Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Τασσο πως ειναι τωρα?γιατι εβγαλες κανα μισοκιλο.

Νίκο μου προχτές έκανα αλλαγή νερού μάζεψα πολυ πραμα για πέταμα, βγάζω όσο μπωρο και με το χέρι προπαντός bryopsis δεν ξέρω να ξανά δοκιμάσω με μαγνήσιο η όχι; άμμΑ μηδενίσουν τα φωσφορικά θα νεκρώσουν?.... το ατς αρχίζει και μαζεύει πραμα εύχομαι να κάνει δουλειά!! εχω και rowaphos με 80 γραμμάρια αλλά θα κοιτάξω να βάλω Περισσότεροι ποσότητα στα 100 γρ. Υπομονή κάνω και εύχομαι να "κλείσω" πια με αυτο το θέμα ... Έγινε επεξεργασία - tasso
Link to comment
Share on other sites

Τασαρε θα εισειγηθω στον γκουρου να σε βοηθησει.Μπορει απλα να δει τις φωτο και μπαμ....ολες οι αλγες παρελθον!!

Ασε που θα του πω να σου δωσει και δυο μεταλια για την υπομονη σου ρε φιλε!Ξερεις σαν πρωτεργατης του χομπυ μονο αυτος ειναι αρμοδιος για τετοια πραγματα :usd:  :usd:

 

Περα απο την πλακα πραγματικα μπραβο ρε μαγκα :bow:  :bow:

Εισαι παραδειγμα προς μιμηση και σε ζηλευω αληθεια.

 

Το ats θα σε βοηθησει αρκετα οπως και οτιδηποτε αλλο θα λειτουργει ανταγωνιστικα με αυτες τις παλιο αλγες.

Τα μηδενικα φωσφορικα σιγουρα θα βοηθησουν αλλα οχι σε βαθμο που να σου αξαφανισουν την αλγη.Απλα θα ειναι σε υφεση.

Τωρα που δεν εχεις πολλα κοραλια ισως ειναι η καλυτερη φαση να ξαναδοκιμασεις με το μαγνησιο.

Η προηγουμενη αποπειρα γιατι δεν πηγε καλα?Σταματησες νωρις,δεν ειχε εξαφανιστει τελειως?

Link to comment
Share on other sites

Τασαρε θα εισειγηθω στον γκουρου να σε βοηθησει.Μπορει απλα να δει τις φωτο και μπαμ....ολες οι αλγες παρελθον!!

Ασε που θα του πω να σου δωσει και δυο μεταλια για την υπομονη σου ρε φιλε!Ξερεις σαν πρωτεργατης του χομπυ μονο αυτος ειναι αρμοδιος για τετοια πραγματα :usd::usd:

Περα απο την πλακα πραγματικα μπραβο ρε μαγκα :bow::bow:

Εισαι παραδειγμα προς μιμηση και σε ζηλευω αληθεια.

Το ats θα σε βοηθησει αρκετα οπως και οτιδηποτε αλλο θα λειτουργει ανταγωνιστικα με αυτες τις παλιο αλγες.

Τα μηδενικα φωσφορικα σιγουρα θα βοηθησουν αλλα οχι σε βαθμο που να σου αξαφανισουν την αλγη.Απλα θα ειναι σε υφεση.

Τωρα που δεν εχεις πολλα κοραλια ισως ειναι η καλυτερη φαση να ξαναδοκιμασεις με το μαγνησιο.

Η προηγουμενη αποπειρα γιατι δεν πηγε καλα?Σταματησες νωρις,δεν ειχε εξαφανιστει τελειως?

Έλα βρε Μιχάλη μου που είσαι και περιμένω μερες να με δώσεις καμία Συμβουλή !!!!!!λες να με έχει ματιαση ο γκουρού ?το μαγνήσιο το είχα φτάσει 2.200 αν θημαμε καλα μετά το άφησα για 1 εβδομαδα ταυτόχρονα έβγαζα όσο μπορούσα και με το χέρι μετά ξεκίνησα αλλαγή νερού ε αυτόν ήταν η bryopsis ξαναγύρισε δεν είχε τελείως εξαφανιστει :( άμμΑ είχε στόμα και μιλούσε σίγουρα θα με έλεγε ε το φιλαράκι !!τόσο καιρό που της εχω γίναμε και φιλαράκια χαχαχα....πέρα απο την πλάκα πολυ κουραστικό μιλάμε για μήνες τώρα σκέφτομαι και το nopox της Red Sea ίσως κάνει δουλειά η με βότκα ....
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω τασαρε μου και δυστυχως και το λiγο χρονο που ειχα τον αφιερωνα στο γλεντι του γκουρου!Χαλαλι του ομως,του αξιζει :usd:  :usd:

Μπαααα δεν μπορει να ματιασει αυτος βρε....αν ηταν ετσι δεν θα ειχε κανεις μας ενυδρειο...για να μη νοιωθει μονος :usd:

 

Σιγα τις συμβουλες ρε φιλε,αλλοιμονο!

Τα μαγνησιο θα πρεπει να το αφησεις σε αυτα τα υψηλα επιπεδα μεχρι να εξαφανιστει τελειως η bryopsis.Τωρα που δεν εχεις τοσα π[ολλα κοραλια ειναι η ιδανικη στιγμη να το αποτελειωσεις.

Ταυτοχρονα θα πρεπει να συνεχισεις με το χερι να αφαιρεις,οπως πολυ καλα κανεις.

Μονο οταν δεν θα εχεις καθολου,μα καθολου,θα ξεκινησεις παλι τη διαδικασια να κατεβασεις το μαγνησιο.Η οσμωση σου σου βγαζει tds 0?

Και μαγνησιο οπως εχουμε πει ε,ΚΕΝΤ.

Και αν με το καλο και πρωτα ο θεος καθαρισεις....να προσεχεις παρα παρα παρα πολυ τι βαζεις μεσα στο ενυδρειο γιατι μπορει πολυ ευκολα να την επανεισαγεις με ενα βραχακι π.χ

 

Το nopox θα σε βοηθησει πολυ γιατι δρα πολυ καλα τοσο στα νιτρικα οσο και στα φωσφορικα.Και η βοτκα θα σε βοηθησει να μειωσεις τα θρεπτικα στο νερο σου,τα οποια σε ενα βαθμο τρεφουν την bryopsis,μειωνοντας και αυτη τα νιτρικα αλλα σχετικα λιγοτερο τα φωσφορικα σε συγκριση με το ΝΟΡΟΧ.Το θεμα ειναι πως καμια απο τις δυο μεθοδους δεν θα λειτουργησουν σαν φαρμακο,αν αυτο περιμενεις.Απλα θα καθυστερει η αναπτυξη της με αποτελεσμα τουλαχιστον να μην ξεφευγει.

Τα παραπανω ομως θα επιρεασουν σε μεγαλο η' μικρο βαθμο(αναλογα τη χρηση) και το ats.

Link to comment
Share on other sites

χλοριουχο μαγνησιο εριχνες μηπως να δοκιμασεις με θειουχο?

αυτο της Kent δεν γνωρίζω τη ειναι αλλά έκανε δουλειά το λάθος πηστευω που έκανα έπρεπε να περιμένω πιο πολυ απο εβδομαδα και μετά να ξεκινήσω με αλλαγή νερού ....
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω τασαρε μου και δυστυχως και το λiγο χρονο που ειχα τον αφιερωνα στο γλεντι του γκουρου!Χαλαλι του ομως,του αξιζει :usd::usd:

Μπαααα δεν μπορει να ματιασει αυτος βρε....αν ηταν ετσι δεν θα ειχε κανεις μας ενυδρειο...για να μη νοιωθει μονος :usd:

Σιγα τις συμβουλες ρε φιλε,αλλοιμονο!

Τα μαγνησιο θα πρεπει να το αφησεις σε αυτα τα υψηλα επιπεδα μεχρι να εξαφανιστει τελειως η bryopsis.Τωρα που δεν εχεις τοσα π[ολλα κοραλια ειναι η ιδανικη στιγμη να το αποτελειωσεις.

Ταυτοχρονα θα πρεπει να συνεχισεις με το χερι να αφαιρεις,οπως πολυ καλα κανεις.

Μονο οταν δεν θα εχεις καθολου,μα καθολου,θα ξεκινησεις παλι τη διαδικασια να κατεβασεις το μαγνησιο.Η οσμωση σου σου βγαζει tds 0?

Και μαγνησιο οπως εχουμε πει ε,ΚΕΝΤ.

Και αν με το καλο και πρωτα ο θεος καθαρισεις....να προσεχεις παρα παρα παρα πολυ τι βαζεις μεσα στο ενυδρειο γιατι μπορει πολυ ευκολα να την επανεισαγεις με ενα βραχακι π.χ

Το nopox θα σε βοηθησει πολυ γιατι δρα πολυ καλα τοσο στα νιτρικα οσο και στα φωσφορικα.Και η βοτκα θα σε βοηθησει να μειωσεις τα θρεπτικα στο νερο σου,τα οποια σε ενα βαθμο τρεφουν την bryopsis,μειωνοντας και αυτη τα νιτρικα αλλα σχετικα λιγοτερο τα φωσφορικα σε συγκριση με το ΝΟΡΟΧ.Το θεμα ειναι πως καμια απο τις δυο μεθοδους δεν θα λειτουργησουν σαν φαρμακο,αν αυτο περιμενεις.Απλα θα καθυστερει η αναπτυξη της με αποτελεσμα τουλαχιστον να μην ξεφευγει.

Τα παραπανω ομως θα επιρεασουν σε μεγαλο η' μικρο βαθμο(αναλογα τη χρηση) και το ats.[/quote

ναι της Kent έβαζα FAEDC3B3-1487-40A4-B7DD-C033FCA05B35_zps

Όσο για το tds το ανάφερα και πιο πάνω και εχω απορία με το που το ανοίγω με βγάζει 20 και κατι και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα μηδενίζει και στο in και στο out λες να θέλει άλλαγμα η μεμβράνη ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι τασαρε μου,λογικο ειναι αυτο.Αρκει να βγαζει 0 μετα απο λιγα λιτρα.

Ξεκινησες παλι να ανεβαζεις το μαγνησιο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι τασαρε μου,λογικο ειναι αυτο.Αρκει να βγαζει 0 μετα απο λιγα λιτρα.

Ξεκινησες παλι να ανεβαζεις το μαγνησιο?

Ωραία Μιχάλη ευχαριστω !!!απο εβδομαδα θα αρχίσω με το μαγνήσιο έχει μόνο 250μλ και 500μλ και δεν ήθελα να πάρω δεν με συμφέρει και παράγγειλα σχεδόν 4 λίτρα για να είμαι καλημενος !! Σκέφτομαι να αλαξω την ονομασία απο Τάσος light reef να πάω σε "το μικρό σπίτι στο λιβάδι " χαχαχα με τόσο άλγη που υπάρχει ....

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:

Ωραιο ονομα τασαρε!

 

Ελπιζω ολα να πανε καλα αυτη τη φορα ρε φιλε!

Ενημερωνε μας!

 

Τασαρε εισαι σιγουρος τι αλγη πας να αντιμετωπισεις?

Θελω να πω,πως αν δεν ειναι bryopsis τοτε οσο κ να ανεβασεις το μαγνησιο δεν θα κανει τιποτα.Αν δηλαδη εχεις καθαρισει απο αυτη την πρωτη φορα και τωρα εχεις μονο τριχοειδη,τοτε αυτο που θα σου δουλεψει ειναι το algeafix και οχι το kent m.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical:

Ωραιο ονομα τασαρε!

Ελπιζω ολα να πανε καλα αυτη τη φορα ρε φιλε!

Ενημερωνε μας!

Τασαρε εισαι σιγουρος τι αλγη πας να αντιμετωπισεις?

Θελω να πω,πως αν δεν ειναι bryopsis τοτε οσο κ να ανεβασεις το μαγνησιο δεν θα κανει τιποτα.Αν δηλαδη εχεις καθαρισει απο αυτη την πρωτη φορα και τωρα εχεις μονο τριχοειδη,τοτε αυτο που θα σου δουλεψει ειναι το algeafix και οχι το kent m.

Ναι ειναι σίγουρα bryopsis και τριχοειδή μαζί αυτο ειναι που με έχει τρελάνει πιο πολυ δεν με έφτανε ενα ιδος εχω να κάνω με 2 διαφορετικές ...εχτες μέτρησα φωσφορικά με Χάνα 736 και με έβγαλε 24 επι 3,066 δια το 1000 = 0,07 ειναι δυνατών να εχω 0,07 μήπως το ατς κάνει δουλειά ?νιτρικα είμαι στα μηδέν με σαλιφερτ .θα ήθελα να δοκίμαζα και την βότκα αλλά κολλάω και με νιτρικά μηδέν δεν ξέρω ....και μια φωτο με το ατς:

BF24AD88-ACB3-4DDF-9BEC-01797B1AC4FA_zps

Link to comment
Share on other sites

Τασο ευχομαι να ξεμπερδεψεις γρηγορα με τις αλγες και να το δεις το ενυδρειο σου οπως το θελεις.Τωρα που ειναι σχετικα χαμηλα τα φωσφορικα σου δεν βαζεις και αντιφωσφορο αλουμινιου για λιγες μερες να τα μηδενισεις?Μια γνωμη λεω εγω τωρα.Οι παλιοτεροι ξερουν καλυτερα βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικο οτι εισαι σιγουρος τιο εχεις να αντιμετωπισεις τασο.Ειχα φοβηθει οτι ισως εκανες/καναμε λαθος στην αναγνωριση της αλγης.

Δεν ειναι κακη και η αποψη του γιωργου τασο.Αν εχεις τοσα λιγα και τα μηδενισεις θα βοηθησει εστω και λιγο την κατασταση.Και γενικα η χρηση αντιφωσφορου στην προκειμενη περιπτωση.

Με μηδεν νιτρικα δεν θα δοκιμαζα βοτκα γενικοτερα.Εκτος και αν δεν εχεις καθολου κοραλια μεσα και θες απλα να πειραματιστεις.

 

Τασαρε μου εγω αν ημουν στη θεση σου...

Θα σταματαγα το ats(γιατι με το algeafix θα νεκρωσει κ αυτο)

Θα εβγαζα ολα τα κοραλια(θα τα εδινα σε φιλο,θα εστηνα ενα μικρο κτλ) και θα ξεκιναγα πολυ επιθετικα.

Για αρχη θα χρησιμοποιουσα το algeafix που οσον αφορα στην τριχοειδη,θα κανει θαυματα κ μεσα σε πολυ συντομα χρονικο διαστημα.

Σιγουρα σε ενα πολυ μικρο βαθμο θα αποδυναμωσει και την bryopsis και θα κανει σχετικα πιο ευκολη τη δουλεια σου,οταν θα ανεβασεις το μαγνησιο.

Οποτε εχωντας ξεφορτωθει την τριχοειδη(προσπαθησε να αφαιρεις τα κομματια της που θα πεθαινουν) ανεβαζεις παλι το μαγνησιο μεχρι να δεις οτι πεθαινει...οχι να μειωνεται/εξασθενει...μεχρι να μην υπαρχει ουτε ιχνος της.

Οταν θα ειναι γυαλι ο βραχος σου ξαναστηνεις αν θες το ats.

Προσωπικα το θεωρω ανουσιο σε γενικες γραμμες αλλα αυτο ειναι ταπεινη και προσωπικη αποψη και δεν χρειαζεται να την υιοθετησεις.

Εχεις τοσο χαμηλα φωσφορικα επειδη τα καταναλωνουν/κατακρατουν οι υπαρχουσες αλγες,δεν ειναι οτι βοηθαει τοσο πολυ το ats.

 

Πραγματικα στη φαση που εισαι και με τοσο ταλαιπωρια που εχεις τραβηξει,δεν ξερω αν προσωπικα θα αντεχα να μην χρησιμοποιησω φαρμακα,τα οποια ποτε δεν συμπαθουσα αλλα ειναι καποιες φορες που πρεπει να ακολουθησεις αυτο το δρομο.

 

Ευχομαι τον χρονο που ερχεται να μη δεις αλγες ουτε στο ats ρε φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Τασο ευχομαι να ξεμπερδεψεις γρηγορα με τις αλγες και να το δεις το ενυδρειο σου οπως το θελεις.Τωρα που ειναι σχετικα χαμηλα τα φωσφορικα σου δεν βαζεις και αντιφωσφορο αλουμινιου για λιγες μερες να τα μηδενισεις?Μια γνωμη λεω εγω τωρα.Οι παλιοτεροι ξερουν καλυτερα βεβαια

Νασαι καλα φίλε μου!!!το εύχομαι και εγω σκέτη ταλαιπωρία :(

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικο οτι εισαι σιγουρος τιο εχεις να αντιμετωπισεις τασο.Ειχα φοβηθει οτι ισως εκανες/καναμε λαθος στην αναγνωριση της αλγης.

Δεν ειναι κακη και η αποψη του γιωργου τασο.Αν εχεις τοσα λιγα και τα μηδενισεις θα βοηθησει εστω και λιγο την κατασταση.Και γενικα η χρηση αντιφωσφορου στην προκειμενη περιπτωση.

Με μηδεν νιτρικα δεν θα δοκιμαζα βοτκα γενικοτερα.Εκτος και αν δεν εχεις καθολου κοραλια μεσα και θες απλα να πειραματιστεις.

Τασαρε μου εγω αν ημουν στη θεση σου...

Θα σταματαγα το ats(γιατι με το algeafix θα νεκρωσει κ αυτο)

Θα εβγαζα ολα τα κοραλια(θα τα εδινα σε φιλο,θα εστηνα ενα μικρο κτλ) και θα ξεκιναγα πολυ επιθετικα.

Για αρχη θα χρησιμοποιουσα το algeafix που οσον αφορα στην τριχοειδη,θα κανει θαυματα κ μεσα σε πολυ συντομα χρονικο διαστημα.

Σιγουρα σε ενα πολυ μικρο βαθμο θα αποδυναμωσει και την bryopsis και θα κανει σχετικα πιο ευκολη τη δουλεια σου,οταν θα ανεβασεις το μαγνησιο.

Οποτε εχωντας ξεφορτωθει την τριχοειδη(προσπαθησε να αφαιρεις τα κομματια της που θα πεθαινουν) ανεβαζεις παλι το μαγνησιο μεχρι να δεις οτι πεθαινει...οχι να μειωνεται/εξασθενει...μεχρι να μην υπαρχει ουτε ιχνος της.

Οταν θα ειναι γυαλι ο βραχος σου ξαναστηνεις αν θες το ats.

Προσωπικα το θεωρω ανουσιο σε γενικες γραμμες αλλα αυτο ειναι ταπεινη και προσωπικη αποψη και δεν χρειαζεται να την υιοθετησεις.

Εχεις τοσο χαμηλα φωσφορικα επειδη τα καταναλωνουν/κατακρατουν οι υπαρχουσες αλγες,δεν ειναι οτι βοηθαει τοσο πολυ το ats.

Πραγματικα στη φαση που εισαι και με τοσο ταλαιπωρια που εχεις τραβηξει,δεν ξερω αν προσωπικα θα αντεχα να μην χρησιμοποιησω φαρμακα,τα οποια ποτε δεν συμπαθουσα αλλα ειναι καποιες φορες που πρεπει να ακολουθησεις αυτο το δρομο.

Ευχομαι τον χρονο που ερχεται να μη δεις αλγες ουτε στο ats ρε φιλε!

Μιχάλη σε ευχαριστω πολυ για της συμβουλές σου και τον χρόνο που διαθέτεις για μένα έστω και με αυτά που γράφεις πολυ σημαντικό νασαι καλα φίλε μου!!!Τωρα όσο για την βότκα σωστά δεν λέει και με μηδέν νιτρικά μακριά ....μάλλον θα βάλω άλλο ενυδρειο το 120 λίτρο με τα κοραλια μέσα όπως με είπες !! Κάθομαι βγάζω όσο μπωρο την άλγη με το χέρι και την άλλη μέρα ξανά τούμπανο (αν όχι την παρά άλλη ) ε αυτήν την δουλειά θα κάνω τωρα , το μόνο που φοβάμαι αν δεν βρω το algae fix μερικά πράγματα δεν τα φέρνουν εδω μάλλον γιατη δεν τους συμφέρει το έψαχνα παλιότερα και τίποτα θα δω !!θα χρειαστώ σκημμερ στο 120 λίτρο ?τα ψαρια θα την παλέψουν με τα φάρμακα ?εχω και 2 αναμονές κολλημένες στο βράχο τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση λες να της αφήσω ετση πως ειναι η να της βάλω στο μικρό ?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτο tuxedo urchin 30$ ...με είπαν της αλγες θα της τσακίσει σκέφτομαι να το δοκιμάσω !!!

0B8CF18A-3DA1-4769-BEEB-8542D5666245_zps

Έγινε επεξεργασία - tasso
Link to comment
Share on other sites

Τασαρε μου μη λες ευχαριστω ρε φιλε,αλλοιμονο!Αν δεν παει το ενυδρειο και σε ταλαιπωρει στεναχωριεμαι κ εγω/εμεις....ειδικα οσον αφορα στην αλγη που θυμασαι ποσο ειχα ταλαιπωρηθει.

Μακαρι να ημουν εκει να σε βοηθουσα στο πρακτικο κομματι.

 

Τα ψαρακια σου δεν θα εχουν κανενα προβλημα με αυτα που θα κανεις,ουτε με την τριχοειδη αλλα ουτε και με την bryopsis.

Μην εχεις καποιο φοβο με αυτο.Φυσικα καλο θα ειναι να τα παρατηρεις ολο αυτο το διαστημα.Δεν θα παθουν κατι αλλα οπως λενε στο χωριο μου,better safe than sorry.Ενυδρεια ειναι,ποτε δεν ξερεις.

 

Αν εχεις καποιο μικρο σκιμμερ βαλτο στο μικρο,αν δεν εχεις δεν θα γινει απολυτως τιποτα.Δεν ειναι απαραιτητο/αναγκαιο.

Αλλα.....οταν με το καλο καθαρισεις απο τις αλγες να εισαι πολυ πολυ πολυ προσεκτικος και να βγαλεις/καθαρισεις τις αλγες απο τα κοραλια και τα βραχακια τους.Αν ειναι κοπος η διαδικασια,μπορεις να τα αφησεις και μεσα στο ενυδρειο.Απλα δεν θα μπορεις να εισαι τοσο επιθετικος με τα φωσφωρικα κτλ.Δηλαδη υπερβολη στο αντιφως(σιδηρου ειτε αλουμινιου οπως ειπε ο γιωργος).Η' με τα νιτρικα,μειωνοντας το ταισμα κτλ.

Εσυ αποφασιζεις φιλε :thumbsu:

 

Αν ειναι ευκολο να βαλεις και τις ανεμωνες,να τις βαλεις.Αλλιως οσο διαρκεσει η διαδικασια να εχεις το νου σου και αν δεις να επιδεικνυουν σημαδια στρεσαρισματος τις βαζεις στο μικρο.

Προσωπικα τις 10+ μερες που χρησιμοποιησα το algea fix κανενα μα κανενα κοραλι δεν επαθε το παραμικρο.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα πρεπει να εφυσηχαστεις και να μην παρατηρεις τα κοραλια σου κ εσυ.

 

Γι αυτο μιλαω

http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?pcatid=4098

Mακαρι να το βρεις γιατι κ μου εκανε πολυ καλη δουλεια(κ σε αλλα παιδια) αλλα και γιατι δυστυχως προσωπικα δεν γνωριζω καποιο αλλο εξισου δραστικο,ωστε να σου προτεινω καποιο εναλλακτικο προιον :(

Μεσα σε 10 μερες σου λεω με ειχε απαλλαξει.

 

Τον αχινο να τον βαλεις.Εχω 4,2 μπλε και 2 κοκκινους!Ειναι σουπερ εργαλειο κ μηχανακι.Απλα θα σου προτεινα να τον βαλεις μετα την απαλλαγη σου απο τις αλγες και τη χρηση του af.

Κανει γυαλι το βραχο απ'οπου περασει αλλα με bryopsis δεν θα κανει απολυτως τιποτα.Την τριχοειδη την τρωει αλλα για καποιο λογο(τουλαχιστον στην περιπτωση μου) οταν ασχολειται με αυτη σταματαει πολυ γρηγορα το εργο του,ενω σε αλλες περιπτωσεις μπορει να "καραφλιασει" μεγαλες επιφανειες πριν σταματησει.

 

Καλη δυναμη αν και ειμαι σιγουρος οτι την εχεις εργαλειαρα μου :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...