Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

Μπραβο τασαρε,αστο εκει για τουλαχιστον ακομα μια εβδομαδα φιλε,να εισαι τελιως σιγουρος οχι οτι μειωθηκε η' περναει δυσκολα...μεχρι να πεθανει τελειως.

Γιατι εαν πεθανει δεν θα ξαναβγει,εκτος εαν μεινει εστω και ενα ιχνος της.Δεν ειναι σαν τη διατομικη που θα ξαναβγει απο μονη της αν το επιτρεψουν οι συνθηκες.

 

Για τη τριχοειδη με στεναχωριεσαι.Ειναι πιο ευκολη σε σχεση με τη πρωτη αλγη.Την "πεινας" ευκολοτερα.

Δεν βρηκες algeafix?

 

Απο detritus πως τα πας στον πατο του ενυδρειου?Μαζευονται?

 

Τα κοραλια φαινονται μια χαρα φιλε,φτου φτου!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τασαρε,αστο εκει για τουλαχιστον ακομα μια εβδομαδα φιλε,να εισαι τελιως σιγουρος οχι οτι μειωθηκε η' περναει δυσκολα...μεχρι να πεθανει τελειως.

Γιατι εαν πεθανει δεν θα ξαναβγει,εκτος εαν μεινει εστω και ενα ιχνος της.Δεν ειναι σαν τη διατομικη που θα ξαναβγει απο μονη της αν το επιτρεψουν οι συνθηκες.

Για τη τριχοειδη με στεναχωριεσαι.Ειναι πιο ευκολη σε σχεση με τη πρωτη αλγη.Την "πεινας" ευκολοτερα.

Δεν βρηκες algeafix?

Απο detritus πως τα πας στον πατο του ενυδρειου?Μαζευονται?

Τα κοραλια φαινονται μια χαρα φιλε,φτου φτου!

Οχι Μιχάλη δεν βρήκα δεν το φέρνουν καν εδω ,ο πάτος όσο ναναι έχει μαζέψει καμπόσο μιας και εχω να κάνω και πολλές μερες αλαγη θέλει ενα καλό καθάρισμα εχω μια παλιά Πιστωτική κάρτα της γενικής και όσο μπωρο καθαρίζω το πίσω μέρος του ενυδρείου και το πάτο απο άλγη και οτι άλλο υπάρχει ...ναι τα κοραλια όσα ειναι μεγαλώνουν σιγά σιγά πάλη καλα !!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γμτ και ειναι πολυ αποτελεσματικο.Το ξερω οτι δεν το φερνουν δυστυχως τασο μου αλλα θυμαμαι καποια παιδια απο εκει,το προμηθευοντουσαν με καποιο τροπο απο καπου.Θα ρωτησω να δω αν μπορω να βρω κατι φιλε.

Θα την καταφερεις και την τριχοειδη ομως και χωρις αυτο :thumbsu:

 

Την πιστωτικη να την κρατησεις ρε συ,ειναι συλλεκτικο πραγμα :usd:

Κατι σαν τις δραχμες κτλ

 

Αφου θα καθαρισεις που θα καθαρισεις βαλε και ενα η δυο κυκλοφορητες να χτυπανε τον πατο ωστε να μη μαζευεις καθολου detritus.

 

Το tds τι τιμη σου βγαζει στην ΑΟ?

Χωρις να θελω να σε βαλω σε εξοδα και κοπο(απλα το προτεινω) εγω θα εκανα εβδομαδιαιες αλλαγες νερου(με tds ο αν αλλαξεις και τη μεμβρανη θα ειναι ιδανικο) και θα εβαζα αντιφως αλουμινιου για να κατεβεις πιο γρηγορα οσον αφορα στα po4.

Απλα για να το πας πιο επιθετικα σε περιπτωση που θες πιο γρηγορα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Τασο ψάξε να βρεις αν υπάρχει εκει το   coraltin της εταιριας biobird...

Το εχω δοκιμάσει στο παρελθόν και ειναι πολύ αποτελεσματικό...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο καποια παιδια εντος συνορων και γι'αυτο που λεει ο θανασης,τασο! :thumbsu:

 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γμτ και ειναι πολυ αποτελεσματικο.Το ξερω οτι δεν το φερνουν δυστυχως τασο μου αλλα θυμαμαι καποια παιδια απο εκει,το προμηθευοντουσαν με καποιο τροπο απο καπου.Θα ρωτησω να δω αν μπορω να βρω κατι φιλε.

Θα την καταφερεις και την τριχοειδη ομως και χωρις αυτο :thumbsu:

Την πιστωτικη να την κρατησεις ρε συ,ειναι συλλεκτικο πραγμα :usd:

Κατι σαν τις δραχμες κτλ

Αφου θα καθαρισεις που θα καθαρισεις βαλε και ενα η δυο κυκλοφορητες να χτυπανε τον πατο ωστε να μη μαζευεις καθολου detritus.

Το tds τι τιμη σου βγαζει στην ΑΟ?

Χωρις να θελω να σε βαλω σε εξοδα και κοπο(απλα το προτεινω) εγω θα εκανα εβδομαδιαιες αλλαγες νερου(με tds ο αν αλλαξεις και τη μεμβρανη θα ειναι ιδανικο) και θα εβαζα αντιφως αλουμινιου για να κατεβεις πιο γρηγορα οσον αφορα στα po4.

Απλα για να το πας πιο επιθετικα σε περιπτωση που θες πιο γρηγορα αποτελεσματα.

Αναμνηστική η κάρτα Μιχάλη χαχαχα όπως και κάποιες δραχμές που εχω και το πιο αρχαίο χιλιάρικο συλλογή και αυτο βέβαια ...το tds εκεί που μου έδειχνε 0.01 και μετά απο λίγο μηδενιζε τωρα εδω κΑι 2 φορές που το κοίταξα μένει στο 0.01 περίμενα να δω άμα μηδενίσει αλλά τίποτα μετά σβήνει και η οθόνη αυτόματα μόνη της..αλά το παράξενο ειναι οταν καπάκι το ξανά ανοίγω με δείχνει 0 μάλλον ησχη το πρώτο ....απο κυκλοφορία ναι θα βάλω να χτυπάει τον πάτο .και ενα αναμνηστικό χιλιάρικο Μιχάλη

C0252765-2903-4BB6-87AB-DAF4C88C8C9C_zps

Έγινε επεξεργασία - tasso
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τασο ψάξε να βρεις αν υπάρχει εκει το coraltin της εταιριας biobird...

Το εχω δοκιμάσει στο παρελθόν και ειναι πολύ αποτελεσματικό...

Ωραία ευχαριστω Θανάση θα το ψάξω !!

Link to comment
Share on other sites

χαχα,σαν να ειδα φαντασμα ειναι αυτη η φωτο τασο :usd:

Αν και μπορει το χιλιαρικα να εχει το λαζαρο πανω σε λιγο ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα!

 

Προσωπικα την μεμβρανη την αλλαζω μονο οταν ξεπερναει το 003-004(εαν τα φιλτρα ειναι καινουργια).

Στο 001 εισαι μια χαρα μην μπεις σε περιττα εξοδα εαν ειναι ακριβες εκει στα ξενα ρε συ.

Τουλαχιστον οχι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

χαχα,σαν να ειδα φαντασμα ειναι αυτη η φωτο τασο :usd:

Αν και μπορει το χιλιαρικα να εχει το λαζαρο πανω σε λιγο ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα!

Προσωπικα την μεμβρανη την αλλαζω μονο οταν ξεπερναει το 003-004(εαν τα φιλτρα ειναι καινουργια).

Στο 001 εισαι μια χαρα μην μπεις σε περιττα εξοδα εαν ειναι ακριβες εκει στα ξενα ρε συ.

Τουλαχιστον οχι ακομα.

Χαχα έτσι !!Μιχαλη λίγο την βοήθεια σου επειδή είμαι άσχετος επι του θέματος ξέχασα να πω πως πρην σταματηση στάσιμο το tds στο 001 πάει απο το 0 στο 17 και πάει λέγοντας και μετά πέφτει σε λίγα δευτερόλεπτα στο 001 όπως ανέφερα και πιο πάνω.στην δικιά σου περίπτωση ισχύει το ίδιο δηλαδη ανεβαίνει κΑι μετά κατεβαίνει και μένει στάσιμο π.χ στο 003 με 004 ?η μεβρανη έχει κανα 88$ η 100αρα και η 50αρα κανα 48$ στην δικιά μου περίπτωση τη παίζει μπωρο να βάλω και 50αρα? Έγινε επεξεργασία - tasso
Link to comment
Share on other sites

Ε ετσι κ ετσι ειναι η τιμης της τασο :wacko:

 

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις αδερφε μου ετσι οπως τα περιεγραψες!Ενα μυαλο εχω κ αυτο καμμενο φιλε!χαχα

Εγω μετραω παντα περισσοτερο αν μετρησω τα πρωτα λιτρα που βγαζει η ΑΟ.Εαν αφησω να τρεξουν μερικα λιτρα παντα μου δειχνει λιγοτερο στις επομενες μετρησεις.Εαν εννοεις αυτο,ναι ειναι φυσιολογικο :thumbsu:

Στο 001 παντως εγω δεν θα την αλλαζα ρε συ,ειναι πολυ καλη μετρηση.

 

Οσον αφορα στην 50αρα τασο μου δεν μορω να σου πω μωρε γιατι ειναι λεπτο το θεμα της τσεπης μας.Θελω να πω πως εγω για παραδειγμα θα τα εδινα το 40 δολαρια παραπανω για να βγαζω περισσοτερα λιτρα.Αξιζει νομιζω να εχεις αυτο το περιθωριο.Με την 50αρα φιλε μαρτυρουσα να βγαλω λιτρα :hot:

Ειδικα οταν βιαζομουν μαθαινα και γαλλικα :dj:

 

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Ε ετσι κ ετσι ειναι η τιμης της τασο :wacko:

Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις αδερφε μου ετσι οπως τα περιεγραψες!Ενα μυαλο εχω κ αυτο καμμενο φιλε!χαχα

Εγω μετραω παντα περισσοτερο αν μετρησω τα πρωτα λιτρα που βγαζει η ΑΟ.Εαν αφησω να τρεξουν μερικα λιτρα παντα μου δειχνει λιγοτερο στις επομενες μετρησεις.Εαν εννοεις αυτο,ναι ειναι φυσιολογικο :thumbsu:

Στο 001 παντως εγω δεν θα την αλλαζα ρε συ,ειναι πολυ καλη μετρηση.

Οσον αφορα στην 50αρα τασο μου δεν μορω να σου πω μωρε γιατι ειναι λεπτο το θεμα της τσεπης μας.Θελω να πω πως εγω για παραδειγμα θα τα εδινα το 40 δολαρια παραπανω για να βγαζω περισσοτερα λιτρα.Αξιζει νομιζω να εχεις αυτο το περιθωριο.Με την 50αρα φιλε μαρτυρουσα να βγαλω λιτρα :hot:

Ειδικα οταν βιαζομουν μαθαινα και γαλλικα :dj:

Οχι φίλε εγω φταίω δεν το εξήγησα καλα ,πάντως Με κάλυψες απόλυτα σε ευχαριστω !!!εμαθα και κατι παραπάνω τωρα για την μεβρανη θα την κρατήσω όπως λες και οταν έρθει η ώρα της θα αλαχτη με μια 100αρα...

Link to comment
Share on other sites

Τα τσακαλακι το βλεπω καμία μέρα εκεί που κάθομαι στο καναπέ να κάνη καμία βουτιά αυτοκτονίας προς τα πάνω μου....

4E3EB403-2D4A-4D74-AB6E-CD9A928F25BB_zps

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απορω Τασο πως αφου ειναι χεστης ερχετε τοσο κοντα και γινατε και φιλαρακια!προσεχε οπως να εχει το αγκαθι του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε τασο μου :crazyyyy:  :crazyyyy:  :crazyyyy:  :crazyyyy:  :crazyyyy:  :crazyyyy:  :crazyyyy:

Δεεεεεν τον μπορω καθολου τον τυπο :bigemo_harabe_net-91:

Ακομα τον εχεις?Νομιζα πως τον ειχες δωσει :bigemo_harabe_net-152:  :bleh:

 

 

φιλε τασο χαχαχαχ θα συμφωνησω και εγω με το Μιχαλη  

 

 

Μια χαρά πανέμορφο ψαράκι ειναι αλλά αν ήταν και magnifica θα άγγιζε την τελειότητα.. :bigemo_harabe_net-162:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ψαρακι το μονο που πρεπει να αγγιξει ειναι την καρδια του Θεου μηπως και το λυπηθει και του αλλαξει εμφανιση θαναση :usd:  :usd:  :usd:  :usd:

Δεν μπορει καποια χοντρη αμαρτια θα ειχε κανει για να το φτιαξει ετσι :death:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:lolu:  :lolu:  :lolu:  :lolu:

καλο καλο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε τασο μου :crazyyyy::crazyyyy::crazyyyy::crazyyyy::crazyyyy::crazyyyy::crazyyyy:

Δεεεεεν τον μπορω καθολου τον τυπο :bigemo_harabe_net-91:

Ακομα τον εχεις?Νομιζα πως τον ειχες δωσει :bigemo_harabe_net-152::bleh:

Χαχα!!!Ναι τι να κάνω γίναμε και φιλαράκια πλέον άσε που χρειάζεται να γκρεμίσω ολο το ενυδρειο για να το πιάσω και δεν λέει ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...