Jump to content

Ας Το Παρουμε Απο Την Αρχη..............


toyomania8617

Recommended Posts

Ευχαριστω πολύ παίδες να είστε καλά όλοι σας και να χαιρεσται και εσείς τις ενυδρειαρες σας!!!!Αν εχω καποιο ζορι και φυσικα θα σας ρωτησω....αλλα με τα τοσα αρθρα που εχετε κανει και με τετοιους φιλους....δεν μασαω!!!!! :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146: :bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδη στις φωτο που εβαλα πιο πανω με το πως ειναι τωρα το ενυδρειο.....εμενα δεν μου τις ανοιγει....παραθετω μερικες ξανα.....................και μερικες με moonlight............!!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο Κώστα .καλή συνέχεια . Τελικά η υπομονή είναι το μεγαλύτερο πράμα στο χόμπυ μας

Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι που κανεις δεν σχολιασε?! Το οτι το ενυδρειο κρεμεται 15 εκατοστα δεξια κι αριστερα...δεν ειναι οχι απλα αρκετα επιφοβο να ραγισει λογω πιεσεων...αλλα αναμενομενο απο στιγμη σε στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Απο κατω εχω κοντρα πλακε θαλλασης βαλ.....με βασεις στις γωνιες ακριβως απο κατω για να κραταει γερα!!!ειναι ελεγχομενο....................1 μετρο οσο ειναι το ενυδρειο με 32 ποντους φαρδους!!

Link to comment
Share on other sites

Το χεις βλέπω Κώστα!! Και τα χεράκια σου πιάνουν και νοικοκύρης είσαι και υπομονη έμαθες να κανεις.

Τι περιμένουμε τώρα;;; Να μεγαλώσουν τα τανγκς!!

Στήσε το reefaki σου με μικρά και όμορφα ψαράκια να το ευχαριστηθείς χωρίς μπελάδες.

Link to comment
Share on other sites

Το χεις βλέπω Κώστα!! Και τα χεράκια σου πιάνουν και νοικοκύρης είσαι και υπομονη έμαθες να κανεις.

Τι περιμένουμε τώρα;;; Να μεγαλώσουν τα τανγκς!!

Στήσε το reefaki σου με μικρά και όμορφα ψαράκια να το ευχαριστηθείς χωρίς μπελάδες.

ευχαριστω πολυ θοδωρη....οσο για τα τανγκς αναμενεις μεχρι να παρουν τα πανω τους....να εισαι καλα φιλε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μεγειες Κωστα.την ξενια αστην καπου απομονωμενη χωρις να ακουμπαει στον υπολοιπο βραχο γιατι θα γεμισεις.

καλη συνεχεια στο στοκαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κωτσαρι να εισαι καλα.........ξερω ξερω την εχω υπο παρακολουθηση................Εχω μελλον ακομα για στοκ.................. :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα πράγματα!

Συνέχισε έτσι….

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια και από εμένα!

Όμορφα ζωντανά!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους σας παιδια να ειστε καλα.....και να καμαρωνετε τις ΕΝΥΔΡΕΙΑΡΕΣ ΣΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ομορφο φιλε μου ξεκινα να στοκαρεις :bigemo_harabe_net-64: παμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου ρε παλικάρι!!

Ωραίο πράγμα να βλέπεις τα φραγγακια να γίνονται φουντωτα κοραλια.

Και απ ότι βλέπω ολα σου πήγαν μια χαρα.

Keep reefing

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και πολλα ευχαριστω παιδες.......αυτο περιμενω GIOVAAAAAAAA που θα παει θα γινουν ολα........και θα σε αφησω να κανεις τις φωτο ΠΑΠΑΔΕΣ ΣΟΥ.................. :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πολυ καλημερα σας.....πεφτουν οι τιτλοι τελους του μικρου μου και παμε για αλλα............................ ......Τωρα θελω οι πιο "εμπηροι" να με πουν τι πρεπει να κανω για να μην χασω κανενα απο τα ζωντανα μου......!!!Πρεπει να το ξεστησω εντελως το μικρο για να φυγει......και να παρει την θεση του μεγαλο....αυτο που με ποναει ειναι οτι δεν υπαρχει χωρος για φιλοξενια...οποτε τι πρεπει να κανω??Εχω ενα μικρο ενυδρειο εκτος λειτουργειας γυρω στα 55-60 λιτρα....μπορω να βαλω ολα τα ζωντανα μου εκει περα....???χρειαζεται να βαλω και ολο τον βραχο για να υπαρχει βιολογια.....οπως και τον αραγωνιτη???το θεμα ειναι οτι χρειαζομαι και τον αραγωνιτη αλλα και τον βραχο για να κανω το aquascape του μεγαλου....και πρεπει να τρεξει κανα μηνα και παραπανω για να στρωσει....και μετα να βαλω τα ζωντανα μου μεσα..... σας παρακαλω τα φωτα σας.....ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι οπως ειδες στο δικο μου το καθε ενα μου βουνο βγηκε εκτοε περιπου 6 ωρες συνολικα μονταριστηκε με τσιμεντο ταχειας πηξεως και μετα ξανα μπηκε.βγαζεις τα κοραλια ολα σε μεγαλες λεκανες ,βγαζεις τον βραχο εκτος και εχεις ετοιμο ενα ψεκαστηρι για να βρεχεις τον βραχο ετοιμαζεις τα υλικα και ξεκινας να μονταρεις,βγαζεις τον αραγωνιτη τον πλενεις ,κατεβαζεις το ενυδρειο κατω τοποθετεις το αλλο βαζεις τον αραγωνιτη και τοποθετεις τον βραχο εκει που τον θες γεμιζεις με νερο το οποιο εχεις φτιαξει +το παλιο σου νερο βαζεις τα ψαρια και μετα τα κοραλια.ριχνεις βακτηρια και το συστημα εφυγε.τετοια να ακοω να χαιρομε,εισαι και μακρια ρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...