Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Η εν λόγω εταιρία δεν κάνει κατι διαφορετικό από τις υπόλοιπες!

Τα firmware δεν τα χρεώνει, τα κατεβάζεις από την άνεση του σπιτιού σου! Τώρα για τους φακούς δίνονται σαν έξτρα όπως και σε άλλες εταιρίες και αν διαβάσεις τα specs του φωτιστικού είναι για ενυδρεία με ύψος μεγαλύτερο από 30 ίντσες (περίπου 75 εκατοστά) οπότε μιλάμε για πολύ ιδιαίτερες καταστάσεις.

Τέλος αν αναλογιστείς ποιο το κόστος του φωτιστικού που καλύπτει ένα ενυδρείο reef με διαστάσεις 140 Χ75 Χ75 (ακούγεται και για παραπάνω) ποσοστιαία με το συνολικό κόστος του συστήματος αλλά και το τί σου δίνει το φωτιστικό στα λεφτά του σε σχέση με τον ανταγωνισμό θα δεις ότι δεν απευθύνετε σε μεγιστάνες! Δεν θεωρώ ότι όποιος έχει reef στην κατηγορία 500-1000 λίτρα είναι ντε και καλά Ωνάσης!

Έγινε επεξεργασία - Crazy_Beaver
Link to comment
Share on other sites

Η εν λόγω εταιρία δεν κάνει κατι διαφορετικό από τις υπόλοιπες!

Τα firmware δεν τα χρεώνει, τα κατεβάζεις από την άνεση του σπιτιού σου! Τώρα για τους φακούς δίνονται σαν έξτρα όπως και σε άλλες εταιρίες και αν διαβάσεις τα specs του φωτιστικού είναι για ενυδρεία με ύψος μεγαλύτερο από 30 ίντσες (περίπου 75 εκατοστά) οπότε μιλάμε για πολύ ιδιαίτερες καταστάσεις.

Τέλος αν αναλογιστείς ποιο το κόστος του φωτιστικού που καλύπτει ένα ενυδρείο reef με διαστάσεις 140 Χ75 Χ75 (ακούγεται και για παραπάνω) ποσοστιαία με το συνολικό κόστος του συστήματος αλλά και το τί σου δίνει το φωτιστικό στα λεφτά του σε σχέση με τον ανταγωνισμό θα δεις ότι δεν απευθύνετε σε μεγιστάνες! Δεν θεωρώ ότι όποιος έχει reef στην κατηγορία 500-1000 λίτρα είναι ντε και καλά Ωνάσης!

οχι ρε παιδι μου,αλλα ο καθενας μας το σκευταιτε και διαφορετικα,εγω ειμαι ενας απο αυτους και απλα μοιραζωμαι τις σκεψεις μου,δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο,τωρα αν καποιος προσβαλετε τι να πω,να ξεκαθαρισουμε την δομη του φορουμ ξανα,γιατι εγω πιστευω οτι ο καθενας μπορει να εκφρασει την γνωμη του ελευθερα σε ενα φορουμ,αλλα αμα πουμε και μια κουβεντα και πεφτουνε να σε φανε(γενικα μιλαω) που ειναι η ελευθερια....τεσπα,εγω οτι ειπα το ειπα γιατι παρακολουθω την κουβεντα απ την αρχη και αυτη η γνωμη σχηματιστηκε σε εμενα,εχεις περνεις φωτιστικο 1000 ευρω,δεν εχεις ειτε περνεις ενα φτηνω ειτε ακομα φτιαχνεις ενα,μπορει να δωσεις τα ιδια,αλλα τουλαχιστον θα ειναι σιγα σιγα και δεν θα σου φανουνε,γιατι τρεχουνε κι αλλα απο πισω....αυτο θελω να πω....αμα η εταιρια ή ο εμπορος ή ο αγοραστης μπορει να κατηγορισει καποιον που ειτε επειδη δεν εχει,ειτε γιατι λεει οτι ξερετε κατι ειναι ακριβο και μακρυς ο δρομος για την αντιπροσωποια και τι θα κανω αμα κατσει η στραβη,λεει αστο καλητερα,τι να πω,ας το κανει,το θεμα ειναι οτι δεν το λεει στους τοιχους,το λεει σε ανθρωπους,οπως λεει ενα σωρο αλλα μαζι τους.....αυτα και παντα φιλικα.....

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδι μου,αλλα ο καθενας μας το σκευταιτε και διαφορετικα,εγω ειμαι ενας απο αυτους και απλα μοιραζωμαι τις σκεψεις μου,δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο,τωρα αν καποιος προσβαλετε τι να πω,να ξεκαθαρισουμε την δομη του φορουμ ξανα,γιατι εγω πιστευω οτι ο καθενας μπορει να εκφρασει την γνωμη του ελευθερα σε ενα φορουμ,αλλα αμα πουμε και μια κουβεντα και πεφτουνε να σε φανε(γενικα μιλαω) που ειναι η ελευθερια....τεσπα,εγω οτι ειπα το ειπα γιατι παρακολουθω την κουβεντα απ την αρχη και αυτη η γνωμη σχηματιστηκε σε εμενα,εχεις περνεις φωτιστικο 1000 ευρω,δεν εχεις ειτε περνεις ενα φτηνω ειτε ακομα φτιαχνεις ενα,μπορει να δωσεις τα ιδια,αλλα τουλαχιστον θα ειναι σιγα σιγα και δεν θα σου φανουνε,γιατι τρεχουνε κι αλλα απο πισω....αυτο θελω να πω....αμα η εταιρια ή ο εμπορος ή ο αγοραστης μπορει να κατηγορισει καποιον που ειτε επειδη δεν εχει,ειτε γιατι λεει οτι ξερετε κατι ειναι ακριβο και μακρυς ο δρομος για την αντιπροσωποια και τι θα κανω αμα κατσει η στραβη,λεει αστο καλητερα,τι να πω,ας το κανει,το θεμα ειναι οτι δεν το λεει στους τοιχους,το λεει σε ανθρωπους,οπως λεει ενα σωρο αλλα μαζι τους.....αυτα και παντα φιλικα.....

Το φωτιστικο σου αρεσει?Μπορεις να πεις πως δεν τα αξιζει τα λεφτα του?Εγω ας πουμε εχω φτιαξει DIY led φωτιστικο... και για να γλιτωσω καποια χρηματα.Αν ομως ειχα τα ειχα, θα επαιρνα 2 και δεν θα χρειαζοταν να παω ουτε στην Σαντορινη που λεει ο λογος :rolleyes: , μιας και το ηλιοβασιλεμα του φωτιστικου εκτος των αλλων, απλα τα σπαει απο οτι μαθαινω.Καλο ειναι να λεμε την σκεψη μας...απλως ομως στο συγγεκριμενο θεμα σκεφτεσε λαθος :bigemo_harabe_net-145: Φιλικα παντα ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδι μου,αλλα ο καθενας μας το σκευταιτε και διαφορετικα,εγω ειμαι ενας απο αυτους και απλα μοιραζωμαι τις σκεψεις μου,δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο,τωρα αν καποιος προσβαλετε τι να πω,να ξεκαθαρισουμε την δομη του φορουμ ξανα,γιατι εγω πιστευω οτι ο καθενας μπορει να εκφρασει την γνωμη του ελευθερα σε ενα φορουμ,αλλα αμα πουμε και μια κουβεντα και πεφτουνε να σε φανε(γενικα μιλαω) που ειναι η ελευθερια....τεσπα,εγω οτι ειπα το ειπα γιατι παρακολουθω την κουβεντα απ την αρχη και αυτη η γνωμη σχηματιστηκε σε εμενα,εχεις περνεις φωτιστικο 1000 ευρω,δεν εχεις ειτε περνεις ενα φτηνω ειτε ακομα φτιαχνεις ενα,μπορει να δωσεις τα ιδια,αλλα τουλαχιστον θα ειναι σιγα σιγα και δεν θα σου φανουνε,γιατι τρεχουνε κι αλλα απο πισω....αυτο θελω να πω....αμα η εταιρια ή ο εμπορος ή ο αγοραστης μπορει να κατηγορισει καποιον που ειτε επειδη δεν εχει,ειτε γιατι λεει οτι ξερετε κατι ειναι ακριβο και μακρυς ο δρομος για την αντιπροσωποια και τι θα κανω αμα κατσει η στραβη,λεει αστο καλητερα,τι να πω,ας το κανει,το θεμα ειναι οτι δεν το λεει στους τοιχους,το λεει σε ανθρωπους,οπως λεει ενα σωρο αλλα μαζι τους.....αυτα και παντα φιλικα.....

Τρελέ μου μην φορτώνεις!Εγώ πρώτος σου είπα ότι έχεις δικαίωμα να λες ότι θες!

Αλλά εσύ δεν είπες δεν έχω δεν το παίρνω!

Είπες ότι επειδή είναι ακριβό είναι για λίγους και όποιος το έχει αν του χαλάσει δεν τον ενδιαφέρει να το φτιάξει μιας και είναι φραγκατος για να το έχει πάρει! Ε sorry αλλά σε αυτό δεν πρόκειται να συμφωνήσω!

Επίσης είπες ότι το κατάστημα δεν θα μπορεί να εφαρμόσει αυτά που λέει γιατί δεν μπορεί να δίνει δεξιά - αριστερά φωτιστικά αξίας! Έλα μου ντε που έκατσε η στραβή και το κατάστημα στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων!

Κατά συνέπεια ότι πληρώνεις παίρνεις φίλε! Πληρώνεις κάτι παραπάνω παίρνεις την ανατολή και την δύση από το Μπαλί στο σπίτι σου, παίρνεις σαλονάτο μηχάνημα, παίρνεις χειρισμό από μπλε δόντι παίρνεις φωτιστικό αντικατάστασης κ.α.

Τώρα αν αξίζει το παραπάνω γι αυτά που προσφέρει ή δεν προσφέρει σε σύγκριση με ένα DIY φωτιστικό, αυτό είναι απάντηση που πρέπει να δώσει ο κάθε ενδιαφερόμενος!

Link to comment
Share on other sites

ακριδα μου τα λες πολυ καλα κ στα περισσοτερα συμφωνω,στο μονο που εχω ενσταση ειναι το οτι τα μεταξωτα βρακια θελουν μεταξωτα οπισθια....

τουλαχιστον για το χομπυ μας!

πιστεψε με ειναι πολλα τα παιδια που δυσκολευονται να τα βγαλουν περα και εχουν 10 φορες καλυτερα ενυδρεια(ποιοτικα κ εμφανισιακα)

απο αλλους με σκασμο λεφτα οι οποιοι εχουν ενυδρεια βουρκους

οπως λεει κ στην υπογραφη του ο aiolos θελει αγαπη το χομπυ μας κ οχι μεταξωτα βρακια.

σιγουρα θελει σεβαστα ποσα για να ξεκινησεις,ειδικα συγκριτικα με αλλα χομπυ,αλλα δεν θελει να εισαι κ ο αμπραμοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

ακριδα μου τα λες πολυ καλα κ στα περισσοτερα συμφωνω,στο μονο που εχω ενσταση ειναι το οτι τα μεταξωτα βρακια θελουν μεταξωτα οπισθια....

τουλαχιστον για το χομπυ μας!

πιστεψε με ειναι πολλα τα παιδια που δυσκολευονται να τα βγαλουν περα και εχουν 10 φορες καλυτερα ενυδρεια(ποιοτικα κ εμφανισιακα)

απο αλλους με σκασμο λεφτα οι οποιοι εχουν ενυδρεια βουρκους

οπως λεει κ στην υπογραφη του ο aiolos θελει αγαπη το χομπυ μας κ οχι μεταξωτα βρακια.

σιγουρα θελει σεβαστα ποσα για να ξεκινησεις,ειδικα συγκριτικα με αλλα χομπυ,αλλα δεν θελει να εισαι κ ο αμπραμοβιτς.

Σωστος!!!

Και να πω πως το φωτιστικο ετυχε να το δω στο ενυδρειο του φιλου μου του Χρηστου(gante) και απλα τα σπαει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι στρατο το εχω δει κ εγω απο κοντα κ ειναι τρομερο!

το πιο σημαντικο για εμενα ειναι οτι οντως καλυπτει το χωρο που υποσχεται οτι θα καλυψει,ανετα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

ακριδα μου τα λες πολυ καλα κ στα περισσοτερα συμφωνω,στο μονο που εχω ενσταση ειναι το οτι τα μεταξωτα βρακια θελουν μεταξωτα οπισθια....

τουλαχιστον για το χομπυ μας!

πιστεψε με ειναι πολλα τα παιδια που δυσκολευονται να τα βγαλουν περα και εχουν 10 φορες καλυτερα ενυδρεια(ποιοτικα κ εμφανισιακα)

απο αλλους με σκασμο λεφτα οι οποιοι εχουν ενυδρεια βουρκους

οπως λεει κ στην υπογραφη του ο aiolos θελει αγαπη το χομπυ μας κ οχι μεταξωτα βρακια.

σιγουρα θελει σεβαστα ποσα για να ξεκινησεις,ειδικα συγκριτικα με αλλα χομπυ,αλλα δεν θελει να εισαι κ ο αμπραμοβιτς.

Συμφωνω κατα το ημισυ σε αυτα που λες.Το χρημα παντα σου δινει ωθηση για το καλυτερο.Ενας πραγματικος χομπιστας με χρημα απλα εχει την δυνατοτητα να το παει αλλου το πραγμα.Υπαρχουν βεβαια και αλλοι με χρημα και μεγαλα ενυδρεια σε μικος φαρδος και υψος, που απλα τα κοραλια τα λενε λουλουδια...χαχαχα.Οι αλλοι που αφηνουν την συντηρηση του ενυδρειου τους σε αλλα χερια.Αυτοι δεν εχουν το ενυδρειο για χομπι τους,απλως κανουν το χομπι τους...

Link to comment
Share on other sites

ναι στρατο το εχω δει κ εγω απο κοντα κ ειναι τρομερο!

το πιο σημαντικο για εμενα ειναι οτι οντως καλυπτει το χωρο που υποσχεται οτι θα καλυψει,ανετα κιολας.

Εσύ που το είδες; Σε τι διαστάσεις ενυδρείο;

Αφού έχετε οπτική εμπειρία πείτε και σε μας ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν τα παιρνω και δεν σαντιζωμαι(ισα ισα που γουσταρω τετοιες κουβεντες) και ειπα οτι το φωτιστηκο δεν ειναι καλο,ειπα ειναι οτι πληρωνεις,πληρωνεις καλα λεφτα περνεις καλο πραμα,πληρωνης λιγα λεφτα περνεις λιγα πραγματα πραμα και παει λεγοντας,απλα μυ φαινοντε πολλα,αυτο μονο,συγουρα με αγαπη και μερακη θα το κανεις να δουλευει και με κερια,απλα σας λεω οτι μου φαινοντε πολλα,δεν το εχω δει,απ οτι εχω διαβαση εδω "κρινω".....κατι αλλο τωρα,δεν ειπα οτι ο retailer δεν εξυπηρετη,ειπα οτι ειναι περιορησμενες οι δηνατοτητες του και μην πειτε οχι,ειναι θεσσαλονικη και πρεπει να εχει εναν συγκεκριμενο αριθμο φωτηστικων να εξυπηρετισει τους πελατες του και ειπα μπραβο,ελα μου ομως που μονο ενας το κανει και αμα αρχισουμε τα σεναρια θα φτιαξουμε ταινια φαντασιας,αυτο απλα,οσο για τα μεταξωτα,οπως σε πολλα πραγματα που χαλανε,θελουν σερβις κτλπ,ετσι και σε αυτο μπορει να ειναι μεγαλο το κοστος,δεν το ξερω οποτε δεν το αποκλειω,τωρα στο οτι αν καποιος τα "εχει",ναι δεν θα τον νοιαζει ποσο κανει η επισκευη και το τι θα κανει μεχρι να γινει η επισκευη....τεσπα δεν τα λεω επιθετικα,μπορει να φαινοντε,κουβεντα κανω,ειπατε ολοι την γνωμη σας και την κατανοω,εισαστε ανθρωποι που εχετε ριξει πολυ πραμα στο χομπυ και σιγα σιγα το ιδιο κανω και εγω,απλα δεν ξερω μπορει να με επιρεαζουν λιγο και οι εποχες που ζουμε,αλλα οπως και να εχει καλο ειναι να λεει και κανεις αλλος το αντιθετο αλλιως θα γινομασταν βαρετοι..... :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-65:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν τα παιρνω και δεν σαντιζωμαι(ισα ισα που γουσταρω τετοιες κουβεντες) και ειπα οτι το φωτιστηκο δεν ειναι καλο,ειπα ειναι οτι πληρωνεις,πληρωνεις καλα λεφτα περνεις καλο πραμα,πληρωνης λιγα λεφτα περνεις λιγα πραγματα πραμα και παει λεγοντας,απλα μυ φαινοντε πολλα,αυτο μονο,συγουρα με αγαπη και μερακη θα το κανεις να δουλευει και με κερια,απλα σας λεω οτι μου φαινοντε πολλα,δεν το εχω δει,απ οτι εχω διαβαση εδω "κρινω".....κατι αλλο τωρα,δεν ειπα οτι ο retailer δεν εξυπηρετη,ειπα οτι ειναι περιορησμενες οι δηνατοτητες του και μην πειτε οχι,ειναι θεσσαλονικη και πρεπει να εχει εναν συγκεκριμενο αριθμο φωτηστικων να εξυπηρετισει τους πελατες του και ειπα μπραβο,ελα μου ομως που μονο ενας το κανει και αμα αρχισουμε τα σεναρια θα φτιαξουμε ταινια φαντασιας,αυτο απλα,οσο για τα μεταξωτα,οπως σε πολλα πραγματα που χαλανε,θελουν σερβις κτλπ,ετσι και σε αυτο μπορει να ειναι μεγαλο το κοστος,δεν το ξερω οποτε δεν το αποκλειω,τωρα στο οτι αν καποιος τα "εχει",ναι δεν θα τον νοιαζει ποσο κανει η επισκευη και το τι θα κανει μεχρι να γινει η επισκευη....τεσπα δεν τα λεω επιθετικα,μπορει να φαινοντε,κουβεντα κανω,ειπατε ολοι την γνωμη σας και την κατανοω,εισαστε ανθρωποι που εχετε ριξει πολυ πραμα στο χομπυ και σιγα σιγα το ιδιο κανω και εγω,απλα δεν ξερω μπορει να με επιρεαζουν λιγο και οι εποχες που ζουμε,αλλα οπως και να εχει καλο ειναι να λεει και κανεις αλλος το αντιθετο αλλιως θα γινομασταν βαρετοι..... :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-65:

Ακριδα,δεν ξερεις τι κουμασια ειμαστε εμεις οι θαλασσινοι.Μεχρι και σιγνωμη θα μας ζητησεις στο τελος. :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια,ειλικρινα μου αρεσει το κλιμα που

Γινονται που συζητησεις μας και που ακουγονται οι αποψεις!

Ωραια πραγματα...:-)

Οσο για τους θαλασσινους....οντως ειμαστε μεγαλα νουμερα:-)

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι πρέπει να είναι!

Σήμερα θα μάθω κάτι καινούργιο εγώ,αύριο εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα φοβαμε να κυκλοφορισω,θα βλεπω παντου τυπους με τατουαζ ακρυρες και καταρτια...ου ρε δεν μασαω...ειστε καλα παιδια και δεν θελω να τα σπασουμε,αλλιως θα εφτιαχνα κουκλες βουντου με ακρο και εμπερορ....

Link to comment
Share on other sites

Κανονίστε να το ματιάσουμε....φτου φτου σκόρδα

post-11134-0-27710200-1352972106_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Lamprosk
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύουν να ολοκληρωθούν και οι επιπρόσθετες οδηγίες για το φωτιστικό.

Ρίξτε μια ματιά από εδώ και κάτω.... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79644&view=findpost&p=720368

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με την εταιρία κατασκευής, θα ενσωματωθούν στο επόμενο λογισμικό (έκδοση 9.1 που ετοιμάζεται), λειτουργίες, όπως καταιγίδες, κεραυνοί και συννεφιά σε τυχαίες χρονικές περιόδους.

Πάρτε μια ιδέα από το νέο πρόγραμμα !!!

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?p=20893032#post20893032

bali_plus1.png

bali_plus2.png

bali_plus3.png

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι να κάνει καφέ..... κάνει όλα τα άλλα που θέλω !!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

και να ερθει και παλι να μη δουλευει......και ξανα πάλι πίσω...

Τι το θελεις το φωτιστικο απορω !!!!!!! Οταν μαλιστα εισαι και τοσο προκατειλημμενος . Μεχρι και με το εαν εχουν την δυνατοτητα να επισκευασουν κατι αμφιβαλεις!!

οπως γραφεις πιο πανω....... ΚΑΙ παρολα αυτα εξακολουθεις να το θελεις. Ειλικρινα κωστα δεν σε καταλαβαινω !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε... εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στο Bali πίνω το καφεδάκι μου και παρακολουθώ την ανατολή με τα μοβ τροπικά χρώματά της !!!

post-13206-0-39323500-1353047182_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφφ ......απλα respect.....Αντε να το χαρούμε και οι υπόλοιποι.....

Link to comment
Share on other sites

Τι το θελεις το φωτιστικο απορω !!!!!!! Οταν μαλιστα εισαι και τοσο προκατειλημμενος . Μεχρι και με το εαν εχουν την δυνατοτητα να επισκευασουν κατι αμφιβαλεις!!

οπως γραφεις πιο πανω....... ΚΑΙ παρολα αυτα εξακολουθεις να το θελεις. Ειλικρινα κωστα δεν σε καταλαβαινω !

σταυρε μην το ψαχνεις.μονο η γυναικα μου με καταλαβαινει.χεχεχε....οκ.ισχυει αυτο που μου ειπες στο πμ.θα περασω να τα πουμε.

τελικΑ οντως συνεχιζει η επιλογη χρωματος?(μαυρο η ασπρο?).

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...