Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Sorry απο τωρα για το οφ τοπικ....κλαζ δεν ειπες οτι εισαι ανεργος?πως πηρες το φωτιστικο?γιατι εγω δουλευω και δεν με φτανουν ουτε 10βατ λεντα να παρω απο η-μπεη.....σνιφ κλαψ λυγμ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παρέλαβαν και άρχισαν να το "ψάχνουν", ας μας πούμε εμάς του νεότερους ορισμένα κόλπα και τρικ που διαπίστωσαν κατά την ρύθμιση του.

Χρειάστηκε να κάνετε αναβάθμιση firmware στο φωτιστικό?

Καλημέρα εγώ προσωπικά έκανα αναβάθμιση του frimweare επειδή στης 5/10/12 βγήκε το καινούριο λογισμικό.

Θέλει προσοχή στην επιλογή του λογισμικού θα πρέπει να επιλέξουμε το σωστό για το μοντέλο του φωτιστικού μας και για τον τύπο υπολογιστή που χρησιμοποιούμε π.χ. windows ή Mac. Πάντα η αναβάθμιση προσφέρει κάποιες μικρο διορθώσεις της προηγούμενης (που δεν είχε κάποιο πρόβλημα) και προσθέτουν κάποιες παραπάνω λειτουργίες. Σε αυτό το λίνκ μπορείται να δείτε το τελευταίο update και το τι καινούριο προσφέρει http://www.pacific-sun.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=89:8-channel-lamps-metispandora-hyperion-r2

Στην λειτουργία για τον κύκλο της σελήνης εάν βάλουμε την ημερομηνία της τελευταίας σελήνης το φωτιστικό ακολουθεί (η τελευταία ήταν 30/9/2012) αυτόματα(και πραγματικά με σύγκριση που έκανα με τα ίδια μου τα μάτια από το μπαλκόνι μου) τον κύκλο μέχρι την επόμενη πανσέληνο αλλά και για την νέα σελήνη με τρεις επιλογές φωτισμού η μία καλύτερη από την άλλη (εγώ κατέληξα στο uv chanel).

Μέχρι την Κυριακή θα έχω τελειώσει και το Manual και θα το στείλω σε όσους μου έστειλαν πμ.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι αυτή? Hyperion_R2_J_Bali_revision.bin (9.0.0.28)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι αυτή? Hyperion_R2_J_Bali_revision.bin (9.0.0.28)

Ναι αυτή είναι για τα Windows.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμένουν να παραλάβουν το φωτιστικό, υπάρχει περίπτωση οι νέες παρτίδες να έχουν προεγκατεστημένη την νέα έκδοση.

Η εταιρία λόγω της προσφοράς που είχε (και η οποία έληξε χθες και κατόπιν παράτασης μάλιστα) είναι στο στάδιο παραγωγής για να καλύψει τις ανάγκες των καταναλωτών, οπότε συμπεραίνω ότι θα μάλλον θα έχουν το νέο firmware αυτές οι παρτίδες..... θα δούμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμένουν να παραλάβουν το φωτιστικό, υπάρχει περίπτωση οι νέες παρτίδες να έχουν προεγκατεστημένη την νέα έκδοση.

Η εταιρία λόγω της προσφοράς που είχε (και η οποία έληξε χθες και κατόπιν παράτασης μάλιστα) είναι στο στάδιο παραγωγής για να καλύψει τις ανάγκες των καταναλωτών, οπότε συμπεραίνω ότι θα μάλλον θα έχουν το νέο firmware αυτές οι παρτίδες..... θα δούμε !!!

ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ σε βρισκω αγαπητε! , καταρχας καλημερα. ναι ετσι ειναι οντως. και πρωτα ο θεος θα εχουμε και τα αλλα φωτιστικα συντομα. Επισης θα ηθελα απο καρδιας να ευχαριστησω ολους εσας που μας στηριζεται με τις αγορες σας . ιδιαιτερα σε αυτες τις δυσκολες μερες.

ευχαριστουμε θερμα.

ΣΤΑΥΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτές τις φωτο από τα σωθικά του φωτιστικού και σκέφτηκα ότι ίσως ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος!

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2225035&highlight=metis+hyperion

Θα ήθελα να ρωτήσω το κατάστημα μέχρι πότε ισχύει η προσφορά με την χαμηλότερη τιμή;

Έγινε επεξεργασία - Crazy_Beaver
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Των φρονίμων τα παιδία πρίν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Για την διάθεση των πελατών μας έχουμε εξασφαλίσει έκ των προτέρων κάποια από τα φωτιστικά προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

καλα,και με αγχωσατε τσαμπα χθες και εκανα ενα σκασμο χιλιομετρα να ερθω να τα πουμε απο κοντα για να προλαβω την προθεσμια..?χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Των φρονίμων τα παιδία πρίν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Για την διάθεση των πελατών μας έχουμε εξασφαλίσει έκ των προτέρων κάποια από τα φωτιστικά προσφοράς.

Σοφή κίνηση!

Σας έχω στείλει πμ!

Link to comment
Share on other sites

καλα,και με αγχωσατε τσαμπα χθες και εκανα ενα σκασμο χιλιομετρα να ερθω να τα πουμε απο κοντα για να προλαβω την προθεσμια..?χεχεχε

  • Klaz...Η σταθεροτητα της αποψης προσωποποιημενη... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Γηράσκω αει διδασκόμενος ....

μικρός είναι, ποτέ δεν είναι αργά για αναθεωρήσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

καλα,και με αγχωσατε τσαμπα χθες και εκανα ενα σκασμο χιλιομετρα να ερθω να τα πουμε απο κοντα για να προλαβω την προθεσμια..?χεχεχε

χα χα αν αγχώθηκες εσύ, τι να πούμε και εμείς που μας άγχωνες τόσες μέρες και μας γέμισες τύψεις και ψυχολογικά προβλήματα?

Ορίστε, δεν θα μπορώ να κοιμηθώ ... (μέχρι να το παραλάβω)!!!... Βλέπω εφιάλτες ότι έρχεσαι κρυφά σπίτι και σπας το φωτιστικό!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και εγώ το κατάστημα, γιατί με κάλυψε (πριν καν παραλάβω το φωτιστικό) με ένα της Arcadia 4X54 T5, διότι υπολόγιζα ότι θα παραλάβω το Hyperion την προηγούμενη βδομάδα αλλά λόγω καθυστέρηση της παραγωγής μετατίθεται η ημερομηνία για τέλος του μήνα, και έπρεπε να στείλω το προηγούμενο που είχα στον φίλο που το αγόρασε.

Link to comment
Share on other sites

Λαμπρινή τελικά έχεις φωτίσει όλη την Ελλάδα με τα φωτιστικά σου!!!Πάντα τέτοια.

Ναι... όνομα και πράγμα, σαν το Πάσχα !!! "Δεύτε λάβετε φως"

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη,τελικα η παρουσιαση του φωτιστικου στο la scala....για ποτε ειναι..??

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα για αρχές Νοεμβρίου το βλέπω.... ίσως το συνδυάσουμε με την επίσημη συγκέντρωση, θα δούμε

Θα βγει ανακοίνωση άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Αισίως πιάσατε τις 9 σελίδες .... ξεσηκώματος !!!

Και φαντάσου ότι ακόμα ο Αίολος και ο klaz δεν παραλάβανε.

Σκέφτομαι τι μας περιμένει και τι ολονυχτίες συζητήσεις, τύπου :

klaz : "Ο κεραυνός ήταν μπορδοροδοκόκκινος με κιτρινοκαναρινί ξεσπάσματα, αφήνωντας μια πρασινοτιρκουαζομπλε ουρά"

Aiolos : "Σκέφτομαι να φτιάξω ένα αυτόματο DIY σύστημα στρακαστρούκας για να συνοδεύει τον κεραυνό για ποιό ρεαλιστικό"

klaz : "Βαγγέλη, πήγε τρείς η ώρα στην Ινδονησία, δεν νύσταξες" ?

Aiolos : "Μπα, εγώ πάω με ώρα Αιτής, κοιμήσου !!!"

:bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

.. και την σύνδεση με το Home theater για Surround ήχο γιατί την παραβλέπεις?

ωρε θα μαζέψουν υπογραφές για να με διώξουν !!!

Link to comment
Share on other sites

...για άλλη πτέρυγα είμαι εγώ χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω κάνει κρατήσεις στα καλύτερα μαγαζιά και με θέα την θάλασσα...οπότε μην φοβάστε.

Link to comment
Share on other sites

'Οπως καταλάβατε στο πρόγραμμα επανένταξής μας, ο γιατρός θα περιλαμβάνει και σεμινάρια :

- Μέθοδος baling σε τρία απλά ..... ηλεκτροσόκ !

- Ο κύκλος της αμμωνίας στο .... τετράγωνο !

- Προβιωτική μέθοδος μετά .... ψυχιάτρου !

- Αλλαγή νερού φορώντας τον .... μανδύα σας !

- Χεμικλίν για όσους βγάλουν κοκκινίλες !

και πολλές άλλες εκπλήξεις. Κλείστε θέση σήμερα κιόλας !!!! :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...