Jump to content

Νεο Ξεκινημα Στα Αλατια


adlib

Recommended Posts

Α ρε Στάθη κ τα λέγαμε ποσες μερες κ δεν είχα πάρει χαμπάρι το πόστ σου.μπραβο φίλε πιάνουν τα χέρια σου...πολυ καλη δουλεια κ όλα μόνο σου....

Link to comment
Share on other sites

φίλε αν κατέβεις πάντως και ψήνεσαι έλα για καφέ .εγώ θα γυρίσω πιστεύω κατα τις 7 .πάρε τηλ.

Α ρε Στάθη κ τα λέγαμε ποσες μερες κ δεν είχα πάρει χαμπάρι το πόστ σου.μπραβο φίλε πιάνουν τα χέρια σου...πολυ καλη δουλεια κ όλα μόνο σου....

γιωργαρα ηρθα φιλε αλλα εφυγα αμεσως!! σε σκεφτηκα γτ εχω και μοςς να σου δωσω...αλλα μαλλον θα ξαναρθω κυριακη οποτε τον καφε δεν τον γλυτωνεις!!! :D

να σαι καλα Αντωνη! ;)

Link to comment
Share on other sites

σε περιμένω

Link to comment
Share on other sites

H συλλογή νερου, απο απλη αγγαρεία μετατράπηκε σε "παιζω και μαθαίνω"!!(οποιος εχει γνωρισει τους κολλητούς μου θα καταλαβει!!) :P

εκμεταλευομενος την παρουσια του φωτογραφου της παρεας (rythor) παραθέτω φωτογραφιες!!

εδω σε αναζητηση για το κατάλληλο spot!

img5542u.jpg

ένδειξη χαρας επειδη βρικαμε το καταλληλο spot!! :P

img5539o.jpg

εν ωρα γεμισματος υπο το βλεμα του Θεμου!!! :D

img5531c.jpg

στο τελος της ημερας........SUCCESS!!!!!!!

img5581t.jpg

24 τετρακιλα παγουρακια, σχεδον 100 λιτρα NSW, ξεκινησαν τον δρομο της επιστροφης....

img5567f.jpg

Link to comment
Share on other sites

μονο οποιος μαζευει νερο απο τη θαλασσα μπορει να πιασει το παλμο της διαδικασιας. :D :D .

εγω με ενα χρονο που μαζευω νερο απο τη θαλασσα ειμαι ετοιμος για τη διατριβη μου με θεμα.<<χιλιοι τροποι να μαζευεις νερο απο θαλασσα>> B) B)

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! Όλα τα λεφτά! Θα την καθιερώσεις την αλλαγή απο θάλασσα ή απλά για το πρώτο γέμισμα?

Ελπίζω να τα μαζέψατε απο καθαρή μεριά! Τι αλατότητα το έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Μονο το πρωτο γεμισμα θα ειναι απο θαλασσα γιατι μενω μακρια! ουτε αυτο θα εκανα αν δεν ειχα δουλεια στην Θεσσαλονικη! το μερος που πηραμε ειναι τσεκαρισμενο απο τους συμφορουμητες οποτε ειναι οκ! :D

Δεν μετρησα τιποτα, αφου ακομα στα μπετονια καθεται, ομως με το που μετρησω θα σου πω! πραγματικα αν εμενα κοντα σε θαλασσα θα την καθιερωνα την διαδικασια αφου ηταν κατι παραπανω απο απολαυστική!!! :D

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Μονο το πρωτο γεμισμα θα ειναι απο θαλασσα γιατι μενω μακρια! ουτε αυτο θα εκανα αν δεν ειχα δουλεια στην Θεσσαλονικη! το μερος που πηραμε ειναι τσεκαρισμενο απο τους συμφορουμητες οποτε ειναι οκ! :D

Δεν μετρησα τιποτα, αφου ακομα στα μπετονια καθεται, ομως με το που μετρησω θα σου πω! πραγματικα αν εμενα κοντα σε θαλασσα θα την καθιερωνα την διαδικασια αφου ηταν κατι παραπανω απο απολαυστική!!! :D

για μια φορα ετσι ειναι.για συνεχεια πηξιμο.ακου και τον παλιο :unsure:

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να εχεις δικιο Κωστα εγω παντως για πρωτη φορα το απολαυσα και κυριως το καταγελασα!!! αν ξανατυχει, πολυ ευχαριστως θα το επαναλαβω.... :D

φωτογραφιες εχω αρκετες ακομα αλλα μαλλον θα με διώξουν απο το φορουμ αν αρχισω να ανεβάζω, γιατι απο ενα σημειο και μετα μας πηρε η κατηφόρα!! :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

H συλλογή νερου, απο απλη αγγαρεία μετατράπηκε σε "παιζω και μαθαίνω"!!(οποιος εχει γνωρισει τους κολλητούς μου θα καταλαβει!!) :P

εκμεταλευομενος την παρουσια του φωτογραφου της παρεας (rythor) παραθέτω φωτογραφιες!!

εδω σε αναζητηση για το κατάλληλο spot!

img5542u.jpg

ένδειξη χαρας επειδη βρικαμε το καταλληλο spot!! :P

img5539o.jpg

εν ωρα γεμισματος υπο το βλεμα του Θεμου!!! :D

img5531c.jpg

στο τελος της ημερας........SUCCESS!!!!!!!

img5581t.jpg

24 τετρακιλα παγουρακια, σχεδον 100 λιτρα NSW, ξεκινησαν τον δρομο της επιστροφης....

img5567f.jpg

Είστε όργια…

Τέλος….. :busted_cop: :busted_cop:

Υ.Γ. Σταθηηη… τάξε μου…. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

ωχ... οτι θες...ριχ'το! :P

Τι… τόσο εύκολα?

Όχι ρε δεν σου λέω! :rasp: :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Να το κουράρεις όσο πιο γρήγορα μπορείς και να κάνεις την αλλαγή σου.Το νερό αυτό δεν είναι να κάθεται.Άλλο το συνθετικό που είναι ψόφιο και γεμάτο χημεία και άλλο αυτό το ζωντανό.Όσο το αφήνεις το αχρηστεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Να το κουράρεις όσο πιο γρήγορα μπορείς και να κάνεις την αλλαγή σου.Το νερό αυτό δεν είναι να κάθεται.Άλλο το συνθετικό που είναι ψόφιο και γεμάτο χημεία και άλλο αυτό το ζωντανό.Όσο το αφήνεις το αχρηστεύεις.

:bigemo_harabe_net-64: ok! ευχαριστω Αλεξ!

Link to comment
Share on other sites

και μια απαντηση που χρωσταω για την αλατοτητα: στο καθαρο νερο θαλλασης με υδρομετρο(δεν το εμπιστευομαι και πολυ αλλα δεν ειχα αλλο εκεινη την στιμγη) εδειξε 1032! με ρεφρακτομετρο εγινε μετρηση αλλα αφου ειχαν μπει και 15 κιλα Α/Ο και εδειξε 1028 οποτε ακριβη μετρηση για αλατοτητα του νερου θαλλασης δεν εχω! :D

σιγα σιγα τωρα θα προσθετω Α/Ο για να το φερω την αλατοτητα σε καλα επιπεδα!

εν το μεταξυ ακομα ειμαι σε αναζητηση για ΖΒ.. <_<

Link to comment
Share on other sites

το νερό ριχτο σιγα σιγα για να μην πέσει η αλατότητα κατω απ'ότι την θες. Βράχο πες σε καποιο χομπιστα να σου δωσει. Τοσα παιδιά είναι.

Link to comment
Share on other sites

ριχνω λιγο λιγο και μετραω συνεχεια!! ;)

οσο για τον βραχο ρωτησα αλλα δεν πουλαει κανεις!!! κατι θα βρω μωρε δεν αγχωνομαι και πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

και μια απαντηση που χρωσταω για την αλατοτητα: στο καθαρο νερο θαλλασης με υδρομετρο(δεν το εμπιστευομαι και πολυ αλλα δεν ειχα αλλο εκεινη την στιμγη) εδειξε 1032! με ρεφρακτομετρο εγινε μετρηση αλλα αφου ειχαν μπει και 15 κιλα Α/Ο και εδειξε 1028 οποτε ακριβη μετρηση για αλατοτητα του νερου θαλλασης δεν εχω! :D

σιγα σιγα τωρα θα προσθετω Α/Ο για να το φερω την αλατοτητα σε καλα επιπεδα!

εν το μεταξυ ακομα ειμαι σε αναζητηση για ΖΒ.. <_<

Σταθικο Ζωντανο Βραχο πουλαει(αν ενδιαφερεσαι) και μπολικο μαλιστα ο teo στειλτου ενα π.μ. να το κανονισετε............................εγω απο αυτον πηρα και ειμαι ευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το aquascaping αλλαξε ελλαφρος, το ενυδρειο στρωθηκε και χθες μπηκε ο πρωτος κατοικος! ενα damsel, λιγο ταλαιπωρημένο απο το προηγουμενο σπιτι του, αλλα σημερα εφαγε με πολυ ορεξη flakes μουλιασμενα σε σκοδροζουμο! ειμαστε σε καλο δρομο πιστευω! ;)

φωτογραφιες θα βγαλω απο κινητο, προς το απογευμα γιατι ο φωτογραφος της παρεας λειπει!! :headonwall:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...