια!! :D

το ενυδρειο συνεχίζει να τρεχει μονο με σφουγγαρι! εχω μια αντλια 1000λ/ω και μια τουρμπινα 3000λ/ω για την κυκλοφορια! μεχρι τωρα ειδα ΡΗ 10!!!!(δεν εδειχνε παραπανω το τεστ της tetra) αντε να δουμε ποτε θα αρχισει να πεφτει! κανω καθημερινα αλλαγες 30%!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εδω και 3 μερες το ΡΗ σταθεροποιηθηκε στο 8, που δειχνει οτι το τσιμεντο ξεθυμανε. H βρυση μου βγαζει 7,5 και λογο του αραγωνιτη παει στο 8!

παρασκευη θα παω θεσσαλονικη και λεω να κανω το 1ο γεμισμα απο θαλασσα. Ποσα λιτρα περιπου να παρω? εσεις που εχετε ξαναγεμισει απο θαλασσα λογικα θα ξερετε περιπου την αναλογια θαλασσα/Α.Ο. για την αλατοτητα! :D

επισης θα χρειαστω κανα 2-3 κιλα ΖΒ για μπολιασμα, οποτε οποιος εχει προς πωληση... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι σκηνικά είναι αυτά πάλι…

Τώρα το πήρα χαμπάρι το θέμα σταθακο…

Της πατέντας το κάγκελο…

Για πάμε γερά… για πάμε…

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ebenos μηπως σιγα σιγα να μπεις στα αλατια και εσυ......................σε βλεπω ψηνεσαι.......!!! :bigemo_harabe_net-111: :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα... τώρα !!!! ψημένος εδώ και καιρό είναι

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εγώ είμαι “γλυκός” άνθρωπος… αλλά όπως πάει θα με καταστρέψετε εδώ στην θάλασσα….

Πρέπει να κόψω τις κακές παρέες και να σταματήσω να διαβάζω το φόρουμ σας…

Χαχαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Μα έχεις όλο το Ιόνιο στα πόδια σου και δεν θα κάνεις θαλασσινό? ντροπή !!!

Link to comment
Share on other sites

αλλη χαρη φιλε μου το θαλασσινο.............για σκεψου το σοβαρα.......και αν ειναι ετσι οπως το λεει ο βαγγελης............ηδη ΑΡΓΗΣΕΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα έχεις όλο το Ιόνιο στα πόδια σου και δεν θα κάνεις θαλασσινό? ντροπή !!!

Μέχρι στιγμής το Ιόνιο το έχω για συρτές, παραγάδια, άντε και καμιά καθετή… αλλά έτσι όπως το λες μου φαίνετε ότι πρέπει να πάω να αγοράσω μπιτόνια…

Πέρα από την πλάκα πάντως αν αποφασίσω να φτιάξω θάλασσα (Κυριακή κοντή γιορτή) θα το σκεφτώ πολύ για μεσογειακό.

Link to comment
Share on other sites

Τι σκηνικά είναι αυτά πάλι…

Τώρα το πήρα χαμπάρι το θέμα σταθακο…

Της πατέντας το κάγκελο…

Για πάμε γερά… για πάμε…

το παω οσο πιο γερα μπορω Νικο! με βαση παντα τα δεδομενα των εποχων, νομιζω καλα παει το θεματακι!!

δεν να πω κατι για να στησεις αλατια, γτ νομιζω οτι ειναι απλα θεμα χρονου....απο μεσα σου καίγεσαι!!!!! :bigemo_harabe_net-72:

εδω και 3 μερες το ΡΗ σταθεροποιηθηκε στο 8, που δειχνει οτι το τσιμεντο ξεθυμανε. H βρυση μου βγαζει 7,5 και λογο του αραγωνιτη παει στο 8!

παρασκευη θα παω θεσσαλονικη και λεω να κανω το 1ο γεμισμα απο θαλασσα. Ποσα λιτρα περιπου να παρω? εσεις που εχετε ξαναγεμισει απο θαλασσα λογικα θα ξερετε περιπου την αναλογια θαλασσα/Α.Ο. για την αλατοτητα! :D

επισης θα χρειαστω κανα 2-3 κιλα ΖΒ για μπολιασμα, οποτε οποιος εχει προς πωληση... :D

να μην ξεχνιόμαστε κιολας γτ αυριο ειναι παρασκευη!! :D

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη για νερό...μόνο αν πάς απο το σπίτι του Βαγγέλη θα βρείς σωστό...εμείς τραβιόμαστε προς Χαλκιδική μεριά για νεράκι.

Link to comment
Share on other sites

προς νεα ηρακλεια ελεγα Αλεξ!

λες να κανω το γεμισμα και ας μην βρω αυριο ΖΒ?

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Πότε να έρθω και εγώ εκεί να πιούμε καφεδάκι...

ο βράχος σου δίνει ρέστα φιλαράκι....

Link to comment
Share on other sites

λεω για αυριο μεσημέρι..λες να κανω το γεμισμα τελικα ή να περιμενω να βρω ΖΒ? λεω να παρω κανα 80 λιτρα πιστευω θα με καλυψουν μαζι με οση Α/Ο θα χρειαστει!

ευχαριστω πολυ Αλεξ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε συμφέρει?

τόση βενζίνη που θα κάψεις αγοράζεις 10 κιλά αλάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δες τον καιρό πρώτα γιατί φυσάει αυτές τις μέρες.Μην μαζέψεις αφρόγαλα και άμμο...

Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε την πορεία σου

http://www.kairos.gr/weather/greece/central-macedonia/chalkidiki/nea-irakleia/tomorrow/

απο τις 11-19:00 καλά θα είναι...

Να δώ αν θα τελειώσω νωρίς άυριο γιατί Θεσσαλονίκη κέντρο δεν παλεύεται...

Link to comment
Share on other sites

φίλε αν κατέβεις πάντως και ψήνεσαι έλα για καφέ .εγώ θα γυρίσω πιστεύω κατα τις 7 .πάρε τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...