Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιτελους και κάποιος αλλος αλλος ανθρωπος που λεει το αυτονόητο με τα pellet, σταδιακα οπως με οποιαδήποτε μορφη ανθρακα! Ετσι παει, τωρα για τα τεραστια εύρη λειτουργίας τους ειναι οντως χαώδες το τι προτείνουν και πόσος κοσμος ειχε απώλειες απο την πολυ γενική δοσολογια. Σωστός!

Τωρα για τα all in one θα περιμενω και εγω τα νεα σου, αν και γενικα σε ξένα φορα που ειδα, δεν ειναι και τοσο ενθουσιασμένοι. Λιώνουν πολυ ποιο γρηγορα απο τα παλια και δεν τραβαει φωσφωρικα ουτε καν κοντα στο 20x που λένε. Πιστευω πως θα τα εξελίξουν και σε κανα διχρονο το πολυ θα φτάσουν την ωριμότητα τους.

Ωραια κινηση ο reactor που πήρες. Τον εχω και δουλευει απο τον Οκτώβρη και ειναι τέρας απλότητας και αξιοπιστίας. Καπως με ταλαιπωρεί σε fluidized υλικα (π.χ. Rowaphos) αλλα για ανθρακα και pellet (οχι πανω απο 150-200ml) ειναι αστεράκι. Απο οσο ειδα το μέγεθος πρεπει να εχεις τον 7302, καλη επιλογη παντα χρήσιμη. Αν και λιγο ποιο δυνατή αντλια θα ηταν το τελειο. Γιατι σαν κατασκευη ειναι άρμα μάχης :) .

Ενα ups καλο θα ηταν παντως να σκεφτείς στο μελλον γιατι αν γινει καμοια ψιλοσοβαρη διακοπη θα σε σώσει. Θα σου προτείνω και μια μοντιφια που θα κανω στο μελλον, ισως σου αρεσει αλλα σου δίνω την ιδεα χοντρικα. Ενα απλο BBUp και αντι την μαμά αντλια βαζεις μια jebao 2000 λιτρα την ωρα. Και ρύθμιση εχεις, και 24v σε dc για να παίξεις άνετα. Προς το παρον το εχω σε inverter στη μαμά αντλια μεχρι να μου ελθει η Jebao. Αν θες βοηθεια εδω ειμαι.

Τωρα για για φωτογραφιες απο κινητο, εγω tapatalk ξερω, tapatalk εμπιστεύομαι. Αλλα μονο για φωτογραφιες, στα υπολοιπα ειναι μανούλα καημενη στα bugs και μακρυα και αγαπημένοι :P

Καλοδουλευτα τα νεα εργαλεια!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο επικινδυνο κομματι των pellet ειναι στη διακοπη ρευματος.

Μενει στασιμο το νερο και μετα οταν γυρισει στο ενυδρειο ειναι ο θανατος!!!ειδικα αν ειναι μεγαλος ο ριακτορας και κραταει πολυ νερο.

Προσωπικα με τον συγκεκριμενο που εχω προσπαθησα και τον τοποθετησα οσο πιο ψηλα απο τη σταθμη του νερου ωστε στη πιθανη διακοπη να βγει απο μεσα ολο σχεδον το νερο.

Φυσικα μπορεις να βαλεις πανω και ενα ωραιοτατο ups που για να κραταει τοαο λιγα w( για 8-10) δεν θα αναγκαστω να πω και τα καλαντα για να τον αγορασω😊

Επισης αν ξεκινησεις με τη μικροτερη δοσολογια απο αυτες που προτεινουν οι εταιριες μειωνει κατα πολυ τον κινδυνο να στεγνωσςι αποτομα η γενικα το ενυδρειο.Πραγμα το οποιο εχουν παθει αρκετοι γιατι ολες οι εταιριες δινουν εκενυριστικα μεγαλα περιθωρια....ακους εκει απο 50 εως 250 ml στα 100 λιτρα...τι λεεεεε ρε φιλε😝😝😝😝

Οποτε ξεκινας σιγα σιγα και αναλογως τις τιμες που σου αλλαζει στα νιτρικα η τα φωσφορικα αναλογως προσθετεις και ποσοτητα bp στο ριακτορα.

Δυστυχως τα pellet δεν ειναι λ.χ σαν το skimmer που απλα το βαζεις στη πριζα και δουλευει.

Θελουν να τα μεταχειριστεις οπως π.χ τη βοτκα που ξεκινας σιγα σιγα και βλεπεις...απλα ειναι αε στερεα μορφη.

Και ενα σημαντικο κομματι ειναι και η επιλογη ριακτορα ωστε να εχεις το περιθωριο να.ρυθμισεις και να ςχςις σωστη ροη στα pellet αναλογα την.ποσοτητα η την ποιοτητα.

Αν δεν εχει σωστη ροη μπορει να μην δουλευουν(στη καλυτερη) η να σε γλεντησουν(στη χειροτερη)

Οπως το λες πολλα ενυδρεια στο παρελθον επαθαν ζημια μετα απο διακοπη ρευματος ειναι μια αχιλειως πτερνα των pellet και θα πρεπει να το εχουν κατα νου οσα παιδια θελουν να ασχωληθουν στο μελλον με αυτα..UPS h Batery backup στην αντλια για να μην εχουμε κλαματα...

Οι γενικες δοσολογιες που λενε ολες οι εταιριες ειναι ετσι γραμμενες για να εχουν το άλλοθι νομικα αν κατι παει στραβά δηλ αν πχ σε 100 λιτρα τα 50ml δεν κάνουν κατι θα σου πουν ας έβαζες περισσότερα πχ 150 και απο την αλλη αν πχ βαλεις 250ml στα 100 και παρεις το ενυδρειο στα χερια στο τσάκα τσάκα θα σουν πουν ας εβαζες λιγότερα και οτι η δοσολογία ειναι καθαρά δικια μας επιλογή..

χαχαχχααχαχαχα...

Θελουν προσοχη στην δοσολογία οπως σωστά έγραψες και αρκετή υπομονή με μετρήσεις εβδομαδιαία αλλα και παλι αν δεν εχουμε βαλει εναν καλο reactor με κατάλληλη αντλία μπορει να μην καταφέρουμε και πολλα..

Πολλοι στο παρελθον και αναφερομαι στα τελευταία 4-5 χρόνια εχουν δαιμονοποιησει τα pellet και εχει φοβηθεί ο κόσμος αλλα χωρίς να καθίσουν αντικειμενικά να σκεφτουν το τι έφταιγε??

Δεν μπορει ο Χ-Ψ φιλος που φουλαρε με 1000 ml πχ τον reactora και έσκισε το ενυδρείο του να πει οτι τα pellet ειναι μπαρουτι,δυστυχώς δεν ειναι ετσι....Ουτε αν ο Reactor ειναι τζουφιος και ακατάλληλος στο να πετύχει σωστη ροη να λεει το ίδιο.

Οσον αφορα εμενα μεχρι να βρω τον reactor που θα με εκανε να νιώσω ασφάλεια αλλαξα 3 διαφορετικούς στα 4 χρονια συμπόρευσης με τα pellet και πιθανα στο μελλον αν βρω κάποιον καλητερο και απλούστερο να προβω και παλι σε αναβαθμιση.

Ο λογος ειναι οτι στο αρχικο σταδιο οι επιλογες απο τις εταιρίες ηταν ειτε ακαταλληλες ειτε σε βρεφικό σταδιο που ήθελε πατέντα απο εμας για να δουλέψουν αξιοπρεπώς ειτε υπερβολικά ακριβοί με τιμες ανω των 500e για εναν reactor...

Link to comment
Share on other sites

Οπως το λες πολλα ενυδρεια στο παρελθον επαθαν ζημια μετα απο διακοπη ρευματος ειναι μια αχιλειως πτερνα των pellet και θα πρεπει να το εχουν κατα νου οσα παιδια θελουν να ασχωληθουν στο μελλον με αυτα..UPS h Batery backup στην αντλια για να μην εχουμε κλαματα...

Οι γενικες δοσολογιες που λενε ολες οι εταιριες ειναι ετσι γραμμενες για να εχουν το άλλοθι νομικα αν κατι παει στραβά δηλ αν πχ σε 100 λιτρα τα 50ml δεν κάνουν κατι θα σου πουν ας έβαζες περισσότερα πχ 150 και απο την αλλη αν πχ βαλεις 250ml στα 100 και παρεις το ενυδρειο στα χερια στο τσάκα τσάκα θα σουν πουν ας εβαζες λιγότερα και οτι η δοσολογία ειναι καθαρά δικια μας επιλογή..

χαχαχχααχαχαχα...

Θελουν προσοχη στην δοσολογία οπως σωστά έγραψες και αρκετή υπομονή με μετρήσεις εβδομαδιαία αλλα και παλι αν δεν εχουμε βαλει εναν καλο reactor με κατάλληλη αντλία μπορει να μην καταφέρουμε και πολλα..

Πολλοι στο παρελθον και αναφερομαι στα τελευταία 4-5 χρόνια εχουν δαιμονοποιησει τα pellet και εχει φοβηθεί ο κόσμος αλλα χωρίς να καθίσουν αντικειμενικά να σκεφτουν το τι έφταιγε??

Δεν μπορει ο Χ-Ψ φιλος που φουλαρε με 1000 ml πχ τον reactora και έσκισε το ενυδρείο του να πει οτι τα pellet ειναι μπαρουτι,δυστυχώς δεν ειναι ετσι....Ουτε αν ο Reactor ειναι τζουφιος και ακατάλληλος στο να πετύχει σωστη ροη να λεει το ίδιο.

Οσον αφορα εμενα μεχρι να βρω τον reactor που θα με εκανε να νιώσω ασφάλεια αλλαξα 3 διαφορετικούς στα 4 χρονια συμπόρευσης με τα pellet και πιθανα στο μελλον αν βρω κάποιον καλητερο και απλούστερο να προβω και παλι σε αναβαθμιση.

Ο λογος ειναι οτι στο αρχικο σταδιο οι επιλογες απο τις εταιρίες ηταν ειτε ακαταλληλες ειτε σε βρεφικό σταδιο που ήθελε πατέντα απο εμας για να δουλέψουν αξιοπρεπώς ειτε υπερβολικά ακριβοί με τιμες ανω των 500e για εναν reactor...

respect!

Link to comment
Share on other sites

Pc καινουργιο?καλοριζικο αρα φωτο γρηγορα λοιπον καλη χρονια με υγεια.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αδερφέ και εμείς έχουμε ανεβάσει φωτογραφιες απο κινητο δεν ειναι δύσκολο! Οποτε ασε τις δικαιολογίες!

Εγω ειμαι μεγαλος ανθρωπος και δεν βλεπω καλα ρε!Εσυ που εισαι μπουμπουκι μπορεις να γραφεις και με την αναπνοη σου :usd::usd::usd::usd:

Επιτελους και κάποιος αλλος αλλος ανθρωπος που λεει το αυτονόητο με τα pellet, σταδιακα οπως με οποιαδήποτε μορφη ανθρακα! Ετσι παει, τωρα για τα τεραστια εύρη λειτουργίας τους ειναι οντως χαώδες το τι προτείνουν και πόσος κοσμος ειχε απώλειες απο την πολυ γενική δοσολογια. Σωστός!

Τωρα για τα all in one θα περιμενω και εγω τα νεα σου, αν και γενικα σε ξένα φορα που ειδα, δεν ειναι και τοσο ενθουσιασμένοι. Λιώνουν πολυ ποιο γρηγορα απο τα παλια και δεν τραβαει φωσφωρικα ουτε καν κοντα στο 20x που λένε. Πιστευω πως θα τα εξελίξουν και σε κανα διχρονο το πολυ θα φτάσουν την ωριμότητα τους.

Ωραια κινηση ο reactor που πήρες. Τον εχω και δουλευει απο τον Οκτώβρη και ειναι τέρας απλότητας και αξιοπιστίας. Καπως με ταλαιπωρεί σε fluidized υλικα (π.χ. Rowaphos) αλλα για ανθρακα και pellet (οχι πανω απο 150-200ml) ειναι αστεράκι. Απο οσο ειδα το μέγεθος πρεπει να εχεις τον 7302, καλη επιλογη παντα χρήσιμη. Αν και λιγο ποιο δυνατή αντλια θα ηταν το τελειο. Γιατι σαν κατασκευη ειναι άρμα μάχης :) .

Ενα ups καλο θα ηταν παντως να σκεφτείς στο μελλον γιατι αν γινει καμοια ψιλοσοβαρη διακοπη θα σε σώσει. Θα σου προτείνω και μια μοντιφια που θα κανω στο μελλον, ισως σου αρεσει αλλα σου δίνω την ιδεα χοντρικα. Ενα απλο BBUp και αντι την μαμά αντλια βαζεις μια jebao 2000 λιτρα την ωρα. Και ρύθμιση εχεις, και 24v σε dc για να παίξεις άνετα. Προς το παρον το εχω σε inverter στη μαμά αντλια μεχρι να μου ελθει η Jebao. Αν θες βοηθεια εδω ειμαι.

Τωρα για για φωτογραφιες απο κινητο, εγω tapatalk ξερω, tapatalk εμπιστεύομαι. Αλλα μονο για φωτογραφιες, στα υπολοιπα ειναι μανούλα καημενη στα bugs και μακρυα και αγαπημένοι :P

Καλοδουλευτα τα νεα εργαλεια!

:thumbsu:

Οπως το λες πολλα ενυδρεια στο παρελθον επαθαν ζημια μετα απο διακοπη ρευματος ειναι μια αχιλειως πτερνα των pellet και θα πρεπει να το εχουν κατα νου οσα παιδια θελουν να ασχωληθουν στο μελλον με αυτα..UPS h Batery backup στην αντλια για να μην εχουμε κλαματα...

Οι γενικες δοσολογιες που λενε ολες οι εταιριες ειναι ετσι γραμμενες για να εχουν το άλλοθι νομικα αν κατι παει στραβά δηλ αν πχ σε 100 λιτρα τα 50ml δεν κάνουν κατι θα σου πουν ας έβαζες περισσότερα πχ 150 και απο την αλλη αν πχ βαλεις 250ml στα 100 και παρεις το ενυδρειο στα χερια στο τσάκα τσάκα θα σουν πουν ας εβαζες λιγότερα και οτι η δοσολογία ειναι καθαρά δικια μας επιλογή..

χαχαχχααχαχαχα...

Θελουν προσοχη στην δοσολογία οπως σωστά έγραψες και αρκετή υπομονή με μετρήσεις εβδομαδιαία αλλα και παλι αν δεν εχουμε βαλει εναν καλο reactor με κατάλληλη αντλία μπορει να μην καταφέρουμε και πολλα..

Πολλοι στο παρελθον και αναφερομαι στα τελευταία 4-5 χρόνια εχουν δαιμονοποιησει τα pellet και εχει φοβηθεί ο κόσμος αλλα χωρίς να καθίσουν αντικειμενικά να σκεφτουν το τι έφταιγε??

Δεν μπορει ο Χ-Ψ φιλος που φουλαρε με 1000 ml πχ τον reactora και έσκισε το ενυδρείο του να πει οτι τα pellet ειναι μπαρουτι,δυστυχώς δεν ειναι ετσι....Ουτε αν ο Reactor ειναι τζουφιος και ακατάλληλος στο να πετύχει σωστη ροη να λεει το ίδιο.

Οσον αφορα εμενα μεχρι να βρω τον reactor που θα με εκανε να νιώσω ασφάλεια αλλαξα 3 διαφορετικούς στα 4 χρονια συμπόρευσης με τα pellet και πιθανα στο μελλον αν βρω κάποιον καλητερο και απλούστερο να προβω και παλι σε αναβαθμιση.

Ο λογος ειναι οτι στο αρχικο σταδιο οι επιλογες απο τις εταιρίες ηταν ειτε ακαταλληλες ειτε σε βρεφικό σταδιο που ήθελε πατέντα απο εμας για να δουλέψουν αξιοπρεπώς ειτε υπερβολικά ακριβοί με τιμες ανω των 500e για εναν reactor...

Ωραιοοοοοοοοος! :bow:

εσυ φιλε μαδ τωρα εχεις pc για βαλε φωτο στο λαο!!!

καλη χρονια και απο εδω!

Ρε τζιτζιφιογκο τι να το κανεις το pc αν δεν εχεις φωτογραφικη του προκοπη?

Θα ανεβασω μερικες αλλα θα ειναι απο την τραγικη φωτ μηχ μου :camp:

Θα παρω βεβαια τη δικη σου να κανω κανενα πειραμα πρωτα!

Καλη χρονια και απο δω χορευταρα μου :jig:

Pc καινουργιο?καλοριζικο αρα φωτο γρηγορα λοιπον καλη χρονια με υγεια.

Επισης νικολα,υγεια να εχουμε πανω απ'ολα :thumbsu:

Κατσε να το μαθω πρωτα,ειναι imac(κανω επιδειξη τωρα καταλαβαινεις,σαν ψωναρα που ειμαι :mom: ) και ανακαλυπτω τη φωτια τωρα!

Μπορει να εχει και κανενα προγραμματακι να βελτιωνω τις φωτο ωστε να μην παρω καινουργια καμερα :bbq:

Τα τηλεφωνα τους μπορει να ειναι τραααααααγιιιιικοοοταταααα αλλα αυτα ειναι τελικα τρομερα μηχανηματα!

Μιχαλη χρονια πολλα και καλη χρονια σου ευχομαι και παντα με υγεια!!

Να'σαι καλα τασαρε μου :bigemo_harabe_net-162:

Καλη χρονια και σε εσενα καλαε μου φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Επισης παυλακο και εσυ οτι επιθυμεις!

χαχαχα,αυτο το σταδιο το να με πειραζουν οι τραγικες μου φωτο,το εχω ξεπερασει :thumbsu:

Πραγματικα πιστευω οτι αν καποια στιγμη καταφερω να βγαζω του προκοπη φωτο,θα ερθει το τελος του κοσμου :kfu:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη επειδή πρόκειται να παραγγείλω pellet reactor , στον innovative μπορείς να αλλάξεις την αντλία που έχει και να βάλεις πιο μεγάλη ;;;

Link to comment
Share on other sites

κόκκαλα εχουν αυτές οι φώτο ?!?!?!? :P :P :P

Η υπομονη ειναι αρετη φιλε πανοοοοο....τσεκαρω ποσο εναρετος τυπος εισαι :usd::usd::usd::usd:

Αστα να πανε!! Απο περσυ τις περιμενουμε!

Τι να δεις αγγελε μου,τα ιδια!

Ακομα θελει δρομο το ατιμο!

Μιχάλη επειδή πρόκειται να παραγγείλω pellet reactor , στον innovative μπορείς να αλλάξεις την αντλία που έχει και να βάλεις πιο μεγάλη ;;;

Ναι μανο μου, το εχω κανει :thumbsu:

Ειχα μια αντλια που ηταν μεγαλυτερη(1000 λ/ω) και λιγοτερα w και την εβαλα δοκιμαστικα!

Τελικα δουλεψε πολυυυυ καλυτερα απο την προηγουμενη και την κρατησα.

Απλα ηθελε λιγο τεφλον γυρω γυρω,γιατι το στομιο δεν κουμπωνε ακριβως.

Οταν μπορεσω θα βγαλω και μια φωτο του.

Το δυνατο του σημειο ειναι κατασκευη του η οποια σου δινει φοβερες δυνατοτητες και χωρις να παιδευεσαι ιδιαιτερα.Και η αντλια του καλη ειναι απλα τα aio ειναι βαρυτερα σε σχεση με τα αλλα οποτε χρειαζεται μια δυνατοτερη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρρεω για τι αρετές μιλάς αλλά ειμαι και ματάκιας!! γι αυτό όπως λεει και ο Λύκος..

φωτογραφιες λεεεεεμεεεε!!!!!

:) :) :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην τον πιεζεται και ειναι σε κρισιμη ηλικια... Αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι ;)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες λεεεεεμεεεε!!!!!

Θα βαλω,θα βαλω συντομα ρε!

δεν ξέρρεω για τι αρετές μιλάς αλλά ειμαι και ματάκιας!! γι αυτό όπως λεει και ο Λύκος..

φωτογραφιες λεεεεεμεεεε!!!!!

:) :) :P

Και το ματακιας αρετη ειναι εδω που τα λεμε πανο :usd:

Θα βαλω συντομα,απλα εχω πλακωθει σε καποιες δουλειες εντος και εκτος ενυδρειου και μολις χαλαρωσω θα βαλω!

Δωσεεεεεεεεε!!! :)

Θα βαλω τασαρε μου!Δεν θα δεις και κατι διαφορετικο βεβαια παρα το οτι αλλαξα θεση στα δυο νησακια.Πιο πολυ εχω ασχοληθει με το που εβρισκα λιγο χρονο σε καθαριοτητα κα=τλ του ενυδρειου(σωληνες αντλιες κτλ)

Καμια φωτο θα δουμε? :jig: :jig:

θΘα βαλω νικο μου,μολις βρω το χρονο!Μεχρι τοτε θαυμαζω και παθαινω πλακα με το ποσο ομορφα ενυδρεια ξεφυτρωνουν στο φορουμ αλλα και ποσο γρηγορα εξελισονται τα παλαιοτερα!Μπραβο ρε μαγκες :bow:

Τι εγινε Μιχαλη?

Ακομα να μαθεις τον νεο υπολογιστη? :P

Γερος ανθρωπος παυλακο μου,οπως τα λεει ο αγγελαρας! :usd:

Ακομα μαθαινω και ανακαλυπτω βασιθκες λειτουργιες του!Ασε που δεν εχω και πολυ χρονο για να επικεντρωθω εκει!

Μην τον πιεζεται και ειναι σε κρισιμη ηλικια... Αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι ;)

Εεεεεεεεεεετσι,σοφα μιλας εργαλειο μου :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

απο πέρυσι εχουμε να δούμε φώτο εδώ!!

επειδή σε βλέπω πολύ ζεστό, δεν κάνεις ενα καλό update???!?!?!?!?!???!?!!??

αντε να γουστάρουμε!!! :money:

Link to comment
Share on other sites

Μαύρα μάτια έχουμε κάνει τον δούμε!

Σε λίγο θα τον ξεχάσουμε τελείως!

Ένας μαλιας με κοτσίδα δεν είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

απο πέρυσι εχουμε να δούμε φώτο εδώ!!

επειδή σε βλέπω πολύ ζεστό, δεν κάνεις ενα καλό update???!?!?!?!?!???!?!!??

αντε να γουστάρουμε!!! :money:

χαχα,ναι πανο μου βρηκα χρονο σημερα και ειπα να σας πρηξω :jig::jig:

Τι να γουσταρεις αστα...μου εχει βγει η μεση να βγαζω τριχοεδη απο το ενυδρειο.Τις τελευταιες μερες παει να στρωσει αλλα περιμενω να δω.

Ευτυχως δεν εχω χασει κοραλια αλλα αυτο οφειλεται στο οτι καθε δευτερη μερα βαζω χερι μεσα.Τωρα ειναι χλωμη και αδυναμη οποτε τωρα θα κανω το τελευταιο "ντου" και ελπιζω να με αφησει ησυχο.Οσα προβληματα με αλγες δεν ειχα αντιμετωπισει τα προηγουμενα χρονια τα εχω φαει τωρα :growl:

Αλλα φταιω και εγω...εχω κανει πολλες αλλαγες και συντομα.Ξαναεβγαλα την αμμο,αλλαξα θεση στα νησια,ξανα λιγο απο το αγαπημενο μου brancing,αλλαξα μαρκα στα pellets και εβγαλα και τον πυργο υπερχειλησης :wacko:

Θελω να πιστευω πως θα με αφησει σιγα σιγα.Τωρα ειναι καπως ετσι.

DSCN1700_zpsmcgrxq92.jpg

DSCN1699_zpsylc5ue4l.jpg

DSCN1695_zpsebjjpn7w.jpg

Eχει πολυ δρομο δυστυχως ακομα μπροστα του για να γινει κατι αξιολογο και δυστυχως κοπο για να μη μου δημιουργησει προβληματα η αλγη :death:

Περιμένω και εγωωωω!!!!! :)

Χαχα,να'σαι καλα βασιλαρε μου!!! :bigemo_harabe_net-162:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...