Jump to content

Οι Χελωνες Μου


Recommended Posts

το καλύτερο για αρχή είναι να την κρατήσει σε στεγνό περιβάλλον, με λίγη χρήση διαλύματος υπεροξειδίου του υδρογόνου (Η2Ο2 ή κοινός οξυζενέ) για να καθαρίσει το τραύμα και ιωδιούχος ποβιδόνη (κοινός Betadin!!!) σαν αντισηπτικό....

Υ.Γ sorry για τα επιστημονικά, είναι η επιρροή της εξεταστικής....

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο για αρχή είναι να την κρατήσει σε στεγνό περιβάλλον, με λίγη χρήση διαλύματος υπεροξειδίου του υδρογόνου (Η2Ο2 ή κοινός οξυζενέ) για να καθαρίσει το τραύμα και ιωδιούχος ποβιδόνη (κοινός Betadin!!!) σαν αντισηπτικό....

Υ.Γ sorry για τα επιστημονικά, είναι η επιρροή της εξεταστικής....

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ενυδρειο:aquarium

χελωνες:

red eared slider

k

european pond turtle,emys orbicularis

φιλτρο:

aquael fan mini plus

attachicon.gifDSC0000075.jpgattachicon.gifDSC0000077.jpgattachicon.gifDSC0000078.jpgattachicon.gifDSC0000079.jpgattachicon.gifDSC0000076.jpg

Καλησπερα ηθελα να σε ρωτησω τον βραχο π ειναι ανεβασμενες πανω..Απο που τον πηρες ποσο και εχει βεντουζες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

για σας παιδια

εκανα καποιες αλαγεσ στο ενυδρειο

attachicon.gifDSC_0080.jpgattachicon.gifDSC_0081.jpgattachicon.gifDSC_0082.jpgattachicon.gifDSC_0079.jpg

τι λετε?

τελικα την emys orbicularis την επεστρεψα στο φυσικοτης περιβαλον και τωρα εχω την chinese striped necked kai thn yellow bellied

Ωραία πατέντα και κερδίζεις και πολύ χώρο! Βάλε και μια λάμπα να λιάζονται να είναι τέλειες. Εψαχνα να βρω άτομα με χελωνάκια γιατί σκοπεύω να ξεκινήσω και εγώ ένα εγχείρημα με χελωνάκια και θα σας χρειαστώ όλους τους σχετικούς!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...