Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Το λογισμικό που τρέχει τώρα δεν σου δίνει την δυνατότητα να το κρατήσεις backup... ενώ με το νέο που θα κυκλοφορήσει σύντομα, μπορείς να έχεις backup του προγράμματος που τρέχεις και επανέρχεται από εκεί που σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... και τα δύο γίνονται με κουμπί ή το soft reset γίνεται μέσο του προγράμματος?

Έχει 3 διαφορετικά μέσω του προγράμματος, και ένα μέσω ... βραχυκυκλώματος

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό που τρέχει τώρα δεν σου δίνει την δυνατότητα να το κρατήσεις backup... ενώ με το νέο που θα κυκλοφορήσει σύντομα, μπορείς να έχεις backup του προγράμματος που τρέχεις και επανέρχεται από εκεί που σταμάτησε.

:bigemo_harabe_net-117: αυτό ήθελα να μάθω.

Απλά σκέφτομαι και στην δικιά σας περίπτωση είναι μανούρα γιατί ακόμα είστε στο στάδιο προσαρμογής, οπότε ή θα πρέπει να το αρχίσεις ξανά ή να περάσεις στο επόμενο στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

το επομενο σταδιο ειναι το σταδιο με το....σφυρι.

ειναι αδιανοητο ενα τοσο προηγμενο και εξελιγμενο φωτιστικο να ειναι παραλληλα και τοσο πρωτογωνο.

ακομη και το χειροκινητο κουμπι που διαθετει για το μενου,ρυθμισεις κλπ.....αν πετυχεις τη ρυθμιση που θελεις τραβα κατευθειαν στο καζινο.....τι να λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Στη περίπτωση του Κώστα θα πρέπει να αρχίσει από την αρχή ... απλά θα την διακόψει "χειροκίνητα" στον μισό χρόνο που έχει ήδη περάσει.

Link to comment
Share on other sites

ριξε σε ενα πμ βαγγελη πως ακριβως γινεται το ''βραχυκυκλωμα''......

ολα τα αλλα τα εχω κανει και πολλαπλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

το επομενο σταδιο ειναι το σταδιο με το....σφυρι.

ειναι αδιανοητο ενα τοσο προηγμενο και εξελιγμενο φωτιστικο να ειναι παραλληλα και τοσο πρωτογωνο.

ακομη και το χειροκινητο κουμπι που διαθετει για το μενου,ρυθμισεις κλπ.....αν πετυχεις τη ρυθμιση που θελεις τραβα κατευθειαν στο καζινο.....τι να λεμε τωρα.

Κώστα, σε ξέρω,.. και ξέρω ότι δεν ασχολήθηκες όσο έπρεπε με κάποιες "ιδιαίτερες" λειτουργίες

Link to comment
Share on other sites

Ορέστη στο μυαλό μου ήσουν. . Αν κανει πως θελει hard reset κ η προσαρμογη απο την αρχη θα ξεκινήσει. ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ορεστη τι πρεπει να κανω εαν το ανοιξω.

εχω ηδη στειλει μεηλ στην εταιρεια με τα κουτσα μου τα αγγλικα και περιμενω.

δεν θα περιμενω ομως και αλλη μερα.

εαν μεχρι σημερα δεν βρω καποια λυση θα ξαναστησω τα μεταλλα.σε 4 ωρες κλεινει 24 ωρο στα σκοταδια.δεν λεει.

με το φωτιστικο αντικαταστασεις τι παίζει ;

Δεν μπορείς να πας στον αντιπρόσωπο και να το πάρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, σε ξέρω,.. και ξέρω ότι δεν ασχολήθηκες όσο έπρεπε με κάποιες "ιδιαίτερες" λειτουργίες

λιγο το κρασί

Λίγο η ηλικία

Ποσο να αντέξει ο καψερος !!!

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ριξε σε ενα πμ βαγγελη πως ακριβως γινεται το ''βραχυκυκλωμα''......

ολα τα αλλα τα εχω κανει και πολλαπλες φορες.

Βραχυκυκλώνεις το πιν 1 και 4 για λίγο.... αφού πρώτα αφαιρέσεις τον Conector...

post-13206-0-93754200-1359621106_thumb.jpg

Άλλα αυτή η λύση ήταν για την δικιά μου περίπτωση... μίλησε πρώτα με τον Κωστάκη στου είπα....

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την προσαρμογη εχετε απολυτο δικιο.θα ξεκινησει απο την αρχη και παρα το γεγονος που λεει και ο βαγγελης οτι μπορω εγω να υπολογισω ποσες μερες εμειναν,δεν θα ειναι το ιδιο με την ενταση του φωτος.αλλη εχει στος 60 μερες και αλλη στις 30....γενικως και να δουλεψει παλι μπαχαλο θα γινει

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Οκ...αρχικα πρεπει να βρω αλεν για τις βιδες......

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε κάποιο άλλο πρόγραμμα προσαρμογής που έχει μικρότερη διάρκεια και θα είσαι οκ... ήδη το 50% έγινε, βάλε κάποιο που θέλει 30 μέρες και όχι των 60 που είχες μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μιλησε πρωτα με τον κωστακι(ποιος ειναι?) ετσι ωστε να ξερεις τι ακριβως πρεπει να κανεις και μετα ανοιξε το.Μην γινει κατι ποιο χονδρο αυτη την φορα.Ολες οι γκαφες γινονται οταν ειμαστε σε (πανικο)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μιλησε πρωτα με τον κωστακι(ποιος ειναι?) ετσι ωστε να ξερεις τι ακριβως πρεπει να κανεις και μετα ανοιξε το.Μην γινει κατι ποιο χονδρο αυτη την φορα.Ολες οι γκαφες γινονται οταν ειμαστε σε (πανικο)

+1000

Ο Κωστάκης είναι αυτός (από την αντιπροσωπεία) που γνωρίζει τις λειτουργίες του φωτιστικού και έχει άμεση τηλεφωνική επαφή με την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ερθω σε επαφη με το καταστημα.πως αλλιως θα μαθω το τηλεφωνο αυτου κωστακη;

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

μέσω του FB... τι να σου πω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ερθω σε επαφη με το καταστημα.πως αλλιως θα μαθω το τηλεφωνο αυτου κωστακη; Mobile klaz speaking...

Σοβαρεψου εχεις προβλημα...Θελεις να παρεις τα κοραλια σου στο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου θα μπορούσε να είχε λυθεί από χθες κιόλας... αλλά έτσι που το χειρίζεσαι όντος θα σου δημιουργηθεί πρόβλημα στα κοράλλια που στην ουσία δεν θα οφείλεται αυτό καθ αυτό στη δυσλειτουργία του φωτιστικού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλα τα λετε αλλα προσφατα εχω ξεκινησει και καποια δουλεια.δεν γινεται μερα-νυχτα να ειμαι στο χομπι..τρεχω και ειμαι πολλες ωρες εξω στο δρομο.

το τηλεφωνο του κωστακη βαγγελη δεν υπαρχει τροπος να το βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

οσο παει αυτο το φωτιστικο μου φαινεται και πιο φθηνο!

δεν αξιζει τα λεφτα του σε καμια περιπτωση!

παντα κατα τη γνωμη μου και με βαση τα δικα μου κριτηρια :bigemo_harabe_net-64:

κωστη ελπιζω να βγαλεις ακρη γιατι εχεις φτασει με κοπο σε ενα πολυ καλο σημειο και ειναι κριμα να

συμβει κατι στο ενυδρειο,ειδικα εαν αυτο προκληθει απο εξοπλισμο και μαλιστα τοσο ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ποσο μαλλον εαν η τιμή του ειναι πλεον ακριβότερη απο οτι ηταν πριν ενα μηνα...

Η ερωτηση μου κατατέθηκε στο ReefCentral ..

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2258659

Link to comment
Share on other sites

Βραχυκυκλώνεις το πιν 1 και 4 για λίγο.... αφού πρώτα αφαιρέσεις τον Conector...

attachicon.gifcomp_reset.jpg

Άλλα αυτή η λύση ήταν για την δικιά μου περίπτωση... μίλησε πρώτα με τον Κωστάκη στου είπα....

ανοιχτηκε και εγινε ρισετ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ............

παω να βαλω τα μεταλλα επανω.

δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες νεες βρισιες εχω ανακαλυψει απο χθες....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...