Jump to content

120 λίτρα A.calvus


DeLk

Recommended Posts

Ε τετοια κανουν οι δικοι μου αλλα ευτυχως προσεχω ολα τα πραγματα μου......Προσοχη την αλλη φορα.....Διορθωσε τα ολα μην τα αφησεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουφ μίλησα ένα μισαωράκι με τον Κωστή, και κατάλαβα ότι υπάρχουν και χειρότερα, θα πάρω ( θα μου πάρουν μάλλον :D) άλλον έναν ή δυο κάλβους.. Ουφ!!!!!! :D:P

Link to comment
Share on other sites

Τώρα Πάνο μου το ενυδρείο είναι στο πάτωμα με το μισό νερό και λιγότερο και μερικές πέτρες που δημιουργούν κρυψώνες μηδαμινές βέβαια αλλά δημιουργούν.. Πρέπει να φτιάξω νέα βάση... Αυτό που με νευρίασε πάααρα πολύ είναι που είπα στον αδερφό μου να βάλει το φίλτρο μόλις τελειώσει ότι κάνει και ο μ........ς όχι μόνο δεν το έβαλε, αλλά το άφησε και να στεγνώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάει η καημένη η βιολογία........

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έμεινε εκτός νερού? Στέγνωσε τελείως? Το έπλυνε κιόλας?

Αν πας για βάση, θα σου πρότεινα κάτι ασφαλές. Όπως σιδεροκατασκευή και είσαι σίγουρος. Την επενδύεις αν θες κιόλας με μελαμίνη ή ότι άλλο θες και είσαι τζετ. Μόνο που θα πρέπει να βιαστείς σε όποια κίνηση σου, γιατί το ενυδρείο υπολειτουργεί, αλλά και τα ψάρια στρεσάρονται υπερβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν στεγνώσει το φίλτρο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχει διασωθεί μεγάλο μέρος της βιολογίας του και όταν ξαναμπεί στο νερό να ενεργοποιηθεί εκ νέου.

Καλό κουράγιο φίλε και καλή συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα Πάνο μου το ενυδρείο είναι στο πάτωμα με το μισό νερό και λιγότερο και μερικές πέτρες που δημιουργούν κρυψώνες μηδαμινές βέβαια αλλά δημιουργούν.. Πρέπει να φτιάξω νέα βάση... Αυτό που με νευρίασε πάααρα πολύ είναι που είπα στον αδερφό μου να βάλει το φίλτρο μόλις τελειώσει ότι κάνει και ο μ........ς όχι μόνο δεν το έβαλε, αλλά το άφησε και να στεγνώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάει η καημένη η βιολογία........

Λυπαμε πραγματικα για το συμβαν, αλλα βαλε αμεσως το φιλτρακι παλι να δουλευει και μην ανυσηχεις η βιολογια δεν τελιωνει τοσο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα, έβαλα αεραντλία φίλτρο και θερμοστάτη, μόνο που δεν έχω βακτήρια.. για 1,30-2 ώρες έμεινε έξω το φίλτρο, ευτυχώς δεν το έπλυνε.. Κοίτα, εγώ μέχρι να βρω λύση με τη βάση μπορώ να το έχω να λειτουργεί κανονικά στο πάτωμα, εκεί που θα έμπαινε κανονικά...! Θα κάνω αύριο μία προσπάθεια να φτιάξω 2 νταμαράκια και να γεμίσω με νερό... :)

Έγινε επεξεργασία - nick_d
Link to comment
Share on other sites

Η βιολογία σου δεν έχει πάθει τίποτα σε τόσο λίγο χρόνο! Βαλε το φιλτρακι να δουλεύει και μην στενοχωριέσαι!

Κρίμα πάντως ήταν πολύ όμορφο ενυδρείο ρε Νικολάκη!

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις τώρα και πριν................ :(

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε αγορινα.Θα το φτιαξεις καλυτερο.Αλλα παλι καλα να λες .που δεν εσπασε. :(

Link to comment
Share on other sites

κάθε εμπόδιο για καλό Νίκο. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Συνεχίζεις για το καλύτερο. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ναι, αν και μου μπαίνουν διάφορες σατανικές ιδέες στο μυαλό.... :D

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ναι, αν και μου μπαίνουν διάφορες σατανικές ιδέες στο μυαλό.... :D

Όπως?

Μην μου πεις αυτό που σκέφτομαι και δεν το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Όπως? Ένα βιοτοπικό αμαζονίου με τέτρα! :P:D

Μην μου πεις αυτό που σκέφτομαι και δεν το έκανες? εεεεε?

Link to comment
Share on other sites

Όπως? Ένα βιοτοπικό αμαζονίου με τέτρα! :P:Dθα αφήσεις την αφρική για τον αμαζόνιο και τα μικρόψαρα?

Μην μου πεις αυτό που σκέφτομαι και δεν το έκανες? εεεεε? Άστο! Άλλο σκεφτόμασταν και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Νικόλα δεν αξίζει να αφήσεις την Αφρική για τα μικρόψαρα του Άμαζονίου!

Link to comment
Share on other sites

Χεχε απλώς μια σκέψη έκανα, από τη στιγμή που είναι οι κάλβοι στη μέση δεν κάνω τίποτα :D

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα θα πω δεν υπαρχουν μονο μικροψαρα στο αμαζονιο αλλα και ψαρια μεγαλυτερα της αφρικης...Αντε!

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα θα πω δεν υπαρχουν μονο μικροψαρα στο αμαζονιο αλλα και ψαρια μεγαλυτερα της αφρικης...Αντε!

Γιατί απλά ο άνθρωπος έχει 120 λίτρα ενυδρείο και η κουβέντα που έγινε πιο πάνω έγινε για μικρόψαρα Αμαζονίου αλλά μάλλον εδώ μέσα που βρίσκεται μάλλον θα παραμείνει στην Αφρική

Link to comment
Share on other sites

Και τους καλβους να βαρεθείς φίλε μου υπάρχουν ειδικά στην ταγκανικα πάρα πολλές επιλογές για τα λίτρα σου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...