Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Εφτασαν και οι φωτο...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

οντως η εφυλια δεν ανοιγει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε αλλαξε θεση στην εφυλια,το ενυδρειο βρισκετε σε καλο δρομο ,να το χαιρεσε και να παρακολουθεις ΠΑΝΤΑ την εξελιξη του και τα μηνηματα που σου στελνει.

Link to comment
Share on other sites

Την εφυλια σε πιο λιγη ροη ή σε περισσοτερη γιατι τα μπερδεψα :P

Ευχαριστω Νικολα, προσπαθω να μαθω την "ψυχολογια" του και να κανω οτι καλητερο μπορω :)

Κωστη εχει ηδη αρχισει να δειχνη τουμπανο, δεν σε εχω ξεχαση για το καφεδακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Την εφυλια σε πιο λιγη ροη ή σε περισσοτερη γιατι τα μπερδεψα :P

Ευχαριστω Νικολα, προσπαθω να μαθω την "ψυχολογια" του και να κανω οτι καλητερο μπορω :)

Κωστη εχει ηδη αρχισει να δειχνη τουμπανο, δεν σε εχω ξεχαση για το καφεδακι ;)

οκ ρε φιλε.καλα να ειμαστε και θα τα πουμε απο κοντα. :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Την εφυλια σε πιο λιγη ροη ή σε περισσοτερη γιατι τα μπερδεψα :P

Ευχαριστω Νικολα, προσπαθω να μαθω την "ψυχολογια" του και να κανω οτι καλητερο μπορω :)

Κωστη εχει ηδη αρχισει να δειχνη τουμπανο, δεν σε εχω ξεχαση για το καφεδακι ;)

λιγοτερη Αγγελε.

Link to comment
Share on other sites

Ok Νικολα, τωρα που θα παω σπιτι μετα την ΄ρογραμματισμενη αλλαγη θα γινει και η μετακινησει :)

Link to comment
Share on other sites

αγγελε σε καθε update ειναι και πιο ομορφο!!!φτου και ξανα φτου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγγελε τι νεα εχουμε απο την εφυλια?

Link to comment
Share on other sites

Την μετακινησα λιγο και αλλαξα την θεση στο μεγαλο κυκλοφοριτη και ειδα καποια αλλαγη, τωρα θα ανεβασω μια φωτο να δειτε και εσεις να μου πειτε την γνωμη σας, παντως μαλλον παω για αλλαγη κυκλοφοριτη γιατι ειναι μεγαλος(3000λ/ω)....

Link to comment
Share on other sites

Να και οι φωτος....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να είναι καλύτερα.

Άφησε την 2-3 μέρες να δεις πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομαδα ειναι ετσι, εκανα ενα πειραμα και αφησα μονο τον μικρο κυκλοφοριτη(1000λ/ω) για δυο μερες και ολα πηγαν καλητερα, αλλα ηταν πολυ μικρη η κυκλοφορια, οποτε λεω να βαλω αλλον ενα μικρο ιδιο να ξεμπερδευω....

Link to comment
Share on other sites

Ολοι γραφουν οτι οι εφηλιες θελουν λιγη κυκλοφορια αλλα.....ειναι το αγαπημενο κοραλι (σε συνδυασμο με τον κλοουν μου βεβαιως), και τις εχω σε χ55 κυκλοφορια, και ειναι .....τεζα τεντωμενες! Απλα θελουν αρκετες μερες για να προσαρμοστουν....Και εγω για 2 μερες που καθαρισα το tunze 6015, εμεινα με χ15 κυκλοφορια και τα κοραλια δειχναν να το ευχαριστιουνται, αλλα ειμαι σιγουρος πως αν εμενα με τοσο χαμηλη κυκλοφορια, πολυ συντομα οι παραμετροι θα χαλαγαν (detritus =>nitrika fosfvrika ktl), γι αυτο σκεψουτο ξανα πριν ριξεις κυκλοφορια....

ΥΓ Πανεμορφο το reef σου

Link to comment
Share on other sites

Εαν την ριξω γκρεγκ θα την ριξω πολυ λιγο, ολα τα αλλα κοραλλια μου πανε πολυ καλα για τον καιρο που τα εχω και η εφυλια που μμ αρεσει παει και δεν παει.... Για να δουμε, ακομα δεν ξερω τι θα κανω γιατι θελω να κανω μια μικρη αναβαθμισει στον φωτισμο μμ...

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είπε κανείς πως θέλει χαμηλή κυκλοφορία. Απλά δεν θέλει συνεχή. Θέλει τυχαία ρεύματα με αλλαγή κατεύθυνσης και που και που κανά χαστούκι. Απλά δεν θέλει δυνατή συνεχόμενη ροή προς μια κατεύθυνση. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μιχαλη :) οταν τον πηρα ηταν σαν μονο€ και τωρα γινεται ταλιρο!!

Κωστα και εγω αυτο ηξερα και τωρα δεν ξερωτι παιζει, δυο πραγματα εχω υποψιν μμ, πρωτον ειναι ακαταληλοι οι κυκλοφωριτες μου για τετοια φαση και δευτερον οτι λογο κυβου ειναι δυσκολο να πετυχεις καλη κυκλοφορια....

Κατευθηνομαι για δυο jebao και εγω με τον κοντρολερ αλλα θελω να κανω κατι και με τον φωτισμο μου(20-40 βατ ισως ακομα με διαφορα χρωματα) και τα €€ δεν φτανουν και για τα δυο :/

Link to comment
Share on other sites

Το ψηνο σε σιγανη φωτια Κωστα, ισα ισα να κλεισω απο εξοπλισμο, μετα θα ειναι ολος υπεκομπλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλη ορεξη τοτε αγγελε....αν το ψηνεις ηδη θα τις παρεις φιλε μου....οσο και σιγανη να ειναι η φωτια :jig::jig:

Αντε με το καλο :usd::usd:

Θα κανεις και τα συμπληρωματα που θες στο φωτισμο και οντως μετα απλα κρατα σταθερα τα πραγματα να μεχρι τα κοραλια σου να "στουμπωσουν" το μικρο!

Και μετα να πας σε μεγαλυτερο αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα.....η οποια να ξερεις σιγοψηνεται :usd:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...