Jump to content

Recommended Posts

Δεν θέλουν να το δώσω , οπότε πρέπει να πάρω φιλτράκι και σκέφτομαι να το βάλω στο μεγάλο ώστε με το στρώσιμο να πιάσει και αυτό βιολογία :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάβασα ξανά από την αρχή το θέμα σου κι έχω κάποιες απορίες. Το ψαράκι που απεβίωσε είναι αυτό που έβγαλε φουσκάλα στο μάτι; Ή αυτό με την φουσκάλα θεραπεύτηκε και στο μάτι και στο σώμα;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ξανά από την αρχή το θέμα σου κι έχω κάποιες απορίες. Το ψαράκι που απεβίωσε είναι αυτό που έβγαλε φουσκάλα στο μάτι; Ή αυτό με την φουσκάλα θεραπεύτηκε και στο μάτι και στο σώμα;

Αυτό ήταν το red cap και απεβίωσε . Την προηγούμενη βραδιά δεν το έβλεπα και τόσο καλά και την επόμενη μέρα το βρήκα νεκρό . Το lionhead επέζησε και ανάρρωσε .

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που θα το κρατήσεις, εφόσον μπορείς. :)

Για το στρώσιμο έχεις σκεφτεί να πάρεις μπόλι για να μην περιμένεις πάλι πάνω από ένα μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Για το στρώσιμο του μεγάλου εννοείς φαντάζομαι . Να σου πώ την αλήθεια όχι αν και έχω τον Μανώλη κοντά και θα μπορούσα να του πώ να μου δώσει . Αλλά θα επιθυμούσα από την στιγμή που κάνω επαννεκίνηση να διαθέσω χρόνο και να μην βιαστώ τόσο στην αγορά των υλικών μου όσο και στο στρώσιμο . Για το στρώσιμο λέω να χρησιμοποιήσω τον τρόπο με την τροφή .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν να το δώσω , οπότε πρέπει να πάρω φιλτράκι και σκέφτομαι να το βάλω στο μεγάλο ώστε με το στρώσιμο να πιάσει και αυτό βιολογία :)

Σκέφτηκα το μπόλι για να μην περιμένει στο 20λιτρο το ψαράκι μέχρι να στρώσει το μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα το μπόλι για να μην περιμένει στο 20λιτρο το ψαράκι μέχρι να στρώσει το μεγάλο.

Πράγματι αυτή είναι πιο άμμεση λύση . Πρός το παρόν φρεσκάρω καθημερινά το 1/3 για να μην ανεβάσει αμμωνία κτλ . Τρίτη θα πάρω ένα φιλτράκι για αυτό . Μου έδωσε χθές κάποιος ένα φίλτρο αλλά είναι μεγάλο για το 20λιτρο . Όχι μόνο δεν χωράει αλλά και να χωρούσε θα ήταν σαν να έχει πέσει το ψάρι σε μποφώρ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη καλησπέρα.Εγώ πάντως και να ήθελες μπόλι να σου δώσω δεν θα σου έδινα (όχι φυσικά από κακία) αλλά επειδή σήμερα και εμένα το δικό μου έφυγε :rip_1: εις Κύριον δυστυχώς.

Και επειδή δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ασθένεια ήταν και κατά πόσο υπάρχει ακόμα μέσα στο ενυδρείο θα ήταν ανεύθυνο από μεριάς μου κάτι τέτοιο.

Όσο για τα παραπάνω επειδή και εγώ ήμουν ένας από αυτούς που σου είχαν πει για το θέμα της θερμοκρασίας έχεις δίκιο ότι δεν σε ρώτησα.Αλλά ίσως κρίνοντας από εμένα σε κάποιο άλλο ενυδρείο

που έκανα κάποια θεραπεία (και ήταν full φυτεμένο) το τελευταίο πράγμα που με ένοιαζε ήταν τα φυτά.Όχι ότι τα εκτιμώ λιγότερο αλλά με ενδιέφεραν λίγο πιο πολύ τα ψάρια για να σωθούν.

Πάντως και πάλι λυπάμαι για το ψαράκι σου και πάμε μπροστά γερά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μανώλη , αν πρέπει να απολογηθεί κάποιος από τους δυό μας αυτός είμαι εγώ και όχι εσύ . Λυπάμαι και για την δική σου απώλεια και όπως είπες πάμε μπροστά :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βαγγέλη εγώ προσωπικά δεν σου έγραψα για να μου απολογηθείς.Τον τελευταίο καιρό άλλωστε σε όλους είναι τα νεύρα μας είναι λίγο τσιτωμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη έχω μια τροφή αν σε ενδιαφέρει να σου δώσω . Έχω αυτή http://www.tropical.com.pl/foto/987_320_super_goldfish_mini_sticks.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι βυθιζόμενες αυτές? Τώρα μου έμεινε το blackmoor και αυτό τυφλό.Οπότε πρέπει να είμαι λίγο φειδωλός στο τάισμα.Γιατί πριν καταλάβαινε τον άλλον και πήγαινε μαζί του και

έτρωγε.Τώρα πρέπει να τα ρίχνω μπροστά του για να το καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Nαί είναι βυθιζόμενα sticks . Εγώ προτού τα ρίξω τα μούσκευα λίγο με νεράκι , αν είναι μου λές .

Link to comment
Share on other sites

Για το άλλο χρυσόψαρο έχεις εσύ τροφή?

(πω πω το χ@@@με το θέμα σου).

Link to comment
Share on other sites

Για το άλλο χρυσόψαρο έχεις εσύ τροφή?

(πω πω το χ@@@με το θέμα σου).

Έχω ναί . Δεν πειράζει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...