Jump to content

Το Ενυδρειο Μου ( Ημερ. Γεν. 29.01.2014)


Recommended Posts

Στρεςς σιγουρα.Τωρα δεν ξερω τι αλλο μπορει να παιζει..

εγω πιστευω οτι τα σκισα στην ταλαιπωρια . τα μετακινησα δυο φορες, του αλλαξα το περιβαλλον και μετα αφησα μια λαμπα αναμμενη δεκα ωρες και δε σταματησαν να τρεχουν. ειχαν περασει και θεραπεια , δεν ηθελε πολυ ο οργανισμος. Ασθενεια δεν υπαρχει απο οτι φαινεται , οξυγονο εχει πολυ μεσα ( φυτα , αεραντλια ) .

θα συνεχισω καθημερινες μικρες αλλαγες νερου και κατεβαζω τη θερμοκρασια στους 25( την ειχα 27 ) να παρουν ανασα. οκ;

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι συνερχονται σιγα .

παλι της σκαπουλαραμε . πρπει να με παραδεχτειτε. Ειμαι ανθρωπος της ζουγκλας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρόνια πολλα απο εμάς και τα ψαράκια μας . Ολα καλα πανε πλέον με μικρή εξαίρεση ενα αρσενικό γκάπι που παρέδωσε την ημέρα της Αναστάσης , ενώ όλη την προηγούμενη κυνηγάγε μια θηλυκιά . Εντύπωση μου έκαναν οι τελευταίες ωρες του που είχε σπασμούς και λύγισε το κορμί του . Αυτά τα νεα απο μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλά!!

Μην αγχώνεστε και μην στεναχωριέστε!!Πολλές φορές οι απώλειες

είναι στο πρόγραμμα όσο ιδανικές και να είναι οι συνθήκες στο ενυδρείο μας.

Έκανες μετρήσεις μετά την απώλεια αυτή να δεις αν είναι όλα οκ στο ενυδρείο σου ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλά!!

Μην αγχώνεστε και μην στεναχωριέστε!!Πολλές φορές οι απώλειες

είναι στο πρόγραμμα όσο ιδανικές και να είναι οι συνθήκες στο ενυδρείο μας.

Έκανες μετρήσεις μετά την απώλεια αυτή να δεις αν είναι όλα οκ στο ενυδρείο σου ??

Έκανα ολα καλα η βιολογία πετάει !! Φτου Φτου . Μάλλον τα έδωσε ολα προς χάριν της εξέλιξης του είδους
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας μετα απο αρκετές μερες. Πως πανε οι ψαροκαταστάσεις σας. Λοιπον εγω παρατηρώ τις τελευταίες μερες απότομα σκισίματα σε αρσενικά γκάπι και μειωμένη διάθεση με κατεύθυνησ και γαι πιθανή απώλεια, Να θεωρήσω ότι απο κάποιον τρώνε ξύλο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα συγχωρέθηκε. Η σκισμένα ουρά μπορεί να σημαινει κει άλλο εκτός απο αυτο που πιστεύω ; Γενικά ολα πανε καλα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις θανατους δεν το βλεπω να παει καλα! Θυμισε μου τι εχεις μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις θανατους δεν το βλεπω να παει καλα! Θυμισε μου τι εχεις μεσα;

Είχα 6 πλατυ (3-3) , 8 γκαπι (5-3) και ενα sae και μετά το θάνατο των δυο αρσενικων γκαπι έμειναν 6 . Μετρήσεις οκ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετα απο αρκετές μερες. Πως πανε οι ψαροκαταστάσεις σας. Λοιπον εγω παρατηρώ τις τελευταίες μερες απότομα σκισίματα σε αρσενικά γκάπι και μειωμένη διάθεση με κατεύθυνησ και γαι πιθανή απώλεια, Να θεωρήσω ότι απο κάποιον τρώνε ξύλο;

Απο το SAE,ειναι μικρο το ενυδρειο σου(υπαρχει περιπτωση να CAE και οχι SAE).

Link to comment
Share on other sites

Απο το SAE,ειναι μικρο το ενυδρειο σου(υπαρχει περιπτωση να CAE και οχι SAE).

Και τι; Επιτίθεται όταν δε κοιτάω ; Εχω κςι ενα επιθετικό αρσενικό πλατυ . Πάντως ειναι σίγουρα απο ξύλο η ζημιά λες ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γαι την ιστορία έβγαλα όλτα τα πλάτυς , τα δώρισα σε ενα πετ και αγόρασα γκάπι , γιατι αν ο άφηνα ετσι καθε μέρα θα έχανα και ένα απο ξύλο..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια πείτε μου σας παρακαλω ενα κόλπο να πιάσω το sae να το βγάλω !!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με δυο αποχες.

Link to comment
Share on other sites

Το κολπο ειναι το εξης: Παιρνεις βαθιες ανασες και αποδεχεσαι το γεγονος οτι θα τα κανεις ολα ωπα μεσα στο ενυδρειο. Παρνεις μια μεγαλη αποχη και το κυνηγας μεχρι να το πιασεις! :P

Εμενα μου πηρε 20 λεπτα να βγαλω 3 μεγαλα!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Ο οποιοσδηποτε κανει τετοιο αθλο αξιζει χειροκροτημα και σεβασμο!

:bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow:

:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους ! Τα φώτα σας παρακαλω γιατι εγω θα τρέλανω με αυτο το χόμπι . Το πρωι σημερα που ξύπνησα βρήκα δεκάδες πράσινα σαλιγκάρια αλλα και στο τζαμί γεμάτο άσπρες μικρές ζωντανές ! Σα κλωστουλες !!!

Εχω ψιλοτρομαξει . Πάντως σημειώνω οτι μολις έχτες κατέβασε θερμοκρασία μετά απο 10 μερες στους 32 επειδη είχα υποψία παρασιτου. Επίσης μολις προχτές έκλεισα την αεραντλια

Link to comment
Share on other sites

Αν το δει κανένας έμπειρος και βρει χρόνο ας μπει στον κόπο γιατι νιώθω οτι γέμισα τερατάκια

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάποια φωτογραφία ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάποια φωτογραφία ;

Το βραδάκι και αν φαίνονται . Τι πιθανολογείται ;
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...