Jump to content

Διακοσμηση Ενυδρειου Με Κιχλιδες Μαλαουι


spiros13

Recommended Posts

Όχι καμία αλλαγή νερού δεν έκανα μπορω αύριο να βάλω ψάρια ;;; :)

οχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Απλά ΔΕΝ γίνεται να έστρωσε και χωρίς αλλαγή νερού να έχεις χαμηλά νιτρικά...δεν μιλάω καν για 0 που αναφέρεις εσύ,μιλάω απλά για χαμηλά...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή νερού το πρωι και οι μετρήσεις μου είναι αμμωνία 0 ,,,,,νιτρικα - νιτρωδη 0 ,,,,, χλωριο 0,,,,,, Πχ 8:)!!!! Νομίζω είναι καλές οι μετρήσεις μου εεεεε;;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω για μια ακομη φορα μπας και καταλαβεις,οτι θα επρεπε να εχεις μετρησιμα νιτρικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή νερού το πρωι και οι μετρήσεις μου είναι αμμωνία 0 ,,,,,νιτρικα - νιτρωδη 0 ,,,,, χλωριο 0,,,,,, Πχ 8:)!!!! Νομίζω είναι καλές οι μετρήσεις μου εεεεε;;;; :)

οχι

μου αρεσει αυτο το τοπικ γιατι λεω συνεχεια οχι :P

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς τα sciaenochromis blue ahli..

Έκανες κάποια αναζήτηση έστω στο google και δεν βρήκες καμία πληροφορία;;

Να πως είναι ένα θηλυκό..

http://www.cichlids.com/uploads/tx_usercichlids/user_pics/5603/dsc_00_2b300cf083.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ........ νιτρικα 25 ,,,,,,,,,,,νιτρωδη 5 ,,,,,,,,,,,,,,σκληροτητα 14 d,,,,,,,,,,,,, πχ 8,2,,,,,,,,,,,kh 10 αμμωνιΑ 10 ΑΡΧΙΣΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΨΑΡΙΑ?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ενυδρειο όπως ξέρετε αντικαταστάθηκε αλλα τωρα πρέπει να αρχίσει το στήσιμο πως σας φαίνεται αν βάλω ένα λόφο με πέτρες απο το ποτάμι απο δεξιά και έναν άλλο λόφο με άγριες βουνισιες πέτρες ;;;; Η είναι καλύτερο να έχω ένα μεγάλο νταμάρι στο κέντρο ;;;;:). Επίσης τη νερό θα είναι το ίδιο με αυτο που έχω στο ενυδρειο που άνοιξε

Ακούω ιδέες !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα πεθάνει...

Εσύ τι έχεις κάνει με το ενυδρείο σου;;Σε τι στάδιο είσαι;;Βάλε μας καμία φωτο.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως ειπα μου ειχε ανοιξει το ενυδρειο μου αλλα ομως αντικατασταθει και τωρα εχω βαλει μεσα το στρωμενο νερο απο το παλιο και επισης σκεφτομαι τωρα τα ψαρια που θα βαλω

Link to comment
Share on other sites

Το νερό σου αν θυμάμαι καλά απο τις τελευταίες μετρήσεις δεν ήταν στρωμένο! Οπότε δεν χάνεις τίποτα να βάλεις καινούριο και να αρχίσεις τον κύκλο απο την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και επιτέλους ψάρια !!!! Την Δευτέρα !!!:) 3 labido 3 pseuthotropheus acei μάλλον ,,,,,,,,,,,,,,,3 γλύφτες κατάλληλους για αφρικανικό και τέλος τίποτα άλλο θέλω γεννες και όχι ψαροσουπα σύντομα θα μπουν και φωτογραφίες γιατί έχω παίξει με led φωτισμό πράσινο και με φυσαλιδες οι οποίες βγαίνουν μέσα από τις πέτρες ( νταμάρι ) καθώς και ο φωτισμός !!:) πως σας φαίνεται ;;;;;;; Αύριο μεθαύριο φωτογραφίες !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ η προέλευση τους να είναι από εκεί για να έχουνε τις ίδιες απαιτεισεις σε συνθήκες νερού και αν δεν είναι τρεις θα είναι 2

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω θα αναφερεσαι σε καποιο ειδος αφρικανικου γατοψαρου...

δυστυχώς θα δυσκολευτεις να εχεις γεννες με τα γατοψαρα μεσα...ριξε μια ματια σε αυτο το βιντεακι και θα πιστεις!

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι πλεκο...

Επίσης με 3 απτο κάθε είδος για τις γέννες μην το δένεις κόμπο..αν σου βγουν όλα αρσενικά;;Τα ψάρια είναι από μαγαζί;τι μέγεθος έχουν;;

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια ειναι απο πετ σοπ 7-8 εκατοστα και τα λαβιδο 5-6 φαινετε το φυλο τουσ τα εχω κρατισει ως 1 - 2 επισης μπορω να βαλω red zempra ???????????????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει τα ψάρια τηλεφωνικά έγινε η παραγγελία το μόνο που μου είπε πως μάλλον είναι acei και το φύλλο τους:),,,, την Δευτέρα θα τα τσεκάρω να δώσει αν είναι καλά στην υγεία τους

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια μπηκαν 3 labido( 6 εκατοστα) ,, 3 red zempra( 5 εκατοστα) ,, 3 blue achli (7 εκατοστα ) τα ψαρια δοθηκαν απο φιλο συντομα φωτογραφιες

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ολα κυλανε υπεροχα κανενας καυγας και τα ψαρια σουλατσαρουν ελευθερα και μεσα απο τις πετρες και τα παντα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-81::bigemo_harabe_net-69: υπεροχες αυτες οι κιχλιδες!! :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...