Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Κωστα θα σε φωναξω να μου βρεις καμια θεση ρε! :P

Αμα φουντοσουν θα αρχισω να μοιραζω να γουσταρουμε :) σιγα!

Ευχαριστω παιδες :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και καλοδουλευτο το σκιμμερ Αγγελε.

μεγειες και τα ζωντανα και ευχομαι να σου πανε ολα σφαιρα χωρις την παραμικρη απωλεια.

το aquascape πολυ ομορφο και οσο θα γεμιζει θα γινεται ακομα καλυτερο.

πολλα μπραβο φιλαρακι και με την πρωτη ευκαιρια θα φτιαξεις καφε να το δω και απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ενημερωσω ποτε εχω ρεπο και εαν μπορεις και εχεις ορεξη ερχαισε φιλαρακι μμ :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Αγγελε :)

Τα zoanthus δεν δαματανε να βγαζουν κεφαλια

αν αρχισουν

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε, η υπερχείλιση πώς πάει? Δουλεύει σωστά? Τι διάμετρο σωλήνα έβαλες?

Για το δικό μου, main 60 λίτρα και samp 45λιτρα τι διάμετρο μου προτείνει?με τι αντλία να τη δουλεψω?Σε ρωταω γιατί έχεις και υδραυλικές γνώσεις... ;)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει και ειχα την "ευκαιρια" να δω τι γινεται και στην περιπτωση πτωσης του ρευματος προχθες λογο βροχης, εσβηνε και επερνα κανονικα το συστημα...

Κοιτα οι σωληνες αναλογα την διαμετρο εχουν και μια ικανοτητα συγκεκρενον λιτρων μεταφορα την ωρα, καπου ειχα βρει τα νουμερα αλλα οταν τα ξαναχρειαστικα δεν μπορεσα να τα βρω...

Εγω εχω βαλει φ32 και αντλια επιστροφης μια eheim conpact 1000 και την εχω στην μεση, απο θορυβο λιγα πραγματα και πλεον το εχω συνηθειση....

Θα σου προτινα φ20 ή φ25(εαν υπαρχεις), το aquario νομιζω εχει σωληνα και εξαρτιματα σε αυτες τις διαστασης σε καλες τιμες και την ιδια αντλια και την ρυθμιζεις αναλογα οταν ερθει η ωρα.....

Εαν σκευτεσαι να το επιχειρησης ανοιξε και ενα θεμα μηπως καποιος φιλος εχει να προτηνει κατι παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχουμε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι αυτα;;;

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Ειναι μερες εκει :/

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Οχι το σαλιγκαρι Νικολα, τα αλλα διπλα που ειναι σε φουσκαλες και μοιαζουν με αυγα....

Link to comment
Share on other sites

Οχι το σαλιγκαρι Νικολα, τα αλλα διπλα που ειναι σε φουσκαλες και μοιαζουν με αυγα....

άαα μαλιστα και εγω για αυγα θα ελεγα οτι εινσι και μπορει νσ ειναι και δικα του.
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μικρα κανουν αυγα;; Παιζει ρολο που ειναι κοντα ενα απ τα δυο απ την μερα που τα ειδα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φευγουν και τα δυο απο τα "αυγα", μενει παντα ενα πισω και καποια στιγμη γυρναει και το αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν φευγουν και τα δυο απο τα "αυγα", μενει παντα ενα πισω και καποια στιγμη γυρναει και το αλλο....

Δεν νομιζω οτι εχει σχεση ,μαλλον τυχαιο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτο :)

Δημοσιευμένη  εικόνα

Καθαρισα τα τζαμια σημερα :P

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες!!!

Λυκο βλεπεις πως εχουν γινει τα "παιδια" σου ;) τριπλασια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες!!!

Λυκο βλεπεις πως εχουν γινει τα "παιδια" σου ;)τριπλασια!!!

Ειδικα γι'αυτο εισαι μεγαλος μαγκας αγγελε! :thumbsu:

Ενα απο τα πιο ομορφα πραγματα στο θαλασσινο ειναι ακριβως αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε πολύ όμορφη εξέλιξη έχει το νανάκι. Ωστόσο βλέπω πως τα LPS σου τρώνε φάπες σταθερές, με αποτέλεσμα η εφίλια στο κέντρο χαμηλά να είναι εντελώς μαζεμένη αλλά και η jardinei να ζορίζεται. Δεν ξέρω και η fungia αν περνάει καλά με τις ροές. Μπορείς να μας κάνεις δύο τρεις κοντινές λήψεις τα lps;

Link to comment
Share on other sites

Η jardineii ανοιγη κανονικα οπως και τραχυφηλια, η φουνγκια "φουσκωνει" το βραδυ απ οτι διαβασα και το πρωι ειναι ετσι, τωρα για την εφυλια δεν εχω ιδεα, φενεται οντως μαζεμενη αλλα νομιζω οτι θελει ροη.... Αμα ειναι θα βαλω πιο μετα γιατι τωρα γυρησα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...