Jump to content

Το Ενυδρειο Μου ( Ημερ. Γεν. 29.01.2014)


Recommended Posts

Οκ απλα στο λεω να το γνωριζεις!

Link to comment
Share on other sites

Η μάχη μολις άρχισε . Δημιουργούμε το περιβάλλον με το νερό τους που θα φιλοξενηθούν όσο θα γίνεται η ανακαίνιση

post-58476-0-93946100-1396773915_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωρε την γυναίκα στριμώχνεις συνέχεια και εσυ τραβάς φωτογραφίες??

Έτσι κάνω και γω δουλειές :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Ωρε την γυναίκα στριμώχνεις συνέχεια και εσυ τραβάς φωτογραφίες??

Έτσι κάνω και γω δουλειές :P :P :P

Χαχα , κρύβε λόγια
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται

Για να το δούμε όταν γεμίσει και είναι ανοιχτά τα φώτα

Αναμένουμε και άλλες φώτο :D

Link to comment
Share on other sites

Λιγο άνθρακα , προσθήκη βακτηριων και οκά έτοιμα . Έρχεται φωτο απο το τελικό αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να βγάλουμε λιγο κερατοφυλλο

Ήρθαν τα πάνω κάτω ή μου φαίνεται ; Χαχαχαχα . Ωραίο το αποτέλεσμα . Πίσω έχεις αφίσα μονόχρωμη ;

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο μπορω να δω φαινεται καλο.

Ομως,οταν κανουμε τετοιες δουλειες,το φως το κραταμε κλειστο μεχρι την αλλη μερα για να ηρεμισουν τ ψαρια απο τις μετακινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφίσα εχω την ιδια με πριν πέτρα και φυτό φόντο . Το φως το ξερω αλλα δεν άντεξα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πιάσανε βυθό άτονα τα μισά μια μέρα μετά σαι νεο οτι έπεσε το ph? παμε για κηδείες λέτε ; Πάντως κανω μικρή αλλαγή νερου για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πιάσανε βυθό άτονα τα μισά μια μέρα μετά σαι νεο οτι έπεσε το ph? παμε για κηδείες λέτε ; Πάντως κανω μικρή αλλαγή νερου για την ωρα

Μήπως γράφεις από κινητό; Τί θέλει να πει ο ποιητής; :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αυτο που ήθελα να πω ειναι οτι μια μέρα μετά την αλλαγή του ενυδρειου γύρισα το βραδυ και τα βρήκα οκά να βαριανασαινουν στο βυθό αγκαλιά σχεδόν σε μια γωνία . Το νερό ήταν καφε και οι μετρήσεις κομπλέ . Έκανα μικρή αλλαγή νερου και σκέφτομαι να κανω κι άλλη λιγο μεγαλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Παντα κλειστα τα φωτα οταν κανεις τετοιες δουλεις και θα δεις τα ψαρακια σου ποσο πιο ηρεμα θα ειναι....αν ηταν καφε το νερο λογικο ειναι να καθονται κρυμενα γιατι στρεσαρονται μην αναβεις φωτα....εμενα φαντασου στρεσαρονται και οταν ριχνω βακτηρια με φωτα αναμμενα γιατι χανουν την ορατοτητα τους και φοβουνται...

Link to comment
Share on other sites

Παντα κλειστα τα φωτα οταν κανεις τετοιες δουλεις και θα δεις τα ψαρακια σου ποσο πιο ηρεμα θα ειναι....αν ηταν καφε το νερο λογικο ειναι να καθονται κρυμενα γιατι στρεσαρονται μην αναβεις φωτα....εμενα φαντασου στρεσαρονται και οταν ριχνω βακτηρια με φωτα αναμμενα γιατι χανουν την ορατοτητα τους και φοβουνται...

Μακάρι να ναι αυτό μου εδωσες το πιο αισιόδοξο σενάριο. Όντως εκανα λαθος με το φως και το νερο ειναι καφέ και εκανε και αλγη βλενωδη λευκη το ξύλο. Επίσης παρατηρώ οτι όταν αντιδρανε (πχ ταισμα ) πετάνε χωρις προβληματα οποτε μάλλον το ριχνω κι εγω στο στρες. Κανω μικρές καθημερινες αλλαγες μεχρι να φυγει το καφε νερο.

ελπίζω να μην ειναι καθοριστικό για τη ζω καποιων ψαριων μου.

Να μυην αναβω καθολου λαμπα μεχρι να συνελθουν;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες καφε νερο,τι εννοεις?Εχει βγαλει κιτρινιλα το ξυλο?

Η βλενα που βλεπεις στο ξυλο δεν ειναι αλγη και φευγει μονη της και ειναι και ακινδυνη για τα ψαρια.Διαβασε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες καφε νερο,τι εννοεις?Εχει βγαλει κιτρινιλα το ξυλο?

Η βλενα που βλεπεις στο ξυλο δεν ειναι αλγη και φευγει μονη της και ειναι και ακινδυνη για τα ψαρια.Διαβασε εδω.

ναι!! καφε μο φαινεται ομως. τι λες και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το ξυλο δηλδη?

Προφανως ; αφου συνεβη μετα την εισαγωγη του. οχι;

Link to comment
Share on other sites

Τοτε τα ψαρια σου δεν το επαθαν απο αυτο.Οι τανινες και τα χουμικα που βγαζει το ξυλο,μονο καλο κανουν στα ψαρια.Κατι αλλο φταιει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοτε τα ψαρια σου δεν το επαθαν απο αυτο.Οι τανινες και τα χουμικα που βγαζει το ξυλο,μονο καλο κανουν στα ψαρια.Κατι αλλο φταιει.

στρες λογω των αλλαγων; οξυγονο; ξυλο μεταξυ τους;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...