Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Ευχαριστω λυκουργο, προσπαθω να το κραταω στην πενα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη χθες δεν ειχα ευκαιρο το βιβλιο που κραταω τις μετρησεις μου...

Ph: 8

Nh3/Nh4: 0

No2: 0

No3: 2

Po4: 0 (το τεστ εδω ειναι salifert)

KH: 8

Ca: 434

Mg: 1260

Sal: 1026

Temp: 26.3

Ακόμη σε βιβλίο κρατάς σημειώσεις? ντροπή !!!! τι αρχαιότητες είναι αυτές....

για δες εδώ.τζάμπα κουράστηκε το παιδί να το κάνει?

http://www.aquazone.gr/forums/topic/44585-iaai-anaaei-excel-aea-oeo-iaaoncoaaeo-eaeaooeiio-iaanio/

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το εξελακι Αιολε, αλλα στον υπολογιστη δεν καθομαι πια, τα παντα τα κανω απ το Iphone, επισης ειμαι παλιομοδητης οσο δεν παει, ακομα μαζευω βυνηλια και ακουω στο πικ απ μουσικη :)

Link to comment
Share on other sites

:lolu::lolu::lolu:

Link to comment
Share on other sites

ρε με iphone και παλιομοδιτης δεν παει, η δινεις το iphone η τους δισκους και το πικ απ.. :lolu: :lolu: :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Ααα ολα κι ολα, η καλη μουσικη ειναι στην βελονα! Επισης το iphone με κραταει ενημερω με οτι συμβαινει στο AquaZone 24-7! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει πολυ θορυβο, ισα ισα που καταλαβενεις οτι δουλευει, το ats που το εκανα μεγαλητερο εγινε αθοριβο...

Σκεψου οτι ακουγεται η επιστροφη του σκιμμερ παρα τιποτα αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει πολυ θορυβο, ισα ισα που καταλαβενεις οτι δουλευει, το ats που το εκανα μεγαλητερο εγινε αθοριβο...

Σκεψου οτι ακουγεται η επιστροφη του σκιμμερ παρα τιποτα αλλο :)

χαίρομαι που με διέψευσες....ίσως σε λίγο καιρό την ξαναδοκιμάσω και εγώ αλλά πιο σωστα.

για πες μου,το σιφώνι το έχεις κατεβάσει αρκετά από την επιφάνεια;

Link to comment
Share on other sites

Πιο απ ολα; Τις επιφανειας η πισω που παει το ταφ;;

Link to comment
Share on other sites

Πιο απ ολα; Τις επιφανειας η πισω που παει το ταφ;;

νομίζω μέσα-έξω το ίδιο ύψος έχει....από την επιφάνεια που ξεκινά ο σωλήνας,η γωνιά για να ξεκινήσει το U στους πόσους πόντους είναι κάτω;φτάνει αραγωνίτη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακουμπαει στον αραγωνητη για να κοντραρη με το βαρος του, πισω εχω βαλει και σφηνα να την κραταει στην ιδια θεση :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποια νεα απ το reefακι μου, ολα πανε πολυ καλα, οι τιμες ειναι εκει που πρεπει και τα ζωντανα χερουν ακρας υγειας!

Απλα γραφω για να πω οτι βρηκα δουλεια, αυριο ξεκιναω και απ οτι φενεται ειναι καλη δουλειτσα.... Ευχωμαι τα καλητερα σε ολους και ευχαριστω για την υποστηριξει παιδες!!! :D :D :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οτι καλυτερο ευχομαι, μπραβο αδερφε, ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες :)

Ενα μικρο update....

Σημερα Κυριακη ειχαμε αλλαγουλα και μετρησεις, ολα πολυ καλα, εκτος απ την μιση μοναδα kh που ειχα καταναλωση, μικρο το κακο, οταν γινει ολοκληρη μοναδα βλεπω τι κανω....

Απο αναπτυξη βλεπω καλα πραγματα, τα "παιδια" του Λυκουργου πανε περιφημα!! Οι σεριατοπορες εχουν βγαλει νεες κορυφες και η μοντιπορα εχει καληψυξη την κολλα και το μισο περιπου κομματι που ειχε χαση, τα σταρ πολυπς εχουν γινει απλα διπλα!!

Τα "παιδια" του Καππα πανε πολυ καλα με πολυποδες τεντα και νεες κορυφες βα φτιαχνωνται σιγα σιγα...

Το σαρκοφυτο εχει φτιαξει καλη βαση στο βραχακι του και παει πολυ καλα, η ακροπορα που εχω δεν λεει να βγαλει τα χρωματα της και βλεπω λιγους πολυποδες, οι κορντεες πανε πολυ καλα και ετοιμαζεται η πρασινη να διαχωριστη και τελος η καταλαφιλια ειναι τερας και υπεροχη!! Η καλαουστρεα αυτες τις μερες παει καπως καλα και φουσκωνη, για να δουμε....

Φωτος!!

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Νεα προσθηκη!!

Pocillopora τοπαρακατωδεντοξερω :P

Δημοσιευμένη  εικόνα

Εχω ερωτησει: μπορει καποιος που εχει το tunze 9004 σε τι υψος πρεπει να ειναι το νερο;; Το mce300 εφυγε εχθες και απ την αλλη βδομαδα παω για το 9004 ή το 9002, αναλογα πιο με περνει στο υψος του νερου που θελει για να δουλεψει....

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...