Jump to content

Νεος Στη Θαλασσα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 562
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν τα παιδιά είναι υπερβολικά, αλλά αυτό που ξέρω Κώστα είναι πως ενώ η γυάλα σου είναι 240 λιτρα έχεις καταφέρει να την κάνεις να δείχνει για 400, μπράβο σου παλικάρι μου!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα παιδιά είναι υπερβολικά, αλλά αυτό που ξέρω Κώστα είναι πως ενώ η γυάλα σου είναι 240 λιτρα έχεις καταφέρει να την κάνεις να δείχνει για 400, μπράβο σου παλικάρι μου!!

Στελιο σε ευχαριστω πολυ.να εισαι καλα και να δεις το ενυδρειο σου οπως το φανταζεσαι δηλ τουμπανο.

εμεις με το 40αρι βαθος ζοριζομαστε λιγο αλλα θα πορευτουμε με αυτο που εχουμε.το στησιμο το αλλαξα 100 φορες και πλεον δεν βαζω χερι μεσα .

Link to comment
Share on other sites

Στελιο σε ευχαριστω πολυ.να εισαι καλα και να δεις το ενυδρειο σου οπως το φανταζεσαι δηλ τουμπανο.

εμεις με το 40αρι βαθος ζοριζομαστε λιγο αλλα θα πορευτουμε με αυτο που εχουμε.το στησιμο το αλλαξα 100 φορες και πλεον δεν βαζω χερι μεσα .

Βρε συ. Δεν παίρνεις το λεοφωρείο να έρθεις κατα δω να στήσεις και το δικό μου? :D

Μιας και έχουμε και το ίδιο πλάτος.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με το λεωφορειο γιατι ζαλιζομαι στις στροφες. :bigemo_harabe_net-111: :D :D .

περα απο την πλακα,ειλικρινα μακαρι να ειμασταν κοντα να σε βοηθαγα οσο και οπως μπορουσα.

αλλα δεν σε φοβαμαι.εισαι σε καλο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Μιχαλη.ευχαριστω πολυ.

ειναι η Αλεξανδρα,η μικρη μου 12μηνων κορη.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites


Δεν έχουμε καταφέρει να τα πούμε από κοντά αλλά που θα πάει
θα γίνει και αυτό!!



Αν συνεχίσεις έτσι σε έναν χρόνο θα είναι από τα ποιο
τουμπανα ενυδρεία που θα έχουμε δει!! Βλέπω
ότι έχεις μια ανοδική πορεία και είμαι σίγουρος ότι με το μεράκι που έχεις έχουμε
και έχεις να δεις πολύ όμορφα αποτελέσματα!!



Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε καταφέρει να τα πούμε από κοντά αλλά που θα πάει

θα γίνει και αυτό!!

Αν συνεχίσεις έτσι σε έναν χρόνο θα είναι από τα ποιο

τουμπανα ενυδρεία που θα έχουμε δει!! Βλέπω

ότι έχεις μια ανοδική πορεία και είμαι σίγουρος ότι με το μεράκι που έχεις έχουμε

και έχεις να δεις πολύ όμορφα αποτελέσματα!!

ελα ντε?ποτε θα πιουμε εκεινο το καφε να τα πουμε και απο κοντα.οπως λες ειμαι σιγουρος πως θα γινει και αυτο.

Γιαννη σε ευχαριστω για τα σχολια σου,τις ευχες οπως και για τη βοηθεια που μου εχεις δωσει(πρηξιμο στη κυριολεξια) σε θεματα που δεν γνωριζα.να σαι καλα.

ελπιζω να συνεχισει το ενυδρειο την πορεια του και να καταφερω να το φτασω σε ενα καλο επιπεδο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Και ρίχνω μια πρόταση τωρα,δεν ξεκινας μια παρουσίαση σιγά-σιγά στην ανάλογη κατηγορία;

Γιατί με τέτοιο ενυδρείο δεν λέει ο τίτλος "νεος στη θάλασσα" ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ρίχνω μια πρόταση τωρα,δεν ξεκινας μια παρουσίαση σιγά-σιγά στην ανάλογη κατηγορία;

Γιατί με τέτοιο ενυδρείο δεν λέει ο τίτλος "νεος στη θάλασσα" ;)

Όντως,καλή ιδέα!!

Ας κρατήσει αυτό εδώ για ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την αναγνωριση που εκφραζετε για την προσπαθεια που κανω.με τιμα.

ειμαι στη φαση να κανω μια αναβαθμιση που σκεφτομαι μιας και οι απαιτησεις του ενυδρειου εχουν ανεβει και ειναι κριμα να συμβει στραβη.

οποτε αν ειναι,να κανω μια παρουσιαση οταν τελειωσει.

η αληθεια ειναι οτι το ενυδρειο ξεκινησε δειλα-δειλα για <<αυστηρα>> fish only και αυτη τη στιγμη φιλοξενει sps κοραλια.

παντως νομιζω πως ειναι στη σωστη κατηγορια(ενυδρεια μελων) και οσο αναφορα το τιτλο <<νεος στη θαλασσα>> παραμενω ακομα πολυ νεος στο θαλασσινο ενυδρειο.εκτος αυτου ελοχευει και ο κινδυνος να θεωρηθει οτι <<ψωνιστικα>>(ακραιο αλλα παιζει)

μολις πριν εξι μηνες εβαλα το πρωτο σκληρο κοραλι.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην νομίζεις ότι θα τελειώσουν οι αναβαθμίσεις. Στο θαλασσινο πάντα θα βρίσκεις κάτι να αναβαθμίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην νομίζεις ότι θα τελειώσουν οι αναβαθμίσεις. Στο θαλασσινο πάντα θα βρίσκεις κάτι να αναβαθμίζεις.

Δεν τελειωνει ποτε... αυτο ειναι αληθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην νομίζεις ότι θα τελειώσουν οι αναβαθμίσεις. Στο θαλασσινο πάντα θα βρίσκεις κάτι να αναβαθμίζεις.

Δεν τελειωνει ποτε... αυτο ειναι αληθεια!!

εχετε απολυτο δικιο και οι δυο. B) B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα.ενα μικρο update απο εξοπλισμο.

μετα απο ενα χρονο λειτουργειας προστεθηκε μια αντιστροφη οσμοση waterwaves 4 σταδιων με 100αρα μεβρανη.επομενη κινηση ειναι προσθηκη DI απιονισμου και αγορα ενος TDS meter.πιστευω πλεον λιγοτερο αγχος απο το ρισκο του νερου βρυσης.

reef015.jpg

οσο αναφορα το φωτισμο δεν ειναι ακριβως αναβαθμιση αλλα μιας και το diy φωτιστικο αρχισε να μου ξινιζει οπτικα και ηθελα κατι πιο εμφανισιμο μπηκε ενα ati sunpower 4x54(used).με τα ιδια λεφτα επερνα και κιτ για led αλλα παλι πηγαινα σε diy και δεν το ηθελα.εκτος αυτου με τις Τ5 το ενυδρειο παει πολυ καλα συν το γεγονος οτι το κοστος αντοκαταστασης τεσσαρων λαμπων δεν ειναι δα τοσο μεγαλο.

reef012.jpg
reef013.jpg
reef014.jpg


Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...