Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

εχει οτι ναναι ωρα και χρονολογια 2000.

απο εκει και μετα...το χαος.

Link to comment
Share on other sites

Μια που πείρες την πρωτοβουλία και το άνοιξες.. δεν το φέρνεις από εδώ μια βόλτα μαζί με τα τροφοδοτικά...και το pc σου να δούμε που εντοπίζεται το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

εχει οτι ναναι ωρα και χρονολογια 2000.

απο εκει και μετα...το χαος.

Πάντα μετά από ρεσετ δείχνει 2000

αντάλλαξε και τα τροφοδοτικά μεταξύ τους...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η απαντηση...

Τα σχολια δικα σας... πείτε μου τι καταλαβαινετε .. εγω μπερδεύτηκα..

Hello,

This special price was MAP price for all Resellers. Resellers shoudnt charge customers for shipping cost a specially if they are placing bigger orders and buy many lamps in single order/shipment.

For example - single shipping cost to Reseller(for 10 units) will be 300,00 euro. But for single lamp - 80,00 euro.

Maybe that Reseller dont have lamp on stock? I dont know, its difficult to say something more...

Regards

Przemek Cybulski

Link to comment
Share on other sites

κάνε βρε μια μετάφραση !!!

Link to comment
Share on other sites

dpap και gante !!! χε χε

Link to comment
Share on other sites

το φωτιστικο βγηκε.

μπηκανε τα μεταλλα ξανα.

αναρωτιεμαι αν θα ξαναβγουνε.

δεινοσαυρος ημουν και πιθανοτατα θα ειμαι....

βαγγελη,ελπιζω να εχεις αργοτερα καφε.θα φερω τον υπεριωνα και τα τσιμπρακαλα του.

Link to comment
Share on other sites

εγω αποτι λεει ο πολωνος καταλαβα 300ε για δεκα φωτιστικα τα μεταφορικα κ 80ε για ενα μεμονωμενο αυτα χρεωνουν αυτοι απο εκει κ περα ειναι θεμα του αντιπροσωπου.παντως γνωμη μου υπερβολικα λειαν επιηκως τα 100ε που σου ζητανε στο κατω κατω ας ενσωματωσουν στην τιμη ενα μερος των μεταφορικων κ οχι ολα στον πελατη αφου κ η τιμη του φωτιστικου ειναι αλμυρη........

Link to comment
Share on other sites

"Resellers shoudnt charge customers for shipping cost"

Αυτο λεει ξεκάθαρα οτι ο πελάτης δεν πρέπει να τα χρεώνεται. .

Link to comment
Share on other sites

"Hello,
This special price was MAP price for all Resellers. Resellers shoudnt charge customers for shipping cost a specially if they are placing bigger orders and buy many lamps in single order/shipment.
For example - single shipping cost to Reseller(for 10 units) will be 300,00 euro. But for single lamp - 80,00 euro.
Maybe that Reseller dont have lamp on stock? I dont know, its difficult to say something more..."


Η ειδική αυτή τιμή ήταν μια ελάχιστη τιμή γνωριμίας/διαφήμισης για όλους τους μεταπωλητές. Οι μεταπωλητές δεν θα πρέπει να χρεώνουν στους πελάτες τα μεταφορικά, ειδικά λοταν κάνουν μεγάλες παραγγελίες και βάζουν πολλούς λαμπτήρες σε μια μοναδική παραγγελία!
Για παράδειγμα - έξοδα αποστολής για μεταπωλητή (για 10 φωτιστικά) θα είναι € 300,00. Για μία λάμπα - € 80,00.
Ίσως ο μεταπωλητής δεν έχει απόθεμα; Δεν ξέρωε, είναι δύσκολο να πω κάτι περισσότερο ...
Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα με την απαντηση στο rc ηρθε κ απαντηση στο μαιλ...

Hello,I founded your mail now(Im sorry that I missed it before)

Please contact with your supplier and ask for possibilities selling you at 990,00 euro price.

Let me know what they will reply you.

Thanks!

Best regards

Przemyslaw Cybulski

Πλζ βαλ..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ειμαι σε φαση μπλα μπλα με τους τεχνικους της πασιφικ.

επειδη με πηγαινει με κινησεις νηπιαγωγειου,σε λιγο θα μου δωσει το οκ να ανοιξω το φωτιστικο.

αφου γινει και αυτο ειμαι περιεργος για το μετα....(εκτος και αν μου δωσει το ιδιο σχεδιο με του αιολου για ΡΙΣΕΤ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ..)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ λεει η Pacific οτι αν το καταστημα εδω κανει παραγγελια 10 φωτιστικα, τα εξοδα μεταφορας για το καταστημα θα ειναι 300 ευρω, ενω αυτο, αν τα χρεωσει στους πελατες θα βγαλει 100 ευρω, στην προκειμενη περιπτωση... Δλδ 700ευρω τσεπατα...+το κερδος απο το καθε φωτιστικο...

Αν ομως παραγγειλει μονο ενα φωτιστικο, τα εξοδα αποστολης ειναι 80Ευρω. Που και παλι λει ξεκαθαρα οτι δεν πρεπει να χρεωνεται ο πελατης απο τα εξοδα μεταφορας...τωρα αν γινει καποιος συμβιβασμος μεταξυ καταστηματος και πελατη για μισα μισα αυτο ειναι αλλο...Αλλα για ονομα...1000ευρω δινω για ενα φωτιστικο..κ βγαζεις ηδη 200-250ευρω κερδος.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η απαντηση...

Τα σχολια δικα σας... πείτε μου τι καταλαβαινετε .. εγω μπερδεύτηκα..

Hello,

This special price was MAP price for all Resellers. Resellers shoudnt charge customers for shipping cost a specially if they are placing bigger orders and buy many lamps in single order/shipment.

For example - single shipping cost to Reseller(for 10 units) will be 300,00 euro. But for single lamp - 80,00 euro.

Maybe that Reseller dont have lamp on stock? I dont know, its difficult to say something more...

Regards

Przemek Cybulski

Αυτή η τιμή ήταν η προτεινόμενη τιμή απο τον κατασκευαστή (Minimum Advertised Price) για όλους τους εμπόρους λιανικής. Οι μεταπωλητές δεν θα έπρεπε να χρεώνουν μεταφορικά στους πελάτες , ειδικά εάν κάνουν μεγάλες παραγγελίες και αγοράζουν πολλά φωτιστικά σε μια παραγγελία. (οι πελάτες ή οι μεταπωλητές ; dpap ).

Για παράδειγμα κόστος μεταφοράς για τον μεταπωλητή (για 10 κομμάτια ) θα ήταν 300 €. Για ένα φωτιστικό 80 €.

Ίσως ο μεταπωλητής να μην διαθέτει απόθεμα σε φωτιστικά. Δεν ξέρω , είναι δύσκολο να πω κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Hello,I founded your mail now(Im sorry that I missed it before)

Please contact with your supplier and ask for possibilities selling you at 990,00 euro price.
Let me know what they will reply you.
Thanks!

Best regards
Przemyslaw Cybulski

Καλησπέρα, μόλις βρήκα το email σου (Συγνώμη που δεν το παρατήρησα νωρίτερα)

Σε παρακαλώ, επικοινώνησε με τον προμηθευτή σου/κατάστημα και ζήτησε αν μπορεί να στο χρεώσει στα 990Ευρώ

Και ενημέρωσέ με στο τι θα σου απαντήσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δύσκολο να πει κατι παραπάνω γιατι θα γινει ρόμπα λογο του μεταπωλητή του??? Λεω εγω τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω του απαντησα στο εμαιλ οτι ειναι ξεκαθαρο πως ο μεταπωλητής μιυ ζηταει 100 ευρω να πληρώσω τα μεταφορικα.

Κωστα πως παει η διαδικασια??

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα.Αν δηλαδη το φωτιστικο εχει 990ε και το καταστημα δεν εχει αποθεμα,ποιος πληρωνει τα μεταφορικα τελικα ο προμηθευτης,το καταστημα η ο αγοραστης?Εσυ πως θα το επαιρνες με 24ε μεταφορικα απο εξω?Κατι δεν μου καθετε καλα

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

Και εγω του απαντησα στο εμαιλ οτι ειναι ξεκαθαρο πως ο μεταπωλητής μιυ ζηταει 100 ευρω να πληρώσω τα μεταφορικα.

Κωστα πως παει η διαδικασια??

Ισως ειναι κι αυτο που λες οτι δεν θελει ολοκληρη εταιρια να δωσει στεγνα τον μοναδικο αντιπροσωπο της....οποτε γιαυτο στο δευτερο email σου λεει: επικοινωνησε μαζι με το καταστημα και πες μου τι θα σου πει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα.Αν δηλαδη το φωτιστικο εχει 990ε και το καταστημα δεν εχει αποθεμα,ποιος πληρωνει τα μεταφορικα τελικα ο προμηθευτης,το καταστημα η ο αγοραστης?Εσυ πως θα το επαιρνες με 24ε μεταφορικα απο εξω?Κατι δεν μου καθετε καλα

Μαλλον στο εξωτερικο κανουν μεγαλες παραγγελιες, οποτε τα 24Ευρω μεταφορικα που θα το αγοραζε απο το εξωτερικο, ειναι για να ερθει ελλαδα. Εδω μιλαμε για τα μεταφορικα να παει απο το εργοστασιο στο καταστημα...Δλδ ειναι σαν να λεμε, περιμενω μια βορτεκ απο τον petcumulus, λαμπες κτλ κτλ....να πληρωσω εγω την UPS,Deutche Post, η οτιδηποτε αλλο...την φορτωτικη του δηλαδη...για να παρω το προιον μου... Αυτο καταλαβαινω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Σταθη μην μπερδεύεσαι...

Εγω θα το εφερνα απο εξω με μεταφορικα οπως κάνουμε παραγγελία απο aquaristic κτλ..

Αλλα εδω μιλάμε οτι εχουμε να κανουμε με αντιπρόσωπο.

Κ ο Πολωνός λεει στο μαιλ που ήρθε μολις ότι:

Hello,

I can only comment that its not true that we are charging Resellers for 100 euro for each lamp.

If Reseller dont keep lamp on stock β they have to order them every time when they will get order β and have to pay shipping cost.

I explained it to you on ReefCentral.

If shop will buy 10pcs of lamps β shipping cost can be divided for 10units.

If only one β it have to be added to one.Its completly normal situation and I think that problem is that this Seller dont have lamp on stock.

Even if you will want to buy it from us directly β you will have to pay 990,00 euro plus shipping cost.

Agnieszka β can you check how much will be shipping to Greece for single Hyperion R2 2x150W?

Thanks.

Argienszka είναι κοπελα απο το γραφείο κ ρωταει με κοινοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...