Jump to content

Dry Start Method Project


rastafarian

Recommended Posts

Κώστα καθάρισε της άσχετες δημοσιεύσεις από το θέμα άκουσα κάτι για θαλασσινό και αναγούλιασα :rasp:

και κάτι ακόμη της πέτρες της αγοράζεις ή έχει νταμάρια στην περιοχή σου γιατί της συγκεκριμένες ούτε της πουλάνε εδώ (Καβάλα) ούτε της βρίσκεις έξω στην φύση.

Link to comment
Share on other sites

Ασε τους θαλασσινους να χαιρονται γιατι δεν προκειτε να με κερδισουν με τιποτα! :P

Τις πετρες τις εχει ενας φιλος κοντα στο σπιτι μου και μου δινει για να κανω τα στησιματα μου.Εδω Αθηνα τις βρισκεις σε μαγαζια με ηδη κηπων,ειναι ξυλοπετρες.

Link to comment
Share on other sites

ά μάλιστα εδώ έχουμε ξυλοπετρες αλλά όχι σε αυτούς τους χρωματισμούς, έχουμε καφέ, και σκούρο γκρι προς το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο αυτες εχω δει εδω,βεβαια δεν εχω ψαξει παντου και σε ολα τα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καθάρισε της άσχετες δημοσιεύσεις από το θέμα άκουσα κάτι για θαλασσινό και αναγούλιασα :rasp:

και κάτι ακόμη της πέτρες της αγοράζεις ή έχει νταμάρια στην περιοχή σου γιατί της συγκεκριμένες ούτε της πουλάνε εδώ (Καβάλα) ούτε της βρίσκεις έξω στην φύση.

μμμμμ...!Τα λέτε αυτά γιατί μας ζηλεύετε!!!

Ασε τους θαλασσινους να χαιρονται γιατι δεν προκειτε να με κερδισουν με τιποτα! :P

Τις πετρες τις εχει ενας φιλος κοντα στο σπιτι μου και μου δινει για να κανω τα στησιματα μου.Εδω Αθηνα τις βρισκεις σε μαγαζια με ηδη κηπων,ειναι ξυλοπετρες.

Μεγάλη μπουκιά φάε καΐκι μου...μεγάλη κουβέντα μην πεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα χθες αλλες πετρες,πιο μεγαλες αλλα τις εβαλα σημερα στο ενυδρειο και ειναι τεραστιες...θα προσπαθησω να τις σπασω μηπως τις μικρηνω λιγο γιατι ειναι πολυ μεγαλες τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κωστα εδω και ποσο καιρο διαβαζω το θεμα και δεν λεω τιποτα ( το φυλαω για το τελος :D )!

Και περιμενω και περιμενω και περιμενω... και ξαφνικα βλεπω φωτο και λεω "ωπα γιναμε", "εδω ειμαστε" κι εσυ πας και παιρνεις καινουριες πετρες;;;; :bigemo_harabe_net-88:

Μας εχει φαει η αγωνια βρε αγορι μου!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγω καθομαι και περιμενω αλλα σου πα εκει που ειδαμε λιγο φως...!!!

Link to comment
Share on other sites

έψαχνες που έψαχνες δουλειά γιατί δεν πας σε κανένα νταμάρι να δουλέψεις αφού το έχεις το ''σπάσιμο''

και αυτό που έκανες καλό είναι με αρέσει. Αν θες μια εναλακτηκη πρόταση κοιτά εδώ ένα natural iwagumi τουλάχιστον θα κάνεις κάτι που υπάρχει στα αλήθεια

natural_iwagumi.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92::bigemo_harabe_net-92:

έψαχνες που έψαχνες δουλειά γιατί δεν πας σε κανένα νταμάρι να δουλέψεις αφού το έχεις το ''σπάσιμο''

και αυτό που έκανες καλό είναι με αρέσει. Αν θες μια εναλακτηκη πρόταση κοιτά εδώ ένα natural iwagumi τουλάχιστον θα κάνεις κάτι που υπάρχει στα αλήθεια

natural_iwagumi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοντα ειμαι σ αυτο που εχεις βαλει Χρηστο,αν μετακινησω λιγο την δευτερη μεγαλη πετρα που εχω προς τα αριστερα και βαλω ακομα μερικες μεγαλουτσικες πετρες πιστευω οτι θα το πετυχω καπως.Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

το φυσικό iwagumi το είχα δει παλιότερα, μόλις είδα το νέο στήσιμο σου αμέσως το θυμήθηκα γιατί όντος έπεσες κοντά, τώρα νομίζω πως είναι μια χαρά εμενα με αρέση αλλα αν θες μπωρείς να προσπαθήσεις να το βελτιώσεις, δεν γνωρίζω καλά τους νόμους στησίματος για Iwagumi για αυτό εγώ θα το άφηνα έτσι, αλλά περίμενε να σου πουν αυτοι που ασχολήθηκαν με το συγκεκριμένο τύπο ενυδρείου την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λεω να το αφησω ετσι,μ αρεσει! Κατσε να δω αν εχει κανεις να προσθεσει τιποτα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε μήπως το χαλίκι να το φούσκωνες περισσότερο απο την άλλη πλευρά απο τις πέτρες ???

νομίζω θα δείξει πιο πολύ βάθος .

Link to comment
Share on other sites

ναι .απο την πλευρά που είναι οι πέτρες να μην έχει πολύ χαλίκι.το πολύ να είναι πίσω και αριστερά .έχω την εντύπωση ότι θα δείξει πιο βαθύ και σαν να δημιουργεί ένα πέρασμα .

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ετσι οπως ειναι τωρα μοιαζει σαν να ειναι βουνο εκει που ειναι οι πετρες,αν το κανω ετσι οπως λες θα χαλασει αυτη η ψευδαισθηση.Εγω λεω να βγαλω λιγο χαλικι απο μπροστα δεξια και να το βαλω αριστερα πισω.Ετσι μπροστα θα μοιαζει σαν λοφος εκει που ειναι οι πετρες.

Link to comment
Share on other sites

σωστό και αυτό .για κάνε την αλλαγή να δούμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...