Jump to content

Νεος Στη Θαλασσα


Recommended Posts

Κωτσαρι πραγματικα σε θαυμαζα σαν χομπιστα...........γιατι μονο μιας το ενυδρειο σου ειχε φτασει ταβανι!!!!!Δεν ξερω αν αυτο λεγεται τυχη........η αγαπη........ σε αυτο που κανει ο καθενας μας.Εσυ παντως το πετυχες με την μια...........ενω αλλοι παλευουν χρονια να το καταφερουν!!Κριμα,λυπαμαι.............ευχομαι φιλε μου να σου πανε ολα οπως αγαπας............και με την πρωτη ευκαιρια ξερω οτι θα το ξανα κανεις το εγχειρημα για reef!!!Πανω απ'ολα την οικογενεια φιλος.........και ολα τ'αλλα ερχονται!!!!Καλη συνεχεια σε οτι και αν κανεις....................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 562
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κωστή,μου περισέυει η μικρή γυάλα μετά την μεταφορά...80x30x30 rimless....σφύρα να στο δώσω να φτιάξουμε ένα νανάκι....!Έλα δεν γίνετε ρε φίλε να φτιάξεις γλυκό!!!βάζω και το σκίμερ!!!

Μπραβο ρε κωτσαρι και σε σενα..............τα σεβη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστή,μου περισέυει η μικρή γυάλα μετά την μεταφορά...80x30x30 rimless....σφύρα να στο δώσω να φτιάξουμε ένα νανάκι....!Έλα δεν γίνετε ρε φίλε να φτιάξεις γλυκό!!!βάζω και το σκίμερ!!!

Κωστη τωρα ειδα το μηνυμα σου.

μεσα απο ψυχη μου χιλια ευχαριστω ρε φιλε για τη προσφορα σου.ειναι σαν να το εχεις κανει και με σκλαβωνεις.

δεν εχω αλλα λογια να πω.με αποστωμοσες.

να ξερεις ειλικρινα οτι αν χρειατεις βοηθεια μη διστασεις να ερθω να σε βοηθησω οσο ξερω και μπορω.

να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κωτσαρι πραγματικα σε θαυμαζα σαν χομπιστα...........γιατι μονο μιας το ενυδρειο σου ειχε φτασει ταβανι!!!!!Δεν ξερω αν αυτο λεγεται τυχη........η αγαπη........ σε αυτο που κανει ο καθενας μας.Εσυ παντως το πετυχες με την μια...........ενω αλλοι παλευουν χρονια να το καταφερουν!!Κριμα,λυπαμαι.............ευχομαι φιλε μου να σου πανε ολα οπως αγαπας............και με την πρωτη ευκαιρια ξερω οτι θα το ξανα κανεις το εγχειρημα για reef!!!Πανω απ'ολα την οικογενεια φιλος.........και ολα τ'αλλα ερχονται!!!!Καλη συνεχεια σε οτι και αν κανεις....................

σε ευχαριστω πολυ Κωστη για τα καλα σου λογια.

ελπιζω να ειναι το δικο μου το τελευταιο ενυδρειο που ξεστηνεται για τετοιο λογο.

ευχομαι να δεις και το δικο σου ενυδρειο οπως φανταζεσαι και και να εισαι παντα καλα και γερος.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλημέρα,

Πραγματικά είναι πολύ κρίμα η απόφαση σου να διαλύσεις αυτό το υπέροχο ενυδρείο που μετά από τόσο κόπο κατάφερες να το φέρεις σε ένα πολύ καλό επίπεδο, μπορεί να μην σε γνωρίζω προσωπικά αλλά και να μην έχω γράψει κάποιο σχόλιο στο θέμα σου αλλά όλο αυτό τον λίγο καιρό που ασχολούμαι με τα ενυδρεία και είμαι μέλος σε αυτό το forum παρακολουθώ την εξέλιξη του ενυδρείου σου και μπορώ να σου πω ότι είναι παράδειγμα προς μίμηση για εμένα και φαντάζομαι και κάθε αρχάριο ενυδρειόφιλο που φιλοδοξεί να φτιάξει ένα όμορφο ενυδρείο.

Συγχαρητήρια για όλοι αυτοί την προσπάθεια και το αποτέλεσμα που κατάφερες σε ένα τόσο μικρό διάστημα και ελπίζω να ξανά δω στο μέλλον ένα reef ενυδρείο σου που σίγουρα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλημέρα,

Πραγματικά είναι πολύ κρίμα η απόφαση σου να διαλύσεις αυτό το υπέροχο ενυδρείο που μετά από τόσο κόπο κατάφερες να το φέρεις σε ένα πολύ καλό επίπεδο, μπορεί να μην σε γνωρίζω προσωπικά αλλά και να μην έχω γράψει κάποιο σχόλιο στο θέμα σου αλλά όλο αυτό τον λίγο καιρό που ασχολούμαι με τα ενυδρεία και είμαι μέλος σε αυτό το forum παρακολουθώ την εξέλιξη του ενυδρείου σου και μπορώ να σου πω ότι είναι παράδειγμα προς μίμηση για εμένα και φαντάζομαι και κάθε αρχάριο ενυδρειόφιλο που φιλοδοξεί να φτιάξει ένα όμορφο ενυδρείο.

Συγχαρητήρια για όλοι αυτοί την προσπάθεια και το αποτέλεσμα που κατάφερες σε ένα τόσο μικρό διάστημα και ελπίζω να ξανά δω στο μέλλον ένα reef ενυδρείο σου που σίγουρα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Καλημερα.

καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια και ευχομαι οτι καλυτερο για το ενυδρειο σου αλλα

και σε εσενα προσωπικα.να σαι καλα.

το θεμα της καλης πορειας του ενυδρειου πιστευω πως ειναι η υπαρξη του φορουμ.

μια πολυ μεγαλη δεξαμενη πληροφοριων που επιτερεπει σε εναν αρχαριο χομπιστα σαν εμενα αλλα και σε αλλους αποφευγοντας κακοτοπιες και αστοχες,με οτι κοστος συνεπαγεται αυτο,κινησεις να στησουν ενα reef ενυδρειο με πολλες πιθανοτητες επιτυχιας.

πιο σημαντικος παραγοντας ειναι τα μελη του φορουμ,ειδικα οι πιο εμπειροι,που προσφερουν απλωχερα τις γνωσεις τους,τις εμπειριες τους βοηθωντας και αλλους οπως εγω.

οποτε το μεγαλυτερο μερος αναλογει σε αυτους.ελπιζω να βλεπω και αλλα μελη να ξεκινανε μια προσπαθεια και να καταφερουν να φτασουν ακομα πιο περα απο εκει που εφτασα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που να έχει τέτοια reefάρα να εγκαταλείπει....γα€&@•/νη Ελλάδα μας ξετινάζεις!

Πληροφοριακά πάντως κωστή,το μικρό που απλόχερα σου δίνω,θέλει μόνο δέκα λιτράκια αλλαγή την εβδομάδα!ΨΗΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Κωστή,μου περισέυει η μικρή γυάλα μετά την μεταφορά...80x30x30 rimless....σφύρα να στο δώσω να φτιάξουμε ένα νανάκι....!Έλα δεν γίνετε ρε φίλε να φτιάξεις γλυκό!!!βάζω και το σκίμερ!!!

ρε κωστα ....δεν εχω τιποτε αλλο να πω.......... :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-138::love::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-143::bowdown: :bowdown: :bowdown:

κωστη(τ) δεν γινεται να φυγεις ετσι ευκολα φιλε!

οτι αλλο χρειαστει για το στησιμο το εχεις κ απο μενα(κυκλοφορητες,ζωντανα-κοραλια-,σκιμμερ,θερμοστατη,εσωτερικο φιλτρο)

απο πραγματα που εχω περισευουμενα!!!

απλα και ωραια,με μικρη καταναλωση σε w και με ακομα λιγοτερο κοπο!!

τωρα που μπηκες θαλασσα πως θα καλυμπησεις στη λιμνη βρε!

ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΣΟΒΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβες Κωστα δεν πας πουθενα,εδω θα μεινεις να σε καιει η αλμηρα.Τελικα ρε παιδια οταν υπαρχει κοινος στοχος και διαθεση για κατι, πως ολα γινονται ιδανικα πλασμενα στο Ελλαδισταν μας :bigemo_harabe_net-134:

ΥΓ Οχι Κωστα πες...Εχεις αλλη επιλογη?Δεν εχεις... :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που να έχει τέτοια reefάρα να εγκαταλείπει....γα€&@•/νη Ελλάδα μας ξετινάζεις!

Πληροφοριακά πάντως κωστή,το μικρό που απλόχερα σου δίνω,θέλει μόνο δέκα λιτράκια αλλαγή την εβδομάδα!ΨΗΣΟΥ!

ρε κωστα ....δεν εχω τιποτε αλλο να πω.......... :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-138::love::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-143::bowdown: :bowdown: :bowdown:

κωστη(τ) δεν γινεται να φυγεις ετσι ευκολα φιλε!

οτι αλλο χρειαστει για το στησιμο το εχεις κ απο μενα(κυκλοφορητες,ζωντανα-κοραλια-,σκιμμερ,θερμοστατη,εσωτερικο φιλτρο)

απο πραγματα που εχω περισευουμενα!!!

απλα και ωραια,με μικρη καταναλωση σε w και με ακομα λιγοτερο κοπο!!

τωρα που μπηκες θαλασσα πως θα καλυμπησεις στη λιμνη βρε!

ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΣΟΒΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως καταλαβες Κωστα δεν πας πουθενα,εδω θα μεινεις να σε καιει η αλμηρα.Τελικα ρε παιδια οταν υπαρχει κοινος στοχος και διαθεση για κατι, πως ολα γινονται ιδανικα πλασμενα στο Ελλαδισταν μας :bigemo_harabe_net-134:

ΥΓ Οχι Κωστα πες...Εχεις αλλη επιλογη?Δεν εχεις... :bigemo_harabe_net-146:

Κοίτα που θα σενιάρουμε νανάκι τούμπανο!Με την ευγενική χορηγία του ΑΖ!ΑΑΑΥΤΑΑΑ ΕΙΝΑΙ!ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ! :bigemo_harabe_net-146:

καλησπερα σε ολους.

αυτο που συμβαινει ειναι συγκινητικο και επαληθευει για αλλη μια φορα αυτο που εχω κατανοησει για το χομπυ.το χομπι μας ειναι δεν ειναι απλα κατι ψαρια και κοραλια μεσα σε μια γυαλα αλλα κατι το πολυ περισσοτερο και ανωτερο.ειναι η υποστηριξη,η αλλυλεγγυη,η θαλπωρη που μοιραζονται ανθρωποι που αγαπανε το ιδιο πραγμα.ειναι να χαιρεσαι με τη χαρα του αλλου και τη προοδο του, να λυπασαι με την στεναχωρια του,να αγωνιας με την αγωνια του.΄και αυτο θαρρω ειναι κατι το ανυπερβλητο και μαγικο.

γιαυτο αισθανομαι να μην γραψω κατι παρα μονο να δειξω.

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

σας ευχαριστω ολους και ειμαι ευτυχης και υπερηφανος που ειμαι μελος αυτης της κοινοτητας.

δινοντας τα πραγματα θα μαζευτει ενα ποσο το οποιο θα μπει σε ενα φακελο και αφου καθαρισει το μυαλο μου θα πραξω αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

κωστα γ..ω την κριση γ..ω θα συμφωνησω με ολους τους φιλους οτι ειναι αμαρτια να φυγεις απο την αλμυρα εξαιτιας καποιων μο......ωνγια να μην πω και τιποτε αλλο.μας εχου τρελανει ολους ,δεν σου κρυβω οτι το εχω σκεφτει και εγω αλλα το παλευω ,θελω να ξερεις οτι χρειαστεις ειδωποια καραβακο και το στεινουμε στο τσακ μπαμ. φιλια και να εισαι καλα εσυ και η οικογενεια σου. :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νικολα απανταω στο μηνυμα σου μετα απο πολυ καιρο μιας και ριχνοντας μια ματια στο θεμα μου αναπολοντας το reefακι μου τωρα το ειδα και δεν μπορω να μην απαντησω.

ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα και την οικογενεια σου.χαιρομαι που καποια απο τα κοραλια μου πηγαν στο ενυδρειο ενος τοσο καλου χομπιστα και ανθρωπου.

να σαι παντα καλα και κρατα γερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...