Jump to content

120 λίτρα A.calvus


DeLk

Recommended Posts

νικο τα μικρα ειναι φανταστικα! με τον καιρο θα τα γουσταρεις με 1000 και δεν θα σου μπενουν αλλες κακες σκεψεις στο μυαλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νικο τα μικρα ειναι φανταστικα! με τον καιρο θα τα γουσταρεις με 1000 και δεν θα σου μπενουν αλλες κακες σκεψεις στο μυαλο!

Αντε παλι................... :)

Ποιες κακες σκεψεις;;;;

Ο ανθρωπος αλλα ψαρια μπορει να θελει να βαλει, οχι τον Μητσοτακη!

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι................... :)

Ποιες κακες σκεψεις;;;;

Ο ανθρωπος αλλα ψαρια μπορει να θελει να βαλει, οχι τον Μητσοτακη!

Χαχαχαχαχαααααα απιστευτος χαχαχαααα

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε Στρατο, αλλα καπου γινεται γελιο το ολο θεμα........... :bigemo_harabe_net-111:

Ας βαλει οτι θελει ο ανθρωπος, μην κολλατε με την γευση! :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε Στρατο, αλλα καπου γινεται γελιο το ολο θεμα........... :bigemo_harabe_net-111:

Ας βαλει οτι θελει ο ανθρωπος, μην κολλατε με την γευση! :bigemo_harabe_net-145:

Εχεις απολυτο δικιο.Που να'ξερες τι μου λεγαν εμενα οταν ειχα βαλει παλαιοτερα δισκους χαχαχαχαχαααααα

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο.Που να'ξερες τι μου λεγαν εμενα οταν ειχα βαλει παλαιοτερα δισκους χαχαχαχαχαααααα

Χαχαχαχα, φανταζομε, αλλωστε και εσυ εχεις περαση απο χιλια δυο κυματα! :D

Link to comment
Share on other sites

Τα κυματα ηταν πολλα περισσοτερα,και τα περναω ακομα.Ευτυχως φιλε μου Ρικαρντο,γιατι αλλοι πνιγονται :D

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο άλλαξε όψη...... Φώτο σε λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

dscn2734b.jpg

Λιθοβολίστε ελεύθερα... :D

Link to comment
Share on other sites

Βάση θα φτιάξω σε λίγο καιρό γιατί θα μπει και ένα τερραριουμ με ιγκουανα δίπλα και είμαι σε αναμονη... Οι πέτρες πήγαν βόλτα.. :D

Κοίτα, έτσι όπως ήταν πριν τα 2 από τα 4 ψάρια ήταν έξω από τα νταμάρια και έτρωγαν ξύλο... οπότε μου την έδωσε και άλλαξα σεταπ.. βέβαια τέρμα αριστερά θα σηκώσω ένα νταμάρι όμως δεν έχω καλές πέτρες και έχω βρει ένα μέρος και πρέπει να πάω να πάρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανε γρηγορα ομως! Να τελειώνεις μια ωρα αρχήτερα! Να ξεμπερδεύεις να μην στρεσάρεις και τα ψαρακια σου!

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε πάνο κανονικά λειτουργεί το ενυδρείο... τα ψάρια είναι σαν όταν μπήκαν πρώτη φορά στο ενυδρείο... Έτσι κι αλλιώς τώρα υπάρχουν κρυψώνες για όλα οπότε ελπίζω να δω βελτίωση

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα τα ψάρια που έχεις είναι μυστήρια....ντροπαλά και μονίμως αγχωμένα....όπως λέει και ο Κ.Σωκράτης ποτέ δεν ξεπέρασαν το στρές απο τον σεισμό του μεγάλου ρήγματος.... :P αλλάζοντάς τους συχνά το aquascape καταφέρνεις πραγματι αυτό που είπες "τα ψάρια είναι σαν όταν μπήκαν πρώτη φορά στο ενυδρείο"....δηλαδή τα κρατάς στο αρχικό σταδιο προσαρμογής τους.....δεν τα αφήνεις να προσαρμοστούν και να έχουν την ησυχία τους, που είναι κατι βασικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε και o Prince ειναι μυστηριοι τυποι,με τις συνεχομενες αλλαγες δεν τα βοηθας.Κατεληξε σε ενα λειτουργικο στησιμο και δωσε τους χρονο.Απο την μια μερα στην αλλη δεν θα δεις θαυματα.

Κρυψε καπως και τον θερμαντηρα,βαλτον καθετα ανα χωρα,σε μια γωνια.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξαναπειράζω τώρα, θα κρύψω και το θερμαντήρα και μετά θα τα αφήσω έτσι.. Αυτό είναι και το τελικό στήσιμο.. Τώρα περιμένω να ηρέμησουν και όλα καλά..!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα ένα πιό φυσικό στήσιμο. Αν βέβαια, το στήσιμο που έχεις είναι λειτουργικό για τα ψάρια σου και σου αρέσει εσένα, άστο ως έχει.

Την στάθμη γιατί την κρατάς τόσο χαμηλά;

Link to comment
Share on other sites

Οι κρυψώνες δεξιά θα μείνουν έτσι, όμως λέω να σηκώσω άλλον έναν όροφο αριστερά... :D αν βρω καλές πέτρες.....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καποια παραλια και ψαξε.Θα βρεις σιγουρα καταλληλες πετρες

Link to comment
Share on other sites

βρε έχει εδώ πέτρες αλλά είναι στο βουνό,το σάββατο που είχα πάει για MTB βρήκα πολλές, όμως δεν μπορούσα να τις κουβαλάω για 10χλμ κατηφόρα με ταχύτητες άνω των 45km/h.. :)

Link to comment
Share on other sites

κριμα γιατι θα επιανες μεγαλυτερες ταχυτητες ρε Νικο!!!! δεν σκεφτεσαι εξυπνα... το πως θα σταματουσες ειναι αλλο θεμα βεβαια!!! :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Μετά από πολύ καιρό και παρότρυνση του Πάνου, είπα να ξαναγράψω, και να κάνω απντέιτ στα θέματα μου. Δυστυχώς τα νέα για το 120άρι δεν είναι καλά.. Παρόλες τις αλλαγές νερού και την συντήρηση και την αλλαγή λαμπών, στο ενυδρείο δεν σταμάτησε να αναπτύσσεται η άλγη, και το χειρότερο είναι ότι μου έχει μείνει μόνο ένα ψάρι, το μεγαλύτερο, το οποίο χτύπαγε τα άλλα συνεχώς... Δεν τα βρήκα καν!!! Για αυτό και σκέφτομαι σοβαρά να το ξεστήσω, μιας και βάση δεν έχω φτιάξει ακόμα... Αυτά τα ολίγα :) :)

Link to comment
Share on other sites

:) Καλωσ τον,που χαθηκες βρε Νικολα

Ειναι παραξενα ψαρια,τα ατιμα.Ισως επειδη δεν ειχες βαλει πολλες πετρες ,δεν την βγαλανε καθαρη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...