Jump to content

120 λίτρα A.calvus


DeLk

Recommended Posts

αφηνεις τα μποστανια για πετρες και λιμνοψαρα...?απαραδεκτος. :bigemo_harabe_net-55: χεχεχεχεχεχε.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφηνεις τα μποστανια για πετρες και λιμνοψαρα...?απαραδεκτος. :bigemo_harabe_net-55: χεχεχεχεχεχε.......

Ειπες κατι Κωστα;;;; :D

Link to comment
Share on other sites

Ειπες κατι Κωστα;;;; :D

ΑΙΣΧΟΣ......ιεροσυλια ηταν αυτο... :bigemo_harabe_net-111: :bigemo_harabe_net-88:
Link to comment
Share on other sites

Εχω καβατζα κατι κεραυνους απο παλια...............να κερασω εναν;;; :D

Link to comment
Share on other sites

οχι,οχι ευχαριστω.παω για νανι. :P

Link to comment
Share on other sites

αφηνεις τα μποστανια για πετρες και λιμνοψαρα...?απαραδεκτος. :bigemo_harabe_net-55: χεχεχεχεχεχε.......

Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν τα μποστάνια, αλλά μου φαίνονται πιο δύσκολα, μιας και χρειάζονται πολλάααα ζουμιά, και , το κυριότερο για μένα, δυνατό φωτισμό... Αν δεν χρειαζόμουν τόσο φως, δεν νομίζω να έφευγα, αλλά και οι κάλβοι μου φαίνονται υπέροχα ψάρια, τα χάζευα πολύ καιρό! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο γνωστό θεμα για μικροκιχλίδες Τανγκανίκα , είδα ότι λέει πως σε 120 λίτρα μπαίνουν κάλβοι, με μήκος 1 μέτρο... Το ενυδρείο μου ειναι 80Χ35Χ45, θα έχω πρόβλημα? :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, με το μαύρο χαλίκι το ενυδρείο θεωρείται βιοτοπικό ή όχι? Αν όχι, με τι βυθό θεωρείται βιοτοπικό? :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, με το μαύρο χαλίκι το ενυδρείο θεωρείται βιοτοπικό ή όχι? Αν όχι, με τι βυθό θεωρείται βιοτοπικό? :)

Με αμμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο γνωστό θεμα για μικροκιχλίδες Τανγκανίκα , είδα ότι λέει πως σε 120 λίτρα μπαίνουν κάλβοι, με μήκος 1 μέτρο... Το ενυδρείο μου ειναι 80Χ35Χ45, θα έχω πρόβλημα? :)

Ετσι φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν με βλέπω να βγαίνω ζωντανός, θα με σκοτώσει η μαμά............ Μόνο άμμος θάλλασης κάνει έτσι? :)

Ετσι φανταζομαι.

Δηλαδή τι είδους πρόβλημα θα έχω? Θα μπει σίγουρα μέσα ένα κοχύλι και θα προσπαθήσω να φτιάξω έτσι τις πέτρες ώστε να υπάρχουν κρυψώνες... Τελικά μάλλον 4 λέω να πάρω....

Έγινε επεξεργασία - nick_dark
Link to comment
Share on other sites

Εχει και στο εμποριο αν θελεις να πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει και στο εμποριο αν θελεις να πληρωσεις

Ποιος θα ήθελε να πληρώσει? :D

Απλά ρωτάω γιατί πολύ πρόσφατα είχα πάρει το χαλίκι και δεν θέλω να πάρω τώρα, αν μπορω να βολευτώ και με θαλλάσης ή ποταμισια... Ποια προτείνεις? :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ σε ευχαριστώ, απλά ήμουν λίγο επιφυλακτικός με την θαλάσσης διότι έχει μεγάλες ποσότητες πυριτίου απ ότι έχω ακούσει, και χαλάει τη σιλικόνη... :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς τίποτα. Μιά χαρά κάνει. Πρόσεχε όσο το δυνατόν να είναι από καθαρό σημείο, καλό πλύσιμο και όλα καλά.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς τίποτα. Μιά χαρά κάνει. Πρόσεχε όσο το δυνατόν να είναι από καθαρό σημείο, καλό πλύσιμο και όλα καλά.

Καλή συνέχεια.

ΟΚ! Στα λίτρα και το μήκος κάνει τελικά να μπουν? :)

Link to comment
Share on other sites

Το μηκος οπως σου εγραψα με προβληματιζει για calvus

Link to comment
Share on other sites

Το μηκος οπως σου εγραψα με προβληματιζει για calvus

Το είδα Στράτο και περιμένω κι άλλες απόψεις... Ειδικά απο τον Κωστή που έχει τους δικούς του σε 120αρι αλλά δεν ξέρω το μήκος.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το μηκος οπως σου εγραψα με προβληματιζει για calvus

Συμφωνώ με τον Στράτο, ειδικά αν δεν σκοπεύεις να τους αλλάξεις περιβάλλον μεγαλώνοντας. Θέλω να πω ότι πες ότι τα βάζεις τώρα που είναι μικρά και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Όταν γίνουν 10-15 πόντους τι θα κάνεις; Εγώ τους έχω σε 1 μέτρο μήκος και περιμένω αν δώ τίποτα περίεργο να τους μεταφέρω.

:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να τους αλλάξω περιβάλλον? πχ να τα πάω σε 200λιτρα? Σε πόσο καιρό θα πρεπει να γίνει η αλλαγή? Πιστεύω ότι με την αργή τους ανάπτυξη δεν θα είναι σύντομα σωστά? :)

Έγινε επεξεργασία - nick_dark
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα δεν θα είναι αλλά έστω και αργά μεγαλώνουν. Και το πρόβλημα δεν είναι τόσο στα λίτρα, όσο στο μήκος του ενυδρείου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι μήκος χρειάζεται για ένα ζευγάρι? :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα ζευγάρι μπορεί να κάτσει μια χαρά σε 80εκ μήκος. Το θέμα είναι όμως ότι για να βγάλεις ζευγάρι, θα πρέπει να κρατήσεις για οσο χρειαστεί, 6 ψάρια σε αυτό το μήκος. To οποίο μπορεί να αποδειχτεί δύσκολο, ειδικά αν πέσεις και σε κανέναν ζόρικο αρσενικό.

Για σκέψου και τα Sumbu σαν επιλογή.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=72970&st=0&p=639909entry639909

:)

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το ρισκάρω... με έχουν ξετρελάνει τα ψάρια αυτά... ας ελπίσω να πετύχω σε ήρεμα ψάρια και να πετύχω ζευγάρι, μιας και δεν θα ήθελα κοχυλόψαρα.... Θα πω στον Κωστή να μου διαλέξει τα πιο ήρεμα.... :)

ΥΓ. Σου έχω στείλει ένα πμ, αν δεν το έχεις προσέξει... :)

ΥΓ2. Το στήσιμο των πετρών (αν έχουν πολλές κρυψώνες) και η προσθήκη κοχυλιών δεν θα βοηθήσει λες? :)

Έγινε επεξεργασία - nick_dark
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...