Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Δεν σας κρύβω ότι η εταιρία επισκέφθηκε το θέμα και κάποια σχόλια τα θεώρησε άκρως προσβλητικά προς το πρόσωπό της.

Καλο θα ηταν, αφου η εταιρεια διαβασε καποια αρνητικα σχολια εδω, να παρει βημα και να απαντησει σε αυτα οπως κανει σε αλλα ξενα φορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς το αντίθετο !!! αυτό θέλουμε όλοι φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς το αντίθετο !!! αυτό θέλουμε όλοι φαντάζομαι.

+1

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα απαντησω στο θεμα ,που περιεργως πηρε τετοια εκταση , απο τους δυσπιστους και υπερβολικους στα σχολια [ φιλους ], προς την εταιρεια που εκπροσωπουμε , σχετικα με το σερβις τους . Με τι ιδιοτητα κατακρινουν και καταδικαζουν το σερβις της εταιρειας οταν ακομα το συγκεκριμενο φωτιστικο δεν εχει φτασει καν στα χερια τους προκειμενου να μας απαντησουν και μονο αυτοι υπευθυνα με το τι μπορει να εχει συμβει . και ιδιαιτερα θα παρακαλουσα να μην γινονται ασκοπα σχολια που μονο εντυπωσιασμους μπορει να παρεχουν. Το εν λογω καταστημα εχει μεχρι και αυτη την στιγμη τουλαχιστον που συντασω το μηνυμα αψογη , καθ'ολα, συνεργασια με τον παθοντα πελατη. και οπως ελεγαν και οι προγονοι μας,

Μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα απαντησω στο θεμα ,που περιεργως πηρε τετοια εκταση , απο τους δυσπιστους και υπερβολικους στα σχολια [ φιλους ], προς την εταιρεια που εκπροσωπουμε , σχετικα με το σερβις τους . Με τι ιδιοτητα κατακρινουν και καταδικαζουν το σερβις της εταιρειας οταν ακομα το συγκεκριμενο φωτιστικο δεν εχει φτασει καν στα χερια τους προκειμενου να μας απαντησουν και μονο αυτοι υπευθυνα με το τι μπορει να εχει συμβει . και ιδιαιτερα θα παρακαλουσα να μην γινονται ασκοπα σχολια που μονο εντυπωσιασμους μπορει να παρεχουν. Το εν λογω καταστημα εχει μεχρι και αυτη την στιγμη τουλαχιστον που συντασω το μηνυμα αψογη , καθ'ολα, συνεργασια με τον παθοντα πελατη. και οπως ελεγαν και οι προγονοι μας,

Μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας

+1,5 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια δεν εγιναν ομως προς το καταστημα σας , αλλα προς την κατασκευαστρια εταιρεια ( αλλο το ενα , αλλο το αλλο )

Εξαλου ξεκαθαριστηκε απο την αρχη οτι η εξυπηρετηση και η σταση σας ηταν αψογη .

Εαν ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων θεωρουντε μηνυματα εντυπωσιασμου τοτε με συγχωρειτε αλλα ισως εδω εισαστε λιγακι λαθος .

Η συνεργασια με το Νικο αυτη τη στιγμη μπορει να ειναι αψογη , τι εγινε ομως στις αλλες 2 περιπτωσεις που εχουν αναφερθει στο συγκεκριμενο θεμα :)

Εν παση περιπτωση , επειδη ο εντυπωσιασμός δεν ειναι και το ''ατου'' μου , σταματαω εδω και περιμενω την εξελιξη του θεματος .....

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια δεν εγιναν ομως προς το καταστημα σας , αλλα προς την κατασκευαστρια εταιρεια ( αλλο το ενα , αλλο το αλλο )

Εξαλου ξεκαθαριστηκε απο την αρχη οτι η εξυπηρετηση και η σταση σας ηταν αψογη .

Εαν ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων θεωρουντε μηνυματα εντυπωσιασμου τοτε με συγχωρειτε αλλα ισως εδω εισαστε λιγακι λαθος .

Η συνεργασια με το Νικο αυτη τη στιγμη μπορει να ειναι αψογη , τι εγινε ομως στις αλλες 2 περιπτωσεις που εχουν αναφερθει στο συγκεκριμενο θεμα :)

Εν παση περιπτωση , επειδη ο εντυπωσιασμός δεν ειναι και το ''ατου'' μου , σταματαω εδω και περιμενω την εξελιξη του θεματος .....

Οταν λες οι αλλοι 2 ποιοι ειναι????????? πηραν καινουριο φωτιστικο απο εμενα και δεν τους υποστιριξα???

Link to comment
Share on other sites

ο Geosid μιλαει για πρειν Λαμπρινή Μπιζίκη εποχη,και αναφερετε στην εταιρια και δυο παλαιοτερα περιστατικα για τα οποια εχει γινει θεμα λιγο παλαιοτερα μεσα στο φορουμ.Πολυ το ξεχειλωσαμε ομως το θεμα,καλυτερα να αφησουμε τον χρονο να δειξει :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οι αλλοι 2 ποιοι ειναι????????? πηραν καινουριο φωτιστικο απο εμενα και δεν τους υποστιριξα???

Και ξαναλεω ...

Δεν εκανε καποιος παραπονα για το δικο σας καταστημα .

Τα παραπονα που εχουν γινει αφορουν ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ . ( οσων αφορα το after sales service )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν φωτιστικό είναι πολύ καλό.Το είδα από κοντά και είναι φοβερό παιχνίδι...bluetooth να έχεις στο pc...και κάνεις την νύχτα μέρα με μισοφέγγαρο και πανσέληνο μαζί... :bigemo_harabe_net-81:

Η ποικιλία με UV λεντάκια με εντυπωσίασε...

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα απαντησω στο θεμα ,που περιεργως πηρε τετοια εκταση , απο τους δυσπιστους και υπερβολικους στα σχολια [ φιλους ], προς την εταιρεια που εκπροσωπουμε , σχετικα με το σερβις τους . Με τι ιδιοτητα κατακρινουν και καταδικαζουν το σερβις της εταιρειας οταν ακομα το συγκεκριμενο φωτιστικο δεν εχει φτασει καν στα χερια τους προκειμενου να μας απαντησουν και μονο αυτοι υπευθυνα με το τι μπορει να εχει συμβει . και ιδιαιτερα θα παρακαλουσα να μην γινονται ασκοπα σχολια που μονο εντυπωσιασμους μπορει να παρεχουν. Το εν λογω καταστημα εχει μεχρι και αυτη την στιγμη τουλαχιστον που συντασω το μηνυμα αψογη , καθ'ολα, συνεργασια με τον παθοντα πελατη. και οπως ελεγαν και οι προγονοι μας,

Μη προτρεχέτω η γλωττα της διανοιας

Τα σχολια εγιναν σε προηγουμενα περιστατικα με προηγουμενα μοντελα (εκ των οποιων ειμαι παθοντας). Δεν εθιξε κανενας το μαγαζι σας ουτε την εμπιστοσυνη σας προς τους πελατες σας. Εδω συζητηση γινεται και αναφερουμε τα συν κ πλην της εταιρειας Pacific Sun.

Link to comment
Share on other sites



ασχετο θα πουν μερικοι...εγω το βρισκω οτι κολλαει απολυτα. Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει τόσο, μιας και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους.... ας συνεχίσουμε τη συζήτηση για τις δυνατότητες του φωτιστικού.

Σύμφωνα με την εταιρία, ετοιμάζεται νέα αναβάθμιση υλικολογισμικού, διορθώνοντας κάποια "λαθάκια" στο υπάρχον.

Λογικά θα κυκλοφορήσει στην επόμενη εβδομάδα στο site της εταιρίας.

Θα υπάρξει ενημέρωση μέσα από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν φωτιστικό είναι πολύ καλό.Το είδα από κοντά και είναι φοβερό παιχνίδι...bluetooth να έχεις στο pc...και κάνεις την νύχτα μέρα με μισοφέγγαρο και πανσέληνο μαζί... :bigemo_harabe_net-81:

Η ποικιλία με UV λεντάκια με εντυπωσίασε...

Εγώ έχω την αναβάθμιση του Metis crp.Δηλαδή 3 κανάλια από 2,που ήταν το παλιό!Σκέψου αυτό που έχει 8 κανάλια!!!

Όταν το πήρα στα χέρια μου ήταν λες και πήρα άλλο,καινούργιο φωτιστικό!

Link to comment
Share on other sites

χμ !!! ναι είναι και αυτή που έμεινε αρκετά πίσω. Τελικά καλύτερα όμως γιατί έτσι θα δοθεί η ευκαιρία και σε μένα να μάθω καλύτερα τα "μυστικά" του και τον προγραμματισμό, ώστε να γίνει και πιο ολοκληρωμένη και ουσιαστική η παρουσίαση για να μην είναι του στυλ... "να δείτε το τι 'ωραία που ανάβει".... και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

χμ !!! ναι είναι και αυτή που έμεινε αρκετά πίσω. Τελικά καλύτερα όμως γιατί έτσι θα δοθεί η ευκαιρία και σε μένα να μάθω καλύτερα τα "μυστικά" του και τον προγραμματισμό, ώστε να γίνει και πιο ολοκληρωμένη και ουσιαστική η παρουσίαση για να μην είναι του στυλ... "να δείτε το τι 'ωραία που ανάβει".... και μόνο.

Δεν σε φοβόμαστε εσένα!Είσαι μέγας μάστορας σε κάτι τέτοια!

:thaman:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε φοβόμαστε εσένα!Είσαι μέγας μάστορας σε κάτι τέτοια!

:thaman:

Αυτο να λεγεται!!! :band:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι...

Στα πλαίσια της υποστήριξης αγοράς του φωτιστικού Hyperion R2, το κατάστημα μας με δικιά του πρωτοβουλία, σας διαθέτει φωτιστικά αντικατάστασης: Ένα Arcadia Series4 Pendant (Με 2 Τ5 και 2 ΜΗ) και δυο OT2 Over-Tank Luminaire (με 4 λάμπες Τ5), για περιπτώσεις που χρειαστεί να μεταφερθεί ο Hyperion στο εργοστάσιο, (είτε για αναβάθμιση φακών στα led είτε για οποιαδήποτε άλλο λόγο).

Τα μεταφορικά προς το κατάστημά μας ή και προς το εργοστάσιο, επιβαρύνουν τον αγοραστή βάση διεθνών όρων εγγύησης.

Η αποστολή του φωτιστικού από το εργοστάσιο προς τον αγοραστή γίνεται δωρεάν εφόσον είναι μέσα στο χρονικό όριο της εγγύησης.

Επίσης σε συνεργασία με την κατασκευάστρια εταιρία Pacific Sun, βρίσκονται στο κατάστημα μας επιπλέον τροφοδοτικά, διότι τα προβλήματα δικτύου της ΔΕΗ με αυξομειώσεις στην τάση, ενδέχεται να δημιουργήσουν προβλήματα στην λειτουργία των τροφοδοτικών.

Κατόπιν πρότασης της κατασκευάστριας εταιρίας, θα ήταν θεμιτή η χρήση ενός σταθεροποιητή τάσης για την προστασία των τροφοδοτικών και του φωτιστικού γενικότερα.

Ευχαριστω θερμα

ΣΤΑΥΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και εγω την γνωμη μου πανω στο θεμα γιατι πιασατε τις παροιμιες και τα αρχαια(αντε μην φωναξω τον Δημοσθενη και δεν ξερετε απο που θα φυγετε!!!),μια παροιμια λεει:τα μεταξωτα βρακια θελουν και μεταξωρους πωπους....λοιπον αν καποιος εχει παρνε το οποιο διποτε φωτιστηκο των 1000-10000-100000 και αμα του χαλασει περνει αλλο,γιατι ενα καταστημα εξυπηρετη σωστα και αυτο περιορισμενα για 2 λογους!πρωτον γιατι ειναι στην Θεσσαλονικη και δευτερων γιατι δν μπορει να δινει φωτιστηκα αξιας αριστερα δεξια επειδη χαλασανε!οποτε μην σας φαινετε παραλογο γιατι τετοιες εταιριες σε καλα αμοιβομενους απευθηνοντε,τωρ η ψαροκωστενα θελει 1500 φωτιστηκο,μεγια της με χαρας της...οταν ληξει η εγγυηση ομως να την δω,που το καθε καταστημα θα σου πει δεν εχω να σου δωσω να κανεις την δουλεια σου και η εταιρια θα θελει αλλα τοσε να στο φτιαξει(και εαν γιατι θα εχει βγαλει αλλα 5 μοντελα μεχρι τοτε και γεια σου!!)...η γνωμη μου λοιπον και ας ακουστη οπως θελει στον καθενα,ειναι να το σκευτη παρα πολθ πριν αποφασησει να το παρει....δεν λεω οτι ειναι ακριβο η δεν ειναι καλο,ισα ισα οτι πληρωνεις ειναι,αλλα γιατι στις εποχες που ζουμε δεν ειμαστε πιστευω για τετοιες πολυτελειες,γιατι το καθε καταστημα αμα θελει βοηθαει και ειναι λογικο,για ενα κερδος το πουλαει,αμα το δωσει και αυτο ποιος ο λογος να το φερνει....αυτα απο εμενα...ολα τα λεω καλοπροεραιτα και φιλικα....δεν ζηλευω που δεν μπορω να το παρωγιατι απλα δεν εχω ο ενυδρειο να το βαλω,αλλα αμα ειχα τα λεφτα που κανεο θα το σκευτομουνα γιατι φτιαχνεις ενα συστημα απ την αρχη...για αυτο αλλοι αγοραζουν φεραρι και για αυτο οταν καποιος την κερδισει την πουλαει και περνη χιουνταη.....φιλικα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Τα ειπες...και στο τελος τα ξειπες.... :lol: Τελικα φιλε μου το χομπι μας ειναι για ολα τα γουστα και για ολα τα βαλαντια.Ειναι τι θελεις απο αυτη σου την ενασχοληση και βεβαια τι μπορεις να κανεις με βαση παντα τα οικονομικα σου.Γενικα ομως να σου πω πως οτι δινεις παιρνεις τις περισσοτερες φορες :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

...για αυτο αλλοι αγοραζουν φεραρι και για αυτο οταν καποιος την κερδισει την πουλαει και περνη χιουνταη.....φιλικα παντα!

Λιώνω χαχαχαχα κ μόνο γιαυτό είσαι Θεός τέλος!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ακούω πολύ συχνά πάντως, εγώ έχω να πω ότι το after sales της Ferrari για όσους ξέρουν είναι για το γεννητικό όργανο καβάλα! :bigemo_harabe_net-101:

Επίσης διαφωνώ κάθετα με τον φίλο ακρίδα ( με αυτά που κατάλαβα τουλάχιστον από το ποστ του) και μάλιστα βρίσκω προσβλητικά αυτά που λέει και προς την εταιρία και προς τον αντιπρόσωπο! Φυσικά έχει κάθε δικαίωμα να τα λέει για να μην παρεξηγούμε. Δεν είναι σωστό σκεπτικό το αν μου χαλάσει παίρνω άλλο επειδή είναι ακριβό! Δεν λειτουργούν έτσι οι εταιρίες με διάρκεια!

Link to comment
Share on other sites

Ενυμέρωση από την Pacific Sun

There will be important firmware/software update within next days - with many "extras" - so all Customers should be satisfied.. :)

Please give us a little more time - we are working 19h/24h.

Thanks for trust and patience!

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=20887433&postcount=196

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη γενικα στην ζωη ειναι οτι καποια πραγματα ειναι για καποιους ανθρωπους...προσβλητικο δεν ειναι οταν λες οτι μια εταιρια ειναι ακριβη και για καποιους πολυ απλα γιατι αμα ηθελε να ειναι για ολων τον κοσμο θα το ρυθμιζε διαφορετικα το ολο θεμα...επισης ρε παιδια ξερετε τι με προβληματιζει...αμα τα firmware updates,οι αναβαθμιζεις σε φακους που διαβασα πιο πανω και γενικα οτο καινουργιο βγαζει για ενα μοντελο,αρχισει να τα χρεωνη...τι γινετε;;για ενα φωτιστικο θα δωσει οποιος το εχει παρη οσα εχει δωσει για ολο το συστημα που εχει στησει;;οποτε ετσι δεν γινετε λοιπον μια πολυτελια για λιγους;;ειναι προβληματισμοι αυτα που σας γραφω και δεν εχω να χωρισω κατι με την εταιρια και του προμυθευτες/πωλητες....παντα φιλικα τα λεω και νομιζω οτι πανω στην κουβεντα βγαινουν καποια πραγματα...εαν δεν μπορουμε να πουμε την γνωμη μας σε αυτο το ποστ,φτιαχτε ενα να γινει και να συνεχειστη εκει,εαν δεν γινετε παλι γιατι θα "θυμωνει" ο αγοραστης/πωλητης/κατασκευαστης....πειτε το μια καλη να ξερουμε...φιλικα ολα αυτα!!!αυριο πες οτι μου καθεται το τζοκερ και ξερω μερικους να στειλω κανα 2 :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...