Jump to content

Το 40Αρι Μου


Recommended Posts

αυτα τα θερμόμετρα αυτοκόλλητα που είναι πώς βλέπεις την θερμοκρασία?δεν κατάλαβα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αυτοκολλητα θερμομετρα που λες,δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα.Τα καλυτερα ειναι αυτα τα κλασικα θερμομετρα ενυδρειου,σαν αυτο που σου εσπασε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω ένα ίδιο η κάτι παρόμοιο,πάντως βλέπω στ μαγαζιά αυτά ta αυτοκόλλητα βάζουν

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα αυτοκολλητο θερμομετρο....κανονικα οι βαθμοι που εχεις θερμοκρασια ''αναβουν'' πρασινοι αλλα σε μενα γινονταν πρασινοι και οι απο πανω και οι απο κατω.......Μια μερα το ξεκολλησα και το πεταξα (και εξυνα και μια ωρα την κολλα που αφησε) και πηρα ενα απλο κανονικο! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα πάρει αυτά τα αυτοκόλητα και ήταν μια βλακεία και μισή. Μετά για να το βγάλω έκανα ότι και ο από πάνω μου!

Εγώ έχω και τα κλασικά και όλα είναι μια χαρά, και τα ψηφιακά, ένα της Juwel κι ένα της Hailea, μια χαρά και αυτά! :)

Και για τη λιμνούλα το κλασικό πήρα, απλά επιπλέει. :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα πάρει αυτά τα αυτοκόλητα και ήταν μια βλακεία και μισή. Μετά για να το βγάλω έκανα ότι και ο από πάνω μου!

Εγώ έχω και τα κλασικά και όλα είναι μια χαρά, και τα ψηφιακά, ένα της Juwel κι ένα της Hailea, μια χαρά και αυτά! :)

Και για τη λιμνούλα το κλασικό πήρα, απλά επιπλέει. :D

μπορείς να μου δώσεις link για τα ψηφιακά που λές?

Link to comment
Share on other sites

Το juwel το πήρα από το petmax.gr και το hailea από το petcity. Μπορείς να κοιτάξεις και στα καταστήματα εδώ :)

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Να κάνω μια ακόμα ερώτηση αλλα πρίν απο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που με βοηθάνε και που με ανέχονται,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

βλέπω στα pet shop οτι στην μεριά που έχουν την αντίσταση με το φίλτρο τα έχουν καλημένα,αυτό πως το κάνουν?τι κατασκευή είναι?

και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν καταλαβα τι εννοεις..μια φωτογραφια θα βοηθουσε.

Εννοεις οτι ειναι κρυμμενα και δεν φαινονται η οτι δεν υπαρχουν καν μεσα στο ενυδρειο.Το καθε πετ σοπ εχει την δικη του εγκατασταση.Εμεις στα ενυδρεια μας μπορουμε να κρυψουμε τον εξοπλησμο βαζοντας μπροστα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα στείλω φώτο,τα έχουν κρυμμένα με κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

CameraZOOM-20140424141214507_zps5acb0826

πίσω απ αυτό είναι γεμάτο υαλοβάμβακα κ έχει αντίσταση κ φίλτρο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλλον απο πισω δεν εχει φιλτρο,αυτο ειναι το φιλτρο οπου μεσα εχει και τον θερμοστατη.

Link to comment
Share on other sites

Κ πως πετυχαίνει κυκλοφορία νερού?πάντως πάνω αριστερά είχε ένα τσουνι που ήταν συνδεδεμένο με αεραντλια

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι να γεμίσω το ενυδρείο μου τουλάχιστον την πλάτη του με κερατόφυλλο,είναι εύκολο φυτό? σε τι τιμές μπορώ να το βρώ?έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο φυτό?

επίσης ν αναφέρω οτι τελικά έβαλα τον μονομάχο σε μικρότερο ενυδρείο και στο μεγάλο έβαλα 3 θηλυκά γκάπι και ένα αρσενικό molly το οποίο ήταν δώρο και σκέφτομαι το ζευγάρι molly που έχω να το δώσω

Έγινε επεξεργασία - Paul Papadopoulos
Link to comment
Share on other sites

επίσης κάτι ακόμα,διάβασα οτι τα μαγνητικά σφουγγάρια δεν κάνουν για ενυδρεία απο pvc γιατι τα κάνουν γρατζουνιές,δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο όμως,βέβαια αυτό που έχω εγώ είναι απαλό και το μέσα κομμάτι και το έξω

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακρυλικό ενυδρείο μην βάζεις καθόλου μαγνήτες. Μπορεί να είναι πολύ αχνές οι γρατζουνιές και να μην φαίνονται. Απόφυγέ το καλύτερα. Πάρε ένα σφουγγάρι (όχι το πράσινο για τα πιάτα) με μικρούς πόρους και τρίψε απαλά τα τζάμια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σκέφτομαι να γεμίσω το ενυδρείο μου τουλάχιστον την πλάτη του με κερατόφυλλο,είναι εύκολο φυτό? σε τι τιμές μπορώ να το βρώ?έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο φυτό?

επίσης ν αναφέρω οτι τελικά έβαλα τον μονομάχο σε μικρότερο ενυδρείο και στο μεγάλο έβαλα 3 θηλυκά γκάπι και ένα αρσενικό molly το οποίο ήταν δώρο και σκέφτομαι το ζευγάρι molly που έχω να το δώσω

Το κερατοφυλλο δεν φυτευεται οπωτε δεν θα γινει αυτο που σκεφτεσαι.Για αλλα φυτα κοιτα εδω.

Τον μονομαχο σε ποσα λιτρα τον εβαλες?Προσωπικα δεν θα εβαζα αυτα τα ψαρια που εχεις σ αυτο το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακρυλικό ενυδρείο μην βάζεις καθόλου μαγνήτες. Μπορεί να είναι πολύ αχνές οι γρατζουνιές και να μην φαίνονται. Απόφυγέ το καλύτερα. Πάρε ένα σφουγγάρι (όχι το πράσινο για τα πιάτα) με μικρούς πόρους και τρίψε απαλά τα τζάμια.

Σφουγγάρι για τα πιάτα αλλά από την κίτρινη πλευρά δεν κάνει?

Γύρω στ 6 λίτρα τον έβαλα

το βήμα με τα φυτά το έχω δεί αλλα δεν ξέρω ποια φυτεύονται και ποιά όχι

Έγινε επεξεργασία - Paul Papadopoulos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε 6 λιτρα δεν.μπορει να ζησει κανενα ζωντανο

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω αυτό,είναι προσωρινά εκεί.Να κάνω και μια άλλη ερώτηση,μια φίλη μου έχει μέσα σε 5 λίτρα κύβο: 1 silver shark,1 νεον, 1 αρσενικό guppy και 2 θηλυκά,τα ψάρια εκει μέσα είναι 2 μήνες κ έχει κ έναν μονομάχο σε 2 λίτρα εδώ κ 9 μήνες.Πώς επιβιώνουν?

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό!!! Πες της να βάλει και λίγη σάλτσα μέσα να γίνει κονσέρβα!!! Όσο και αρχάριος να είσαι δεν γίνεται αυτό το πράγμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα παιδιά άστα να πάνε,τέλος πάντων εγώ τι να κάνω τώρα που θέλω να το φυτέψω,7€ για 2 ρίζες αννούμπιες καλά είναι?τόσο τις είχα πάρει

Link to comment
Share on other sites

2 ξεχωριστά φυτά ήταν ; Αν ναι , τότε είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...