Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

πολυ ομορφα ολα αγγελε ζηλευω!!!με το καλο να σου ερθουν και τα πραγματα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αγγελε.

ολα πολυ ομορφα.μολις κουμπωσεις και μια δοσομετρικη και θα ξενοιασεις

και τα κοραλια σου,ειδικα τα σκληρα,θα πανε ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα θα το φτιαξουμε και το δικο σου τουμπανιαρικο οσο εσυ φιλαρακι μμ !!!

Σαιλορ ναι απο fish street...

Κωστα μου μια δοσομετρικη θελω και μια αναπληρωσει και τελος απο εξοπλισμο, αλλα συγουρα το επομενο ειναι η δοσομετρικη, ελπιζω τον αλλον μηνα... Ειναι συλογηκη η δουλεια και το αποτελεσμα, ολοι βαλατε το λιθαρακι σας :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

μπραβο Αγγελε την εχεις δει ποσο μικρη ειναι ?10 βατ μονο με κοντλορερ,ποσο σου πηγε?

Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα θα το φτιαξουμε και το δικο σου τουμπανιαρικο οσο εσυ φιλαρακι μμ !!!

Σαιλορ ναι απο fish street...

Κωστα μου μια δοσομετρικη θελω και μια αναπληρωσει και τελος απο εξοπλισμο, αλλα συγουρα το επομενο ειναι η δοσομετρικη, ελπιζω τον αλλον μηνα... Ειναι συλογηκη η δουλεια και το αποτελεσμα, ολοι βαλατε το λιθαρακι σας :)

η δουλεια ειναι ολη δικη σου που ασχολεισαι επιμελως και με μερακι

με το ενυδρειο σου.προβλεπω σε λιγο καιρο να μας βγαζεις τα ματια

με το αποτελεσμα.και παλι μπραβο.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα πηγε 50€ με τα μικρα μεταφορικα απο Κινα, δεν ειχα για πιο γρηγορα, την ειδα σε καποια βιντεο στα 120 λιτρα και στις διαστασης τις δικες μου και ηταν οτι επρεπε για σκληρα και lps, τωρα θα δειξη, εχω και τον 1000ρι αμα χρειαστω εξτρα...

Κωστη μου η δουλεια ειναι δικη μου, αλλα οι γνωσης και οι συβμουλες και αρκετα ζωντανα δικα σας.... Επισης η υποστηριξη που ειχα στις δυσκολες στιγμες ειναι ανεκτιμητη!! :)

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε συγχαρητήρια

είναι πανέμορφο

Να το χαίρεσαι!!

Δοσομετρικη έχεις βρει

καμία οικονομική?

(γιατί πρέπει να πάρω)

Τα soft ακόμα να τα βγάλεις..

Link to comment
Share on other sites

Παω για την jebao και οτι γινει Παυλο...

Δεν εχει στηλει κανεις να τα παρει...

Link to comment
Share on other sites

Παω για την jebao και οτι γινει Παυλο...

Δεν εχει στηλει κανεις να τα παρει...

Την εχω παραγγείλει και εγω μην αγχώνεσαι λογικα καλη θα ειναι...

Την επελεξα διοτι η GHL που εχω των 350e τα έπαιξε σπάζοντας μου τα νεύρα και για επισκευή θέλει αλλα 150E...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιες φωτογραφιες μπραβο σου με την jebao λυνεις το θεμα κυκλοφορια,για μενα την αναπληρωση πρεπει να βαλεις πρωτα που ειναι και ποιο οικονομικη και απαραιτητη για σταθεροποιηση τις αλατοτητας και στη συνεχεια δοσομετρικη...

Link to comment
Share on other sites

Λυκο θελω και γενικοτερα εχω θεμα στο πια να παρω, μου αρεσουν οι high tech λυσης αλλα κοστιζουν, απ την αλλην κανεις δεν ειναι συγουρος για το εαν προσφερουν αυτα που υποσχονται...

Ειμαι λοιπον αναμεσα στην smart ATO και την αναπληρωσεις της ww... Μισα λευτα η μια απ την αλλη...

Επισης λογο ωραριου ειναι πιο δυσκολο να ριχνω τα υγρα χερατα....

Για αυτο νομιζω καλητερα ειναι να εχω σωστα τις παραμετρους και μετα την αλατοτητα που και για να αλλαξει πρεπει να χασω πανω απο 2 λιτρα, πραγμα που ειναι πραγματικα δυσκολο, τουλαχιστον σε συγκριση με το kh που αυξομειωνεται συχνα πυκνα λογο ωραριων και παλι...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Λυκο θελω και γενικοτερα εχω θεμα στο πια να παρω, μου αρεσουν οι high tech λυσης αλλα κοστιζουν, απ την αλλην κανεις δεν ειναι συγουρος για το εαν προσφερουν αυτα που υποσχονται...

Ειμαι λοιπον αναμεσα στην smart ATO και την αναπληρωσεις της ww... Μισα λευτα η μια απ την αλλη...

Επισης λογο ωραριου ειναι πιο δυσκολο να ριχνω τα υγρα χερατα....

Για αυτο νομιζω καλητερα ειναι να εχω σωστα τις παραμετρους και μετα την αλατοτητα που και για να αλλαξει πρεπει να χασω πανω απο 2 λιτρα, πραγμα που ειναι πραγματικα δυσκολο, τουλαχιστον σε συγκριση με το kh που αυξομειωνεται συχνα πυκνα λογο ωραριων και παλι...

εσυ ξερεις καλυτερα το ενυδρειο σου εγω θα πηγαινα στην δευτερη επιλογη οχι μονο για την τιμη εγω την εχω 2 μιση χρονια και δεν εχω αλλαξει ουτε φλοτερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λες εε;;

Απλα θελω κατι που να το κρατησω σε μελοντικη αναβαθμισει, γιατι εαν γινει να ανεβω επι 3 τα λιτρα μου περιπου...

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε εγώ πήρα αυτήν την αναπλήρωση από τον κινέζο και κάνει καλή δουλειά αν και μου βγάλε ένα πρόβλημα με το ένα βύσμα στην αρχή που δεν έκανε καλή επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Λες εε;;

Απλα θελω κατι που να το κρατησω σε μελοντικη αναβαθμισει, γιατι εαν γινει να ανεβω επι 3 τα λιτρα μου περιπου...

Την ειχα στα 30 λίτρα την εχω στα 260 και θα την πάω στα 600 περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.... Μαλλον θα παω για της ww να τελειωνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Ο !

Μακαρι να αποδωσει ετσι κι η δικη μου προσπαθεια :)

Συγχαρητηρια !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...

Με μερακι και υπομονη θα γινει τουμπανο και το δικο σου ;)

Update παιδες μετα τα upgrades :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.... Μαλλον θα παω για της ww να τελειωνω...

Αυτη να πάρεις, την εχω κι εγω εδω και μια εβδομαδα. Δες και στο αντίστοιχο θεμα του Ευγένιου που εχω ενα-δυο παρατηρήσεις και θα εισαι ΟΚ.

( Αν μπορείς, να πάρεις δυο φλοτεράκια).

Λειτουργεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε σου ηρθε ο jebao?Εγω τωρα ειδα οτι ο δικος μου ειναι στο Κ.Δ. ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ.Εχεις σκεφτει σε τι mode θα τον δουλεψεις η δοκιμαζουμε και βλεπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακομα σε τι mode θα την βαλω, θελει σκεψη το θεμα...

Σημερα μου ηρθε το χαρτι απ το ταχυδρομιο και αυριο θα παω να την παρω, ηρθε και το φωτιστηκο, ειχα και καποιες δωρεες σε κοραλακια, περασα και ενα φανταστηκο πρωινο με εναν καλο φιλο μπροστα απο ενα ενυδρειο τερας!!! Ειναι η μερα μου σημερα :)

Αυριο update... Stay tuned!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Αγγελος!!!Αντε με το καλο να τον παρεις να τον δουλεψεις και να μας δωσεις και εμας κατευθυνσεις

Link to comment
Share on other sites

Update!!!!

Σημερα ηρθε και η jebao wp10 και μπηκε επανω με συνοπτικες διαδηκασιες...

Ακομα παιζω με το κοντρολακι να βρω τον σωστο κυματισμο.... Για την ωρα την εχω στο W1 και S1 με το ρυθμιστη λιγο πριν το κεντρο και μου δινει εναν υπεροχο κυματισμο.... Μιλαμε οτι ειναι πιτσηρικη, χανετε στην παλαμη μου και ξερετε τι παλαμη εχει μια ακριδα;! Κανει πολυ καλη δουλεια για τα λεφτα της και εαν το μελλον ειναι αισιδοξο και παω σε μεγαλητερο παλι Jebao θα επιλεξω....

Το φωτιστηκο ειναι πολυ ωραιο και δινει το κατι παραπανω που ηθελα και τα κοραλλια φενωνται να τους αρεσει....

Ειχα και καποια κοραλλακια δωρο απ τον Θαναση... Τον ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, την παρεα αλλα και τα κοραλλια που εκοψε απ το θηριο του!!!

Παμε φωτος πως ειναι τωρα το ενυδρειο...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Και τα κοραλλια του Θαναση...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Στην πορεια πρεπει να μπει μια δοσομετρικη και μια αναπληρωσει... Αλλα οταν την παλεψω οικονομικα γιατι μου εκατσαν καποιες ατυχιες και εξοδα απ το "πουθενα" που λεμε....

Αυτα.... Μερικες φωσφοριζων φωτος για το ετσι απο σημερα το πρωι...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...