Jump to content

Λίμνη Στο Μπαλκόνι 160Λτ


Recommended Posts

Μια χαρά ειναι τα ψαράκια σε λίγο καιρο θα αρχίσω να τα ταιζω κατεψυγμένα μπας και μου κανουν κανενα μωρακι, με τις θερμοκρασιες τον χειμώνα (σιγα τον χειμωνα) ειχα τα βραδια μια θερμάστρα 300αρα. Επιανε τους 16 βαθμους σε δυο ωρες, οποτε με χρονοδιακόπτη την εβαζα να δουλευει 1 ωρα και εκλεινε για 30 λεπτα. Στο τελος της μιας ωρας η θερμοκρασία ηταν κοντα στους 10 βαθμους ενω μετα απο μιση ωρα κλειστη δεν επεφτε κατω απο τους 8. Ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αντε τωρα που ζεστανε ο καιρος βαλε καμαι φωτο να περνουμε ιδεες..........χα..χα...εγω ετοιμος ειμαι λιγο σπρωξιμο θελω για λιμνουλα στο μπαλκονι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα ψαράκια ειναι μια χαρα, μεγαλωνουν, πριν το πασχα μου εβγαλε και αυγα η θυληκια (κοκκινη με μαυρες βουλες) αλλα οπως ηταν αναμενόμενο τα εφαγε σε ενα βραδυ ολα ο αρσενικος. Σε λιγο καιρο ελπιζω να μπορεσω να του βαλω λιγα υδροβια φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα υπέροχη η λιμνούλα είμαι σίγουρος ότι με τα φυτά θα γίνει ακόμα καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μπορείς να βρεις στο ιντερνετ πλαστικα δοχεία για λίμνες. Ψάξε για δοχεία πολυαιθυλενιου ;) Θέλεις να την φτιάξεις σε μπαλκόνι η να σκάψεις σε κήπο; Δεν ανοίγεις ενα δικό σου θέμα να το συζητήσουμε εκεί; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...