Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Θα τον σπασω τον υπεριωνααα

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα όπως σου είπα και τηλεφωνικά, πιθανών να μπλόκαρε ο υπολογιστής του φωτιστικού από τις διακοπές ρεύματος.

Την στιγμή που αναγνωρίζεται από τα windows, ανάβει η οθόνη και δεν είναι κολλημένη, εκεί επικεντρώνεται το πρόβλημα... και σε μένα έτυχε μετά από κόλλημα του pc μου.

Αν ρίξεις μια ματιά στο RC είχαν και άλλοι 2-3 αυτή την "τύχη"

Υπάρχει η λύση του reset, αλλά θα σου πρότεινα να τηλεφωνήσεις πρώτα στην αντιπροσωπεία να σου πει κάποιον άλλον τρόπο... ή να αναφέρεις το πρόβλημα στην εταιρία.

Το "κακό" είναι ότι δεν έχει κάποιο εξωτερικό κουμπάκι για reset, όπως θα έπρεπε και όπως έχουν όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές, οπότε σε τέτοια περίπτωση θα πρέπει να ανοιχτεί για να γίνει. Δεν χάνεται η εγγύηση αν πάρεις το οκ και τις οδηγίες από την εταιρία.

Τον γνωρίζω τον τρόπο που μπορεί να γίνει, και είναι πολύ απλό, αλλά χωρίς το οκ της εταιρίας δεν θα ήθελα να του βάλω χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα όπως σου είπα και τηλεφωνικά, πιθανών να μπλόκαρε ο υπολογιστής του φωτιστικού από τις διακοπές ρεύματος.

Την στιγμή που αναγνωρίζεται από τα windows, ανάβει η οθόνη και δεν είναι κολλημένη, εκεί επικεντρώνεται το πρόβλημα... και σε μένα έτυχε μετά από κόλλημα του pc μου.

Αν ρίξεις μια ματιά στο RC είχαν και άλλοι 2-3 αυτή την "τύχη"

Υπάρχει η λύση του reset, αλλά θα σου πρότεινα να τηλεφωνήσεις πρώτα στην αντιπροσωπεία να σου πει κάποιον άλλον τρόπο... ή να αναφέρεις το πρόβλημα στην εταιρία.

Το "κακό" είναι ότι δεν έχει κάποιο εξωτερικό κουμπάκι για reset, όπως θα έπρεπε και όπως έχουν όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές, οπότε σε τέτοια περίπτωση θα πρέπει να ανοιχτεί για να γίνει. Δεν χάνεται η εγγύηση αν πάρεις το οκ και τις οδηγίες από την εταιρία.

Τον γνωρίζω τον τρόπο που μπορεί να γίνει, και είναι πολύ απλό, αλλά χωρίς το οκ της εταιρίας δεν θα ήθελα να του βάλω χέρι.

αυτο που λες το αναφερει καπου η εταιρεια ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ βγαζουμε συμπερασματα χωρις να εχουμε απαντηση απο την ιδια την εταιρια.

Παρακατω παραθετω το μαιλ που εστειλα..

Dear Sirs,

My name is John Lazopoulos and i am from Thessaloniki,Greece.

I am interested on buying Pacific Sun Metis Hyperion R2 2x150w,from your local reseller here in Thessaloniki :

Greece

**********

******* ******

** ******* 15

Thessaloniki

Greece

Tel/Fax: +30231******

Mobile: +306*********

Email: ****@hotmail.com

facebook:http://www.facebook.com/profile.php?i*******************5

In my surprice your

reseller asked me to pay for the lamp also an extra amount of 100€ for

the transportation of the lamp from your factory to the reseller!

Many hobbists here that bought the same lamp (Hyperion) from the same

reseller (***** ****) a month ago they paid only the

exact price for the lamp (990€) without any transportation costs.

Your reseller say that this transportation cost is being

charged by you (Pacific Sun) and that the

customer (me) must pay for this.

I want from you (Pacific Sun) to clarify to me if the above claims of your reseller are correct.

Thank You .

Best Regards,

John Lazopoulos.

Έχεις καμία απάντηση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Οχι δεν εχω ακομα απαντηση.

Αν δεν λάβω απαντηση σημερα θα το βαλω στο RC και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα τον σπασω τον υπεριωναααMobile klaz speaking...

κωστα εάν θες γίνε λίγο ποιο συγκεκριμένος για να μην μείνουμε μόνο στις ενημερώσεις καταστάσεις και να ειναι όλες οι πληροφορίες μαζεμενες .
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι ο Κώστας εχει πρόβλημα με το ηλεκτρικο του. Δεν εχει να κανει με το φωτιστικο.Παλαιές εγκατάστασεις με μεγαλα φορτια κτλ..

Κωστα στην θεση σου θα εβαζα μόνο για το φωτιστικό ενα καλο ups να εχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες το αναφερει καπου η εταιρεια ?

Ναι το ξεκαθάρισα πριν το ανοίξω... έχει τον αριθμό σειράς του φωτιστικού όταν μου έδωσε το οκ....

Αλλά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κόβεσαι εσύ τόσο πολύ με τον Υπερίωνα, την στιγμή που έχεις πάρει άλλο φωτιστικό?

​Δεν είσαι ευχαριστημένος και θέλεις να το αλλάξεις και ψάχνεσαι για τον Υπερίωνα?

Πολύ ενδιαφέρον ρε παιδάκι μου... και χωρίς λόγο μάλιστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξεκαθάρισα πριν το ανοίξω... έχει τον αριθμό σειράς του φωτιστικού όταν μου έδωσε το οκ....

Αλλά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κόβεσαι εσύ τόσο πολύ με τον Υπερίωνα, την στιγμή που έχεις πάρει άλλο φωτιστικό?

​Δεν είσαι ευχαριστημένος και θέλεις να το αλλάξεις και ψάχνεσαι για τον Υπερίωνα?

Πολύ ενδιαφέρον ρε παιδάκι μου... και χωρίς λόγο μάλιστα!!!

Παιδια να μην χαλαστουμε τωρα για ενα φωτιστικο.Το λεω αυτο γιατι κατι τετοιο βλεπω αναδυεται σιγα,σιγα και δεν πρεπει :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι ο Κώστας εχει πρόβλημα με το ηλεκτρικο του. Δεν εχει να κανει με το φωτιστικο.Παλαιές εγκατάστασεις με μεγαλα φορτια κτλ..

Κωστα στην θεση σου θα εβαζα μόνο για το φωτιστικό ενα καλο ups να εχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Γιάννη δεν θα λυθεί νομίζω το πρόβλημα με UPS, τραβάει πολύ το φωτιστικό οπότε θα πρέπει να είναι μεγάλο... με τον σταθεροποιητή που έχει θα κάνει καλύτερη δουλειά, απλά με τις 2 απανωτές διακοπές που είχε δημιουργήθηκε το κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κουβέντα να γίνετε Βαγγέλη ...

Εάν εσυ έχεις πρόβλημα που γράφω μπορείς να μου το πεις ....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω πρόβλημα, απλά μου κάνει εντύπωση το "ενδιαφέρον" που δείχνεις τόσο εδώ μέσα όσο και στο reef central

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή μπορεί να κολλήσει με απανωτές διακοπες ρεύματος.

Απο μια καφετιέρα μεχρι κ μηχανήματα αξίας εκατονταδων χιλιαδων ευρω.Το ξερω απο προσωπική εμπειρία στο εργοστάσιο που δουλεύω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.συνεχιζω να παιδευομαι παιδια....βγαζω πριζες,προσπαθω με τον υπολογιστη να συνδεθω κλπ,κλπ.....

ακομη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

μια τρυπιτσα με μια οδοντογλυφιδα θα ελυνε το προβλημα...

ακομη και κινεζιες των 1- δολλαριων εχουν κουμπι ρισετ εκτος του λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

όντως. ένα κουμπάκι ρεσετ θα ήταν καλή επιλογή... μπορεί σε επερχόμενη έκδοση να το τοποθετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω πρόβλημα, απλά μου κάνει εντύπωση το "ενδιαφέρον" που δείχνεις

ειμαι απο τους πλέον φαν του φωτιστικου !!!

Με συναρπαζουν οι επιδόσεις του και οι ιδιαιτερότητες του !!!

Προς το παρόν λέω να το καθιστερησω λίγο και να μην πάρω

Θα κοιτάξω να πάρω πρώτα ups , έξτρα ανεμιστήρες , ντιζες που ειναι και φτηνα και μετα να πάρω το φωτιστικο :)

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μαιλ στο service της εταιρίας... απαντάνε άμεσα και δίνουν λύσεις.

Έχουν άψογη εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Κλαζ από το να κάθεσαι και να περνάει ο χρόνος γιατί δεν το ανοίγεις για να το κάνεις reset? Ενημέρωσε το κατάστημα που το πήρες ότι θα μπεις στην διαδικασία αναγκαστικά και κάτσε άνοιξε το να κάνεις reset.

Επίσης από την στιγμή που θα γίνει επανεκκίνηση είμαι περίεργος να δω από πιο σημείο θα ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο τους πλέον φαν του φωτιστικου !!!

Με συναρπαζουν οι επιδόσεις του και οι ιδιαιτερότητες του !!!

Προς το παρόν λέω να το καθιστερησω λίγο και να μην πάρω

Θα κοιτάξω να πάρω πρώτα ups , έξτρα ανεμιστήρες , ντιζες που ειναι και φτηνα και μετα να πάρω το φωτιστικο :)

Τέτοια να μου λες για να ξεκινάει η μέρα μου με γέλια !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Κλαζ από το να κάθεσαι και να περνάει ο χρόνος γιατί δεν το ανοίγεις για να το κάνεις reset? Ενημέρωσε το κατάστημα που το πήρες ότι θα μπεις στην διαδικασία αναγκαστικά και κάτσε άνοιξε το να κάνεις reset.

Επίσης από την στιγμή που θα γίνει επανεκκίνηση είμαι περίεργος να δω από πιο σημείο θα ξεκινήσει.

Ορέστη, εξαρτάτε το είδος του ρεσετ,... αν είναι soft reset, η εργοστασιακές ρυθμίσεις, οπότε επανέρχεται στο 0

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ορεστη τι πρεπει να κανω εαν το ανοιξω.

εχω ηδη στειλει μεηλ στην εταιρεια με τα κουτσα μου τα αγγλικα και περιμενω.

δεν θα περιμενω ομως και αλλη μερα.

εαν μεχρι σημερα δεν βρω καποια λυση θα ξαναστησω τα μεταλλα.σε 4 ωρες κλεινει 24 ωρο στα σκοταδια.δεν λεει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... και τα δύο γίνονται με κουμπί ή το soft reset γίνεται μέσο του προγράμματος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...