Jump to content

120 λίτρα A.calvus


DeLk

Recommended Posts

Δεν τους βαριέμαι τους κάλβους!!! Μόνο αν ψοφήσουν θα το ξανασκεφτώ και πάλι όμως από τανγκανίκα έχω και άλλη λύση.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικολα δωσε βαση στους καλβους,και δεν θα βαρεθεις ποτε.Σεμενα τωρα αρχισαν μετα απο ενα χρονο να μου δειχνουν συμπετιφορες,και πιστεψεμαι,δεν μοιαζουν σε κανενα αλλο ψαρι που ειχα η εχω.Απλα κανε υπομονη,και του χρονου θα βλεπεις καταπλυκτικα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

τους έχω 5 μέρες και μου έχουν βγει τα μάτια να τους παρατηρώ :bigemo_harabe_net-108: απίστευτα ψαρια, τρομερή κίνηση, αντίληψη και συμπεριφορές.

Έγινε επεξεργασία - genecr
Link to comment
Share on other sites

Είναι είναι οι άτιμοι! :D

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε Αφρικανοι, αλλα απο την στιγμη που ο ανθρωπος εξεφρασε οτι θελει να στραφει και σε αλλη ηπειρο, εσεις με τις απαντησεις σας απλα το σνομπαρεται.

Με λυπεί αυτη η εικονα γιατι εγω αν καποιο μελος εκφραση το ενδιαφερων του στην Αφρικη τους κατευθυνω σε εσας. Μην ξεχνατε οτι ναι μεν εχουμε διαφορετικες Ηπειρους αλλα στην ουσια ειμαστε μια παρεα, ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε Αφρικανοι, αλλα απο την στιγμη που ο ανθρωπος εξεφρασε οτι θελει να στραφει και σε αλλη ηπειρο, εσεις με τις απαντησεις σας απλα το σνομπαρεται.

Με λυπεί αυτη η εικονα γιατι εγω αν καποιο μελος εκφραση το ενδιαφερων του στην Αφρικη τους κατευθυνω σε εσας. Μην ξεχνατε οτι ναι μεν εχουμε διαφορετικες Ηπειρους αλλα στην ουσια ειμαστε μια παρεα, ελεος!

Που το βλέπεις αγαπητέ το σνομπάρισμα ; κουβέντα γίνεται και πολύ χαλαρά μάλιστα εκτός αν καταλαβαίνω αλλά πράγματα ,τελοσπάντων χαλαρά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα μικροψαρα τη το κακο εχουν;

Ας μαθουμε να αναγνωριζουμε τον καθε βιοτοπο με το καθε ζωντανο του και την αξια τους για αυτο που ειναι, αυτο εννοω.

Αυτο το, εγω ειμαι Ολυμπιακος, παναθηναικος ή αεκ αλλα να μην αναγνωριζουμε τα συν και πλην της καθε ομαδος, αλλα απλα να μενουμε κολλημενη μονο στην γευση.........

Εγω μπορει να εχω Αμερικανες, αλλα το ονειρο μου ειναι να μπορουσα να εχω και απο ενα ενυδρειο απο καθε ηπειρο, γιατι το καθε ενα εχει την ξεχωριστει ομορφια του..........

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Rik και πολύ καλά κανεις....και συμφωνό μαζί σου.....αλλα δεν ειδα και εγω πουθενά σνομπάρισμα...απλα τα ψαρια του Νικου ειναι λιγο ιδιαίτερα σε σχεση με τα αλλα ψαρια της Tanganyika και αυτο που του λένε ολοι ειναι οτι θελει χρόνο για δει τις πραγματικές συμπεριφορες...ουτε υποχρεωμένος είναι να μας ακούσει ουτε τον κρατάμε δεμένο....

Link to comment
Share on other sites

Στην δημοσιευση 343 του φιλου Νικου, εξεφρασε την επιθυμια να περασει στην αλλη οχθη και οι απαντησεις :

θα αφήσεις την αφρική για τον αμαζόνιο και τα μικρόψαρα?

Όχι ρε Νικόλα δεν αξίζει να αφήσεις την Αφρική για τα μικρόψαρα του Άμαζονίου!

Εσυ φιλε μου πως ονομαζεις αυτη την σταση;

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ Ρικάρδε οτι ειμαστε λιγο θερμοκέφαλοι οι Αφρικανοί :D, αλλά πιστεύω πως τα παιδιά το έγραψαν "χαριτολογώντας".....και επαναλαμβάνω πως σκοπός τους ηταν να δώσουν στο Νικο να καταλάβει πως τα ψαρια του χρειάζονται χρόνο.....επίσης δικο του ειναι το ενυδρειο και φυσικα ειναι ελευθερος να επιλέξει οτι θελει.....τωρα προβληματίζομαι γιατι αναπτύσσουμε εμεις αυτη την κουβεντα χωρις την συμμετοχή του συγγραφεα του θεματος <_< .....αυτα απο μένα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρατηρώ... :D

Εγώ απλά είπα, ότι ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ψοφήσουν οι κάλβοι (κάτι που δεν θέλω) λόγω της αναποδιάς που μου έτυχε, η πρώτη μου σκέψη είναι ο Αμαζόνιος! Δεν ξέρω αν το παρερμηνεύσατε αλλά αυτό είπα.. ;):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να παρεξηγηθω, και σιγουρα ο καθενας καλο ειναι να επιλεξει αυτο που του λεει η καρδια του, αλλα οταν καποιος εκφραζεται και οι απαντησεις ειναι αναλογες τοτε του ενδιαφερωμενου απλα του κοβεται και ο βήχας.............

Καλη συνεχεια σε ολους, και peace and love to everybody........... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα καλβάκια πριν και τα λυπήθηκα, και είπα να κάνω κάτι για να μείνουν ζωντανά... :D Γέμισα με νερό το ενυδρείο και έκανα 2 προχειρονταμάρια μπας και ξεστρεσσαριστουν........

post-49262-0-79757700-1350245906_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να παρεξηγηθω, και σιγουρα ο καθενας καλο ειναι να επιλεξει αυτο που του λεει η καρδια του, αλλα οταν καποιος εκφραζεται και οι απαντησεις ειναι αναλογες τοτε του ενδιαφερωμενου απλα του κοβεται και ο βήχας.............

Καλη συνεχεια σε ολους, και peace and love to everybody........... :bigemo_harabe_net-145:

Ρε συ ,τα εχεις παρει στο κρανιο? :rasp:

Για να καθησυχασω τον φοβο που εχεις,οτι ολους θα τους κανουμε Αφρικανους. :D

Και ο Αμαζονιος καλος ειναι,αλλα η Αφρικη ειναι αλλο πραγμα. :P Γιατι?, ετσι μαρεσει :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ,τα εχεις παρει στο κρανιο? :rasp:

Για να καθησυχασω τον φοβο που εχεις,οτι ολους θα τους κανουμε Αφρικανους. :D

Και ο Αμαζονιος καλος ειναι,αλλα η Αφρικη ειναι αλλο πραγμα. :P Γιατι?, ετσι μαρεσει :hysterical:

Tη να σου κανω, που σου`χω αδυναμια! :bigemo_harabe_net-72:

Εσυ λογικο με τοσο πετρα στο νησι, βλεπεις δεντρο και βγαζεις καντιλες και εγω απο το Πηλιο βλεπω μονο πρασινο μπροστα μου...........

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια μέση λύση!!! :D

Το 75άρι που έλεγα να το κάνω reef θα το κάνω amazon biotopic :P

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια μέση λύση!!! :D

Το 75άρι που έλεγα να το κάνω reef θα το κάνω amazon biotopic :P

Θα σε δυσκολέψει ένα αμαζονιακό σε τέτοια λίτρα! Δεν θα το χαρείς!

Επιμένω να το κάνεις ριφ! :bigemo_harabe_net-55:

Ή, τανκανίκα με νανοκιχλίδες!

Link to comment
Share on other sites

Θα σε δυσκολέψει ένα αμαζονιακό σε τέτοια λίτρα! Δεν θα το χαρείς!

Επιμένω να το κάνεις ριφ! :bigemo_harabe_net-55:

Ή, τανκανίκα με νανοκιχλίδες!

Εχεις ασχοληθει καθολου με αμαζονιο για να λες οτι δεν μπαινουν ψαρια σε 75 λιτρα?????

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια μέση λύση!!! :D

Το 75άρι που έλεγα να το κάνω reef θα το κάνω amazon biotopic :P

Νικολή, κανε οτι αγαπας και μην ακους ουτε εμενα αλλα ουτε και κανεναν!

Αυτος που θα πρεπει νε ευχαριστηθεί το ενυδρειο στο τελος εισαι μονο εσυ και αυτο ειναι που μετρει στην ουσια!

Για ολες τις Ηπειρους υπαρχουν λυσεις αρκει να σεβαστεις τις απαιτησεις τους......... :)

Link to comment
Share on other sites

Νικολή, κανε οτι αγαπας και μην ακους ουτε εμενα αλλα ουτε και κανεναν!

Αυτος που θα πρεπει νε ευχαριστηθεί το ενυδρειο στο τελος εισαι μονο εσυ και αυτο ειναι που μετρει στην ουσια!

Για ολες τις Ηπειρους υπαρχουν λυσεις αρκει να σεβαστεις τις απαιτησεις τους......... :)

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ασχοληθει καθολου με αμαζονιο για να λες οτι δεν μπαινουν ψαρια σε 75 λιτρα?????

Kαι βέβαια είχα ασχοληθεί παλιότερα, και γνωρίζω τι λέω.

Επίσης, δεν ξέρω αν το είδες καλά, αλλά δεν είπα πως δεν μπαίνουν ψάρια, αλλά είπα ότι θα είναι περιορισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θέλω κάτι το μαγικό, ένα βιοτοπικό αμαζονίου με ΤΕΤΡΑ θέλω (αν διαβάσατε το είπα και πιο πάνω :)) και συγκεκριμένα red eye tetra και ο λόγος είναι πως τα είχα αυτά τα ψαράκια πριν πάρω τους κάλβους όμως ζούσαν φοβισμένα λόγω των σκαλαρίων! Και θέλω να δω την πραγματική τους συμπεριφορά όταν θα είναι μόνα τους! Άντε και κανά κόρυ! :D Δεν έχω απαιτήσεις και ξέρω τι ζητάω για αυτό και πιστεύω ότι μπορεί να πραγματοποιηθεί!

Ριχάρδε δεν γίνεται να μην ακούσω κανέναν όπως λες, διότι έχω περιορισμένες εώς ελάχιστες θα έλεγα γνώσεις στον Αμαζόνιο οπότε και απευθύνω σε εσάς :D

Πάνο αφού 70άρι με τανγκανίκα μικρόψαρα έχω ρε! Κι άλλο?? Επίσης με το θέμα της βάσης που με ρώτησες το καθυστερώ όσο μπορώ, προσωπικά και να μείνει στο πάτωμα εγώ δεν έχω πρόβλημα!! Για reef δεν το συζητάω καν που έλεγα, πάει μακριά η βαλίτσα! :)

Α, για να γυρίσουμε στο θέμα μας :P , ο αρχηγός κάλβος μπήκε για πρώτη φορά στο κοχύλι!!! Κάθισε για λίγο και μετά τσουπ έξω..

ΥΓ. Ότι ξέχασα να πω θα το συμπληρώσω!

Link to comment
Share on other sites

Red tetra εεεε......

Οποτε θες, ανοιξε ενα καινουργιο θεμα και εδω ειμαστε........

Εγω εχω φαει κολλημα τελευταια με τα ροδοστομα.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PP0nYrSHQkQ

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...