Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

Και ένα baby bannerfish!

Ωραιοοοοοοο!

Μεγεια τασο :jig:

Παντα μου αρεσαν αυτα τα ψαρακια αλλα ποτε δεν εβρισκα την τολμη να δοκιμασω να τα βαλω σε ενυδρειο μου!

Ζε ζηλευω φιλε μου και φτου να μη στο ματιασω!

Απο φαγητο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοοοοοοο!

Μεγεια τασο :jig:

Παντα μου αρεσαν αυτα τα ψαρακια αλλα ποτε δεν εβρισκα την τολμη να δοκιμασω να τα βαλω σε ενυδρειο μου!

Ζε ζηλευω φιλε μου και φτου να μη στο ματιασω!

Απο φαγητο?

Νάσαι καλά Μιχάλη πολύ ωραίο ψαράκι και 100% reef safe δεν πιάνει τίποτα...τορα από φαγητό το σκασμένο δεν τρώει τίποτα ρίχνω 3 διαφορετικά flakes μετά κατεψυγμένη και green seaweed πενια ο πιτσιρικάς....αλλά τον βλέπω να τσιμπάει συνέχεια από τους "βραχους" μπορεί σε καμία εβδομάδα να αλλάξει και να δείξει ενδιαφέρον....

Link to comment
Share on other sites

Ισως οι περισσοτερες πιθανοτητες να ειναι με καποια κατεψυγμενη για αρχη τασο μου!

Βloodworms κτλ?

Και αν κανει την αρχη,μετα να τα καταβροχθιζει ολα!

Πανεμορφο ψαρακι και χαιρομαι που ειναι και reef safe!

Εχεις βαλει ωραια ψαρακια γενικοτερα! :jig:

Link to comment
Share on other sites

κούκλος ο μικρός! να τον χαίρεσαι!

αλήθεια, ποσο "reef safe" είναι τα bannerfish??

μου αρεσει και εμένα αυτο το ψαράκι αλλα ήξερα οτι δεν είναι reef safe..

Link to comment
Share on other sites

κούκλος ο μικρός! να τον χαίρεσαι!

αλήθεια, ποσο "reef safe" είναι τα bannerfish??

μου αρεσει και εμένα αυτο το ψαράκι αλλα ήξερα οτι δεν είναι reef safe..

Νάσαι καλά φίλε μου!!εμένα πάντως δενμε έχει πειράξει τίποτα από κοραλλια...και μένα έτσι με είπαν ότι δεν είναι reef safe αλλά μια χαρά τα πάει!!!και μερικές ιστοσελίδες που διάβασα λένε πιο πολύ για reef safe!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μη σου πειράξει τίποτα ! είναι πολύ όμορφο ψαρακι :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε τασο με εχεις κολλησει ασχημα που μου λες οτι δεν σου πειραζει τιποτα φιλε αλλα χαιρομαι πολυ γι'αυτο!

Ωραια θα ηταν αν μπορουσες να βαλεις 1-2 ακομα μεσα να πηγαινουν παρεουλα :jig:

Πως ειναι τα πραγματα με το φαγητο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε τασο με εχεις κολλησει ασχημα που μου λες οτι δεν σου πειραζει τιποτα φιλε αλλα χαιρομαι πολυ γι'αυτο!

Ωραια θα ηταν αν μπορουσες να βαλεις 1-2 ακομα μεσα να πηγαινουν παρεουλα :jig:

Πως ειναι τα πραγματα με το φαγητο?

Και όμως έτσι είναι αδερφέ δεν πειράζει τίποτα!!Το σκέφτηκα για την παρεουλα θα δω άμα έχει μείνει κανένα θα το πάρω...με το φαγητό ακόμη παλεύω αλλά το καλό είναι δεν σταματάει να τσιμπάει από τούς βράχους!

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά φίλε μου!!εμένα πάντως δενμε έχει πειράξει τίποτα από κοραλλια...και μένα έτσι με είπαν ότι δεν είναι reef safe αλλά μια χαρά τα πάει!!!και μερικές ιστοσελίδες που διάβασα λένε πιο πολύ για reef safe!

Υπαρχουν 2 ειδη poy μιαζουν παρα πολυ τα Heniochus acuminatus και Ηeniochus diphreutes.Το πρώτο τσακίζει τα κοραλλια και το δεύτερο ειναι απόλυτα reef safe.Εσενα σου έπεσε το δεύτερο λογικά με μια καλή φωτογραφία θα μπορούσα να σου πω και με σιγουριά...

......................................................................................

(Το ενυδρειο σου ειναι πολυ πολυ ομορφο φιλε μου)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 ειδη poy μιαζουν παρα πολυ τα Heniochus acuminatus και Ηeniochus diphreutes.Το πρώτο τσακίζει τα κοραλλια και το δεύτερο ειναι απόλυτα reef safe.Εσενα σου έπεσε το δεύτερο λογικά με μια καλή φωτογραφία θα μπορούσα να σου πω και με σιγουριά...

......................................................................................

(Το ενυδρειο σου ειναι πολυ πολυ ομορφο φιλε μου)

Αποτε εψαξα σε φωτο

ειναι ακριβως ιδια (ετσι μου φανηκαν)

απο που τα ξεχωριζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 ειδη poy μιαζουν παρα πολυ τα Heniochus acuminatus και Ηeniochus diphreutes.Το πρώτο τσακίζει τα κοραλλια και το δεύτερο ειναι απόλυτα reef safe.Εσενα σου έπεσε το δεύτερο λογικά με μια καλή φωτογραφία θα μπορούσα να σου πω και με σιγουριά...

......................................................................................

(Το ενυδρειο σου ειναι πολυ πολυ ομορφο φιλε μου)

αυτο εδω εχω...τωρα στην φωτο μοιαζει πιο πολυ με acuminatus αλλα βλεπω οτι εχει στην μεση της ασπρης γραμμης ενα μαυρισμα στην κατω μερια που εχει και το diphreutes ...βασικα εχω μπερδευτει!

post-51870-0-78022900-1413404044_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και απο τα δυο να ειναι

ειναι πανεμορφο

Αλλα καλο ειναι να ξερεις και σιγουρα

πιο ειναι , οποτε περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και απο τα δυο να ειναι

ειναι πανεμορφο

Αλλα καλο ειναι να ξερεις και σιγουρα

πιο ειναι , οποτε περιμενουμε

ναι περιμενουμε... το καλο ειναι οτι δεν με πειραζει κοραλια καθολου !!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μεινει ετσι και να μην πειράξει τίποτε, ετσι και αλλιως ειναι κούκλος ο μικρός. Να τον χαιρεσε :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...