Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Και εγω απαντησα αυτο:

I clearly understand that someone have to pay the transport and that it is not you to pay for it but your reseller.

I dont have problem to pay the transport but it is unfair from the reseller to ask the customer to pay the transport.

Also within December the reseller got order for some lamps and didn't charge the customers for the transprot cost.

Why to do it now?

I want to be clear and not arguing about 100 euro the time that we (hobbists) pay a lot of money for our hobby.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απαντησα αυτο:

I clearly understand that someone have to pay the transport and that it is not you to pay for it but your reseller.

I dont have problem to pay the transport but it is unfair from the reseller to ask the customer to pay the transport.

Also within December the reseller got order for some lamps and didn't charge the customers for the transprot cost.

Why to do it now?

I want to be clear and not arguing about 100 euro the time that we (hobbists) pay a lot of money for our hobby.

Thanks

Και εγω δεν ξερω αγγλικα καρδια μου :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

If shop will buy 10pcs of lamps β shipping cost can be divided for 10units.
If only one β it have to be added to one.Its completly normal situation and I think that problem is that this Seller dont have lamp on stock.

Εγω μενω σε αυτο που λεει εδω....

Οτι αν το μαγαζι αγορασει 10 λαμπες τοτε τα εξοδα μεταφορας προς το καταστημα, ητοι 300 ευρω, διαιρούνται και προσθέτονται σε 10 κομμάτια.

Αν το κατάστημα έχει παραγγείλει 1, θα πρέπει να προστεθούν σε ένα... Είναι μια εντελώς φυσιολογική περίπτωση, και πιστεύω ότι ο πωλητής δεν έχει σε στοκ το φωτιστικό.

Αυτα λέει...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδια αλλα με το κινητό δύσκολα να κανω μετάφραση.

Τελοσπαντων αν η εταιρια πει οτι πρεπει να πληρώσει ο πελατης τα μεταφορικα για αγορα απο τον αντιπρόσωπο τοτε δεν μπορει κανείς να τον κατηγορήσει.

Και αν τελικα μετά απο ολα αυτα τα προβλήματα που διαβαζω καταληξω σε αυτό τπ φωτιστικό τότε θα το παρω απευθείας απο την εταιρια στην Πολωνία.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ρε Βαλεντίνο εγω τι του απανταω??? Οτι εδω ειναι ελλαντα και σιγα μην εχει στοκ το καταστημα?? ..

Αρε θα τα μαζεψω κ θα φύγω ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απαντησα αυτο:

I clearly understand that someone have to pay the transport and that it is not you to pay for it but your reseller.

I dont have problem to pay the transport but it is unfair from the reseller to ask the customer to pay the transport.

Also within December the reseller got order for some lamps and didn't charge the customers for the transprot cost.

Why to do it now?

I want to be clear and not arguing about 100 euro the time that we (hobbists) pay a lot of money for our hobby.

Thanks

Εδω ο Γιαννης λέει (και παρακαλώ σταματήστε τα email... :P )

Καταλαβαίνω απόλυτα ότι πρέπει καποιος να πληρώσει τα έξοδα αποστολής, και ότι δεν είστε εσεις αυτος που πρέπει να τα πληρώσει, αλλά ο μεταπωλητής σας.

Δεν έχω πρόβλημα να τα πληρώσω (Ποσο large εισαι ρε GIovanni?! δωστα σε μενα! χαχαχα), αλλα έιναι άδικο από τον μεταπωλητή να ζητάει απο τον πελάτη να πληρώσει τα μεταφορικά. Επίσης μεσα στο Δεκέκμβριο ο μεταπωλητής έλαβε παραγγελία από μερικά φωτιστικά και δεν χρέωσε τους πελάτες του με τα μεταφορικά.

Γιατί το κάνει τώρα,ε? μου λέτε?!

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν κάνω θέμα για τα 100 ευρώ, τη στιγμη που εμεις σαν χομπίστες πληώνουμε πολλά περισσότερα για το χόμπι μας...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ρε Βαλεντίνο εγω τι του απανταω??? Οτι εδω ειναι ελλαντα και σιγα μην εχει στοκ το καταστημα?? ..

Αρε θα τα μαζεψω κ θα φύγω ..

Του απαντας οτι ευχαριστώ πολύ, αλλα υπαρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια δεν ειναι παραλογο η εταιρια να λεει στον αντιπροσωπο:Θα πουλησεις 990ε αλλα τα μεταφορικα αντιπροσωπε τα πληρωνεις εσυ εχεις δεν εχεις αποθεμα.Για μενα οταν κανεις μια προσφορα η πληρωνεις τα μεταφορικα εσυ εταιρια η αφηνεις ποιο ελευθερη την τιμη του προιοντος

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ουσια...πουλα το φωτιστικο λιγο πιο ακριβο, αλλα μην ξενερωνεις τον πελατη ζητωντας και τα μεταφορικα...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν αν μαζευτούμε 5-6 ατονα να μην πληρώσουμε μεταφορικα. .. τι λέτε? Κάνουμε μια ομαδικη??? :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν αν μαζευτούμε 5-6 ατονα να μην πληρώσουμε μεταφορικα. .. τι λέτε? Κάνουμε μια ομαδικη??? :) :) :) :) :) :) :)

Ναι... για να σε κανουμε μαγκα.Gio 100e πλερωνε

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαα καλα ντε θα τα πληρωσω. Στα 100 ευρω κολλησαμε?? Είμαστε άπλα αφού.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πολυχρονακης δεν λεει τιποτα,μονο διαβαζει :bigemo_harabe_net-134:

Τι να πω ρε παιδιά η όλη κατάσταση είναι για γέλια.'Όσον αφορά τα υπόλοιπα τα είπα στη δεύτερη σελίδα του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

τζιο,στο πουλαω ρε φιλε.ελα με το μετρητο και παρτο.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα γιαννη.η υγεια δεν αλλαζει με τιποτα.απο χθες το ζαχαρο μου ειναι στο θεο.επειδη αγχωθηκα δεν θα παθω και αλλη ζημια επειδη................

θα κοιταξω να το φτιαξω να δουλευει και θα το βγαλω για πουλημα.

το φωτιστικο ειναι φρεσκαδουρα και δουλευει 28 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όλα τα παραπάνω καταλαβαίνω ότι ο εδώ αντιπρόσωπος προσπαθεί να βγάλει από την μύγα ξύγκι ή ότι δεν μπορεί να στηρίξει σωστά την εταιρία pacific sun( σαν αντιπρόσωπος) και στην τιμή αλλά και πόσο μάλλον στο after sale . Όταν πληρώνει κάποιος 1000ε+100 για μεταφορικά θα έπρεπε ο αντιπρόσωπος να έρχεται σπίτι σου να το φτιάχνει.

Δεν ξέρω έτσι το βλέπω εγώ ,ίσως το βλέπω υπερβολικά.

Έγινε επεξεργασία - salamander
Link to comment
Share on other sites

Και να έχει και εναν τεχνικό που να ξέρει, να εχει κανει κανα δυο σεμιναρια στην Πολωνία να μπορεί να καλύπτει πανελλαδικά τις ανάγκες των πελατών.

Ετσι ναι.. να πεις αξιζει τα 1000 ευρω..

Και μην ξεχναμε ότι αν τώρα χρειαστεί ο Κώστας να στείλει το φωτιστικό για επισκευή θα πρέπει να πληρώσει 180 ευρω μεταφορικα για να πάει στην εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

180 λες παρα πολλα γιαννη. εδω απο αμερικη φεραμε 14ριακτορεε κ πληρωσαμε τα μισα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΙΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.επιτελους και μετα απο 11 περιπου ρισετ......ξεκολλησε.

σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερον.

τωρα να αφησω τα μεταλλα ..........?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το υπεριωνα πανω.. τα μεταλα πανε.. πέρασε η εποχη τους. ;) μπραβο Κωστα.

Βαλ για ρωτα τον κωστα ποσα ζηταει ο αντιπροσωπος για να παει για σερβις ενα φωτιστικό ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...