Jump to content

Νεο Ενυδρειο - Malawi - 240L


samilias21

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ξεχωριζετε κανα θηλυκο η θα αλλαξω χομπι και θα παω για πεταλουδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες Λιάκο!!! Η ερώτηση για το φύλλο φαντάζομαι ήταν για πλάκα έτσι? Τα έχουμε πει πολλές φορές για αυτό το θέμα, αν δεν μας το πει η συμπεριφορά, τότε δεν μπορούμε με τίποτα να είμαστε σίγουροι.

Με ανησυχεί το ένα που κάθεται ψηλά στην γωνία. Είναι ένδειξη οτι μάλλον είναι αρσενικό ή κάτι δεν πάει καλά με την υγεία του, αν και αμφιβάλω με τόση λίγη ώρα που είναι στο ενυδρείο. Εσύ να το προσέχεις, μήπως τρώει πολύ ξύλο ή γενικά αν δεν τρώει, δεν είναι κινητικό, κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου οσο μου αρεσουν οι αφρικανες να μην μου αρεσει αυτο το γυμνο τοπιο!!! Πντως πανεμορφο ολο το συνολο και τα ψαρια μοντελα! Καλως τα δεχτηκες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες Λιάκο!!! Η ερώτηση για το φύλλο φαντάζομαι ήταν για πλάκα έτσι? Τα έχουμε πει πολλές φορές για αυτό το θέμα, αν δεν μας το πει η συμπεριφορά, τότε δεν μπορούμε με τίποτα να είμαστε σίγουροι.

Με ανησυχεί το ένα που κάθεται ψηλά στην γωνία. Είναι ένδειξη οτι μάλλον είναι αρσενικό ή κάτι δεν πάει καλά με την υγεία του, αν και αμφιβάλω με τόση λίγη ώρα που είναι στο ενυδρείο. Εσύ να το προσέχεις, μήπως τρώει πολύ ξύλο ή γενικά αν δεν τρώει, δεν είναι κινητικό, κ.τ.λ.

Ασφαλώς και ρώτησα έτσι για να ρωτήσω αφού τα είπαμε ούτε ο θεός δεν τα ξεχωρίζει χαχαχα

Ακόμα δεν έχουν εγκληματιστει αφού κάθονται όλα μαζί στο τζαμί λες και είναι κοπαδοψαρα γλειφτες!

Νομίζω μόλις αρχίσουν τις βόλτες θα βγουν και συμπεράσματα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου οσο μου αρεσουν οι αφρικανες να μην μου αρεσει αυτο το γυμνο τοπιο!!! Πντως πανεμορφο ολο το συνολο και τα ψαρια μοντελα! Καλως τα δεχτηκες!

Χαχαχαχα

Σ'ευχαριστώ! Αλλά τα παιδιά (ψαρια) ειναι λεβέντες και δουλεύουν στα νταμάρια!

Τα φυτά δεν είναι για τους σκληρούς ;-) ;-) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να μιλήσω για συμπεριφορές τουλάχιστον μέχρι σήμερα!

Το σίγουρο είναι ότι δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμη!

Χθες καθόντουσαν 4 μαζί όπως περιέγραψα στην γωνία του ενυδρείου μπροστά σαν γλειφτες!

Σήμερα είναι διασκορπισμένα αλλά στο πάνω μισο του ενυδρείου και που και που πέφτει κάνα κυνήγι από το παλιό μ λαμπιντο αλλά περισσότερο σαν παιχνίδι και όχι για να τα φάει ;-)

Τα καινούργια μεταξύ τους σχεδόν αδιαφορούν το ένα για το άλλο!

Παρατήρηση για τους παλιούς κατοίκους ! Έχει αγριέψει λίγο το παλιό μ λαμπιντο με το ντεμασονι που μέχρι χθες απλά δεν του έδινε σημασία σαν να μην υπήρχε! Έκανε τις βόλτες του και το ντεμασονι ήταν από δίπλα του αλλά αδιαφορουσε πλήρως ο λαμπ!

Σήμερα του ρίχνει κάνα κυνήγι καλό!

Link to comment
Share on other sites

Το γύρω γύρω Και προσπάθεια για μούρη με μούρη!

Είναι δείγμα αρσενικό με αρσενικό? Μπορεί να είναι θηλυκό με θηλυκό? Μπορεί να ειναι αρσενικό με θηλυκό?

Μπορεί και τα 3

Πείτε μου να μαθαίνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τα ψαρακια εξακολουθούν να βρίσκονται στο πάνω μέρος του ενυδρείου! Έχει πιάσει το καθενα από μια γωνία!

Παίζει να είναι αρσενικά όλα και να φοβουνται? Η μπορεί να είναι και θηλυκά και ακόμα δεν έχουν προσαρμοστεί?

Επίσης όπως σας είπα παρατήρησα 2 από τα καινούργια να πιάνονται για λίγο στόμα με στόμα αυτό δείχνει τσακωμο αρσενικό με αρσενικό η μπορεί να είναι και θηλυκό με θηλυκό?

Τι καταλαβαίνετε από τις συμπεριφορές που σας περιγράφω για το φύλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι, καλως τα δέχτηκες!

μη σε απασχολεί για φύλλα προς το παρόν...

στόμα με στόμα, τσακωμός μου μυρίζει.. για το φύλλο δε μπορείς να ξέρεις τίποτα όμως από αυτό!

ακόμα εγκλιματίζονται, οπότε υπομονή.. :)

αν βλέπεις πολλά να είναι πάνω, εαν πάνε για οξυγόνο μήπως να αύξανες την ανατάρραξη;

υπομονή και θα αρχίσουν τα σκαψίματα κλπ, και θα φανούν και τα κυρίαρχα που πιθανότατα θα είναι τα αρσενικά!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!

Σίγουρα δεν πάνε για οξυγόνο μην ξεχνάς πως έχω 2 φίλτρα κ βαράνε πάνω! Απλ πέφτει πολύ κυνηγι!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς Ηλία. Άστα να προσαρμοστούν και με τον καιρό θα δεις και μόνος σου πιο είναι το φύλλο. Αυτά που πιάστηκαν στόμα με στόμα μάλλον είναι αρσενικά, αλλά όπως σου είπε και ο Γιώργος, μην βιάζεσαι! :)

Πανέμορφα είναι τα άτιμα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα ψαράκια και θα μάθουν τους χώρους τους! Μην αγχώνεσαι, το νόημα του χόμπι είναι να το απολαμβάνεις Ηλία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες θα συνεχίσω την παρακολούθηση και θα σας κρατάω ενήμερους !!!

Link to comment
Share on other sites

Α,μια χαρα ειναι κ τα δικα σου.Πολυ ωραια.ΤΙ μεγεθος εχουν περιπου?εμενα τα δικα μου φαινοντε μικροτερα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι να σε πω δεν τα εχω μετρησει και ολας!

αλλα πρεπει να ειναι 4-5 εκ εκτος απο ενα το οποιο ειναι κοντα διπλασιο!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ηρθε η ωρα να βαλω και το αλλο χαρεμακι μου!

αν βεβαια βγει χαρεμι :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

μη βάλεις κι άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο , ο Ηλίας έχει ανοίξει άλλο ένα θέμα με το ενυδρείο του. Νομίζω ότι το χαρέμι που λέει είναι αυτό που έχει βάλει ήδη. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας μπερδεψα !!!

σορυ αλλα συνεχιζω στο αλλο θεμα που εχει γινει και παρουσιαση!

το χαρεμι που λεω εδω ειναι το σοκολοφι που εχω βαλει! για την ωρα ειμαι με 2 ας το πουμε χαρεμια και δεν προβλεπεται να μπει αλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...