Jump to content

Οι Χελωνες Μου


Recommended Posts

  • 1 month later...

εδω και τρεις μερες παρατιρω την μια μου την χελωνα την καινουρια να τριβετε σηνεχια στην αλλη.και η ουρατης ειναι λιγω πρισμενη στην αρχη της ουρα τι γινετε?τριβενε ενωω οτι παει διπλατης και τριβει το πισω μερος του καβουκιουτης πανω στην αλλη

Link to comment
Share on other sites

Τη θερμοκρασια ειναι το νερο σου?

Link to comment
Share on other sites

ιστερα απο ολα αυτα θα ειθελα να ευχαριστισω ολους εσας που με βοειθισατε να κανω ενα καλιτερο περιβαλον για τις χελωνες μου και επισις εχαριστω γιατι μεσα απο εσας εμαθα πολλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!

Παρατηρεις ακομα το φενομενο του τριψιματος?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

σημερα πειρα μια νεα χελωνα:Yellow Bellied Slider, Trachemys scripta scriptapost-49906-0-06302800-1353075724_thumb.jpgpost-49906-0-69305000-1353075732_thumb.jpg

post-49906-0-93436900-1353075684_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - xristos.i
Link to comment
Share on other sites

Απο το στομα μου το πειρες Crazy_Beaver!

Βρε τη θα κανεις οταν μεγαλωσουν?

Πες μου λιγο τισ διαστασεις τις χελωνιερας σου και ποσες χελωνες εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο ειναι 40χ20χ20 αλλα το πουλαω γιατι μες την ευδομαδα θα παρω ενα 40λιτρο

Link to comment
Share on other sites

Ε ντάξει άμα τις βάλεις σε 40λιτρο καθάρισες!

Φίλε οι χελώνες μεγαλώνουν πολύ! Θέλουν πολύ χώρο! Και όσο περισσότερες έχεις τόσο περισσότερο χώρο θέλουν! Ελπίζω να το έχεις προβλέψει

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια πριν μεντε μερες πειρα μια χελωνα αλλα δεν ξερω γιατι δεν τρωει γαριδες . τις βαζω αλλα αυτη τιποτα.αλλα ευτιχος τρωει μαρουλι και καροτο αλλα οχι και τοσο.πως να την κανω να φαει γαριδες?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο εμφανισιακά το ζώο είναι οκ???μήπως είναι απλά στρεσαρισμένο???το έχεις μαζί και με άλλες???

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το εβαλα με τις αλλες. επιδι ειναι μικρη φοβαμαι μιν την κανουν τιποτα . την εχω διπλα του μεσα σε μια γιαλα ξεχοριστα.δεν πιστευω να ειναι ακομα στρσαριμενη γιατι τρωει καροτο.αν ηταν δεν θα ετρογε καθολου.τι λες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

για σας παιδια

εκανα καποιες αλαγεσ στο ενυδρειο

post-49906-0-21423600-1365342286_thumb.jpgpost-49906-0-90561600-1365342297_thumb.jpgpost-49906-0-97277000-1365342311_thumb.jpgpost-49906-0-99590100-1365342322_thumb.jpg

τι λετε?

τελικα την emys orbicularis την επεστρεψα στο φυσικοτης περιβαλον και τωρα εχω την chinese striped necked kai thn yellow bellied

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το αποτέλεσμά σου Χρήστο... Λάμπα δεν έχεις στο σύστημα???

Link to comment
Share on other sites

εχει,πηγα πειρα την reptile glo 5.0 αλλ τωρα που το αλαξα προσπαθω να δω πω θα την στερεωσω.το ενυδρειο το αλαξα μερια το εβαλα στο συνθετο διπλα απο το παραθυρο και για μερικες ωρες χτιπαει και ο ηλιος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για σας παιδια ειθελα να ρωτησω κατι
μια φιλη μου ειχει μια χελωνα 10 χρονια και με ειπε τςρα οτι χτιπισε το μαγουλο της και εχει ανιξει ,ξερει μηπως κανενας τι μπορει να βαλει πανω στην πλιγη?
εδω στην θεσσαλονικη ρωτησε καπια κτινιατρια αλλα ολοι την ειπαν να παει σε κτινιατρο ερπετων που ξερει καλιτερα αλα εδω στην θεσσαλονικη ειναι λιγω δισκολα αν ξερει κανενας που ειναι απο θεσσαλονικη κανενα κτινιατρο ερπετων ας μου πει
ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...