Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

Αυτο το κοράλι απο "δέντρο" που ήτανε έμεινε ενα κεφάλι το έχασα οταν είχα κάνει την αλλαγή για πιο πολλά λίτρα :(

15E1DEE2-840A-43B2-93B7-4071A0231179_zps

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είδες κάποια βελτίωση με το μαγνήσιο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είδες κάποια βελτίωση με το μαγνήσιο?

Μέχρι τωρα πανε καλα τα πράγματα ο βράχος όσο πάει και γίνετε πιο καθαρός άμμΑ δω πουθενά bryopsis την βγάζω, κοιτάω γενικά μην έμεινε πουθενά κανα κομμάτι αλλά ποσό μπορείς να δεις γιατι Μπορεί να ειναι και πίσω στο βράχο όποτε καταλαβαίνεις ...σκέφτομαι να το ανεβάσω και άλλο το μαγνήσιο αλλά απο την άλλη λέω μέχρι ποσό να το φτάσω δεν φτάνουν τα 2.220 που είμαι τωρα ;υπάρχει ένας "φόβος " να μην Ξαναγυρίσει πίσω και για αυτο εχω το Σκεφτικό να κάνω αυτο να μην το κανό ,να το ανεβάσω να μην ,και πάει λέγοντας !το μονο σίγουρο ειναι οτι η γη να Αναποδογυρίσει αλαγη νερού δεν Πρόκειται να κάνω μέχρι να δω οτι είμαι Καλυμμένος ....

Link to comment
Share on other sites

Τασσο, τι τιμη έιχες το μαγνήσιο όταν ξεκίνησες τη θεραπεία με αυτό της ΚΕΝΤ?

 

παντως και γώ στη θέση σου δεν θα έκανα αλλαγή για τώρα, ρίσκο είναι βέβαια αλλα προσωπικά θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Τασσο, τι τιμη έιχες το μαγνήσιο όταν ξεκίνησες τη θεραπεία με αυτό της ΚΕΝΤ?

παντως και γώ στη θέση σου δεν θα έκανα αλλαγή για τώρα, ρίσκο είναι βέβαια αλλα προσωπικά θα το έκανα.

1.650 Πανο !οχι δεν θέλω να κάνω με τίποτα αλλαγη ...

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησες απο πολύ ψηλα τη θεραπεία ρε συ.. καλό θα ήταν το μαγνήσιο να ήταν πάτο πριν ξεκινήσες θεραπεία..

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησες απο πολύ ψηλα τη θεραπεία ρε συ.. καλό θα ήταν το μαγνήσιο να ήταν πάτο πριν ξεκινήσες θεραπεία..

Δίκαιο εχεις αλλά με τόσες αλλαγές που είχα κάνει δεν το περίμενα να ειναι στα 1650 και με την bryopsis να κυριαρχεί το ενυδρειο λέω δεν ξεκινάς τωρα ...εύχομαι να πανε όλα καλα Πανο τι να πω ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα μικρό up:εχω βγάλει κανα 7 με 8 κιλά ζωντανό βράχο και ο λόγος γιατι το έβλεπα "Μπουκωμένο" το ενυδρειο και η αλλαγη έγινε μονο στο δεξιό νησάκι.η bryopsis έχει εξαφανιστεί δεν την βλεπω πουθενά αλά αλλαγή δεν πρόκειται να κάνω ακόμα λέω να περιμένω ... , Από τριχοειδείς αλγη Υπάρχει αρκετή προχτές είχα 0,06 po4 με χαννα Αντί φώσφορο Σιδήρου υπάρχει αλλαγη κάθε 3 εβδομάδες η χαετο πάει μια χαρά αυτές της μερες θα πάω για αλλαγη μεμβράνης ίσως να ειναι το πρόβλημα εκεί ....

06DFBC0B-8E91-42DB-A1E3-10F3BB20F9A0_zps

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...